Глава 24. Олександр Колчак і Анна Тимирева

Чи був Колчак видатним полярником і флотоводців? Ні не був. Через помилки Колчака експедиція Толля, яку Колчак рятував стала для полярного дослідника останньої.
У битвах російсько-японської війни Колчаку також не вдалося прославитися.
Коли події взяли небезпечний для російського флоту оборот - флотоводець відразу ж захворів. І повернувся на міноносець тільки після перекладу основних бойових дій на сушу.
А коли 18 жовтня 1904 року російська ескадра спробувала прорватися до Владивостока - Колчак і зовсім здав командування міноносцем, якого так довго домагався.
Деякий час по тому він добровільно здався в полон японцям.
У жовтні 1918 року він прибув до Омська в вагоні англійської генерала Нокса. Влаштувавши за підтримки іноземних багнетів державний переворот, фізично знищивши членів всеросійського тимчасового уряду, Колчак оголосив себе Верховним правителем.
У 1919 році влада опереткового Сибірського уряду, названого так Верховним правителем Росії, спиралася виключно на війська західних союзників в особі строкатою англо-французько-американсько-японської коаліції. Від них отримував Колчак гуманітарну допомогу, за яку щедро розплачувався російським золотом вкраденим у робітничо-селянської держави.
Англійцям було передано 2883 пуди золота, французам - 1225, японцям - 2672 пуди золота.
Невідомо, скільки пудів відвезли до себе янкі, але зате недавно стало відомо, що золото переправлялось і в іноземні банки. Створювалася, так би мовити, подушка безпеки.
У цьому ще одна сутність підлості влади, очолюваної адміралом. Вже потім, після втечі за межі Росії, білоемігранти, щоб Радянський уряд не наклало арешт в банках, перевели гроші на рахунки приватних осіб. У Лондоні близько 3 мільйонів фунтів стерлінгів зараховано на ім'я К.К.Міллера.
До сих пір з'являються документи і свідчення, що на просторах Сибіру частинами заховані «скарби Колчака».
Їх шукають в Кемеровській, Томській і Іркутської областях, на півночі Казахстану і Тюменської області, на півночі Красноярського краю, в Забайкаллі і на дні озера Байкал, в печерах Сіхоте-Аліна, шукають і в зарубіжних країнах. Однак ...
Біла рать розікрала, розтягнули, роздарувала, заховали, вивезла за кордон мільярди золотих рублів російської скарбниці, в той час як в країні панували розруха, голод і злидні. Вони б потягли з собою і залишилася казну, але їм не дозволили партизани Прибайкалля. У березні 1920 року в Москву повернулося 18 вагонів «золотого ешелону», в ящиках і мішках знаходилося золото та інші цінності на суму 409 625 870 рублів 86 копійок.
***
Дуже популярна тема про незвичайну любові, яка існувала між В.І. Колчаком і поетесою Анною Тімірьової.
Середина дня 12 серпня 1967 року Ганну Василівна Тимирева, кохана адмірала Колчака повернулася з чергового заслання, Анна Василівна сиділа, незворушно, будучи думками в далекому страшний час, коли обвалюється держава, винищувалися народи, злість і ненависть стелилися по випаленої землі. Вона читала записку від свого коханого А. Колчака, написану перед його стратою в 1920 році, записка зовсім недавно дійшла до неї:
«Дорога голубка моя, я отримав твою записку, спасибі, за твою ласку і турботи про мене. …Не хвилюйся за мене. Я відчуваю себе краще, мої застуди проходять. Думаю, що переклад в іншу камеру неможливий. Я тільки думаю про тебе і твоєї долі, єдино, що мене турбує. Про себе не турбуюся - бо все відомо заздалегідь. За кожним моїм кроком стежать, і мені дуже важко писати. Пиши мені. Твої записки - єдина радість, яку я можу мати ... ». «Я молюся за тебе і схиляюся перед твоїм самопожертвою. Мила, обожнювана моя, ось я турбуйся про мене і збережи себе.
До побачення, цілую твої руки ».
Зазвичай Кута в в'язаний хустку, сива сухорлява жінка з пронизливими очима, - колишня кохана Олександра Васильовича Колчака писала:
«Півстоліття не можу прийняти, нічим не можна допомогти, і все йдеш ти знову в ту фатальну ніч. А я засуджена йти, поки не мине термін, і переплутані шляху ісхоженних доріг. Але якщо я ще жива наперекір долі, то тільки як любов твоя і пам'ять про тебе ».
Гарний образ закоханої пари. Але як поєднати цей образ з горами трупів, залишених колчаківцями в тих місцях, по яких вони проходили?
Адмірал Колчак незважаючи ні на що був звичайний чоловік, який звертав увагу на жінок і часто захоплювався ними.
Дружина Колчака Софія закінчила Смольний інститут, характер мала сильний і незалежний. Знала 7 (!) Мов. Коли Колчак зійшовся з Тімірьової, вона не стала з'ясовувати стосунків ні з чоловіком, ні з коханкою чоловіка.
Життя Адмірала була так багата випадковими і невипадковими зв'язками. В одному з листів Софія Федорівна писала своєму Адмірала: «... За ким ти доглядав в Ревелі на вечорі?
Дивовижна людина: не може жити без дам за відсутності дружини! Сподіваюся, що про існування останньої ти ще не забув? »
А Петров у своїй книзі «Таємниця адмірала Колчака» розповідає, що в його житті була ще одна жінка, ще одна любов. У період свого перебування в японському полоні після подій Порт-Артура, він закохався в дочку свого патрона самурая Коно-виконуй.
Це був 1905 рік, з часу їх одруження з Софією Омирова не минуло й року. Автор книги пише про те, що після від'їзду Колчака з острова у його далекосхідної коханки повинен був народитися дитина.

Черкашин: «Колчак, досить небайдужий до жінок і чимало грішник легкими зв'язками в Любави Ревелі»
Анна Тимирева і Олександр Колчак познайомилися в 1915 році в Гельсінгфорсі, куди перевели з Петрограда її чоловіка, морського офіцера Сергія Тимирева.
Перша зустріч - в будинку контр-адмірала Подгурського, спільного знайомого Колчака і Тімірьової, - визначила їх подальшу долю: "Нас несло, як на гребені хвилі", - писала Тимирева згодом.
Вона першою зізналася йому в любові - з відвертістю пушкінської Тетяни і рішучістю своєї тезки Кареніної. "Я сказала йому, що люблю його". І він, вже давно і, як йому здавалося, безнадійно закоханий, відповів: "Я не говорив вам, що люблю вас".
- "Ні, це я говорю: я завжди хочу вас бачити, завжди про вас думаю, для мене така радість бачити вас".
І він, знітившись до спазму в горлі: "Я вас більше ніж люблю".
Анна методично і наполегливо відвойовувала Колчака у його сім'ї.
Тимирева була остання коханка Колчака, в кінці кінців вона стала його цивільною дружиною. Зі своєю дружиною Колчак так і не розлучився.
Ким же була для адмірала його цивільна дружина? Щоб зрозуміти це, треба знати характер Олександра Васильовича. Служити з Кличком було нелегко, і в гніві він наводив на підлеглих страх. Звертаючись до старших себе і вимовляючи «шанобливо доповідаю Вашій ясновельможності» він супроводжував доповідь ударами кулака по столу.
Коли йому доповідали важку і грізну правду, він то спалахував обуренням, то він поникав і скаржився на відсутність чесних людей, то погрожував усіх розстріляти.
Але ось лист Тімірьової А.В. Колчаку від 18-19 серпня 1916 року: «... Якби Ви знали, яку красу для мене має те, що Ви пишете мені в море під час операцій. Про бомбардуванню Варни я дізналася 15-го з газет і дуже пораділа, що Вам вдалося досадити братушка ».
Це пише жінка, яка щойно народила сина. Це пише «адміральша», «мілітарістка», захоплена подвигами і перемогами свого коханця.
Тимирева для Колчака була не просто коханка вона заміняла в ньому його друге Я.

Їхні стосунки носили гарячковий нерівний характер і підтримувалися тщеніем і наполегливістю Ганни Василівни. Коли наполегливість адресата докучала Адмірала, він міг відповісти прямодушно, грубо і навіть цинічно.
Не можна сказати, що Колчак страждав душевним розладом, але безумовно
він мав неврівноважену психіку і страждав перепадами настрою. Часто впадав у депресію.
Він абсолютно не мав якостей необхідних державному діячеві. Але треба зазначити, що він був здатним полярним дослідником і доклав зусиль в цій області. Якби він їм, то його доля склалася б абсолютно іншим чином.
А ось полюбила б його Анна Тимирева в цьому випадку, яка його дійсно любила, я сумніваюся.


рецензії

Цікаво, але не достовірно. Зараз багато хто намагається очорнити славу Російської імператорської армії ... Колчак - залив весь Сибір кров'ю, вкрав російське золото, Денікін не краща адмірала. Одні більшовики були справжніми патріотами ... А любов, вона і є - любов, їй не підвладні ні роки, ні відстані .... Удачи.
Олександр Аввакумов 26.06.2018 10:12 Заявити про порушення Та ні, все достовірно, я не пишу невигаданого, тим більше я - сибірячка і багато знаю не з чуток.
А ви не сперечайтеся, а покопатися в літературі.
З повагою
Лілія Кашірова 26.06.2018 12:17 Заявити про порушення До речі, а Сибір звільняли НЕ більшовики, вони потім приєдналися. А народ,
партизанські загони, тому що довів їх Колчак своєю жорстокістю.
Хто говорить, що тільки більшовики були патріотами Росії? Це Ви говорите.
Лілія Кашірова 26.06.2018 12:20 Заявити про порушення Чи був Колчак видатним полярником і флотоводців?
Але як поєднати цей образ з горами трупів, залишених колчаківцями в тих місцях, по яких вони проходили?
За ким ти доглядав в Ревелі на вечорі?
Сподіваюся, що про існування останньої ти ще не забув?
Ким же була для адмірала його цивільна дружина?
Хто говорить, що тільки більшовики були патріотами Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация