Історія ритуальних вінків

  1. Замовлення вінків з доставкою по телефону 067 500 40 44
  2. Вінок як траурний елемент
  3. Символічний сенс надгробного вінка в християнському світі сьогодні

Як прикраса у вигляді кільця, сплетене з квітів, вінок відомий давно Як прикраса у вигляді кільця, сплетене з квітів, вінок відомий давно. Ще в стародавній Римській імперії, а також у Греції вінок служив нагородою на різних змаганнях, особливо спортивних і музичних. Пізніше вінки почали використовувати в якості оберегів від пристріту, від нечистих духів. Поступово форма кола стала усвідомлюватися як щось ритуальне, що має особливу таємну силу. Дівчата в день Івана Купала кидали вінки у воду. Якщо вінок тонув, це означало смерть, якщо плив - то життя і заміжжя.

Призначення вінків з часом ускладнювалися. У слов'ян вінок використовувався як атрибут на весіллі, як символ шлюбу, також як кільце.

Замовлення вінків з доставкою по телефону 067 500 40 44

Терновий вінок

Особливе символічне значення набув вінок як терновий вінець, символ страждань. Він складається з рослин, що мають шипи (терни). Такий вінець, згідно з текстом Євангелія, був надітий на Христа римлянами для наруги, образи. Зараз терновий вінець як найбільша реліквія усього світу християн знаходиться в Соборі Паризької Богоматері. Це той самий вінок, який римські воїни наділи на голову Ісуса для посилення його страждання.

Євангеліє розповідає, що побитого Христа народила, сміючись, в шати, а на голову наділи терновий вінок, як символічну корону царя. У Соборі Нотр-Дам де Парі реліквія-вінок зберігається без шипів. Всі 70 шипів були роздані в різні церкви. Вінок був зроблений, імовірно, як з'ясували вчені, з рослини жостер. Воно росте саме в Ізраїлі, в околицях Єрусалиму, де був страчений Ісус. Рослина має колючки. Шипи, що зберігаються в багатьох храмах, дуже схожі на ці колючки. Серед художніх зображень Ісуса Христа на хресті зустрічаються картини, де на ньому надітий такий вінець.

Вінок як траурний елемент

Як траурний елемент вінок відомий також дуже давно. Спочатку вінками прикрашали:

  1. пам'ятники, надгробні споруди,
  2. траурні скульптури,
  3. художні картини в живописі, присвяченій траурним подій.

Символічний сенс надгробного вінка в християнському світі сьогодні

Ритуальні вінки покладалися також і в минулі часи під час похоронних церемоній на могили, як знак поваги до покійного. Часто ними прикрашають водну поверхню як пам'ять про загиблих в морських, океанських боях, на річках. Тут вінки однозначно сприймаються як замкнутий в коло, нескінченний шлях земного людини в рай. У наявності вже виник сакральний сенс кола як ритуального предмета під час чисто символічною «весілля» як смерті,
переходить в небесне життя. Присутні на похоронах за допомогою вінків висловлювали надію на безсмертя, неділя, на іншу, вічне життя покійного.

Чим багатше був вінок, тим більше поваги і вдячності до достоїнств покійного він означав. Вінки раніше, а також і сьогодні, виготовляються з певних видів квітів і рослин. Перевага віддається хвойним породам, наприклад вічнозеленого ялівцю, що виділяють дивно запашний запах смоли. Їм встеляли всю дорогу під час руху траурної процесії до місця поховання. Сьогодні похоронні вінки часто роблять з штучних квітів. Вони набагато довговічніше. Вінки кладуть на могилу, закриваючи її як би будиночком, щоб не тільки прикрасити, а й захистити поховання, відігнати від нього злі сили.

Послуги Бюро Грааль

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация