Хто винайшов акваланг - історія водолазного спорядження

  1. перші занурення
  2. Хто винайшов акваланг сучасної модифікації

Дивно, але спорядження для занурення на глибину називають аквалангом тільки на території колишнього СРСР, для решти світу це скуба (SCUBA). Дослівна розшифровка цієї абревіатури може звучати як «автономний підводний дихальний апарат», а Aqualung - це марка, засновником якої вважається знаменитий французький океанолог Жак-Ів Кусто. Саме він - той, хто винайшов сучасний акваланг. Але це аж ніяк не початок історії спроб освоєння людиною підводних глибин.

перші занурення

Перші згадки про пристосування, що допомагає дихати під водою, зустрічаються ще в записах римського вченого Плінія Старшого. Він описував великі шкіряні бурдюки, наповнені повітрям, з дихальною трубкою. А для швидкого занурення використовувалися спеціальні обважнювачі.

Але такий спосіб не дозволяв дихати довго, адже повітря в мішку було дуже небагато, а кількість вуглекислого газу в ньому стрімко наростало. Тому нічого не залишалося, як придумати великі водолазні дзвони, в яких знаходився повітря. Вони або були приєднані трубками до водолазному костюму, або людина перебувала безпосередньо в цьому дзвоні.

Зрозуміло, той, хто винайшов акваланг подібного роду, розумів, що проводити дослідження під водою в таких умовах практично неможливо і потрібно придумати щось інше. Щоб зробити водолазний костюм автономним, треба було використовувати компресор і якось пристосувати стиснене повітря для людських легенів. Фактично необхідний був так званий апарат відкритого циклу, коли повітря в легені надходить з акваланга, а видихається в навколишнє середовище, в даному випадку - в воду.

Такий апарат, хоч і ще далекий від досконалості, придумали незалежно один від одного французи Бенуа Рукейроля і Огюст Денейруз. І саме таке спорядження описано в романі Жюля Верна «20000 льє під водою».

І саме таке спорядження описано в романі Жюля Верна «20000 льє під водою»

Хто винайшов акваланг сучасної модифікації

У 20 столітті почалася активна модернізація наявних агрегатів для занурення. На самому початку століття були винайдені балони, здатні витримувати тиск в 200 атмосфер, і вдосконалена система подачі кисню.

Приблизно за 30 років до цього англієць Генрі Альберт Флюсс сконструював перший апарат із замкнутою системою дихання, пропускає тільки кисень. Потім же відбувається в основному тільки «апгрейд» цієї конструкції.

Справжній прорив відбувається під час Другої світової війни, коли винайшли акваланг з відкритою системою дихання. Зробили це капітан Жак Ів Кусто та інженер Еміль Ганьян. Саме вони відкрили людству справжній підводний світ, адже завдяки створеному ним агрегату, під водою можна було знаходитися досить тривалий час. До слова, Кусто винайшов також і камеру для підводної зйомки, щоб запам'ятовувати свої дослідження.

Якщо раптом ви теж захочете досліджувати безкрайні водні простори, то буде корисно заздалегідь дізнатися, які бувають морські риби і як вони називаються .

Якщо раптом ви теж захочете досліджувати безкрайні водні простори, то буде корисно заздалегідь дізнатися,   які бувають морські риби і як вони називаються

Апарат для дайвінгу

На сьогодні скуба має кілька ключових елементів. З чого ж складається агрегат?

  1. Балон.
  2. Регулятор подачі повітря.
  3. Консоль з різними приладами.
  4. Компенсатор плавучості.

Але, зрозуміло, так акваланг виглядав не завжди. Ще якихось 30-40 років тому це була громіздка важенна конструкція, з якою навряд чи було приємно займатися підводним плаванням.

Дайвінг, або скуба дайвінг, як аматорський спорт з'явився не так давно. І це зрозуміло, адже зараз спорядження стало набагато більш компактним і зручним у застосуванні. З огляду на, як розвивається сьогодні наука і техніка, можна припустити, що ще через 30 років нинішні апарати будуть вважатися вже антикваріатом.

З чого ж складається агрегат?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация