Інтерв'ю засновника і директора відомої російськомовної школи в Нью-Йорку "Bambi Academy".

"Правда.Ру" взяла інтерв'ю у засновника і директора російськомовної школи в Нью-Йорку "Bambi Academy" Влада Гірського. У приватній школі "мученики науки" читають мовою оригіналу російських прозаїків, зубрять вірші Пушкіна. Методика викладання та розклад - в кращих традиціях радянської школи. Тому учні школи славляться в США мало не вундеркіндами. Правда

Влад і Ліля Гірські

- Влад, розкажіть, як вам прийшла ідея створити російську школу в Брукліні?

- Коли в 1988 році ми з дружиною приїхали в Америку, я влаштувався працювати в школу вчителем фізкультури (я колишній спортсмен і в мене педагогічна освіта), а дружина Ліля влаштувалася вихователем в дитячий сад. А потім, адаптувалися в країні і почавши вільно говорити англійською, відкрили свій дитячий сад. Але ми зіткнулися з однією великою проблемою. Наші маленькі діти почали швидко забувати російську мову, і це нас пригнічувало. І ми прийняли рішення відкрити російську школу. Так почалася моя кар'єра директора російськомовної школи.

- Складається враження, що будь-який емігрант з Росії може відкрити школу в Америці. Напевно на шляху були і перепони?

- Ми купили землю під будівництво школи і почали оформляти документи. Тоді в 1992 році бюрократії в Америці було набагато менше, ніж зараз. Сьогодні закони посилилися, і відкрити нову школу стало практично неможливо. Хоча і тоді вистачало проблем. Якщо я зараз почну розповідати, через які труднощі ми пройшли в ті роки, це буде довга розмова. Бюрократизм, безгрошів'я, відчай, іноді просто опускалися руки, але ми витримали всі.

У Росії я займався спортом, грав у Вищій хокейній лізі, навчався в педагогічному інституті. Спорт вчить долати перешкоди. Тим більше ми були молоді, вирішили, що називається, випробувати долю і у нас все вийшло. Школа відкрилася. Зараз я дуже пишаюся нашим дітищем. Протягом останніх років наші учні постійно нагороджуються вищими балами і дипломами.

- Кістяк будь-якій хорошій школи - це вчителі. Як ви підбираєте вчителів?

- Щоб прийти до нас на роботу, потрібно здати два іспити: математику та англійську мову. До речі сказати, математика у нас викладається на дуже високому рівні, тому що ми беремо на роботу тільки вчителів з колишнього Радянського Союзу. Віддаємо перевагу випускникам інституту ім. Баумана. Англійська мова запрошені вчителі вчать дуже швидко. Можна сказати, що в процесі роботи.

Але спочатку, звичайно, потрібно пройти співбесіду: спочатку зі мною, потім з моїми заступниками. Потім запускаємо молодого вчителя в клас. Дивимося, як він себе веде, як відчуває, як спілкується з дітьми. Дивимося на те, як людина показує себе в дитячому колективі. Новачкові треба проявити неабиякий акторський талант. Адже завоювати серця сучасних дітей дуже непросто. Іноді діти можуть задати каверзне і несподіване запитання, і ми спостерігаємо, розгубиться учитель чи ні.

- А в школі сувора дисципліна?

- Як в будь-якій школі, діти пустують, хуліганять, і це нормально. Більше того, скажу, що коли діти весь час сидять спокійно, це тривожний симптом. Пустощі, звичайно, ми припиняємо, але ми не прихильники суворої армійської дисципліни.

- А звільнення вчителів були? І якщо були, то за що?

- Да були. В одному випадку вчитель сильно смикнув рукою дитини. Це було не етично, тут цього робити не можна. Якщо вчитель зірвався один раз, другий, то немає гарантій, що це не повториться. Люди зі слабкими нервами у нас не працюють. Другий випадок: учитель потрапив в якусь секту і нав'язував свою ідеологію дітям. І все це відбувалося під час уроків. І третій випадок звільнення - за систематичні пропуски без поважних причин.

- Ось у мене до вас таке ще питання. Знання рідної мови, культури - це, звичайно, завжди добре. Але треба враховувати, що діти живуть в США, там інша культура, все інше. Ось навчання в такій школі не робить дітей ізгоями? Немає такої проблеми?

- Російська мова діти у нас вчать з третього класу як іноземну. У нас все в кращих традиціях російської, радянської школи. Діти читають класиків російською мовою. І це не робить їх ізгоями, навпаки, наші діти, якщо порівнювати із загальним американським рівнем, освіченіші. При цьому після нашої школи діти здають в американські вищі навчальні заклади чотири складних державних іспиту. Після нашої школи 90 відсотків учнів вступають до вузів.

До речі, ми і зборів, і випускні вечори, і якісь церемонії нагородження ведемо російською мовою. І я не хочу знищувати цю традицію. Кому не подобається російська мова, ті можуть спокійно перейти в англійську школу.

- Як ви думаєте, з роками зменшиться або збільшиться кількість дітей, які бажають навчатися у вашій школі?

- Знаєте, сьогодні до нас приїжджають вчитися навіть з Росії. Це, як правило, діти багатих батьків. Батьки їм знімають квартири, вони живуть разом з нянями. Загальноосвітню школу в Америці вони закінчують, щоб потім вступити в американський вуз. Так що з кожним роком кількість учнів все більше. В цьому році нашій школі виповнюється двадцять років, і ми можемо з гордістю сказати, що у нас вже існує спадкоємність поколінь. Також я пишаюся тим, що навіть на чужині ми пам'ятаємо своє коріння і зберігаємо свою культуру.

Читайте найцікавіше в розділі " Суспільство "

Напевно на шляху були і перепони?
Як ви підбираєте вчителів?
А в школі сувора дисципліна?
А звільнення вчителів були?
І якщо були, то за що?
Ось навчання в такій школі не робить дітей ізгоями?
Немає такої проблеми?
Як ви думаєте, з роками зменшиться або збільшиться кількість дітей, які бажають навчатися у вашій школі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация