Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних | Православ'я і світ

  1. Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних Перший тиждень серпня - Всесвітній тиждень грудного...
  2. Радість, заради якої треба іноді попрацювати
  3. Ти навчаєшся любити свою дитину ...
  4. Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?
  5. Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних
  6. Годування - радість спілкування з малюком
  7. Радість, заради якої треба іноді попрацювати
  8. Ти навчаєшся любити свою дитину ...
  9. Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?
  10. Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних
  11. Годування - радість спілкування з малюком
  12. Радість, заради якої треба іноді попрацювати
  13. Ти навчаєшся любити свою дитину ...
  14. Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?

Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних

Перший тиждень серпня - Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Що таке грудне вигодовування для багатодітної мами? Своїми враженнями діляться подружжя служителів Церкви.

Годування - радість спілкування з малюком

Лариса Первозванский, дружина протоієрея Максима Первозванский, мама дев'ятьох дітей:

Коли я народила свою першу дитину, переді мною взагалі не поставало питання, як і чим годувати. Це було природно. Потім, коли став приходити досвід, і до мене почали звертатися молоді мами з різними каверзними питаннями, почала шукати пояснення своїх відчуттів і інтуїтивним припущенням.

Для мене годування грудьми завжди було радістю, першим довгоочікуваним досвідом спілкування зі своїм малюком. Про те, яке сильне вплив надає годування грудьми на маму, можна судити по одному лише фактом. За радянських часів, якщо молода мама в пологовому будинку з якоїсь причини відмовлялася від своєї дитини, її намагалися вмовити, хоч разочок погодувати свого малюка. Якщо це вдавалося, вона вже не могла його кинути.

Тим більше для дитини. Цей контакт з мамою дає впевненість, спокій, захищеність. Раніше це було ще й питанням життя і смерті. Зараз багато дуже якісних молочних сумішей, за складом близьких до грудного молока. Але хто захоче, наприклад, замість свого домашнього улюбленця тримати в будинку заводного плюшевого кота? Так і з грудним молоком - воно живе. Воно різне у різних мам, воно різне на початку годування і в кінці, в перший день і через місяць. Його склад і смак залежить від того, що мама з'їла або випила і навіть від її настрою. У мене часто бувало, годуєш дитину засмучена, і він раптом засмучується, починає плакати без причини, як ніби сон побачив якийсь. А в доброму гуморі - і малюк все годування посміхається чогось. А все пояснюється просто - наші емоції підкріплені хімічними процесами всередині організму, і майже все це потрапляє в молоко і викликає зворотну реакцію у дитини. Але ще важливіше живе спілкування мами і малюка, невидимий зв'язок, яка встановлюється саме в ці хвилини. З народженням дитини клопоту по будинку додається. Крутишся весь день, щось робиш, нічого не встигаєш. Але заплакав малюк - і кидаєш все і біжиш його годувати. І наступають ці радісні хвилини, і ми вдвох, маленькі рученята обхоплюють, що можуть обхопити, крихітний носик утикається в груди, сопе-пихкає-старається, і весь цей грудочку притискається до тебе. І можна забути невипрані пелюшки, підгорів суп, немитий підлогу. Тому що все це не найголовніше.

Звичайно, не завжди все гладко, бувають і труднощі, і помилки, і невдачі. Але все це можна вирішити, коли ти знаєш, заради чого, а вірніше заради кого ти терпиш незручність, а часом навіть і біль. Головне не впадати у відчай, звертатися до досвідчених людей і боротися до переможного кінця.

На жаль, не завжди вдається годувати грудьми, дуже рідко, але все, же бувають до цього об'єктивні причини. У такій ситуації мама ні в якому разі не повинна відчувати себе якоюсь неповноцінною. Материнська любов не в грудному молоці полягає, воно лише засіб її вираження, причому не єдине.

А ось як годувати, скільки, як часто, як справлятися з тими чи іншими труднощами - це окрема велика розмова і не один, і в кожному конкретному випадку свій.

Радість, заради якої треба іноді попрацювати

Ольга Юревич, дружина протоієрея Андрія Юревича, мама сімох дітей:

Я - прихильниця грудного вигодовування , І всіма силами намагалася, щоб мої діти отримували материнське молоко. З першими дітьми це було не важко: спадає багато молока. Годувала я з радістю, а їли мої малюки дуже багато. Перші дітлахи у мене народжувалися маленькими - 2800, але за перший же місяць набрали необхідну вагу.

Грудне вигодовування мені здається дуже важливим: воно корисно для здоров'я малюка, захищає від алергій, зміцнює імунітет. І взагалі, хіба можна придумати щось краще, ніж те, що придумав Господь для дитини і для жінки?

Коли я ще була незаміжньою дівчиною, мені постійно снилися сни, що я годую дитину грудьми. Я так мріяла, що колись вийду заміж, народжу дитину і буду годувати, хотілося, щоб цей момент швидше настав.

Грудне вигодовування - незвичайне спілкування матері і дитини. Для дитини воно важливо ще і з цієї причини. Звичайно, ми беремо його на руки, цілуємо, гладимо. Але годування - це момент найбільш тісного спілкування. Адже зовсім недавно малюк зсередини спілкувався з мамою і просто дотиків йому явно поки не достатньо.

Під час годування малюк заспокоюється. Личко дитини, смокче материнські груди - це ж щось приголомшливе! На ньому таке задоволення, блаженство, що не знаєш, на якому небі він, і на якому від щастя - ти від того, що йому так добре.

Всіх сімох дітей я годувала практично до року. Весь час годування я постійно їла, зі столу практично не забирався чай з молоком: діти, як я вже сказала, їли багато, і до року дитини я ставала як билина.

Коли було вже багато дітей, і я народжувала чергового, малюки підходили і говорили: «Мам, це так смачно? Чого малюк такий задоволений? Нам теж хочеться ». Я зціджувала трохи в чашку і дітям, як правило, не подобалося. Вони дивувалися: «Ми теж таке їли, і нам подобалося?»

Дуже важливо, що під час годування мати відпочиває . Я ніколи не слухала лікарів, які говорили, що треба годувати сидячи, правильно підклавши руку: рука затікає, спина відвалюється. Смокчуть діти довго: вони ж радіють процесу і не хочуть, щоб він швидко закінчився. Тому я годувала тільки лежачи. Ми обидва насолоджувалися відпочинком і спілкуванням один з одним. І дитині добре, і мені.

Мої діти завжди, коли я збиралася годувати немовля, бігли і клали на ліжко клейонку малюкові (памперсів тоді не було), зверху - пелюшку, поруч подушку під лікоть. Я сама чекала цих моментів годування - це було єдине час, коли я могла полежати і відпочити.

Коли я народжувала останніх дітей, до сорока років з молоком спочатку були проблеми. Молоко не з'являлося так відразу і так багато, як раніше. Але я все одно ніколи не йшла на те, щоб ввести суміш. Все робила, щоб молоко з'явилося, і для цього зціджувати, зціджувати і ще раз зціджувати, хоча мені багато хто говорив: «Зараз так не прийнято, скільки є молока - і добре, треба догодовувати сумішшю». Але я вважала: мені треба вигодувати дитину своїм молоком, і якщо Господь дав його, Він дасть і чим його прогодувати.

В результаті молоко все-таки приходило, просто це вимагало більшого праці, ніж в молодості.

Отець Андрій, коли до нього підходила якась жінка і казала, що у неї немає молока, і вона переводить дитину на суміш, говорив: «Та ти потрудися! Он у моєї матінки спочатку теж не було. Вночі відкрию очі - погодувала дитину, сидить, зціджується. Через годину - знову зціджує. І так всю ніч ».

І за труди - нагорода, коли ти даєш дитині те, що йому зараз вкрай необхідно. Зараз дуже легко жінки переводять дитину на суміш через те, що «немає молока», забуваючи, що потрібно спочатку просто багато потрудитися.

Ти навчаєшся любити свою дитину ...

Тетяна Зайцева, дружина диякона храму святителя Миколая Мирлікійського в Коваля Алексія Зайцева, мама вісьмох дітей:

Грудне молоко кожної матері - збалансоване харчування, призначене для конкретної дитини, і задовольняє його потреби.

Коли матері починають годувати, дуже багато спотикаються об те, що їм здається, ніби молока мало. Але випадки, коли у матері об'єктивно мало молока, вкрай рідкісні.

Помилка юних матерів, які намагаються годувати дитину молоком, кв тому що вони думають: раз дитина часто плаче, значить, їжі не вистачає. Не треба піддаватися на це і поспішати догодовувати.

Насправді частіше молока виробляється стільки, скільки потрібно дитині , Тільки потрібно прислухатися до його вимогам. Якщо дитині потрібно більше, просто його потрібно частіше годувати.

Плюс можна стимулювати вироблення молока різними засобами, наприклад, лактаційний чаями, харчуванням та відпочинком. Нерідко замечешь, якщо стає менше молока, значить, треба влаштувати додатковий відпочинок, поспати, наприклад, вдень разом з дитиною.

Ще такий момент - дев'ять місяців дитина живе в животі, а потім ще дев'ять місяців мати його як би доношує на руках. Крихітці важливо відчувати постійну присутність мами, важливий тактильний контакт з нею. Тактильний контакт в першу чергу йде через грудне вигодовування.

Коли годуєш свою дитину - це незвичайне щастя. Дитина стає ближче, ти навчаєшся його любити, і він дуже вдячно до цього ставиться.

Через грудне молоко дитині потрапляє набагато більше корисних речей, ніж через адаптовану, завжди однакову суміш. Все-таки молоко завжди різний, в залежності від того, що їсть мама.

Тому перші місяць-два мамі варто утримуватися від якихось продуктів, наприклад від деяких овочів і фруктів. Моєму молодшому зараз два місяці, я вже все стала є, і малюк ніякої негативної реакції на це не дає.

Крім того, що грудне вигодовування - єдино повноцінне харчування для дитини, а також момент спілкування з мамою, це ще і неймовірно зручно. У будь-якому місці, в будь-якій ситуації мама може нагодувати малюка по першому писку корисною їжею оптимальної температури і тим самим миттєво його заспокоїти.

Насправді, грудне вигодовування - це прекрасно.

Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?

Марина Сиротіна, дружина диякона Сергія Сиротіна, клірика храму св. прав. Іоанна Кронштадтського в Жулебіно (Москва), мама трьох дітей:

Відразу повинна сказати, що годувати свого малюка грудьми - природно для будь-якої мами Відразу повинна сказати, що годувати свого малюка грудьми - природно для будь-якої мами. Це найголовніше в цьому питанні. Природно, тобто Богом задумано. В Писанні про це не сказано, але Господь так влаштував жінку, вона здатна виношувати, народжувати і вигодовувати немовляти. Я зовсім не бачу сенсу і потреби порушувати те, що так мудро і красиво влаштовано.

Перші 6 місяців життя грудне молоко визначає імунітет маленького чоловічка. Потім організм поступово вчиться «дорослої» їжі, і до року дитина їсть все з дорослого столу. Ось тоді потреба в маминому молоці відпадає.

Друге, що можна сказати про грудне вигодовування: це жертва. Жертва мами своєму малюкові. Адже, щоб молоко було дійсно корисним і не приносило проблем у вигляді алергій і хворих животиків, мамі необхідна дієта. А мамі, що годує, особливо в перший місяць, не можна майже нічого! Вірніше сказати, нічого з того, що так любиш.

Я ось з солодкого люблю шоколад, а можна сухе печиво. Люблю копчене і солоне. Люблю помідори і ягоди. А зараз літо, їх так багато, але ... моїй дитині всього кілька днів від народження! Треба потерпіти. Але, мені здається, що така жертовність закладає спочатку правильні відносини мами і малюка.

Якщо говорити про побутову частину питання, то грудне молоко дуже зручно. Воно завжди з собою, розігріте до потрібної температури і розведено до потрібної консистенції. Досить мати з собою шарфик, щоб непомітно дитинку погодувати практично в будь-якій ситуації. Тим більше, зараз є маса пристосувань для більшої зручності у вигляді слінгів.

На грудному вигодовуванні малюк частіше прокидається вночі, грудне молоко швидко засвоюється. Але якщо малюк спить поруч, то годувати його можна, майже не прокидаючись. Я на другу дитину вивела для себе правило: я не лягаю спати вдень (займаюся своїми, саме своїми, справами, насолоджуюся тишею), і до вечора нагулюєш втому, щоб вночі легко засипати між годуваннями, навіть якщо малюк прокидається часто. Тоді я і відпочити встигаю, і присвятити час собі, своїй роботі.

Дитинка у маминих грудей завжди заспокоїться. А для мами, крім чудових хвилин спілкування з малюком, це і можливість відпочити, взяти паузу, присісти, прилягти, почитати книжку, нарешті.

Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних

Перший тиждень серпня - Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Що таке грудне вигодовування для багатодітної мами? Своїми враженнями діляться подружжя служителів Церкви.

Годування - радість спілкування з малюком

Лариса Первозванский, дружина протоієрея Максима Первозванский, мама дев'ятьох дітей:

Коли я народила свою першу дитину, переді мною взагалі не поставало питання, як і чим годувати. Це було природно. Потім, коли став приходити досвід, і до мене почали звертатися молоді мами з різними каверзними питаннями, почала шукати пояснення своїх відчуттів і інтуїтивним припущенням.

Для мене годування грудьми завжди було радістю, першим довгоочікуваним досвідом спілкування зі своїм малюком. Про те, яке сильне вплив надає годування грудьми на маму, можна судити по одному лише фактом. За радянських часів, якщо молода мама в пологовому будинку з якоїсь причини відмовлялася від своєї дитини, її намагалися вмовити, хоч разочок погодувати свого малюка. Якщо це вдавалося, вона вже не могла його кинути.

Тим більше для дитини. Цей контакт з мамою дає впевненість, спокій, захищеність. Раніше це було ще й питанням життя і смерті. Зараз багато дуже якісних молочних сумішей, за складом близьких до грудного молока. Але хто захоче, наприклад, замість свого домашнього улюбленця тримати в будинку заводного плюшевого кота? Так і з грудним молоком - воно живе. Воно різне у різних мам, воно різне на початку годування і в кінці, в перший день і через місяць. Його склад і смак залежить від того, що мама з'їла або випила і навіть від її настрою. У мене часто бувало, годуєш дитину засмучена, і він раптом засмучується, починає плакати без причини, як ніби сон побачив якийсь. А в доброму гуморі - і малюк все годування посміхається чогось. А все пояснюється просто - наші емоції підкріплені хімічними процесами всередині організму, і майже все це потрапляє в молоко і викликає зворотну реакцію у дитини. Але ще важливіше живе спілкування мами і малюка, невидимий зв'язок, яка встановлюється саме в ці хвилини. З народженням дитини клопоту по будинку додається. Крутишся весь день, щось робиш, нічого не встигаєш. Але заплакав малюк - і кидаєш все і біжиш його годувати. І наступають ці радісні хвилини, і ми вдвох, маленькі рученята обхоплюють, що можуть обхопити, крихітний носик утикається в груди, сопе-пихкає-старається, і весь цей грудочку притискається до тебе. І можна забути невипрані пелюшки, підгорів суп, немитий підлогу. Тому що все це не найголовніше.

Звичайно, не завжди все гладко, бувають і труднощі, і помилки, і невдачі. Але все це можна вирішити, коли ти знаєш, заради чого, а вірніше заради кого ти терпиш незручність, а часом навіть і біль. Головне не впадати у відчай, звертатися до досвідчених людей і боротися до переможного кінця.

На жаль, не завжди вдається годувати грудьми, дуже рідко, але все, же бувають до цього об'єктивні причини. У такій ситуації мама ні в якому разі не повинна відчувати себе якоюсь неповноцінною. Материнська любов не в грудному молоці полягає, воно лише засіб її вираження, причому не єдине.

А ось як годувати, скільки, як часто, як справлятися з тими чи іншими труднощами - це окрема велика розмова і не один, і в кожному конкретному випадку свій.

Радість, заради якої треба іноді попрацювати

Ольга Юревич, дружина протоієрея Андрія Юревича, мама сімох дітей:

Я - прихильниця грудного вигодовування , І всіма силами намагалася, щоб мої діти отримували материнське молоко. З першими дітьми це було не важко: спадає багато молока. Годувала я з радістю, а їли мої малюки дуже багато. Перші дітлахи у мене народжувалися маленькими - 2800, але за перший же місяць набрали необхідну вагу.

Грудне вигодовування мені здається дуже важливим: воно корисно для здоров'я малюка, захищає від алергій, зміцнює імунітет. І взагалі, хіба можна придумати щось краще, ніж те, що придумав Господь для дитини і для жінки?

Коли я ще була незаміжньою дівчиною, мені постійно снилися сни, що я годую дитину грудьми. Я так мріяла, що колись вийду заміж, народжу дитину і буду годувати, хотілося, щоб цей момент швидше настав.

Грудне вигодовування - незвичайне спілкування матері і дитини. Для дитини воно важливо ще і з цієї причини. Звичайно, ми беремо його на руки, цілуємо, гладимо. Але годування - це момент найбільш тісного спілкування. Адже зовсім недавно малюк зсередини спілкувався з мамою і просто дотиків йому явно поки не достатньо.

Під час годування малюк заспокоюється. Личко дитини, смокче материнські груди - це ж щось приголомшливе! На ньому таке задоволення, блаженство, що не знаєш, на якому небі він, і на якому від щастя - ти від того, що йому так добре.

Всіх сімох дітей я годувала практично до року. Весь час годування я постійно їла, зі столу практично не забирався чай з молоком: діти, як я вже сказала, їли багато, і до року дитини я ставала як билина.

Коли було вже багато дітей, і я народжувала чергового, малюки підходили і говорили: «Мам, це так смачно? Чого малюк такий задоволений? Нам теж хочеться ». Я зціджувала трохи в чашку і дітям, як правило, не подобалося. Вони дивувалися: «Ми теж таке їли, і нам подобалося?»

Дуже важливо, що під час годування мати відпочиває . Я ніколи не слухала лікарів, які говорили, що треба годувати сидячи, правильно підклавши руку: рука затікає, спина відвалюється. Смокчуть діти довго: вони ж радіють процесу і не хочуть, щоб він швидко закінчився. Тому я годувала тільки лежачи. Ми обидва насолоджувалися відпочинком і спілкуванням один з одним. І дитині добре, і мені.

Мої діти завжди, коли я збиралася годувати немовля, бігли і клали на ліжко клейонку малюкові (памперсів тоді не було), зверху - пелюшку, поруч подушку під лікоть. Я сама чекала цих моментів годування - це було єдине час, коли я могла полежати і відпочити.

Коли я народжувала останніх дітей, до сорока років з молоком спочатку були проблеми. Молоко не з'являлося так відразу і так багато, як раніше. Але я все одно ніколи не йшла на те, щоб ввести суміш. Все робила, щоб молоко з'явилося, і для цього зціджувати, зціджувати і ще раз зціджувати, хоча мені багато хто говорив: «Зараз так не прийнято, скільки є молока - і добре, треба догодовувати сумішшю». Але я вважала: мені треба вигодувати дитину своїм молоком, і якщо Господь дав його, Він дасть і чим його прогодувати.

В результаті молоко все-таки приходило, просто це вимагало більшого праці, ніж в молодості.

Отець Андрій, коли до нього підходила якась жінка і казала, що у неї немає молока, і вона переводить дитину на суміш, говорив: «Та ти потрудися! Он у моєї матінки спочатку теж не було. Вночі відкрию очі - погодувала дитину, сидить, зціджується. Через годину - знову зціджує. І так всю ніч ».

І за труди - нагорода, коли ти даєш дитині те, що йому зараз вкрай необхідно. Зараз дуже легко жінки переводять дитину на суміш через те, що «немає молока», забуваючи, що потрібно спочатку просто багато потрудитися.

Ти навчаєшся любити свою дитину ...

Тетяна Зайцева, дружина диякона храму святителя Миколая Мирлікійського в Коваля Алексія Зайцева, мама вісьмох дітей:

Грудне молоко кожної матері - збалансоване харчування, призначене для конкретної дитини, і задовольняє його потреби.

Коли матері починають годувати, дуже багато спотикаються об те, що їм здається, ніби молока мало. Але випадки, коли у матері об'єктивно мало молока, вкрай рідкісні.

Помилка юних матерів, які намагаються годувати дитину молоком, кв тому що вони думають: раз дитина часто плаче, значить, їжі не вистачає. Не треба піддаватися на це і поспішати догодовувати.

Насправді частіше молока виробляється стільки, скільки потрібно дитині , Тільки потрібно прислухатися до його вимогам. Якщо дитині потрібно більше, просто його потрібно частіше годувати.

Плюс можна стимулювати вироблення молока різними засобами, наприклад, лактаційний чаями, харчуванням та відпочинком. Нерідко замечешь, якщо стає менше молока, значить, треба влаштувати додатковий відпочинок, поспати, наприклад, вдень разом з дитиною.

Ще такий момент - дев'ять місяців дитина живе в животі, а потім ще дев'ять місяців мати його як би доношує на руках. Крихітці важливо відчувати постійну присутність мами, важливий тактильний контакт з нею. Тактильний контакт в першу чергу йде через грудне вигодовування.

Коли годуєш свою дитину - це незвичайне щастя. Дитина стає ближче, ти навчаєшся його любити, і він дуже вдячно до цього ставиться.

Через грудне молоко дитині потрапляє набагато більше корисних речей, ніж через адаптовану, завжди однакову суміш. Все-таки молоко завжди різний, в залежності від того, що їсть мама.

Тому перші місяць-два мамі варто утримуватися від якихось продуктів, наприклад від деяких овочів і фруктів. Моєму молодшому зараз два місяці, я вже все стала є, і малюк ніякої негативної реакції на це не дає.

Крім того, що грудне вигодовування - єдино повноцінне харчування для дитини, а також момент спілкування з мамою, це ще і неймовірно зручно. У будь-якому місці, в будь-якій ситуації мама може нагодувати малюка по першому писку корисною їжею оптимальної температури і тим самим миттєво його заспокоїти.

Насправді, грудне вигодовування - це прекрасно.

Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?

Марина Сиротіна, дружина диякона Сергія Сиротіна, клірика храму св. прав. Іоанна Кронштадтського в Жулебіно (Москва), мама трьох дітей:

Відразу повинна сказати, що годувати свого малюка грудьми - природно для будь-якої мами Відразу повинна сказати, що годувати свого малюка грудьми - природно для будь-якої мами. Це найголовніше в цьому питанні. Природно, тобто Богом задумано. В Писанні про це не сказано, але Господь так влаштував жінку, вона здатна виношувати, народжувати і вигодовувати немовляти. Я зовсім не бачу сенсу і потреби порушувати те, що так мудро і красиво влаштовано.

Перші 6 місяців життя грудне молоко визначає імунітет маленького чоловічка. Потім організм поступово вчиться «дорослої» їжі, і до року дитина їсть все з дорослого столу. Ось тоді потреба в маминому молоці відпадає.

Друге, що можна сказати про грудне вигодовування: це жертва. Жертва мами своєму малюкові. Адже, щоб молоко було дійсно корисним і не приносило проблем у вигляді алергій і хворих животиків, мамі необхідна дієта. А мамі, що годує, особливо в перший місяць, не можна майже нічого! Вірніше сказати, нічого з того, що так любиш.

Я ось з солодкого люблю шоколад, а можна сухе печиво. Люблю копчене і солоне. Люблю помідори і ягоди. А зараз літо, їх так багато, але ... моїй дитині всього кілька днів від народження! Треба потерпіти. Але, мені здається, що така жертовність закладає спочатку правильні відносини мами і малюка.

Якщо говорити про побутову частину питання, то грудне молоко дуже зручно. Воно завжди з собою, розігріте до потрібної температури і розведено до потрібної консистенції. Досить мати з собою шарфик, щоб непомітно дитинку погодувати практично в будь-якій ситуації. Тим більше, зараз є маса пристосувань для більшої зручності у вигляді слінгів.

На грудному вигодовуванні малюк частіше прокидається вночі, грудне молоко швидко засвоюється. Але якщо малюк спить поруч, то годувати його можна, майже не прокидаючись. Я на другу дитину вивела для себе правило: я не лягаю спати вдень (займаюся своїми, саме своїми, справами, насолоджуюся тишею), і до вечора нагулюєш втому, щоб вночі легко засипати між годуваннями, навіть якщо малюк прокидається часто. Тоді я і відпочити встигаю, і присвятити час собі, своїй роботі.

Дитинка у маминих грудей завжди заспокоїться. А для мами, крім чудових хвилин спілкування з малюком, це і можливість відпочити, взяти паузу, присісти, прилягти, почитати книжку, нарешті.

Грудне вигодовування: особистий досвід багатодітних

Перший тиждень серпня - Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Що таке грудне вигодовування для багатодітної мами? Своїми враженнями діляться подружжя служителів Церкви.

Годування - радість спілкування з малюком

Лариса Первозванский, дружина протоієрея Максима Первозванский, мама дев'ятьох дітей:

Коли я народила свою першу дитину, переді мною взагалі не поставало питання, як і чим годувати. Це було природно. Потім, коли став приходити досвід, і до мене почали звертатися молоді мами з різними каверзними питаннями, почала шукати пояснення своїх відчуттів і інтуїтивним припущенням.

Для мене годування грудьми завжди було радістю, першим довгоочікуваним досвідом спілкування зі своїм малюком. Про те, яке сильне вплив надає годування грудьми на маму, можна судити по одному лише фактом. За радянських часів, якщо молода мама в пологовому будинку з якоїсь причини відмовлялася від своєї дитини, її намагалися вмовити, хоч разочок погодувати свого малюка. Якщо це вдавалося, вона вже не могла його кинути.

Тим більше для дитини. Цей контакт з мамою дає впевненість, спокій, захищеність. Раніше це було ще й питанням життя і смерті. Зараз багато дуже якісних молочних сумішей, за складом близьких до грудного молока. Але хто захоче, наприклад, замість свого домашнього улюбленця тримати в будинку заводного плюшевого кота? Так і з грудним молоком - воно живе. Воно різне у різних мам, воно різне на початку годування і в кінці, в перший день і через місяць. Його склад і смак залежить від того, що мама з'їла або випила і навіть від її настрою. У мене часто бувало, годуєш дитину засмучена, і він раптом засмучується, починає плакати без причини, як ніби сон побачив якийсь. А в доброму гуморі - і малюк все годування посміхається чогось. А все пояснюється просто - наші емоції підкріплені хімічними процесами всередині організму, і майже все це потрапляє в молоко і викликає зворотну реакцію у дитини. Але ще важливіше живе спілкування мами і малюка, невидимий зв'язок, яка встановлюється саме в ці хвилини. З народженням дитини клопоту по будинку додається. Крутишся весь день, щось робиш, нічого не встигаєш. Але заплакав малюк - і кидаєш все і біжиш його годувати. І наступають ці радісні хвилини, і ми вдвох, маленькі рученята обхоплюють, що можуть обхопити, крихітний носик утикається в груди, сопе-пихкає-старається, і весь цей грудочку притискається до тебе. І можна забути невипрані пелюшки, підгорів суп, немитий підлогу. Тому що все це не найголовніше.

Звичайно, не завжди все гладко, бувають і труднощі, і помилки, і невдачі. Але все це можна вирішити, коли ти знаєш, заради чого, а вірніше заради кого ти терпиш незручність, а часом навіть і біль. Головне не впадати у відчай, звертатися до досвідчених людей і боротися до переможного кінця.

На жаль, не завжди вдається годувати грудьми, дуже рідко, але все, же бувають до цього об'єктивні причини. У такій ситуації мама ні в якому разі не повинна відчувати себе якоюсь неповноцінною. Материнська любов не в грудному молоці полягає, воно лише засіб її вираження, причому не єдине.

А ось як годувати, скільки, як часто, як справлятися з тими чи іншими труднощами - це окрема велика розмова і не один, і в кожному конкретному випадку свій.

Радість, заради якої треба іноді попрацювати

Ольга Юревич, дружина протоієрея Андрія Юревича, мама сімох дітей:

Я - прихильниця грудного вигодовування , І всіма силами намагалася, щоб мої діти отримували материнське молоко. З першими дітьми це було не важко: спадає багато молока. Годувала я з радістю, а їли мої малюки дуже багато. Перші дітлахи у мене народжувалися маленькими - 2800, але за перший же місяць набрали необхідну вагу.

Грудне вигодовування мені здається дуже важливим: воно корисно для здоров'я малюка, захищає від алергій, зміцнює імунітет. І взагалі, хіба можна придумати щось краще, ніж те, що придумав Господь для дитини і для жінки?

Коли я ще була незаміжньою дівчиною, мені постійно снилися сни, що я годую дитину грудьми. Я так мріяла, що колись вийду заміж, народжу дитину і буду годувати, хотілося, щоб цей момент швидше настав.

Грудне вигодовування - незвичайне спілкування матері і дитини. Для дитини воно важливо ще і з цієї причини. Звичайно, ми беремо його на руки, цілуємо, гладимо. Але годування - це момент найбільш тісного спілкування. Адже зовсім недавно малюк зсередини спілкувався з мамою і просто дотиків йому явно поки не достатньо.

Під час годування малюк заспокоюється. Личко дитини, смокче материнські груди - це ж щось приголомшливе! На ньому таке задоволення, блаженство, що не знаєш, на якому небі він, і на якому від щастя - ти від того, що йому так добре.

Всіх сімох дітей я годувала практично до року. Весь час годування я постійно їла, зі столу практично не забирався чай з молоком: діти, як я вже сказала, їли багато, і до року дитини я ставала як билина.

Коли було вже багато дітей, і я народжувала чергового, малюки підходили і говорили: «Мам, це так смачно? Чого малюк такий задоволений? Нам теж хочеться ». Я зціджувала трохи в чашку і дітям, як правило, не подобалося. Вони дивувалися: «Ми теж таке їли, і нам подобалося?»

Дуже важливо, що під час годування мати відпочиває . Я ніколи не слухала лікарів, які говорили, що треба годувати сидячи, правильно підклавши руку: рука затікає, спина відвалюється. Смокчуть діти довго: вони ж радіють процесу і не хочуть, щоб він швидко закінчився. Тому я годувала тільки лежачи. Ми обидва насолоджувалися відпочинком і спілкуванням один з одним. І дитині добре, і мені.

Мої діти завжди, коли я збиралася годувати немовля, бігли і клали на ліжко клейонку малюкові (памперсів тоді не було), зверху - пелюшку, поруч подушку під лікоть. Я сама чекала цих моментів годування - це було єдине час, коли я могла полежати і відпочити.

Коли я народжувала останніх дітей, до сорока років з молоком спочатку були проблеми. Молоко не з'являлося так відразу і так багато, як раніше. Але я все одно ніколи не йшла на те, щоб ввести суміш. Все робила, щоб молоко з'явилося, і для цього зціджувати, зціджувати і ще раз зціджувати, хоча мені багато хто говорив: «Зараз так не прийнято, скільки є молока - і добре, треба догодовувати сумішшю». Але я вважала: мені треба вигодувати дитину своїм молоком, і якщо Господь дав його, Він дасть і чим його прогодувати.

В результаті молоко все-таки приходило, просто це вимагало більшого праці, ніж в молодості.

Отець Андрій, коли до нього підходила якась жінка і казала, що у неї немає молока, і вона переводить дитину на суміш, говорив: «Та ти потрудися! Он у моєї матінки спочатку теж не було. Вночі відкрию очі - погодувала дитину, сидить, зціджується. Через годину - знову зціджує. І так всю ніч ».

І за труди - нагорода, коли ти даєш дитині те, що йому зараз вкрай необхідно. Зараз дуже легко жінки переводять дитину на суміш через те, що «немає молока», забуваючи, що потрібно спочатку просто багато потрудитися.

Ти навчаєшся любити свою дитину ...

Тетяна Зайцева, дружина диякона храму святителя Миколая Мирлікійського в Коваля Алексія Зайцева, мама вісьмох дітей:

Грудне молоко кожної матері - збалансоване харчування, призначене для конкретної дитини, і задовольняє його потреби.

Коли матері починають годувати, дуже багато спотикаються об те, що їм здається, ніби молока мало. Але випадки, коли у матері об'єктивно мало молока, вкрай рідкісні.

Помилка юних матерів, які намагаються годувати дитину молоком, кв тому що вони думають: раз дитина часто плаче, значить, їжі не вистачає. Не треба піддаватися на це і поспішати догодовувати.

Насправді частіше молока виробляється стільки, скільки потрібно дитині , Тільки потрібно прислухатися до його вимогам. Якщо дитині потрібно більше, просто його потрібно частіше годувати.

Плюс можна стимулювати вироблення молока різними засобами, наприклад, лактаційний чаями, харчуванням та відпочинком. Нерідко замечешь, якщо стає менше молока, значить, треба влаштувати додатковий відпочинок, поспати, наприклад, вдень разом з дитиною.

Ще такий момент - дев'ять місяців дитина живе в животі, а потім ще дев'ять місяців мати його як би доношує на руках. Крихітці важливо відчувати постійну присутність мами, важливий тактильний контакт з нею. Тактильний контакт в першу чергу йде через грудне вигодовування.

Коли годуєш свою дитину - це незвичайне щастя. Дитина стає ближче, ти навчаєшся його любити, і він дуже вдячно до цього ставиться.

Через грудне молоко дитині потрапляє набагато більше корисних речей, ніж через адаптовану, завжди однакову суміш. Все-таки молоко завжди різний, в залежності від того, що їсть мама.

Тому перші місяць-два мамі варто утримуватися від якихось продуктів, наприклад від деяких овочів і фруктів. Моєму молодшому зараз два місяці, я вже все стала є, і малюк ніякої негативної реакції на це не дає.

Крім того, що грудне вигодовування - єдино повноцінне харчування для дитини, а також момент спілкування з мамою, це ще і неймовірно зручно. У будь-якому місці, в будь-якій ситуації мама може нагодувати малюка по першому писку корисною їжею оптимальної температури і тим самим миттєво його заспокоїти.

Насправді, грудне вигодовування - це прекрасно.

Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?

Марина Сиротіна, дружина диякона Сергія Сиротіна, клірика храму св. прав. Іоанна Кронштадтського в Жулебіно (Москва), мама трьох дітей:

Відразу повинна сказати, що годувати свого малюка грудьми - природно для будь-якої мами Відразу повинна сказати, що годувати свого малюка грудьми - природно для будь-якої мами. Це найголовніше в цьому питанні. Природно, тобто Богом задумано. В Писанні про це не сказано, але Господь так влаштував жінку, вона здатна виношувати, народжувати і вигодовувати немовляти. Я зовсім не бачу сенсу і потреби порушувати те, що так мудро і красиво влаштовано.

Перші 6 місяців життя грудне молоко визначає імунітет маленького чоловічка. Потім організм поступово вчиться «дорослої» їжі, і до року дитина їсть все з дорослого столу. Ось тоді потреба в маминому молоці відпадає.

Друге, що можна сказати про грудне вигодовування: це жертва. Жертва мами своєму малюкові. Адже, щоб молоко було дійсно корисним і не приносило проблем у вигляді алергій і хворих животиків, мамі необхідна дієта. А мамі, що годує, особливо в перший місяць, не можна майже нічого! Вірніше сказати, нічого з того, що так любиш.

Я ось з солодкого люблю шоколад, а можна сухе печиво. Люблю копчене і солоне. Люблю помідори і ягоди. А зараз літо, їх так багато, але ... моїй дитині всього кілька днів від народження! Треба потерпіти. Але, мені здається, що така жертовність закладає спочатку правильні відносини мами і малюка.

Якщо говорити про побутову частину питання, то грудне молоко дуже зручно. Воно завжди з собою, розігріте до потрібної температури і розведено до потрібної консистенції. Досить мати з собою шарфик, щоб непомітно дитинку погодувати практично в будь-якій ситуації. Тим більше, зараз є маса пристосувань для більшої зручності у вигляді слінгів.

На грудному вигодовуванні малюк частіше прокидається вночі, грудне молоко швидко засвоюється. Але якщо малюк спить поруч, то годувати його можна, майже не прокидаючись. Я на другу дитину вивела для себе правило: я не лягаю спати вдень (займаюся своїми, саме своїми, справами, насолоджуюся тишею), і до вечора нагулюєш втому, щоб вночі легко засипати між годуваннями, навіть якщо малюк прокидається часто. Тоді я і відпочити встигаю, і присвятити час собі, своїй роботі.

Дитинка у маминих грудей завжди заспокоїться. А для мами, крім чудових хвилин спілкування з малюком, це і можливість відпочити, взяти паузу, присісти, прилягти, почитати книжку, нарешті.

Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?
Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?
Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?
Що таке грудне вигодовування для багатодітної мами?
Але хто захоче, наприклад, замість свого домашнього улюбленця тримати в будинку заводного плюшевого кота?
І взагалі, хіба можна придумати щось краще, ніж те, що придумав Господь для дитини і для жінки?
Коли було вже багато дітей, і я народжувала чергового, малюки підходили і говорили: «Мам, це так смачно?
Чого малюк такий задоволений?
Вони дивувалися: «Ми теж таке їли, і нам подобалося?
Навіщо порушувати те, що так мудро влаштовано?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация