Храм Артеміди Ефеської

  1. опис За свідченнями очевидців, дійшли до наших днів, храм Артеміди в Ефесі був великим і прекрасним....

опис

За свідченнями очевидців, дійшли до наших днів, храм Артеміди в Ефесі був великим і прекрасним.

Недарма його вважають третім чудом світу.

Серед реконструйованих руїн Ефеса, що дійшли до наших днів, про існування величезного храму нагадує лише частина фундаменту і єдина вціліла колона.

В іншому нам доводиться вірити інженерним реконструкцій, створеним на підставі літописів та замірів залишилися частин.

Історія храму Артеміди в Ефесі

Виходячи з історичних даних, існувало два храму Артеміди. Перший побудували ще в VI столітті до н.е. Це був не просто храм, а справжній міський культурний центр. Велична споруда постраждало від людської дурості: який вирішив прославитися Герострат спалив його дотла.

У той час, коли це сталося, вже чинив між народом великі завоювання Олександр Македонський, який народився, як відомо, в 365 році до н.е. Полководець вирішив відновити храм Артеміди, навіть дав на це дуже велику суму грошей. Вдячні жителі міста замовили величезний портрет Олександра Великого, згодом повісивши його в одному з приміщень храму.

Вдячні жителі міста замовили величезний портрет Олександра Великого, згодом повісивши його в одному з приміщень храму

Новий храм відразу назвали одним з чудес світу. Він просто вражав своїми розмірами:

  • довжина 105 метрів
  • ширина 52 метри
  • висота близько 18 метрів.

Дах будівлі спиралася на 127 колон.

Коли новий храм відкрили для відвідувань, то буквально всі місцеві жителі перебували в невимовному захваті: над обробкою споруди працювали кращі майстри античного світу. Головна статуя Артеміди була виконана із золота і слонової кістки.

Храм був не тільки місцем поклоніння богині, його використовували як діловий, культурний і економічний центр.

Храм був не тільки місцем поклоніння богині, його використовували як діловий, культурний і економічний центр

В середині 263 року готи розграбували культову споруду. До четвертого століття, коли тут вирішили побудувати християнську церкву, територія колишнього храму прийшла в запустіння. Християнський храм також простояв недовго, його дуже скоро зруйнували чергові завойовники.

Ми так би і не дізналися про величний храм Артеміди Ефеської, третьому чудо світу, якби не праця англійського археолога Джона Вуда. Саме він в 1869 році знайшов сліди цієї величної споруди.

Фундамент будівлі виявили тільки в 20 столітті. При подальших розкопках під ним знайшли останки першого святилища, спаленого Геростратом.

Туристи з усього світу дуже часто приїжджають на відпочинок до Туреччини на екскурсії в Ефес, причому храм Артеміди по праву вважається однією з головних визначних пам'яток міста, навіть його символом.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация