Харків "з'їсть" 13 селищ: селяни не хочуть бути харків'янами і бояться втратити городи

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 березня 2012, 7:20 Переглядів: 27 березня 2012, 7:20 Переглядів:   Селищам обіцяють поліпшення інфраструктури

Селищам обіцяють поліпшення інфраструктури. Фото: П. Федосенко.

Незабаром територія першої столиці зросте на 5 тисяч гектарів за рахунок приєднання селищ, розташованих в Харківському та Дергачівському районах. Чиновники впевнені, що жителі передмістя від розширення меж міста тільки виграють: мовляв, інфраструктура покращиться і тарифи на опалення знизяться. Однак майбутні харків'яни не в захваті від перспективи отримати харківську прописку. Люди не хочуть за кожною довідкою їздити в обласний центр і бояться, що у них відберуть городи.

Своїми землями з Харковом поділяться 11 селищ: Бабаї, Безлюдівка, Комунар, Мала Данилівка, Мала Рогань, Пісочин, Покотилівка, Пономаренки, Рогань, Солоницівка, Черкаська Лозова. Кулиничі і Циркуни увійдуть в облцентр цілком. "Головним чином в місто перейдуть землі сільгосппризначення - поля, де ділянки були роздані під паї, - розповідає директор Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяна Овіннікова. - Зрозуміло, що вирощувати тут урожай ми не станемо, так що цільове призначення земель зміниться". Найбільший шматок - 2,6 тисячі гектарів - місто "відкусить" біля селища Кулиничі.

ПЛЮСИ. Місцеві жителі кажуть: головна перевага від приєднання до міста - вирівнювання тарифу на опалення. "У нас просто непідйомний тариф - майже 12 гривень за квадратний метр (у Харкові - 6,42 грн. - Авт.)", - нарікає мешканка Кулиничів Алла. "Моя мама платить 600 гривень тільки за опалення, вся пенсія йде на комунальні платежі ", - вторить їй сусідка Тетяна. Крім того, люди сподіваються, що після злиття з містом між Кулініч і Харковом налагодиться нормальне транспортне сполучення.

Крім того, люди сподіваються, що після злиття з містом між Кулініч і Харковом налагодиться нормальне транспортне сполучення

Сільрада продовжить працювати навіть після розширення кордону. Фото: П. Федосенко

"Зараз до нас ходить тільки одна маршрутка, і то лише до 22.00, - скаржиться молода мама Наталя. - Виїхати в місто з дитиною - ціла проблема. Увечері дістатися додому можна тільки на таксі". Зараз Кулиничі відносяться до Харківського району, тому швидка допомога і міліція їдуть в селище аж з Мерефи, яка розташована в 30 км від облцентру. "Якщо чекати доводиться менше години - вважаємо, що пощастило", - ділиться майбутній харків'янин Сергій Тимофійович.

МІНУСИ. Багато жителів Кулиничів в один голос кажуть: від приєднання до міста буде більше шкоди. "Якщо мені потрібна якась довідка, я йду в селищну раду і без проблем її отримую, - поділилася з нами Наталя. - Тепер же мені доведеться їздити в Харків з дитиною на руках ". Крім того, впевнені жителі селища, Кулиничівський земля дуже швидко відійде багатим." Я 20 років працюю в школі і ніяк не можу добитися, щоб мені виділили хоч невелику ділянку землі, - каже вчителька місцевої школи Ірина. - Я впевнена, що вся земля тут вже поділена між багатими, адже у нас дуже гарне місце, ближній передмістя ".

"Ми їм не потрібні, їм потрібна наша земля, - вважає Віра Федорівна, яка 20 років працювала секретарем сільради. - У мене, наприклад, ділянка 25 соток. Значить, майже половину у мене відберуть? Адже за законом городянам належить лише 15 соток ".

ГОРОДИ ЗАБРАТИ НЕ ЗМОЖУТЬ

Кулиничівський чиновники обіцяє не кроїти городи. "Згідно з нашими нормами кожна людина може мати в своєму розпорядженні до двох гектарів земель сільськогосподарського призначення, а в місті лише 15 соток, - розповів" Сегодня "в.о. голови Кулиничівської селищної ради Дмитро Кульбака. - Але городи у людей відбирати ніхто не буде. Згідно із законом ми не можемо забрати землі, якими людина користується більше 10 років ".

Що стосується селищної ради, він продовжить свою роботу як мінімум до наступних виборів. Приєднання селищ потягне за собою масу труднощів: щоб уникнути дублювання назв вулиць їх доведеться перейменовувати, а людям - міняти прописку. Гроші на це повинні будуть виділити з держскарбниці, кажуть в Кулиничах.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Харків" з'їсть "13 селищ: селяни не хочуть бути харків'янами і бояться втратити городи". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Федосенко Павло

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Значить, майже половину у мене відберуть?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация