Капітуляція мера Терещенко: Куди поїде з Глухова нащадок династії цукрозаводчиків

Мішель Терещенко буде вже другим мером на Сумщині, який позбавляється посади протягом короткого часу ( мера Конотопа Артема Семініхіна звільнили міські депутати місяць тому ).

Про те, що мерство йому остаточно остогидло, мер Глухова Мішель Терещенко вперше заявив практично два роки тому - в січні 2017 року. Тоді він, недавно одружившись на значно молодша за нього Олені Єскіної, почав будувати сім'ю в Києві. А Глухів відійшов на другий, а може і на третій, план. І вже тоді Терещенко повідомив, що вдруге на пост балотуватися не буде, але пообіцяв, що перший термін добуде до кінця. І ось, після трьох років мерства, він заявляє, що пост все ж залишає.

Чому ж мер Мішель вирішив не тягнути до кінця каденції і що взагалі передувало його відставку.

Мішель Терещенко став мером на хвилі Революції Переваги і значних очікувань змін на краще. У Глухові, непорушною вотчині олігарха-феодала Андрія Деркача, обрання міським головою опозиційного діяча, який до того ж і є репатріантів з Європи, багато хто сприйняв як ознаку неминучих змін на краще.

Новий мер до того мало кому відомого Глухова став частиною європейської карти України. До нього і до його місту була прикута увага політичних і громадських кіл не тільки в Україні, а й за кордоном. За інтерв'ю до Терещенко приїжджали журналісти відомих українських і закордонних медіа. І тоді, в 2015 році, багатьом здавалося, що рух до Європи і прихід європейськості в Україні є невідворотними. Терещенко був своєрідним маркером таких бажаних майбутніх змін України.

Довідка: Восени 2015 мером Глухова (Сумська область) обрали нащадка династії українських цукрозаводчиків, уродженця Франції Мішеля Терещенка. Терещенко отримав 65% голосів. Його найближчий конкурент Юрій Бурлака, який займав посаду мера з 2010 року, набрав лише близько 30% голосів виборців.

Мішель Терещенко народився у Франції, але вже майже 15 років живе в Україні. Після повернення на історичну батьківщину, він зайнявся відродженням традиційного для України льонарства. У березні 2015 року з рук президента Петра Порошенка отримав паспорт громадянина України.

Його дід, Михайло Терещенко (1888-1956) був одним з перших українських промислових магнатів. Свій капітал він заробив на виробництві цукру, а згодом повністю втратив після більшовицької революції. До 80% своїх доходів родина Терещенків витрачала на благодійність і розвиток місцевої інфраструктури.

Люди нового часу

Аванси, які надавалися Мішелю Терещенко, були просто грандіозними. Зокрема, в грудні 2015 року, всього через місяць після вступу в мерські повноваження, Терещенко красувався в компанії таких видатних на той час особистостей і уособлень українських надій, як Михайло Саакашвілі і Ека Згуладзе. Він і ці видатні грузини були названі "Людьми нового часу, які стали справжнім імпульсом до того, щоб зрушити його з мертвої точки".

Однак роздавши розлогі інтерв'ю і зібравши солідні премії Терещенко зіткнувся з суворою реальністю. І ця реальність мала риси, дуже схожі на риси обличчя господаря Глухова Андрія Леонідовича Деркача.

Багаторазовий нардеп Деркач є своєрідним феодалом на півночі Сумщини. Ця територія - уособлення махрової провінційності і ватності, які можуть дати фору навіть класичного ОРДЛО. З усіма властивими ознаками, коли пан є останньою інстанцією тут на землі. І тільки він є провідником між людьми і богом. Тут всі гілки влади сплелися в химерному симбіозі, який можна собі уявити, лише згадуючи середньовічної феодальний лад.

Глухівський і суміжні райони Деркач почав "підгортати" ще в 90-і роки. Історія будь-яких виборів в північному окрузі Сумщини свідчить, що тут перемагають ті сили, яким симпатизує Деркач. І нерідкі випадки, коли вся область і сусідні з нею голосують, наприклад, за опозиційного Ющенко, а північ одностайно, як і якийсь ортодоксальне Єнакієве, за Януковича. Система дала збій тільки один раз - у випадку з Терещенко.

В облозі Деркача

Деркач і його намісники в Глухові, включаючи і попереднього мера Бурлаку, розгорнули активну кампанію по дискредитації Терещенко. З огляду на, що в їх руках залишилися практично всі важелі - медіа, органи влади, громадські рухи і, що найважливіше, більшість в міській раді - Терещенко вже зовсім скоро виявився в облозі. Він не міг навіть скористатися послугами Глухівської комунальної газети, оскільки віддана попередньому керівникові редактор вперто не стала поступатися своєю посадою людині Терещенко. Тому репатріантові, щоб бути почутим власної громадою, доводилося навіть вдаватися до самвидаву "бойовому листку", в якому мер звітував про плани і перемогах. І в цей же час по меру "били" з головного рупора Деркача - всеукраїнської ТРК "Ера" і локальних ЗМІ, лояльних до Деркачу.

Згодом з'ясувалося, що прихильників у мера стає все менше - в тому числі і в рядах депутатів міської ради. Вже через півроку свого правління Терещенко, в черговий раз оглядаючи напівпорожній сесійний зал і не володіючи можливістю провести через міськраду жодне рішення, був змушений шукати підтримки на стороні. Так з'явилася ініціатива Терещенко про розпуск ради. Але цей процес через нюанси законодавства виявився занадто складним для реалізації.

Зате по Терещенко почали бити вже не тільки з екранів і сторінок, а вже протоколами і кримінальними справами. Зокрема, органи внутрішніх справ порушили справу через перешкоджання Терещенко журналістської діяльності за скаргою редактора газети "Тиждень", яку мер колись наполегливо випровадив із засідання в міськраді.

Незабаром Терещенко пред'явили приховування від декларування автомобіля, який він придбав за 385 тисяч гривень. Попутно виникали справи щодо господарської діяльності органів, підлеглих меру.

Знову в еміграцію?

Однак на тлі всіх цих політико-кримінальних неприємностей, в особистому житті колишнього громадянина Франції відбувалися позитивні процеси. Восени 2016 року Терещенко одружився на 24 роки молодший себе Олені Єскіної - киянці і громадської активістки, з якої він зустрівся під час євромайдан.

Молодята придбали житло в Києві і вже тоді почалися розмови про те, що експат віддасть перевагу подружній затишок з молодою дружиною і покине Глухов. Але він протримається ще два роки, поки 27 вересня 2018 року не оголосить, що залишає посаду.

"Для мене це остання крапля: Сьогодні на надзвичайно важливу для міста сесію з'явилися всього два депутати! За три роки боротьби такого ще не було!", - написав тоді мер у своєму Facebook-акаунті.

Гіркота поразки, з якої говорить Терещенко про свою відставку, можливо є розчаруванням не тільки в мерство, а й в Україні. Тому що останнім часом критиці від Терещенко піддавалися не тільки губернатор Сумщини Микола Клочко та нардеп Деркач - в бідах, що охопили Україну Терещенко почав вбачати провину і президента Порошенко.

Плюс до цього, нещодавно виявилося, що кілька тижнів тому Терещенко виставили на продаж свою розкішну квартиру в центрі Києва, яку придбали після весілля.

Спливло також і те, що Терещенко зовсім недавно продав свій бізнес в Глухові. Тому злі язики вже активно обговорюють можливу еміграцію подружжя Терещенко і саме з цим пов'язують наміри залишити посаду мера Глухова.

У Глухові глухо

Тим часом в Глухові виборці Терещенко, які так радо підтримували його в 2015 році, звістка про його відставку сприймають без ажіотажу. Останнім часом, кажуть вони, про нього щось зовсім не чути в місті все його проекти так і залишилися проектами, а декларації не перетворилися в реальні зміни. Деякі з глухівчан пояснюють це тим, що "він хотів, а йому не дали". Однак більшості байдужі причини: вони оцінюють результати, які для них не стали втішними. І цілком спокійно говорять про те, що епоха Терещенко була зовні яскравою, але вона завершується. І вже незабаром все знову повернеться до звичного порядку речей.

Знову в еміграцію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация