«Глушилки» в боротьбі з корупцією: ФСВП хоче заблокувати стільниковий зв'язок в тюрмах

Як розповіли Вusiness FM колишні ув'язнені, «запрещенка» майже завжди потрапляє в колонію саме через співробітників адміністрації. Наприклад, «доставка» мобільного телефону з волі буде коштувати від 5 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Що зміниться в разі блокування? Як розповіли Вusiness FM колишні ув'язнені, «запрещенка» майже завжди потрапляє в колонію саме через співробітників адміністрації

Фото: Олександр Щербак / ТАСС

Федеральна служба виконання покарань хоче заблокувати стільниковий зв'язок в колоніях і в'язницях. За словами заступника директора відомства Валерія Боярінева, для цього потрібно внести зміни в окремі реєстри.
Фактично ФСВП розписалася у власній безпорадності. Глушити зв'язок на всій території виправної установи означає самим залишитися без мобільного зв'язку на службі, тобто спілкуватися між собою по рації, а з зовнішнім світом - по стаціонарних телефонів.

Якщо у ФСВП готові до такого самопожертви, це означає, що відомство офіційно визнає - побороти корупцію всередині себе воно не може. Тому як, за розповідями колишніх в'язнів, «запрещенка» майже завжди потрапляє в колонію або в тюрму саме через співробітників адміністрації.

Ціни скрізь різні. Одні кажуть, що доставка за колючий дріт найдешевшого мобільника з робочою сімки коштує 5-10 тисяч рублів. Інші стверджують, що ціни варіюються в діапазоні 10-30 тисяч. Особистий мобільний телефон у в'язниці або в таборі - це, скоріше, розкіш, але один-два стільникові телефони на барак включені всюди в режимі 24/7, розповів Business FM колишній в'язень Сергій Рєзник:

Від 5 до 30 тисяч - це тільки «доставка». Плюс може бути і «абонентська плата» - тисяча рублів на місяць за користування телефоном. При цьому плата не завжди гарантує, що при черговому обшуку апарат не вилучить той же співробітник, що його приніс. Ні, потім він його поверне, але ще за 5-10 тисяч. Чи готові у ФСВП втрачати цей ринок, незрозуміло. Неясно також, чи готові співробітники адміністрацій колоній відмовлятися від частки в бізнесі, побудованому на телефонному шахрайстві. Всі ці SMS типу «Мама, скинь на рахунок тисячу рублів, я потрапив в біду» пишуться саме з місць позбавлення волі.

Однак є версія, згідно з якою службі виконання покарань може бути навіть вигідно позбавити укладених мобільного зв'язку. По телефону засуджені або заарештовані розповідають про тортури, можливо знімають ці тортури, кажуть з адвокатами, з членами ОНК.

Зрештою, саме наявність телефону на фото стало незаперечним доказом корупції в скандалі з Ціпов'язу, оскільки ікра і краби теоретично могли потрапити на зону, і легально. Можливо, з точки зору ФСВП немає зв'язку - немає проблем, каже адвокат Іван Миронов, який має досвід перебування в місцях позбавлення волі:

Цікаво ще й те, що блокування мобільного сигналу в колоніях і тюрмах не вирішить саму проблему. Якщо за гроші співробітник адміністрації був готовий принести телефон, то чому б йому за гроші не віднести кому треба на волю записку? І той же умовний Ціпов'яз все одно знайде спосіб достукатися до того, хто оплатить і надішле йому крабів і м'ясо.

Деякі речі, звичайно, ні в записках, ні на словах через співробітника колонії не передаси - занадто небезпечно. Але з урахуванням того, що технічно зв'язок буде блокуватися включенням спеціальних «глушилок», важливо розуміти, що «глушилку» можна і вимкнути, продовжує засновник і директор благодійного фонду допомоги засудженим та їх сім'ям «Русь сидить» Ольга Романова:

До речі, Ціпов'яз через адвокатів прокоментував скандал з опублікованими фотографіями. Знімки він назвав фейком, а заодно обурився: «Це виходить, що несідящее суспільство відмовляє сидить половині в праві нормально харчуватися, харчуватися делікатесами».

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Що зміниться в разі блокування?
Якщо за гроші співробітник адміністрації був готовий принести телефон, то чому б йому за гроші не віднести кому треба на волю записку?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация