Холодний розрахунок: чому українські вузи переводять студентів на дистанційне навчання

  1. опалювальний семестр
  2. вимушені канікули
  3. дороге тепло
  4. У пошуках «упущеного часу»

Київський національний університет імені Тараса Шевченка відправив студентів на дистанційне навчання. Таким же чином поступили ще півтора десятка вищих навчальних закладів країни. Передбачається, що удалёнка триватиме до весни. За даними джерела RT в Міністерстві освіти України, це вимушений захід - у ВНЗ немає грошей на опалення приміщень. Чи зможе надомне освіту замінити українським студентам лекції і семінари, з'ясовував RT.

опалювальний семестр

26 тис. Студентів головного вузу України - Київського національного університету ім. Тараса Шевченка - залишаться вдома як мінімум до кінця зими.

«Другий семестр починається з 24 січня, але з цього періоду по 28 лютого проводитимуться навчальні практики за межами університету, написання курсових і дипломних робіт, організовано самостійне навчання», - йдеться в офіційному повідомленні Київського національного університету (КНУ) ім. Тараса Шевченка.

Експерти вважають, що така схема навчання може бути продовжена до кінця опалювального сезону.

Наприклад найбільшого навчального закладу пішли ще 15 вузів країни, розповіло джерело RT в Міністерстві освіти України. Серед них ще два столичні навчальні заклади - Київський національний університет будівництва і архітектури та Національний університет біоресурсів і природокористування, три одеських ВНЗ - Національний університет ім. Мечникова, Академія харчових технологій і Юридична академія, а також інші регіональні університети.

«Близько 10 навчальних закладів в інших регіонах також відправляють студентів вчитися дистанційно. Про це подумують ще кілька київських вузів », - розповів співрозмовник RT.

Школи і дитячі сади, за словами джерела RT в Міністерстві освіти, поки продовжать працювати в штатному режимі.

вимушені канікули

Завідувач кафедри КНУ ім. Т.Г. Шевченко підтвердив RT, що всіх студентів переводять на дистанційну форму навчання. Планується, що вони отримають завдання від викладачів, а після того, як заняття поновляться, напишуть серію контрольних робіт. Однак не всі співробітники вузу виявилися готові до такого повороту подій.

«Ми виявилися не готові до такого кроку, оскільки всі лекції треба оцифрувати, записати відео і підготувати практичні роботи. Повторю, ми до такого не готові, тому всі викладачі неформально урізують програму. А студенти шукають підробіток або планують додатковий відпочинок », - заявив в бесіді з RT представник університету.

За його словами, найбільше незадоволені рішенням керівництва вузу студенти, які навчаються на платній основі. Адже ніяких знижок, не дивлячись на вимушені канікули, не передбачено, говорить джерело RT.

За даними КНУ ім. Т.Г. Шевченко, річна вартість навчання за фахом «англійська філологія» становить 54,6 тис. Грн. ($ 1,9 тис.), «Соціологія» - 39,9 тис. Грн. ($ 1,4 тис.), «Кібербезпека» - 44,1 тис. Грн. ($ 1,5 тис.). Для порівняння: середня заробітна плата в Україні, за даними Державної служби статистики, становить 7,3 тис. Грн. ($ 256) на місяць.

дороге тепло

Своє рішення відправити студентів на дистанційне навчання університети пояснили високими тарифами на електроенергію та опалення - Міносвіти наказало вузам скоротити витрати.

«В кінці 2017 року п'ять вищих державних органів оперативно і злагоджено, буквально за місяць, прийняли рішення більш ніж на 11 млрд грн. ($ 386 млн) на користь енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова. У тому числі піднявши тарифи на електроенергію на 16% для тих же навчальних закладів. Вони (влада. - RT) дуже пишаються тим аргументом, що це не вплине на тарифи для населення », - написав на своїй сторінці в Facebook економіст Андрій Герус.

У Міністерстві освіти України вже подумують над перекроювання річного розкладу занять.

«Зараз ми думаємо над тим, щоб зробити довгими канікули в зимовий період і скоротити літні канікули. Але остаточно ми вирішимо це питання не раніше ніж через кілька місяців », - повідомило джерело RT в Міністерстві освіти.

Співрозмовник RT також нагадав, що українських студентів вже відправляли на дистанційну навчання в 2015 році, але «такого скандалу тоді не було».

Дійсно, вузи України призупиняють очне навчання через відсутність грошей на опалення не в перший раз. Але це не проблема економіки, впевнений президент Центру системного аналізу і прогнозування (Україна) Ростислав Іщенко.

«Питання полягає в небажанні влади і керівництва вузів проводити елементарні організаційні заходи, а також в повальне злодійство. Причому розкрадають кошти на всіх рівнях - в цьому беруть участь і ректорат, і Міністерство освіти, і Мінфін, - заявив Іщенко в інтерв'ю RT. - Я абсолютно впевнений, що до бюджетів вузів гроші на опалення були закладені ».

За словами експерта, знайти кошти, щоб забезпечити опалення в головному вузі країни, - завдання для України цілком посильне.

«Це не ракету на Марс запустити. Навіть в 1918-1920 роках, коли в країні йшла громадянська війна, в вузах все одно топили. Знаходили можливість. Може, не скрізь добре, але всюди топили », - підкреслив Іщенко.

Джерело RT в Міністерстві освіти України повідомив, що відомство вже отримало кілька запитів від депутатів з проханням роз'яснити ситуацію.

«Закриття вузів абсолютно неприпустимо. В останню чергу потрібно припиняти роботу лікарень, шкіл і університетів. Зрештою, є кредити і розстрочки платежів. Безвихідних ситуацій не існує », - написав на своїй сторінці в Facebook екс-депутат Верховної ради Єгор Фірсов.

Обурила ситуація і українського громадського діяча, депутата Ради V-VII скликань Спиридона Кілінкарова.

«Якщо Київський національний університет перевели на дистанційне навчання через брак коштів на комуналку до 1 березня, то Гройсману потрібно заткнутися і не розповідати казки про своє геніального управлінні країною. Позорище! »- написав у Facebook колишній народний обранець.

У пошуках «упущеного часу»

На думку експертів, якість освіти в українських вузах і так залишає бажати кращого, а переклад на дистанційну форму навчання тільки погіршить ситуацію і збільшить «відтік мізків» з країни.

Також по темі

Київський національний університет імені Тараса Шевченка відправив студентів на дистанційне навчання «Проблема дискримінації»: комісія Ради Європи розкритикувала український закон про освіту

Венеціанська комісія Ради Європи склала висновок з приводу українського закону «Про освіту». Робоча група комісії ...

«Навіщо абітурієнтам платити навчальним закладам, якщо вони можуть надійти на навчання в Польщі і гарантовано отримати роботу», - розповів в бесіді з RT керівник української компанії з підбору персоналу.

Забезпечити якісну освіту при дистанційному навчанні неможливо, вважає доцент кафедри світової економіки і світової політики НДУ ВШЕ Андрій Суздальцев.

«Близько 80% матеріалу при такій формі навчання студентами не засвоюється, - заявив в інтерв'ю RT експерт. - Студенти повинні працювати в прямому контакті з викладачем, в іншому випадку це згаяний час ».

Деякі експерти вважають, що вимушений переклад студентів на удалёнку - пряме свідчення масштабних проблем у політичній системі України.

«Закриття очної діяльності університету в Києві характеризує поступовий розпад структур, властивих повноцінному демократичній державі. Однак цей скандальний сюжет навряд чи вплине на роботу уряду і силових відомств, які забезпечують існування нинішньої української влади », - прокоментував ситуацію в бесіді з RT заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация