Ігри-ходилки як ліки від осінньої меланхолії (або щось нове про грунтовно призабутому старому) - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

Купити ігри-ходилки >>

під під   т і закінчилося літо т і закінчилося літо. Дачна вольниця з опьяняюще довгими сонячними днями позаду. Тепер вже не вибіжить, коли захочеться, в сад, що не збродженого цілий день по лісі в пошуках грибів і ягід. Прощай-прощай весела прозора річка, стара яблуня, по якій так здорово було лазити, весела дачні компанія ...

Малюк повертається в призабутий міської світ. Перші дні захоплений новими враженнями, він заново «знайомиться» з рештою в місті іграшками, розглядає старі книжки. Але ось радості міського життя поступово починають набридати, і дитя настійно вимагає нових вражень. Чим же зайнятися? .. А чому б не згадати про старі, добрі настільні ігри ? У нинішньому багатобарвному достатку розвиваючих ігор, конструкторів, комп'ютерних ігор вони якось загубилися, відійшли в тінь, залишилися в стороні від битого шляху сучасних тенденцій раннього розвитку. А дарма.

Настільні гри-ходилки заслуговують самого шанобливого ставлення ну хоча б через те, що прийшли вони до нас з глибин середньовіччя. Браві лицарі-хрестоносці, мудрі благородні королі і прекрасні дами, оспівані придворними міністрелі, були набагато простодушнее і безпосередніше, ніж ми з вами, і не соромилися коротати час за нехитрою грою, яка називалася «гусек». На квадратної дерев'яній дошці було намальовано різнобарвне спиралевидное ігрове поле, по якому важливо прямували персонажі гри, товсті вальяжні гуси. На шляху до перемоги на них чекали неймовірні страшні небезпеки і неймовірні пригоди: голодні вовки і злі чаклунки, бурхливі річки і високі гори. Ми не знаємо, ким був безіменний майстер, який придумав забавну гру, але і сьогодні, як і століття тому, граємо в захоплюючі гри-ходилки . До століття дев'ятнадцятого з'явилися перші настільні дитячі ігри, які мають не тільки розважальне, а й освітнє значення, що допомагають освоювати історію, географію, астрономію: "Русский крейсер", "Навколосвітня подорож", "Настільний планетарій". Після жовтневої революції гри наповнилися ідеологічним змістом: "Червона Армія", "Вперед, піонер!", "Електрифікація". Ідея кругосвітньої подорожі була підхоплена і втілена по-новому: "Навколо світу за п'ятикутної зірки". Такі сюжети панували досить довго. Шістдесяті роки, часи відлиги, відродили добрі неідеологізірованних гри; саме тоді настав розквіт ігор з казковими сюжетами: "Дюймовочка", "Гуси-Лебеді", "Старий Хоттабич". У дев'яностих, в період комп'ютерного буму, здавалося, паперовим ігор прийде кінець. Однак вони вижили, зараз їх безліч, і звертаються до них діти різного віку.

Однак вони вижили, зараз їх безліч, і звертаються до них діти різного віку

Звичайно - скажуть багато - «бродилками» можна захопити малюка на деякий час, скоротати дозвілля, але ж це - зовсім не розвиваючі ігри. А ось і ні! Ігри-ходилки дуже корисні, причому розвивають вони найрізноманітніші вміння і навички.

По-перше, це соціальні навички. В будь-який настільній грі беруть участь як мінімум два гравці, тому для малюка - це неоціненний досвід взаємодії. Причому навіть самий крихітний гравець виявляється в рівних умовах зі старшим партнером. Адже йому, точно так же, як і мамі, татові або приятелеві може посміхнутися удача, а може і відвернутися. І зовсім не потрібно бути старшим або більш досвідченим, щоб прийти до фінішу першим. Малюк вчиться дотримуватися правил: чекати своєї черги, робити потрібну кількість ходів, виконувати умови гри. І, що особливо важливо, подібні ігри вчать гідно приймати програш. Адже багатьом з нас цього вміння так не вистачає у дорослому, реальному житті. Не менш тонке мистецтво - правильно поставитися до виграшу: чи не зазнатися, не почати хвалитися, ласкавим словом підтримати зажуреного програв.

По-друге, настільні ігри відмінно розвивають дрібну моторику і координацію рухів. Адже це тільки нам, дорослим, здається, що кинути кубик, акуратно пересунути фішку на потрібну кількість клітинок - справа зовсім нехитра. Але у двох-трирічного малюка пальчики ще такі незручні, а руху - неточні. І для нього це - серйозна, відповідальна задача. Але чого не зробиш на шляху до заповітної мети!

Третій плюс - розвиток концентрації і уваги. Навіть найпростіша гра вимагає концентрації протягом досить тривалого для маленької дитини часу: ну хоча б десять-п'ятнадцять хвилин. Уміння поставити задачу (в даному випадку - дійти до фінішу) і виконати її - дуже важливий навик. А ігри-ходилки прищеплюють його м'яко і ненав'язливо. Під час такої гри необхідно пам'ятати, на скільки клітинок потрібно пересунути фішку, утримувати в пам'яті досить багато іншої інформації: загальний сюжет гри, правила, ходи інших гравців, - все це допомагає розвитку складних розумових навичок, так званого довільного уваги.

По-четверте, кидаючи кубик і відраховуючи ходи, малюк між справою знайомиться з поняттям кількості, освоює навички порядкового і кількісного рахунку, вчиться співвідносити кількість (в даному випадку, точок на кубику) зі знаком (цифрами).

По-п'яте, більшість дитячих ігор-ходілок засновані на сюжетах добре знайомих малюкові казок або мультфільмів, і така гра - хороший спосіб активізації читацького інтересу: малюк з пасивного споживача інформації перетворюється в її активного По-п'яте, більшість дитячих   ігор-ходілок   засновані на сюжетах добре знайомих малюкові казок або мультфільмів, і така гра - хороший спосіб активізації читацького інтересу: малюк з пасивного споживача інформації перетворюється в її активного   користувача користувача. В багатьох настільних іграх потрібно не просто пройти заданий маршрут, але і відтворити казку, придумати свій варіант розвитку подій. Все це будить дитячу фантазію, сприяє інтенсивному розвитку мовлення.

Для дітей 6-7 років будуть корисні настільні ігри з елементом стратегії. Стратегічні ігри (різноманітні монополії і економічні ігри ; логічні ігри-аналоги комп'ютерних ігор) вимагають вміння планувати, приймати правильне рішення, аналізувати ігрову ситуацію. Виграш або програш в цій грі залежить від уміння дитини концентруватися, прораховувати свої дії і їх наслідки, передбачати дії партнерів, гнучко змінювати тактику в умовах, що змінилися.

Не менш цікаво і корисно для раннього розвитку - змайструвати бродилку самим. Найменшим, півтора-дворічним, гру, звичайно, зробить мама або тато, але якщо в сім'ї є старші діти, вони з радістю візьмуть участь в роботі. Оскільки малюк в цьому віці ще не вміє рахувати, на сторонах кубика будуть не точки, а кольорові кружечки. А на доріжці, по якій треба буде пройти фішках, намалюйте підряд кружечки тих же кольорів, що і на кубику. Один колір можете не малювати, при випаданні його на кубику гравець повинен буде пропустити хід. По ходу гри можна придумати якісь нескладні завдання, наприклад, сказати, якого кольору квіточку, зростаючий поруч з кліткою, на якій зупинилася фішка, Або назвати зустрілося тварина і так далі.

Дітям п'яти-семи років, як правило шалено подобається майструвати гри-бродилки самим або за допомогою батьків. Покажіть дитині цікаву бродилки, пограйте разом з ним, а потім запропонуйте йому самому зробити якусь гру. Сюжетом гри можуть стати події з життя вашої родини (наприклад, ви йдете в похід або просто в гості), пригоди улюблених літературних або кіно - героїв, історичних персонажів Для виготовлення такої гри потрібно зовсім небагато :: щільний папір, фарби, клей, фломастери. Ну, і звичайно, фантазія, якої, ясна річ, вашому малюкові не позичати.

Купити ігри-ходилки >>

Автор статті: Ася Штейн

Чим же зайнятися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация