Їжте сьогодні вареники - і будете щасливі весь рік!

Святий Андрій, прозваний Первозванним за те, що він став першим апостолом Ісуса Христа і перший закликав до Нього ще одного учня - свого брата Симона, пізніше названого Петром.

Андрій з братом народилися в місті Віфсаїді (берег Генісаретського озера, Ізраїль). Подорослішавши, вони перебралися в місто Капернаум, де у них з'явився свій будинок, а на життя вони заробляли ловом риби. Ще з дитинства Андрій задавався питаннями віри і навіть не одружився, став юнаків, вирішивши зберегти цнотливість. Він був учнем святого пророка Іоанна Хрестителя і навіть думав, що той і є Месія, але Іоанн пояснив, що він лише готує шлях для Месії. Коли Ісус Христос прийшов до Іоанна Хрестителя на хрещення, той, вказуючи на Господа, сказав своїм учням: "Ось Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу". Почувши це, Андрій пішов за Ісусом. В цей же день апостол Андрій пішов до свого брата Симона і сказав йому: "Ми знайшли Месію". Так Петро приєднався до учнів Христових.

Але піти відразу за Ісусом два брата не змогли, на деякий час вони повернулися додому і далі займалися ловом риби. Коли ж прийшов час, Господь знайшов їх і сказав: "Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей". Андрій і Петро тут же кинули ловлю риби і пішли за Ісусом. З тих пір, аж до самих останніх земних днів Господа Андрій всюди слідував за Ним.

На п'ятдесятий день після вознесіння Христа на небо, на всіх Його учнів зійшов Дух Святий у вигляді язиків полум'я, Який втішив, надихнув їх, а також навчив зцілювати і пророкувати на різних мовах і говірками. Останній раз вони зібралися всі разом в печері, щоб кинути жереб, кому в які країни йти проповідувати. Андрію дісталися країни Віфінії і Пропонтіди, Греції і Македонії, Фракії і Скіфії.

Перша подорож апостол зробив по Помор'я Евксинского Понта (давня назва Чорного моря). Він пройшов його на всю довжину, від Трапезунда і Синопа до Візантії, відвідав Неокесарію, Самосати і безліч інших міст, скрізь проповідуючи Христа язичникам. Але далеко не завжди його зустрічали миролюбно. Так, в місті Синопі язичники піддали апостола тяжким мукам і ледь не вбили, але благодать Божа не залишила Андрія, а вірні учні проводили до Херсонеса. Тут Святий Андрій заснував Церкву і знову пустився в мандри, тепер уже понад Дніпром, в дику країну Скіфію.

Пропливаючи на човні повз пагорбів, на яких потім був побудований Київ, апостол, зачарований красою цих місць зупинився, вийшов і, пройнятий Духом Божим, благословив священні київські пагорби. На одному з них він поставив хрест і сказав своїм учням: "На цих горах засяє благодать Божа, і град великий імати бутті, і церкви многи імати Бог воздвигнути ..." Так і сталося, а через 12 століть на тому місці, в пам'ять про апостольське пророцтві була побудована церква Воздвиження Чесного Хреста. В середині XVIII вона була замінена храмом архітектора Растреллі в честь самого Первозванного апостола. Кожен знає цю надзвичайно красиву церкву, розташовану біля Андріївського узвозу в Києві.

Після апостол Андрій вирушив на північ, дійшов до поселень слов'ян на місці майбутнього Новгорода і у нинішнього села Грузино поставив свій жезл. Звідти через землі варягів він пройшов в Рим і знову повернувся у Фракію. Тут, в селищі Візантії (майбутньому Константинополі) він заснував християнську церкву, присвятивши її в ім'я єпископа Стахія.

Останнім містом, куди прийшов святий апостол був місто Патри (Патрас), розташований біля затоки Корінфа. Тут він зцілив безліч людей від недуг, і багато, натхнені його проповіддю, повірили в Господа. Але вже тоді починалися гоніння на християн, і місцевий правитель Ей назвав вчення апостола Андрія божевіллям, а самого святого засудив до смертної кари на хресті.

Два дня Андрій висів на хресті, не припиняючи проповідувати вчення Христове. Тоді люди стали обурюватися і вимагати, щоб апостола зняли з хреста. Злякавшись народного обурення, Егей наказав припинити страту. Але Андрій Первозванний став молитися, щоб Господь удостоїв його хресної смерті. Воїни не змогли зняти його, руки перестали їх слухатися. Розп'ятий апостол, віддавши Богу хвалу, вимовив: "Господи Ісусе Христе, прийми дух мій". Яскраве сяйво Божественного світла освятило хрест і розіп'ятого на ньому мученика. Після, Максимілла, дружина правителя, зняла з хреста тіло апостола і з честю похоронила його.

Російська Православна Церква вважає себе спадкоємицею апостола Андрія Первозванного, так як Київська Русь прийняла віру від Візантії, єпископи якої ведуть спадкоємство від апостола Андрія.

Апостол Андрій вважається святим покровителем України, Росії, Шотландії, Румунії, Греції, Сицилії, Амальфі, а також заступником моряків і рибалок.

Традиції

У день Св. Андрія, як і в день великомучениці Катерини, дівчата ворожать про своїх суджених. Багато з них за заведеним звичаєм напередодні дня апостола Андрія дотримуються посту і взагалі моляться йому одарованіі їм гарних наречених.

Крім того, за традиціями в День святого Андрія обов'язково потрібно їсти вареники - щоб бути щасливим в наступаючому році.

Українські вареники - магічна "штуковина"

Ліпити їх повинна жінка! Виключно! Тому що все стадії ліплення - це фази Місяця - від повного місяця (кругла загтовка) до молодого - готовий вареник. Вважається, що на тарілці вареників має бути 29 - за кількістю днів у місячному календарі.

Готовий вареник має вигляд вагітної жінщіни, тому що ліпить вареники жінка, підсилює свою жіночу енергетику.

Особливу увагу варто приділити варенику з маком. Мак - символ чоловічої сили, а вареник (готовий) - вагітної жінки, тому вареник з маком - це український символ "Інь-Ян", це гармонизатор відносин в сім'ї.

Не дивно, що таке блюдо, як вареники увічнили у вигляді пам'ятника. У 2006 році в Україні, в славному місті Черкаси з'явилася скульптура зображує козака Мамая, який є вареники. За спиною молодця на повний зріст височіє величезний вареник у вигляді півмісяця. Висота пам'ятника, виготовленого з кераміки, становить 2,5 м. До його відкриття був приготований справжній вареник вагою близько 70 кг.

українські вареники

Борошно 3 склянки, сухі дріжджі 1/2 пачки, сіль 1/3 чайної ложки, цукор 1 чайна ложка, вода 1 стакан.

Тісто готується точно за рецептом. Нічого свого не додавати, крім, природно, начинки. Яйця не додавати! Борошно, сіль, цукор ретельно перемішати, дріжджі розвести у воді і додати в борошно. Замісити тісто і залишити на час, накривши рушником (чистим).

В цей час готуємо начинку: сирну (в сир додаємо 1 яйце, щіпку ванілі, цукор), капустяну (пережарюють капусту і цибулю), картопляну, м'ясну, ягідну. Коротше, будь-яку. Вимішуємо тісто.

Формуємо маленькі кружечки, кладемо начинку, защипуємо. Готуємо вареники "на пару". Причому, 3 хвилини з кожного боку. Це ідеальний варіант, але можна і просто в киплячій воді. Тоді Вареники не повинні кипіти більше 7 хвилин.

Маленька хитрість господаркам. Для приготування вареників на пару, можна використовувати шматочок марлі, обв'язавши її навколо каструлі. Якщо вдома немає спеціальної решеточки можна взяти круглий шматок марлі рівний діаметру каструлі + 1,5 см. По краю підшити, вставити гумку. Коли потрібно, просто одягаємо на каструлю, а після закінчення варіння перуть. Це зручно, бо не висять "хвости", менше ризику, що марля "підгорить".

Ворожіння на вареники

Для початку (можна за день до зустрічі) приготувати всілякі «їстівні» начинки. Одну порцію вареників робимо з «сюрпризами» - для ворожіння, другу - для їжі. Ліпити вареники веселіше всім разом. Отже:

Вареники з «сюрпризами»

• Цукор - солодке життя, легкий сприятливий рік.

• Кріп - гарне здоров'я.

• Монетка - до грошей.

• Гречка, зерно, квасолю - до багатства.

• Хлібна скоринка - рік буде ситним.

• Нитка біла - далеку подорож, чорна - коротка дорога.

• Кільце - до весілля.

• Лавровий лист - до слави, кар'єрного росту, виграшу в лотерею.

• Ґудзик - до обновці.

• Яблуко - тиха, розмірене життя.

• Ізюм - за пастку.

• «Капуста попалася - дружина до чоловіка припала!»

• Морква - несподіване знайомство, нові зустрічі, які приведуть до добрих результатів.

• Перець мелений - до насиченої (з «перчинкою») життя, до серйозних змін.

• Чорний перець горошком - до нових друзів.

• Сіль - до сварок і неприємностей.

• Борошно - будете мучитися.

• Карамелька - до любові.

• Журавлина - до нерозділеного кохання.

• Огірок - до успіху і прибутку.

• Горіх - відразу до двох прихильницям (шанувальникам).

• Рис - радісну звістку.

• Тісто або луска риби - до поповнення в родині (до вагітності).

• Часник - до труднощів.

• Горох - до подорожі.

roditeli.ua , eda-server.ru , wday.ru

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация