Глава 5. Про малому омовении (вуду) ч.1

  1. Визначення і законодавство малого обмивання
  2. Доказ обов'язковості (уаджіб) здійснення малого обмивання, а також хто зобов'язаний його зробити,...
  3. Обов'язкові умови малого обмивання
  4. Обов'язкові дії і частини тіла, мити які є обов'язковим
  5. Бажані дії (сунни) при малому омовении

Визначення і законодавство малого обмивання

В арабській мові слово "вуду" (мале обмивання) є похідним від "аль-Вадо" і це - ретельна чистота.

У шаріаті - це використання води для миття чотирьох частин тіла, і це: обличчя, руки, голова, ноги, в тому вигляді, як це описано в шаріаті з метою поклоніння Аллаху Всевишньому.

Законоположенням малого обмивання є обов'язковість (уаджіб) для осквернили, коли він хоче зробити молитву або те, що в подібному їй законоположении, як таваф, або дотик до Мусхаф (Корану).

Доказ обов'язковості (уаджіб) здійснення малого обмивання, а також хто зобов'язаний його зробити, і коли зобов'язаний

Доказом обов'язки малого обмивання є слова Всевишнього Аллаха:

"Про ті, які увірували! Коли ви встаєте на намаз, то помийте ваші обличчя і ваші руки до ліктів, витріть ваші голови і помийте ваші ноги до щиколоток. А якщо ви перебуваєте в статевому оскверненні, то станете чисті. Якщо ж ви хворі або перебуваєте в подорожі, якщо хто-небудь з вас прийшов з вбиральні або якщо ви мали близькість з жінками, і ви не знайшли води, то направте до чистої землі і витріть нею ваші обличчя і руки. Аллах не хоче створювати для вас труднощі, а хоче очистити вас і довести до кінця Свою милість по відношенню до вас, - бути може, ви будете вдячні "(аль-Маіда 6)

І слова пророка, нехай благословить його Аллах і вітає:

"Не приймає Аллах молитви без чистоти, і милостиню яку дають з незаконно привласненого трофея" (Муслім 224), а також сказав: "Не приймає Аллах молитву того, хто опоганився, поки він не зробить мале обмивання" (Муслім, 223)

Хто зобов'язаний здійснювати обмивання: обов'язок здійснювати мале обмивання на кожному мусульманин, що досяг статевого дозрівання, розумному (адекватному), коли він хоче зробити молитву або те, що подібно її законоположень.

Коли зобов'язаний зробити обмивання: коли настає час молитви, або ж коли людина хоче зробити дію умовою якого є мале обмивання, як таваф або дотик до Мусхаф (до Корану).

Обов'язкові умови малого обмивання

Є обов'язковими умовами малого обмивання наступне:

  1. Іслам, розум (свідомість), розрізнення (тамійіз). Недійсне мале обмивання, яке скоїв невіруючий чи божевільний, і не розглядається обмивання, вчинене маленькою дитиною, яка не досягла віку розрізнення (тамійіз - це вік коли дитина починає розуміти події, що відбуваються навколо нього і адекватно оцінювати їх).
  2. Намір, згідно хадису: "Воістину справи оцінюються тільки по намірам" (хадис узгоджений: аль-Бухарі 1, Муслім 1907), і не узаконено шаріатом проголошення наміру з причини відсутності затверджених цього від пророка, нехай благословить його Аллах і вітає.
  3. Очищаюча вода, згідно з тим що передувало в главі про види води . Обмивання, досконале очищає водою - недостовірно.
  4. Усунення всього, що заважає попаданню води безпосередньо до тіла, наприклад віск, або тісто, або як той, як лак на нігтях, відомий серед жінок сьогодні.
  5. Істіджмар або істінджа, коли є причина для них, згідно з тим що передувало з голови справления потреби . (Примітка перекладача: якщо людина скоїла істінджа або істіджмар після справления потреби, то немає необхідності в повторному скоєнні цього)
  6. Безперервність. (Примітка перекладача: тобто всі частини тіла повинні митися без зупинок так, щоб вода з попередньої частини тіла не висохла до того як миється наступна).
  7. Порядок і послідовність дій.

Обов'язкові дії і частини тіла, мити які є обов'язковим

Їх шість:

  1. Миття особи повністю. Згідно зі словами Всевишнього: "помийте ваші обличчя", і на-віч відноситься полоскання рота і носа, бо рот і ніс це частини обличчя і потрапляють під аят.
  2. Миття рук до ліктів, згідно зі словами Всевишнього: "і ваші руки до ліктів".
  3. Протирання всієї голови разом з вухами, згідно зі словами Всевишнього: "витріть ваші голови" і словами пророка, нехай благословить його Аллах і вітає: "Вуха - це частина голови" (ат-Тірмізі 37, ібн Маджа 443, і засвідчив його аль-Альбані в "Сахих Сунна ібн Маджа" 357, і в "ас-Сільсіляту-з-сохіха" 36)
  4. Миття ніг до щиколоток, згідно зі словами Всевишнього: "і помийте ваші ноги до щиколоток"
  5. Порядок, тому що Аллах Всевишній згадав вчинення малого обмивання впорядкованим, і посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, здійснював його в порядку згідно з тим як згадав Аллах, Святий Він: обличчя, руки, голова і ноги, як прийшло це в описі його , нехай благословить його Аллах і вітає, малого обмивання, в хадисі Абдуллаха ібн Зейда, нехай буде задоволений ним Аллах (Муслім 235) і в інших хадисах.
  6. Безперервність, тому що миття частини тіла, слід безпосередньо (тобто відразу) слідом за попередньої, без затримок і запізнень. Пророк, нехай благословить Його Аллах і вітає, здійснював обмивання безперервно, згідно хадису Холідей ібн М'дана, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, побачив, що молиться чоловіка, і на зовнішній стороні його ступні було маленьке місце, розміром з дирхам якого не торкнулася вода (при малому омовении) і наказав йому відновити (повторити) мале обмивання. (Ахмад 424/2, Абу Дауд 175, і назвав його сахих аль-Альбані в "аль-Ірва-ль-г'оліль" 122/1), і якщо безперервність не була б умовою малому обмивання то пророк, хай благословить його Аллах і вітає , наказав би помити тільки те що упустив ця людина, і не наказав би повернутися і повторити повністю все обмивання заново.

Бажані дії (сунни) при малому омовении

У малому омовении є дії здійснювати які є бажаним, і нагороджується той хто робить їх, і не робить гріха той хто кидає їх, і вони називаються - сунни малого обмивання.

  1. Проголошення "Бісмілля" на початку малого обмивання, зі слів пророка, нехай благословить його Аллах і вітає: "Ні малого обмивання у того, хто не згадав ім'я Аллаха над ним (обмиванням)" (Ахмад 418/2, Абу Дауд 101, Хакім 147 / 1, і крім них з хадиса від Абу Хурейра, нехай буде задоволений ним Аллах, і назвав його хасан ібн Силях, і ібн Касир, і аль-'Ірак'ій, і зміцнив його аль-Мунзір і ібн Хаджар, і сказав аль-Альбані : "Хасан" в "аль-Ірва-ль-г'аліль" 122/1)
  2. Використання Севака, зі слів пророка, нехай благословить його Аллах і вітає: "Якби це не було тяжко для моєї умми то я обов'язково звелів би їм (тобто членам умми) чистити зуби (Севака) разом з кожним малим обмиванням" ( вивів аль-Бухарі пов'язаним з усіченої формулюванням, см. "Фатх аль-Барій" 159/4, і ан-НАСА в "ас-Сунна аль-Кубра" 198/2 під номером 3043, і подібний хадис передали Малик 146, Аш Шафі'і, аль-Байхакі і аль-Хакім 1/245.) Дивіться також главу про Севака .
  3. Миття долонь тричі на початку малого обмивання, згідно діям пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, що він мив долоні тричі, як це передається в описі його малого обмивання.
  4. Ретельне полоскання рота і носа, крім тих випадків коли людина постить, і передається в описі його, нехай благословить його Аллах і вітає, малого обмивання що він полоскав рот а також ніс (набравши в нього (ніс) води), а також згідно з його, нехай благословить його Аллах і вітає, словами: "Ретельно полоскати ніс, якщо тільки ти не постиш" (Абу Дауд 142, ан-НАСА 66/1 номер 87, і назвав його сахих аль-Альбані в "Сахих ан-НАСА" 75)
  5. Розтирання водою частин тіла і прочісування густої бороди пальцями поки вода не виявиться всередині неї, відповідно до дій пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, і справді він "коли здійснював мале обмивання розтирав обидві (руки до) ліктів" ( "Сахих" ібн Хіббан 363 / 3 номер 1082, "ас-Сунна аль-Кубра" аль-Бейхак'ій 196/1, "аль-Мустадрак" аль-Хакім 243 і він же назвав його сахих, "ас-Сахих" ібн Хузейма, 62/1, "Муснад "імама Ахмада 39/4), і також він" вводив воду під своїм ротом і розчісувала нею свою бороду "(Абу Дауд 145, і назвав його сахих аль-Альбані й в "аль-Ірва" 92)
  6. Передування правого боку над лівою під час миття рук і ніг, згідно діям пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, воістину він "любив починання з правого боку своє одягання взуття, і своє розчісування волосся, і своє очищення, і (любив його) у всіх своїх справах "(хадис узгоджений: аль-Бухарі 168, Муслім 226)
  7. Миття особи, рук і ніг тричі, обов'язково ж помити один раз, але бажано три рази, згідно діям пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, і затверджено від нього "що він вимив (особа, рот, ніс, руки і ноги) по одному разу, по два рази і по три рази "(хадис узгоджений: аль-Бухарі 157, 158, 159, Муслім 226 і згадується у нього тільки по три рази)
  8. Зікр який прийшов від пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, після здійснення малого обмивання, згідно зі словами пророка, нехай благословить його Аллах і вітає:

    "Якщо хтось із вас зробить обмивання належним чином, а потім скаже:" ащхаду Алля іляха илля-ллах вахдаху ля щаріка ляхові, ва ащхаду анна Мухаммадан 'абдуху ва расулюх "(свідчу, що немає бога крім Аллаха Єдиного, у якого немає співтоваришів, і свідчу, що Mухаммад Його раб і Посланник) то для нього відкриються вісім воріт раю, і він зможе увійти в будь-які з них, які побажає "(Муслім 234, і ат-Тірмізі 55 з добавкою:" аллахума-дж'альні хв ат-таууабін уа дж'альні хв аль-мутатоххірін ", і назвав сахих хадис з добавкою аль-Альбані в "аль-Ірва" 96)

Переклад початку глави "Про малому обмивання", з розділу "Очищення".
"Книга полегшеного фикха в світлі корану і сунни" (підготував рада вчених під проводом шейха Соліха ібн Абду-ль-Азіза али аш-Шейха - міністра ісламських справ, призову і настанов королівства Саудівська Аравія).

далі: Глава 5. Про малому омовении (вуду) ч.2

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация