Інтер'єри російського зрілого бароко / Бароко в Росії / Історія архітектури / www.Arhitekto.ru

архітектура бароко / Росія

Інтер'єри російського зрілого бароко

Інтер'єри середини XVIII століття - періоду зрілого бароко - можуть бути охарактеризовані чудовими оздобленням   Растреллі Інтер'єри середини XVIII століття - періоду зрілого бароко - можуть бути охарактеризовані чудовими оздобленням Растреллі . Створюваний їм декоративний, воістину блискучий стиль знайшов яскраве вираження в парадних, найбільш великих залах приміських палаців. Але вони все ж становили виключення з усіх обробок. У приміщеннях же середніх і невеликих розмірів Растреллі зазвичай застосовував наступну розбивку стін: внизу йшла низька панель, розчленована на ряд орнаментованих фільонок, основна частина стіни поділялася на великі поля, обрамлені тонкими різьбленими рамами, які затягувалися кольоровим штофом. Стелі були плоскими і покривалися часом плафонной живописом. Підставою плафонам часто служила невисока падуга, або ж, що було нерідко, стелі спиралися просто на профільований карниз.

Щодо простіше по малюнку, в основному геометричному (квадрати, ромби, зірки), були підлоги палацових залів. Печі растреллиевского часу, більш ніж що-небудь інше в інтер'єрах, були пов'язані з традиціями попереднього - петровського періоду. У палацах викладалися великі «багатоярусні» печі, які покривалися суцільним килимом гладкими синьо-білими голландськими кахлями. Форма цих печей вдосконалюється, в їх обробку включаються нові красиві деталі. Розкіш парадних палацових інтер'єрів доповнювалася свого часу меблями, багато в чому відрізнялася від тієї, що вживалася в скромних резиденціях першої третини XVIII століття. За своїм стилістичному характеру вона в значній мірі була пов'язана вже з французькими меблями.

В середині століття стиль меблів знаходиться в тісному відповідно до архітектури: стільці, крісла, дивани в основному розставлялися уздовж стін. Їх форми відповідали ускладненою, згинається рокайльной різьбі, яку застосовували для обробки елементів стін, рам, дзеркал, картин та інших деталей. Меблі стає складнішою в своїх лініях, в абрисі спинок, сидінь, підлокітників, ніжок, в обрисах стільниць, рам дзеркал. Відзначається тенденція до зменшення розмірів і габаритів предметів. Незабарвлене дерево різко скорочується кількісно і замінюється деревом з левкасной обробкою і фарбуванням, відповідає загальній колориту даного приміщення, або повністю позолоченим. Різьблені частини виділялися якщо не позолотою, то додатковим кольором - фісташкові, рожевим, жовтим, блакитним і іншими тонами.

М'які частини меблів (спинки, сидіння) затягувалися візерунковими шовковими штофні тканинами, в малюнку яких переважала велика квітковий, рослинний орнамент. Поряд з шовковими тканинами використовувалася і так звана «Стулова шпалера».

У палацовому і дворянському інтер'єрі поряд з дзеркалами, вправленими в стіни, використовувалися і навісні в дерев'яних левкасних рамах, що складалися з сплетених рокайлей. Подібні ж рами застосовувалися для картин і портретів.

Освітлювальні прилади палацових приміщень відрізнялися підкресленою пишнотою форм. Люстри набували грушоподібні обриси, в порівняно же невеликих приміщеннях - форму ліхтаря. Основним елементом оздоблення люстр служили кришталеві підвіски у вигляді дубового листя, що доповнюються «флаконами», «пірамідами» і іншими прикрасами. Велику роль, як і раніше, грали Стенников, форма яких також ускладнюється. Їх дзеркальні поверхні становили фон для свічок. Особливою вишуканістю і нарядністю відрізнялися жирандолі, іноді мали напівкруглу в плані форму. Вони ставилися на золочені левкасние консолі перед дзеркалами, внаслідок чого складалося враження круглого світильника, що значно посилювало освітленість.

Тканини, їх загальний характер, а також композиції малюнків принципово не відрізнялися від які застосовувались в Західній Європі, і перш за все у Франції.

Список використаної літератури

На головну

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация