Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів |

  1. Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів Перш ніж готувати гливу, треба знати, як вибирати...
  2. Як можна приготувати гливи: кілька рецептів
  3. Як і скільки варити гливи
  4. Як посмажити гливи
  5. Рецепт 1: Мариновані гливи
  6. Рецепт 2: салат з глив з куркою
  7. Рецепт 3: свинина з вешенками
  8. Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)
  9. Рецепт 5: Гливи, запечені в духовці з часником в підливі
  10. Рецепт 6: Суп-пюре з глив
  11. Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів
  12. Як готувати гливи?
  13. Як можна приготувати гливи: кілька рецептів
  14. Як і скільки варити гливи
  15. Як посмажити гливи
  16. Рецепт 1: Мариновані гливи
  17. Рецепт 2: салат з глив з куркою
  18. Рецепт 3: свинина з вешенками
  19. Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)
  20. Рецепт 5: Гливи, запечені в духовці з часником в підливі
  21. Рецепт 6: Суп-пюре з глив
  22. Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів
  23. Як готувати гливи?
  24. Як можна приготувати гливи: кілька рецептів
  25. Як і скільки варити гливи
  26. Як посмажити гливи
  27. Рецепт 1: Мариновані гливи
  28. Рецепт 2: салат з глив з куркою
  29. Рецепт 3: свинина з вешенками
  30. Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)
  31. Рецепт 5: Гливи, запечені в духовці з часником в підливі
  32. Рецепт 6: Суп-пюре з глив

Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів

Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів

Перш ніж готувати гливу, треба знати, як вибирати її при покупці. Перш за все треба подивитися, чи немає жовтуватих плям на грибі, як зверху, так і знизу капелюшки. Такі гриби для приготування не годяться. Смак у них буде не дуже хороший. Гриб повинен мати рівномірний сірувато-блакитний колір.

Гриби вибрали, принесли додому, починаємо готувати. Варити гливи перед приготуванням не потрібно. Їх потрібно тільки добре промити в воді і порізати на невеликі шматочки.

Зберігати гливи потрібно в скляній або пластмасовій посуді. У холодильнику краще зберігати Непромитий і ненарезанние гриби.

Як готувати гливи?

Гливи є одними з найсмачніших і поживних грибів. Вони універсальні, їх можна варити, тушкувати, смажити, маринувати, солити, додавати в салати, готувати як перше і друге блюдо, додавати в пироги. У їжу вживають молоді гриби, старі гриби вживати не рекомендується, так як вони стають жорсткими і несмачними.

Калорійність глив - 38 ккал.

Без сумніву, такий унікальний гриб є просто знахідкою для будь-якої господині. І не тільки завдяки своїй корисності! Він зберігає при готуванні свій аромат і грибний смак. Якщо у інших грибів при готуванні втрачається 50-75% корисних речовин, то у гливи всього 5-15%. При покупці придбайте гриби ніжно-сірого кольору, невеликого розміру. Глива дуже проста в приготуванні, її можна:

- Варити (залишається непередаваний смак лісового гриба);
- Смажити (крім солі і перцю більше приправ не потрібно);
- Гасити (особливо смачна з цибулею і сметаною);
- Солити (дуже часто в роздробі можна зустріти гливу в банку з етикеткою «грузді»);
- Маринувати (не порівняти з печерицями);
- Сушити (при подрібненні і додаванні в майонез виходить дуже смачний грибний соус).

Як можна приготувати гливи: кілька рецептів

Гливи можна подати як холодну або гарячу закуску. Для цього їх треба відварити, обсмажити дрібно нарізану цибулю і натерту на крупній тертці моркву, змішати гливи з цибулею і морквою, смажити 10 хвилин, зняти з вогню, додати сіль, перець, спеції за смаком, дати охолонути, перед подачею додати оцет і зелень за смаком.

Для багатокомпонентних страв, наприклад, овочевих рагу, краще готувати гливи за китайською технологією: обсмажувати їх окремо, потім з'єднувати з готовими овочами, прогрівати і подавати. Така техніка дозволяє уникнути втрати смаку, зовнішнього вигляду і корисних властивостей грибів. Якщо ви готуєте гливи з картоплею, дотримуватися цієї технології також рекомендується.

Дуже поживний суп з гливи з локшиною. Лук, петрушку і моркву нарізати, відварити у воді. Коли овочі майже готові, додати нарізані дрібними шматочками гливи і варити 10-15 хвилин на слабкому вогні. Потім додати окремо зварену локшину, разом проварити 5 хвилин, посолити. Перед подачею заправити зеленню за смаком.

Також гливи можна використовувати як начинку до пельменів. Для цього необхідно зварити гриби в підсоленій воді, дрібно порубати. Обсмажити дрібно нарізану цибулю, додати гриби, перець і ще підсмажити. Далі розкласти начинку по пельменів, відварити в підсоленій воді, на стіл подавати зі сметаною.

Завантаження ...

Як і скільки варити гливи

Свіжі гливи почистити, промити і варити в підсоленій воді 15-20 хвилин.

Відварювати ці гриби в двох водах не рекомендується - так вони втратять свій вигляд і корисні властивості. Якщо, все ж, ви сумніваєтеся, то опустіть гриби в киплячу воду, доведіть до кипіння, відразу дістаньте і перекладіть гриби в іншу каструлю з підсоленою киплячою водою і 15 хв проваріть. Після варіння викладіть гриби на друшляк і обсушити, потім їх можна нарізати і класти в суп або салат.

NB! Якщо ви хочете посмажити або згасити гливи, можна відразу приступити до справи, заздалегідь не відварюючи їх.

Як посмажити гливи

Півкілограма грибів, 200 грамів ріпчастої цибулі, 100 грамів сметани, пучок свіжої зелені, зубчик часнику, сіль, чорний і червоний перець за смаком, рослинна олія для смаження.

• Добре промиті гливи поріжте на маленькі шматочки, але не сильно дрібно.
• Налийте на розігріту сковорідку близько 70 грамів соняшникової олії, дочекайтеся, поки воно закипить, і висипте туди нарізані гриби. Ні в якому разі не додавайте воду - гриби виділять її більш ніж достатньо.
• Посоліть гриби на смак і підготуйте цибуля: наріжте його тонкими півкільцями і обсмажте на іншій сковороді до золотистого відтінку.
• Коли рідина з сковорідки з грибами майже повністю випарувалася, додайте туди обсмажену цибулю і сметану.
• Додайте спеції і тушкуйте на маленькому вогні 20-30 хвилин.
• В кінці додайте дрібно нарізаний часник і зелень (наприклад, спробуйте зробити гливи з кінзою - вона ідеально поєднується зі смаком смажених грибів).

Рецепт 1: Мариновані гливи

Рецепт 1: Мариновані гливи

Знадобиться: 1 кг глив, 600 мл води, 2 зубчики часнику, 1 лавровий лист, 3,5 ст.л. оцту 9% (столового / винного / яблучного), 2 ст.л. солі, 1 ст.л. цукру.

Гриби промити, відрізати ніжки. Великі гриби нарізати, викласти в каструлю, влити воду, всипати цукор, сіль, все прянощі, довести до кипіння, влити оцет, проварити 25 хв, знімаючи піну, якщо вона утворюється. Дати грибам охолонути, перекласти в стерилізовані банки.

Рецепт 2: салат з глив з куркою

Рецепт 2: салат з глив з куркою

Знадобиться: 200 г курячого філе відварного, 5 маринованих огірочків, гливи, стручкова квасоля зелена, цибуля-порей, майонез (або оливкова / рослинне масло).

Відварити квасолю до м'якості, соломкою нарізати куряче філе, підрум'янити його на маслі. Гриби обсмажити з цибулею-пореєм, дати всім інгредієнтам охолонути. Огірки нарізати соломкою, з'єднати з іншими інгредієнтами, приправити салат з глив прованськими травами, майонезом, або тільки маслом.

Рецепт 3: свинина з вешенками

Рецепт 3: свинина з вешенками

Знадобиться: 600 г свинини, 300 г глив, 200 г сметани, по 2 цибулини і помідора, 1 ст.л. масла рослинного, орегано, сіль.

Гриби промити і крупно нарізати, з м'яса зрізати сало, дрібно порізати його, помідори і цибулю нарізати великими шматочками, тонкими пластами нарізати м'ясо. У розпечений сотейник викласти масло, прожарити, покласти сало, обсмажити, викласти м'ясо, на середньому вогні обсмажити з кожного боку по 5 хв, перекласти в окремий посуд, прибравши шкварки сала. У тій же посуді, де смажилося м'ясо, обсмажити цибулю, після чого покласти гриби і помідори, приправити все орегано, 5-6 хв смажити, покласти м'ясо, поперчити і посолити, влити сметану, накрити кришкою, загасити всі 7-8 хв, перед подачею посипати рубаною зеленню.

Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)

Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)

Запечені гливи можете подати, як закуску перед гарячим. Також вони добре підійдуть для салатів, досить тільки нарізати їх на маленькі шматочки. Вони добре поєднуються з кінзою, тому я раджу подавати їх, прикрасивши листочками кінзи. Іноді я їм запечені гливи просто так, зі сметаною. Дуже хороший полуденок. Пробуйте і насолоджуйтеся!

  • Гливи - 4 Штуки
  • Оливкова олія - ​​50 мілілітрів
  • Сіль за смаком
  • Чорний мелений перець - За смаком
  • Листя кінзи - 10 Штук

Помийте гливи
Помийте гливи.

Ображати підставу.

Розріжте гливи уздовж на кілька пластин. Полийте оливковою олією, посоліть, поперчіть за смаком.

Запікайте гливи в розігрітій на 180 градусів духовці протягом 20-30 хвилин. Подавайте не настільки, присипавши рубаними листочками кінзи.

Рецепт 5: Гливи, запечені в духовці з часником в підливі

  • Гливи - 400 Грам
  • Вершки - 200 мілілітрів
  • Яйце - 1 Штука
  • Часник - 2-3 зубчики
  • Кріп - За смаком
  • Сіль за смаком
  • Перець - За смаком

Кількість порцій: 4

1. Гливи необхідно ретельно промити, нарізати невеликими шматочками.

2. Далі викладаємо гливи в сковороду. Солимо, перчимо. Обсмажуємо гриби до золотистого кольору.

3. Дрібно нарізаємо кріп.

4. Те ж саме робимо з часником.

5. Подрібнені кріп і часник кладемо в миску, додаємо туди вершки і яйце. Перемішуємо всі компоненти.

6. Отриману масу змішуємо з остиглими грибами.

7. Виливаємо тісто у форму для випікання і запікаємо блюдо при 180ºС приблизно 25 хвилин.

8. Блюдо готове! Смачного!

Рецепт 6: Суп-пюре з глив

1. Очистити картоплю і варити разом з двома третинами глив, поки картопля не буде готовий.

2. Відокремити картопля з вешенками від бульйону і подрібнити за допомогою блендера. Від бульйону відлити чверть склянки, ця частина знадобитися потім. Потім знову з'єднати з бульйоном пюре з блендера.

3. Очистити цибулю і дрібно порізати. На вершковому маслі обсмажити решту глив разом з цибулею (до золотистої скоринки).

4. Обсмажені з цибулею гриби додати в уже вийшов суп-пюре. Все це знову довести до кипіння і варити на повільному вогні.

5. У попередньо залишеному невеликій кількості бульйону добре розмішати дві столові ложки борошна і вершки. Влити це все в вариться суп. Посолити і поперчити за смаком. І після цього, помішуючи, варити суп ще десять хвилин.

6. Суп готовий. Його можна залишити в такому вигляді або ще раз подрібнити в блендері.

Спробуйте цей рецепт приготування супу-пюре з глив - запевняю, вам дуже сподобається, якщо приготуєте його строго по вищеописаної інструкції. Подавати такий суп потрібно гарячим. Особливо смачно буде додати до нього сухарики з білого хліба (так звані крутон).

© http://lady.mail.ru/ , http://shkolazhizni.ru/ , http://www.kakprosto.ru/ , http://www.znaikak.ru/ , http://ovkuse.ru/ , http://povar.ru/

Всі рецепти ретельно відібрані клубом кулінарів сайту eat-me.ru

Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів

Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів

Перш ніж готувати гливу, треба знати, як вибирати її при покупці. Перш за все треба подивитися, чи немає жовтуватих плям на грибі, як зверху, так і знизу капелюшки. Такі гриби для приготування не годяться. Смак у них буде не дуже хороший. Гриб повинен мати рівномірний сірувато-блакитний колір.

Гриби вибрали, принесли додому, починаємо готувати. Варити гливи перед приготуванням не потрібно. Їх потрібно тільки добре промити в воді і порізати на невеликі шматочки.

Зберігати гливи потрібно в скляній або пластмасовій посуді. У холодильнику краще зберігати Непромитий і ненарезанние гриби.

Як готувати гливи?

Гливи є одними з найсмачніших і поживних грибів. Вони універсальні, їх можна варити, тушкувати, смажити, маринувати, солити, додавати в салати, готувати як перше і друге блюдо, додавати в пироги. У їжу вживають молоді гриби, старі гриби вживати не рекомендується, так як вони стають жорсткими і несмачними.

Калорійність глив - 38 ккал.

Без сумніву, такий унікальний гриб є просто знахідкою для будь-якої господині. І не тільки завдяки своїй корисності! Він зберігає при готуванні свій аромат і грибний смак. Якщо у інших грибів при готуванні втрачається 50-75% корисних речовин, то у гливи всього 5-15%. При покупці придбайте гриби ніжно-сірого кольору, невеликого розміру. Глива дуже проста в приготуванні, її можна:

- Варити (залишається непередаваний смак лісового гриба);
- Смажити (крім солі і перцю більше приправ не потрібно);
- Гасити (особливо смачна з цибулею і сметаною);
- Солити (дуже часто в роздробі можна зустріти гливу в банку з етикеткою «грузді»);
- Маринувати (не порівняти з печерицями);
- Сушити (при подрібненні і додаванні в майонез виходить дуже смачний грибний соус).

Як можна приготувати гливи: кілька рецептів

Гливи можна подати як холодну або гарячу закуску. Для цього їх треба відварити, обсмажити дрібно нарізану цибулю і натерту на крупній тертці моркву, змішати гливи з цибулею і морквою, смажити 10 хвилин, зняти з вогню, додати сіль, перець, спеції за смаком, дати охолонути, перед подачею додати оцет і зелень за смаком.

Для багатокомпонентних страв, наприклад, овочевих рагу, краще готувати гливи за китайською технологією: обсмажувати їх окремо, потім з'єднувати з готовими овочами, прогрівати і подавати. Така техніка дозволяє уникнути втрати смаку, зовнішнього вигляду і корисних властивостей грибів. Якщо ви готуєте гливи з картоплею, дотримуватися цієї технології також рекомендується.

Дуже поживний суп з гливи з локшиною. Лук, петрушку і моркву нарізати, відварити у воді. Коли овочі майже готові, додати нарізані дрібними шматочками гливи і варити 10-15 хвилин на слабкому вогні. Потім додати окремо зварену локшину, разом проварити 5 хвилин, посолити. Перед подачею заправити зеленню за смаком.

Також гливи можна використовувати як начинку до пельменів. Для цього необхідно зварити гриби в підсоленій воді, дрібно порубати. Обсмажити дрібно нарізану цибулю, додати гриби, перець і ще підсмажити. Далі розкласти начинку по пельменів, відварити в підсоленій воді, на стіл подавати зі сметаною.

Завантаження ...

Як і скільки варити гливи

Свіжі гливи почистити, промити і варити в підсоленій воді 15-20 хвилин.

Відварювати ці гриби в двох водах не рекомендується - так вони втратять свій вигляд і корисні властивості. Якщо, все ж, ви сумніваєтеся, то опустіть гриби в киплячу воду, доведіть до кипіння, відразу дістаньте і перекладіть гриби в іншу каструлю з підсоленою киплячою водою і 15 хв проваріть. Після варіння викладіть гриби на друшляк і обсушити, потім їх можна нарізати і класти в суп або салат.

NB! Якщо ви хочете посмажити або згасити гливи, можна відразу приступити до справи, заздалегідь не відварюючи їх.

Як посмажити гливи

Півкілограма грибів, 200 грамів ріпчастої цибулі, 100 грамів сметани, пучок свіжої зелені, зубчик часнику, сіль, чорний і червоний перець за смаком, рослинна олія для смаження.

• Добре промиті гливи поріжте на маленькі шматочки, але не сильно дрібно.
• Налийте на розігріту сковорідку близько 70 грамів соняшникової олії, дочекайтеся, поки воно закипить, і висипте туди нарізані гриби. Ні в якому разі не додавайте воду - гриби виділять її більш ніж достатньо.
• Посоліть гриби на смак і підготуйте цибуля: наріжте його тонкими півкільцями і обсмажте на іншій сковороді до золотистого відтінку.
• Коли рідина з сковорідки з грибами майже повністю випарувалася, додайте туди обсмажену цибулю і сметану.
• Додайте спеції і тушкуйте на маленькому вогні 20-30 хвилин.
• В кінці додайте дрібно нарізаний часник і зелень (наприклад, спробуйте зробити гливи з кінзою - вона ідеально поєднується зі смаком смажених грибів).

Рецепт 1: Мариновані гливи

Рецепт 1: Мариновані гливи

Знадобиться: 1 кг глив, 600 мл води, 2 зубчики часнику, 1 лавровий лист, 3,5 ст.л. оцту 9% (столового / винного / яблучного), 2 ст.л. солі, 1 ст.л. цукру.

Гриби промити, відрізати ніжки. Великі гриби нарізати, викласти в каструлю, влити воду, всипати цукор, сіль, все прянощі, довести до кипіння, влити оцет, проварити 25 хв, знімаючи піну, якщо вона утворюється. Дати грибам охолонути, перекласти в стерилізовані банки.

Рецепт 2: салат з глив з куркою

Рецепт 2: салат з глив з куркою

Знадобиться: 200 г курячого філе відварного, 5 маринованих огірочків, гливи, стручкова квасоля зелена, цибуля-порей, майонез (або оливкова / рослинне масло).

Відварити квасолю до м'якості, соломкою нарізати куряче філе, підрум'янити його на маслі. Гриби обсмажити з цибулею-пореєм, дати всім інгредієнтам охолонути. Огірки нарізати соломкою, з'єднати з іншими інгредієнтами, приправити салат з глив прованськими травами, майонезом, або тільки маслом.

Рецепт 3: свинина з вешенками

Рецепт 3: свинина з вешенками

Знадобиться: 600 г свинини, 300 г глив, 200 г сметани, по 2 цибулини і помідора, 1 ст.л. масла рослинного, орегано, сіль.

Гриби промити і крупно нарізати, з м'яса зрізати сало, дрібно порізати його, помідори і цибулю нарізати великими шматочками, тонкими пластами нарізати м'ясо. У розпечений сотейник викласти масло, прожарити, покласти сало, обсмажити, викласти м'ясо, на середньому вогні обсмажити з кожного боку по 5 хв, перекласти в окремий посуд, прибравши шкварки сала. У тій же посуді, де смажилося м'ясо, обсмажити цибулю, після чого покласти гриби і помідори, приправити все орегано, 5-6 хв смажити, покласти м'ясо, поперчити і посолити, влити сметану, накрити кришкою, загасити всі 7-8 хв, перед подачею посипати рубаною зеленню.

Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)

Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)

Запечені гливи можете подати, як закуску перед гарячим. Також вони добре підійдуть для салатів, досить тільки нарізати їх на маленькі шматочки. Вони добре поєднуються з кінзою, тому я раджу подавати їх, прикрасивши листочками кінзи. Іноді я їм запечені гливи просто так, зі сметаною. Дуже хороший полуденок. Пробуйте і насолоджуйтеся!

  • Гливи - 4 Штуки
  • Оливкова олія - ​​50 мілілітрів
  • Сіль за смаком
  • Чорний мелений перець - За смаком
  • Листя кінзи - 10 Штук

Помийте гливи
Помийте гливи.

Ображати підставу.

Розріжте гливи уздовж на кілька пластин. Полийте оливковою олією, посоліть, поперчіть за смаком.

Запікайте гливи в розігрітій на 180 градусів духовці протягом 20-30 хвилин. Подавайте не настільки, присипавши рубаними листочками кінзи.

Рецепт 5: Гливи, запечені в духовці з часником в підливі

  • Гливи - 400 Грам
  • Вершки - 200 мілілітрів
  • Яйце - 1 Штука
  • Часник - 2-3 зубчики
  • Кріп - За смаком
  • Сіль за смаком
  • Перець - За смаком

Кількість порцій: 4

1. Гливи необхідно ретельно промити, нарізати невеликими шматочками.

2. Далі викладаємо гливи в сковороду. Солимо, перчимо. Обсмажуємо гриби до золотистого кольору.

3. Дрібно нарізаємо кріп.

4. Те ж саме робимо з часником.

5. Подрібнені кріп і часник кладемо в миску, додаємо туди вершки і яйце. Перемішуємо всі компоненти.

6. Отриману масу змішуємо з остиглими грибами.

7. Виливаємо тісто у форму для випікання і запікаємо блюдо при 180ºС приблизно 25 хвилин.

8. Блюдо готове! Смачного!

Рецепт 6: Суп-пюре з глив

1. Очистити картоплю і варити разом з двома третинами глив, поки картопля не буде готовий.

2. Відокремити картопля з вешенками від бульйону і подрібнити за допомогою блендера. Від бульйону відлити чверть склянки, ця частина знадобитися потім. Потім знову з'єднати з бульйоном пюре з блендера.

3. Очистити цибулю і дрібно порізати. На вершковому маслі обсмажити решту глив разом з цибулею (до золотистої скоринки).

4. Обсмажені з цибулею гриби додати в уже вийшов суп-пюре. Все це знову довести до кипіння і варити на повільному вогні.

5. У попередньо залишеному невеликій кількості бульйону добре розмішати дві столові ложки борошна і вершки. Влити це все в вариться суп. Посолити і поперчити за смаком. І після цього, помішуючи, варити суп ще десять хвилин.

6. Суп готовий. Його можна залишити в такому вигляді або ще раз подрібнити в блендері.

Спробуйте цей рецепт приготування супу-пюре з глив - запевняю, вам дуже сподобається, якщо приготуєте його строго по вищеописаної інструкції. Подавати такий суп потрібно гарячим. Особливо смачно буде додати до нього сухарики з білого хліба (так звані крутон).

© http://lady.mail.ru/ , http://shkolazhizni.ru/ , http://www.kakprosto.ru/ , http://www.znaikak.ru/ , http://ovkuse.ru/ , http://povar.ru/

Всі рецепти ретельно відібрані клубом кулінарів сайту eat-me.ru

Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів

Гливи: як готувати, варити, смажити: 6 рецептів

Перш ніж готувати гливу, треба знати, як вибирати її при покупці. Перш за все треба подивитися, чи немає жовтуватих плям на грибі, як зверху, так і знизу капелюшки. Такі гриби для приготування не годяться. Смак у них буде не дуже хороший. Гриб повинен мати рівномірний сірувато-блакитний колір.

Гриби вибрали, принесли додому, починаємо готувати. Варити гливи перед приготуванням не потрібно. Їх потрібно тільки добре промити в воді і порізати на невеликі шматочки.

Зберігати гливи потрібно в скляній або пластмасовій посуді. У холодильнику краще зберігати Непромитий і ненарезанние гриби.

Як готувати гливи?

Гливи є одними з найсмачніших і поживних грибів. Вони універсальні, їх можна варити, тушкувати, смажити, маринувати, солити, додавати в салати, готувати як перше і друге блюдо, додавати в пироги. У їжу вживають молоді гриби, старі гриби вживати не рекомендується, так як вони стають жорсткими і несмачними.

Калорійність глив - 38 ккал.

Без сумніву, такий унікальний гриб є просто знахідкою для будь-якої господині. І не тільки завдяки своїй корисності! Він зберігає при готуванні свій аромат і грибний смак. Якщо у інших грибів при готуванні втрачається 50-75% корисних речовин, то у гливи всього 5-15%. При покупці придбайте гриби ніжно-сірого кольору, невеликого розміру. Глива дуже проста в приготуванні, її можна:

- Варити (залишається непередаваний смак лісового гриба);
- Смажити (крім солі і перцю більше приправ не потрібно);
- Гасити (особливо смачна з цибулею і сметаною);
- Солити (дуже часто в роздробі можна зустріти гливу в банку з етикеткою «грузді»);
- Маринувати (не порівняти з печерицями);
- Сушити (при подрібненні і додаванні в майонез виходить дуже смачний грибний соус).

Як можна приготувати гливи: кілька рецептів

Гливи можна подати як холодну або гарячу закуску. Для цього їх треба відварити, обсмажити дрібно нарізану цибулю і натерту на крупній тертці моркву, змішати гливи з цибулею і морквою, смажити 10 хвилин, зняти з вогню, додати сіль, перець, спеції за смаком, дати охолонути, перед подачею додати оцет і зелень за смаком.

Для багатокомпонентних страв, наприклад, овочевих рагу, краще готувати гливи за китайською технологією: обсмажувати їх окремо, потім з'єднувати з готовими овочами, прогрівати і подавати. Така техніка дозволяє уникнути втрати смаку, зовнішнього вигляду і корисних властивостей грибів. Якщо ви готуєте гливи з картоплею, дотримуватися цієї технології також рекомендується.

Дуже поживний суп з гливи з локшиною. Лук, петрушку і моркву нарізати, відварити у воді. Коли овочі майже готові, додати нарізані дрібними шматочками гливи і варити 10-15 хвилин на слабкому вогні. Потім додати окремо зварену локшину, разом проварити 5 хвилин, посолити. Перед подачею заправити зеленню за смаком.

Також гливи можна використовувати як начинку до пельменів. Для цього необхідно зварити гриби в підсоленій воді, дрібно порубати. Обсмажити дрібно нарізану цибулю, додати гриби, перець і ще підсмажити. Далі розкласти начинку по пельменів, відварити в підсоленій воді, на стіл подавати зі сметаною.

Завантаження ...

Як і скільки варити гливи

Свіжі гливи почистити, промити і варити в підсоленій воді 15-20 хвилин.

Відварювати ці гриби в двох водах не рекомендується - так вони втратять свій вигляд і корисні властивості. Якщо, все ж, ви сумніваєтеся, то опустіть гриби в киплячу воду, доведіть до кипіння, відразу дістаньте і перекладіть гриби в іншу каструлю з підсоленою киплячою водою і 15 хв проваріть. Після варіння викладіть гриби на друшляк і обсушити, потім їх можна нарізати і класти в суп або салат.

NB! Якщо ви хочете посмажити або згасити гливи, можна відразу приступити до справи, заздалегідь не відварюючи їх.

Як посмажити гливи

Півкілограма грибів, 200 грамів ріпчастої цибулі, 100 грамів сметани, пучок свіжої зелені, зубчик часнику, сіль, чорний і червоний перець за смаком, рослинна олія для смаження.

• Добре промиті гливи поріжте на маленькі шматочки, але не сильно дрібно.
• Налийте на розігріту сковорідку близько 70 грамів соняшникової олії, дочекайтеся, поки воно закипить, і висипте туди нарізані гриби. Ні в якому разі не додавайте воду - гриби виділять її більш ніж достатньо.
• Посоліть гриби на смак і підготуйте цибуля: наріжте його тонкими півкільцями і обсмажте на іншій сковороді до золотистого відтінку.
• Коли рідина з сковорідки з грибами майже повністю випарувалася, додайте туди обсмажену цибулю і сметану.
• Додайте спеції і тушкуйте на маленькому вогні 20-30 хвилин.
• В кінці додайте дрібно нарізаний часник і зелень (наприклад, спробуйте зробити гливи з кінзою - вона ідеально поєднується зі смаком смажених грибів).

Рецепт 1: Мариновані гливи

Рецепт 1: Мариновані гливи

Знадобиться: 1 кг глив, 600 мл води, 2 зубчики часнику, 1 лавровий лист, 3,5 ст.л. оцту 9% (столового / винного / яблучного), 2 ст.л. солі, 1 ст.л. цукру.

Гриби промити, відрізати ніжки. Великі гриби нарізати, викласти в каструлю, влити воду, всипати цукор, сіль, все прянощі, довести до кипіння, влити оцет, проварити 25 хв, знімаючи піну, якщо вона утворюється. Дати грибам охолонути, перекласти в стерилізовані банки.

Рецепт 2: салат з глив з куркою

Рецепт 2: салат з глив з куркою

Знадобиться: 200 г курячого філе відварного, 5 маринованих огірочків, гливи, стручкова квасоля зелена, цибуля-порей, майонез (або оливкова / рослинне масло).

Відварити квасолю до м'якості, соломкою нарізати куряче філе, підрум'янити його на маслі. Гриби обсмажити з цибулею-пореєм, дати всім інгредієнтам охолонути. Огірки нарізати соломкою, з'єднати з іншими інгредієнтами, приправити салат з глив прованськими травами, майонезом, або тільки маслом.

Рецепт 3: свинина з вешенками

Рецепт 3: свинина з вешенками

Знадобиться: 600 г свинини, 300 г глив, 200 г сметани, по 2 цибулини і помідора, 1 ст.л. масла рослинного, орегано, сіль.

Гриби промити і крупно нарізати, з м'яса зрізати сало, дрібно порізати його, помідори і цибулю нарізати великими шматочками, тонкими пластами нарізати м'ясо. У розпечений сотейник викласти масло, прожарити, покласти сало, обсмажити, викласти м'ясо, на середньому вогні обсмажити з кожного боку по 5 хв, перекласти в окремий посуд, прибравши шкварки сала. У тій же посуді, де смажилося м'ясо, обсмажити цибулю, після чого покласти гриби і помідори, приправити все орегано, 5-6 хв смажити, покласти м'ясо, поперчити і посолити, влити сметану, накрити кришкою, загасити всі 7-8 хв, перед подачею посипати рубаною зеленню.

Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)

Рецепт 4: Запечені гливи (майже гриль)

Запечені гливи можете подати, як закуску перед гарячим. Також вони добре підійдуть для салатів, досить тільки нарізати їх на маленькі шматочки. Вони добре поєднуються з кінзою, тому я раджу подавати їх, прикрасивши листочками кінзи. Іноді я їм запечені гливи просто так, зі сметаною. Дуже хороший полуденок. Пробуйте і насолоджуйтеся!

  • Гливи - 4 Штуки
  • Оливкова олія - ​​50 мілілітрів
  • Сіль за смаком
  • Чорний мелений перець - За смаком
  • Листя кінзи - 10 Штук

Помийте гливи
Помийте гливи.

Ображати підставу.

Розріжте гливи уздовж на кілька пластин. Полийте оливковою олією, посоліть, поперчіть за смаком.

Запікайте гливи в розігрітій на 180 градусів духовці протягом 20-30 хвилин. Подавайте не настільки, присипавши рубаними листочками кінзи.

Рецепт 5: Гливи, запечені в духовці з часником в підливі

  • Гливи - 400 Грам
  • Вершки - 200 мілілітрів
  • Яйце - 1 Штука
  • Часник - 2-3 зубчики
  • Кріп - За смаком
  • Сіль за смаком
  • Перець - За смаком

Кількість порцій: 4

1. Гливи необхідно ретельно промити, нарізати невеликими шматочками.

2. Далі викладаємо гливи в сковороду. Солимо, перчимо. Обсмажуємо гриби до золотистого кольору.

3. Дрібно нарізаємо кріп.

4. Те ж саме робимо з часником.

5. Подрібнені кріп і часник кладемо в миску, додаємо туди вершки і яйце. Перемішуємо всі компоненти.

6. Отриману масу змішуємо з остиглими грибами.

7. Виливаємо тісто у форму для випікання і запікаємо блюдо при 180ºС приблизно 25 хвилин.

8. Блюдо готове! Смачного!

Рецепт 6: Суп-пюре з глив

1. Очистити картоплю і варити разом з двома третинами глив, поки картопля не буде готовий.

2. Відокремити картопля з вешенками від бульйону і подрібнити за допомогою блендера. Від бульйону відлити чверть склянки, ця частина знадобитися потім. Потім знову з'єднати з бульйоном пюре з блендера.

3. Очистити цибулю і дрібно порізати. На вершковому маслі обсмажити решту глив разом з цибулею (до золотистої скоринки).

4. Обсмажені з цибулею гриби додати в уже вийшов суп-пюре. Все це знову довести до кипіння і варити на повільному вогні.

5. У попередньо залишеному невеликій кількості бульйону добре розмішати дві столові ложки борошна і вершки. Влити це все в вариться суп. Посолити і поперчити за смаком. І після цього, помішуючи, варити суп ще десять хвилин.

6. Суп готовий. Його можна залишити в такому вигляді або ще раз подрібнити в блендері.

Спробуйте цей рецепт приготування супу-пюре з глив - запевняю, вам дуже сподобається, якщо приготуєте його строго по вищеописаної інструкції. Подавати такий суп потрібно гарячим. Особливо смачно буде додати до нього сухарики з білого хліба (так звані крутон).

© http://lady.mail.ru/ , http://shkolazhizni.ru/ , http://www.kakprosto.ru/ , http://www.znaikak.ru/ , http://ovkuse.ru/ , http://povar.ru/

Всі рецепти ретельно відібрані клубом кулінарів сайту eat-me.ru

Як готувати гливи?
Як готувати гливи?
Як готувати гливи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация