Катаракта - причини, симптоми, методи лікування та профілактики

  1. катаракта Наведіть курсор на ілюстрацію Катаракта - це часткове або повне помутніння кришталика...
  2. Катаракта у літніх людей
  3. Ознаки та симптоми катаракти
  4. Як швидко дозріває катаракта?
  5. Вроджена катаракта у дитини
  6. діагностика катаракти
  7. лікування катаракти
  8. медикаментозна терапія
  9. Операція з видалення катаракти
  10. профілактика катаракти
  11. катаракта
  12. Причини розвитку катаракти і групи ризику
  13. Катаракта у літніх людей
  14. Ознаки та симптоми катаракти
  15. Як швидко дозріває катаракта?
  16. Вроджена катаракта у дитини
  17. діагностика катаракти
  18. лікування катаракти
  19. медикаментозна терапія
  20. Операція з видалення катаракти
  21. профілактика катаракти
  22. катаракта
  23. Причини розвитку катаракти і групи ризику
  24. Катаракта у літніх людей
  25. Ознаки та симптоми катаракти
  26. Як швидко дозріває катаракта?
  27. Вроджена катаракта у дитини
  28. діагностика катаракти
  29. лікування катаракти
  30. медикаментозна терапія
  31. Операція з видалення катаракти
  32. профілактика катаракти

катаракта

Наведіть курсор на ілюстрацію


Наведіть курсор на ілюстрацію

Катаракта - це часткове або повне помутніння кришталика ока, розташованого усередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Кришталик від природи прозорий і грає роль природної лінзи, що переломлює світлові промені і пропускає їх до сітківки. Втративши прозорість кришталик при катаракті перестає пропускати світло і зір погіршується аж до повної втрати.

Причини розвитку катаракти і групи ризику

Катаракта може розвинутися:

  • у літніх людей - вікова катаракта (90% всіх випадків катаракти);
  • у людей після травм - травматична катаракта (4%);
  • після радіаційного опромінення - променева катаракта (3%);
  • у новонароджених - вроджена катаракта (3%).

Розвитку катаракти сприяють ендокринні розлади (порушення обміну речовин, цукровий діабет), авітаміноз, деякі очні захворювання, несприятлива екологічна обстановка, тривалий прийом певних лікарських препаратів. В останні роки було доведено, що причиною катаракти може також стати активне куріння.

Катаракта у літніх людей

Найчастіше зустрічається вікова катаракта. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 70-80% випадків катаракта розвивається у людей після 70 років. Вважається, що катаракта - хвороба літніх людей. Це не зовсім вірне твердження. Вікова катаракта розвивається внаслідок вікових змін в організмі, вони наступають у кожного в свій час, тому з катарактою стикаються люди не тільки в літньому, а й у цілком працездатному віці - після 45 - 50 років. Нерідко вікову катаракту називають старечої, але таку назву вже не можна вважати коректним.

Основна причина розвитку вікової катаракти - зміна біохімічного складу кришталика, обумовлене віковими процесами в організмі. Помутніння кришталика з точки зору функціонування організму людини - цілком природне явище, тому від катаракти ніхто не застрахований.

Яка природа катаракти? ▼

Ознаки та симптоми катаракти

Ознаки та симптоми катаракти

Стародавні греки називали катаракту «водоспад» - kataraktes. Людина бачить як би крізь завісу, запотівше скло. Це і є головний симптом катаракти, що говорить про те, що помутніння вже торкнулося центральну зону кришталика і потрібне оперативне лікування.

Виявили у себе або у своїх рідних ознаки катаракти?
Запишіться на діагностику зорової системи в клініку «Ексімер» !
Поставимо точний діагноз, проведемо лікування.

Як швидко дозріває катаракта?

Кришталик при віковій катаракті каламутніє поступово, процес може зайняти від 4 до 15 років. На початковій стадії катаракти помутніння можуть зачіпати лише периферію кришталика, не потрапляти в оптичну зону і не впливати на зір. Потім зміни охоплюють і центральну частину, перешкоджаючи проходженню світла, і зір відчутно погіршується. При перезрілий катаракті гострота зору знижується до світловідчуття. У міру розвитку катаракти колір зіниці замість чорного поступово стає сіруватим, сірувато-білим, молочно-білим. У цих випадках катаракту можна помітити навіть без спеціального обладнання.

Вроджена катаракта у дитини

Вроджена катаракта становить більше половини всіх вроджених дефектів органа зору. Катаракта у новонароджених зумовлена ​​генетичними змінами в структурі білків, необхідних для забезпечення прозорості кришталика. Причинами катаракти у дітей до року можуть бути цукровий діабет у матері, інфекційні захворювання матері в I триместрі вагітності, прийом певних лікарських препаратів. Головне в цьому випадку - рання діагностика вродженої катаракти. Якщо локалізація і розміри помутніння в кришталику не перешкоджають правильному розвитку органу зору, то така катаракта не вимагає екстреного хірургічного лікування. Якщо ж помутніння перешкоджає надходженню світлових променів до сітківки, розвитку центрального зору у немовляти, то необхідно якомога раніше видалити цю перешкоду для того, щоб правильно розвивалася зорова система дитини. Лікування вродженої катаракти в клініці «Ексімер» проводиться навіть у самих маленьких дітей, починаючи з трьох місяців.

Детальніше про види вродженої катаракти ▼

Процес помутніння кришталика незворотній!

Не чекайте повного дозрівання катаракти, не втрачайте зір! Лікарі рекомендують проводити лікування катаракти, як тільки вона починає заважати нормальній зорової життя.

діагностика катаракти

Сучасні діагностичні прилади і методики в клініці «Ексімер» дозволяють виявити катаракту навіть на ранніх стадіях. На початковій стадії розвитку катаракти людина може і не підозрювати про наявність захворювання, проте біохімічний процес уже запущений, кришталик поступово втратить прозорість, а людина - зір. Багато хто плутає катаракту з іншим схожим за симптомами, але іншим за своєю природою віковим зміною - віковий далекозорістю. Точний діагноз поставить тільки лікар-офтальмолог за допомогою спеціальних приладів. Основним в діагностиці катаракти є огляд за допомогою світлової (щілинної) лампи - біомікроскопія очі. Важливі також такі дослідження як визначення гостроти зору, огляд очного дна, дослідження полів зору, вимірювання внутрішньоочного тиску. На етапі розрахунку параметрів штучного кришталика в клініці «Ексімер» застосовується унікальний прилад - оптичний когерентний біометр ІОЛ-майстер Zeiss.

Єдиний ефективний спосіб позбутися від катаракти - хірургічне лікування, в ході якого помутнілий кришталик замінюється на прозорий штучний, по своїх властивостях максимально наближений до природного. У клініці «Ексімер» лікування катаракти проводиться по найбільш передовою методикою - ультразвуковий факоемульсифікації катаракти , В тому числі і з фемтолазерним супроводом .

лікування катаракти

Лікування при катаракті включає в себе як медикаментозну терапію, так і застосування радикальних хірургічних методів.

медикаментозна терапія

Краплі для очей сприяють поліпшенню обмінних процесів в кришталику і тканинах ока, що оточують цю природну лінзу зорової системи людини, завдяки чому процес розвитку катаракти може призупинитися. Однак важливо розуміти, що сучасна медицина не має у своєму розпорядженні препаратом, що дозволяє вирішити проблему катаракти і знайти хороший зір без хірургічного втручання.

Перед застосуванням будь-яких лікарських препаратів обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем-офтальмологом!

Операція з видалення катаракти

Суть операції з видалення катаракти - заміна помутнілого природного кришталика ока на інтраокулярну лінзу. Операція проводиться без наркозу, займає всього близько 15 - 20 хвилин і переноситься, як правило, досить легко. Місцева крапельна анестезія, застосовувана в ході втручання, виключає зайве навантаження на серцево-судинну систему і організм в цілому, висока безпека процедури дозволяє оперувати пацієнтів будь-яких вікових груп. Реабілітаційний період після операції з видалення катаракти краток і проходить з мінімумом обмежень.

Сучасні штучні кришталики мають жовтий фільтр, що захищає сітківку від шкідливого ультрафіолету. Як правило, в їх конструкції є асферический компонент, що дозволяє отримувати якісне, чітке і контрастне зображення як в денний, так і в вечірній час. У конструкції мультифокальних інтраокулярних лінз передбачено кілька оптичних фокусів, що дозволяють отримувати максимальну гостроту зору як на віддалених відстанях, так і поблизу, що дає пацієнтові можливість повністю позбутися від окулярів.

профілактика катаракти

На жаль, від цього захворювання не застрахований ніхто, і можна умовно сказати, що якби люди жили до 120 - 150 років, то катаракта була б у всіх.

Однак слід зауважити, що катаракта не завжди є частиною природного процесу старіння. Факторами, що провокують розвиток катаракти, можуть стати ендокринні розлади, порушення обміну речовин, травми очей, перебування в несприятливій екологічній обстановці, тривалий прийом деяких лікарських препаратів, ряд загальних захворювань - і це ще не весь список. Профілактика катаракти може включати в себе дотримання наступних пунктів:

  • оберігайте очі від шкідливого впливу ультрафіолету, не нехтуйте носінням сонцезахисних окулярів, особливо в ситуаціях, коли очі знаходяться під ударом прямого і відбитого сонячного випромінювання - від води, снігу і т. д .;
  • включайте в меню продукти, багаті вітамінами і мікроелементами, корисними для зору;
  • відмовтеся від куріння;
  • контролюйте стан свого організму, в тому числі обов'язково приділяючи увагу профілактиці ендокринних розладів.

І головне правило: проходите щорічний профілактичний огляд у офтальмолога. Сучасна високоточна діагностична апаратура дозволяє виявити розвиток хвороби вже на ранніх стадіях - і максимально оперативно прийняти необхідні лікувальні заходи, не допускаючи розвитку небезпечних ускладнень.

Катаракта успішно лікується!
Дізнайтеся, як швидко позбутися від катаракти і повернути зір.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» в Москві ветеранам та інвалідам надається знижка 5000 рублів на всі операції з приводу катаракти. Ця пільга додається до знижки по сімейної програмі .

катаракта

Оцінка статті: 4.9 / 5 (302 оцінок)

Запис оцінки ...

спасибі за оцінку

Якщо у ваших батьків катаракта: поради дорослим дітям

Катаракта є найпоширенішим віковим очним захворюванням. До чинників що його ...

Детальніше

фамільні цінності

Фамільні цінності у кожної сім'ї свої. Для кого-то це срібні ложки прабабусі, для кого-то ...

Детальніше

катаракта молодіє

Про катаракті відомо, що це захворювання виникає, як правило, у людей середнього та похилого возрас ...

Детальніше

катаракта

Наведіть курсор на ілюстрацію


Наведіть курсор на ілюстрацію

Катаракта - це часткове або повне помутніння кришталика ока, розташованого усередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Кришталик від природи прозорий і грає роль природної лінзи, що переломлює світлові промені і пропускає їх до сітківки. Втративши прозорість кришталик при катаракті перестає пропускати світло і зір погіршується аж до повної втрати.

Причини розвитку катаракти і групи ризику

Катаракта може розвинутися:

  • у літніх людей - вікова катаракта (90% всіх випадків катаракти);
  • у людей після травм - травматична катаракта (4%);
  • після радіаційного опромінення - променева катаракта (3%);
  • у новонароджених - вроджена катаракта (3%).

Розвитку катаракти сприяють ендокринні розлади (порушення обміну речовин, цукровий діабет), авітаміноз, деякі очні захворювання, несприятлива екологічна обстановка, тривалий прийом певних лікарських препаратів. В останні роки було доведено, що причиною катаракти може також стати активне куріння.

Катаракта у літніх людей

Найчастіше зустрічається вікова катаракта. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 70-80% випадків катаракта розвивається у людей після 70 років. Вважається, що катаракта - хвороба літніх людей. Це не зовсім вірне твердження. Вікова катаракта розвивається внаслідок вікових змін в організмі, вони наступають у кожного в свій час, тому з катарактою стикаються люди не тільки в літньому, а й у цілком працездатному віці - після 45 - 50 років. Нерідко вікову катаракту називають старечої, але таку назву вже не можна вважати коректним.

Основна причина розвитку вікової катаракти - зміна біохімічного складу кришталика, обумовлене віковими процесами в організмі. Помутніння кришталика з точки зору функціонування організму людини - цілком природне явище, тому від катаракти ніхто не застрахований.

Яка природа катаракти? ▼

Ознаки та симптоми катаракти

Ознаки та симптоми катаракти

Стародавні греки називали катаракту «водоспад» - kataraktes. Людина бачить як би крізь завісу, запотівше скло. Це і є головний симптом катаракти, що говорить про те, що помутніння вже торкнулося центральну зону кришталика і потрібне оперативне лікування.

Виявили у себе або у своїх рідних ознаки катаракти?
Запишіться на діагностику зорової системи в клініку «Ексімер» !
Поставимо точний діагноз, проведемо лікування.

Як швидко дозріває катаракта?

Кришталик при віковій катаракті каламутніє поступово, процес може зайняти від 4 до 15 років. На початковій стадії катаракти помутніння можуть зачіпати лише периферію кришталика, не потрапляти в оптичну зону і не впливати на зір. Потім зміни охоплюють і центральну частину, перешкоджаючи проходженню світла, і зір відчутно погіршується. При перезрілий катаракті гострота зору знижується до світловідчуття. У міру розвитку катаракти колір зіниці замість чорного поступово стає сіруватим, сірувато-білим, молочно-білим. У цих випадках катаракту можна помітити навіть без спеціального обладнання.

Вроджена катаракта у дитини

Вроджена катаракта становить більше половини всіх вроджених дефектів органа зору. Катаракта у новонароджених зумовлена ​​генетичними змінами в структурі білків, необхідних для забезпечення прозорості кришталика. Причинами катаракти у дітей до року можуть бути цукровий діабет у матері, інфекційні захворювання матері в I триместрі вагітності, прийом певних лікарських препаратів. Головне в цьому випадку - рання діагностика вродженої катаракти. Якщо локалізація і розміри помутніння в кришталику не перешкоджають правильному розвитку органу зору, то така катаракта не вимагає екстреного хірургічного лікування. Якщо ж помутніння перешкоджає надходженню світлових променів до сітківки, розвитку центрального зору у немовляти, то необхідно якомога раніше видалити цю перешкоду для того, щоб правильно розвивалася зорова система дитини. Лікування вродженої катаракти в клініці «Ексімер» проводиться навіть у самих маленьких дітей, починаючи з трьох місяців.

Детальніше про види вродженої катаракти ▼

Процес помутніння кришталика незворотній!

Не чекайте повного дозрівання катаракти, не втрачайте зір! Лікарі рекомендують проводити лікування катаракти, як тільки вона починає заважати нормальній зорової життя.

діагностика катаракти

Сучасні діагностичні прилади і методики в клініці «Ексімер» дозволяють виявити катаракту навіть на ранніх стадіях. На початковій стадії розвитку катаракти людина може і не підозрювати про наявність захворювання, проте біохімічний процес уже запущений, кришталик поступово втратить прозорість, а людина - зір. Багато хто плутає катаракту з іншим схожим за симптомами, але іншим за своєю природою віковим зміною - віковий далекозорістю. Точний діагноз поставить тільки лікар-офтальмолог за допомогою спеціальних приладів. Основним в діагностиці катаракти є огляд за допомогою світлової (щілинної) лампи - біомікроскопія очі. Важливі також такі дослідження як визначення гостроти зору, огляд очного дна, дослідження полів зору, вимірювання внутрішньоочного тиску. На етапі розрахунку параметрів штучного кришталика в клініці «Ексімер» застосовується унікальний прилад - оптичний когерентний біометр ІОЛ-майстер Zeiss.

Єдиний ефективний спосіб позбутися від катаракти - хірургічне лікування, в ході якого помутнілий кришталик замінюється на прозорий штучний, по своїх властивостях максимально наближений до природного. У клініці «Ексімер» лікування катаракти проводиться по найбільш передовою методикою - ультразвуковий факоемульсифікації катаракти , В тому числі і з фемтолазерним супроводом .

лікування катаракти

Лікування при катаракті включає в себе як медикаментозну терапію, так і застосування радикальних хірургічних методів.

медикаментозна терапія

Краплі для очей сприяють поліпшенню обмінних процесів в кришталику і тканинах ока, що оточують цю природну лінзу зорової системи людини, завдяки чому процес розвитку катаракти може призупинитися. Однак важливо розуміти, що сучасна медицина не має у своєму розпорядженні препаратом, що дозволяє вирішити проблему катаракти і знайти хороший зір без хірургічного втручання.

Перед застосуванням будь-яких лікарських препаратів обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем-офтальмологом!

Операція з видалення катаракти

Суть операції з видалення катаракти - заміна помутнілого природного кришталика ока на інтраокулярну лінзу. Операція проводиться без наркозу, займає всього близько 15 - 20 хвилин і переноситься, як правило, досить легко. Місцева крапельна анестезія, застосовувана в ході втручання, виключає зайве навантаження на серцево-судинну систему і організм в цілому, висока безпека процедури дозволяє оперувати пацієнтів будь-яких вікових груп. Реабілітаційний період після операції з видалення катаракти краток і проходить з мінімумом обмежень.

Сучасні штучні кришталики мають жовтий фільтр, що захищає сітківку від шкідливого ультрафіолету. Як правило, в їх конструкції є асферический компонент, що дозволяє отримувати якісне, чітке і контрастне зображення як в денний, так і в вечірній час. У конструкції мультифокальних інтраокулярних лінз передбачено кілька оптичних фокусів, що дозволяють отримувати максимальну гостроту зору як на віддалених відстанях, так і поблизу, що дає пацієнтові можливість повністю позбутися від окулярів.

профілактика катаракти

На жаль, від цього захворювання не застрахований ніхто, і можна умовно сказати, що якби люди жили до 120 - 150 років, то катаракта була б у всіх.

Однак слід зауважити, що катаракта не завжди є частиною природного процесу старіння. Факторами, що провокують розвиток катаракти, можуть стати ендокринні розлади, порушення обміну речовин, травми очей, перебування в несприятливій екологічній обстановці, тривалий прийом деяких лікарських препаратів, ряд загальних захворювань - і це ще не весь список. Профілактика катаракти може включати в себе дотримання наступних пунктів:

  • оберігайте очі від шкідливого впливу ультрафіолету, не нехтуйте носінням сонцезахисних окулярів, особливо в ситуаціях, коли очі знаходяться під ударом прямого і відбитого сонячного випромінювання - від води, снігу і т. д .;
  • включайте в меню продукти, багаті вітамінами і мікроелементами, корисними для зору;
  • відмовтеся від куріння;
  • контролюйте стан свого організму, в тому числі обов'язково приділяючи увагу профілактиці ендокринних розладів.

І головне правило: проходите щорічний профілактичний огляд у офтальмолога. Сучасна високоточна діагностична апаратура дозволяє виявити розвиток хвороби вже на ранніх стадіях - і максимально оперативно прийняти необхідні лікувальні заходи, не допускаючи розвитку небезпечних ускладнень.

Катаракта успішно лікується!
Дізнайтеся, як швидко позбутися від катаракти і повернути зір.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» в Москві ветеранам та інвалідам надається знижка 5000 рублів на всі операції з приводу катаракти. Ця пільга додається до знижки по сімейної програмі .

катаракта

Оцінка статті: 4.9 / 5 (302 оцінок)

Запис оцінки ...

спасибі за оцінку

Якщо у ваших батьків катаракта: поради дорослим дітям

Катаракта є найпоширенішим віковим очним захворюванням. До чинників що його ...

Докладніше

фамільні цінності

Фамільні цінності у кожної сім'ї свої. Для кого-то це срібні ложки прабабусі, для кого-то ...

Докладніше

катаракта молодіє

Про катаракті відомо, що це захворювання виникає, як правило, у людей середнього та похилого возрас ...

Докладніше

катаракта

Наведіть курсор на ілюстрацію


Наведіть курсор на ілюстрацію

Катаракта - це часткове або повне помутніння кришталика ока, розташованого усередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Кришталик від природи прозорий і грає роль природної лінзи, що переломлює світлові промені і пропускає їх до сітківки. Втративши прозорість кришталик при катаракті перестає пропускати світло і зір погіршується аж до повної втрати.

Причини розвитку катаракти і групи ризику

Катаракта може розвинутися:

  • у літніх людей - вікова катаракта (90% всіх випадків катаракти);
  • у людей після травм - травматична катаракта (4%);
  • після радіаційного опромінення - променева катаракта (3%);
  • у новонароджених - вроджена катаракта (3%).

Розвитку катаракти сприяють ендокринні розлади (порушення обміну речовин, цукровий діабет), авітаміноз, деякі очні захворювання, несприятлива екологічна обстановка, тривалий прийом певних лікарських препаратів. В останні роки було доведено, що причиною катаракти може також стати активне куріння.

Катаракта у літніх людей

Найчастіше зустрічається вікова катаракта. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 70-80% випадків катаракта розвивається у людей після 70 років. Вважається, що катаракта - хвороба літніх людей. Це не зовсім вірне твердження. Вікова катаракта розвивається внаслідок вікових змін в організмі, вони наступають у кожного в свій час, тому з катарактою стикаються люди не тільки в літньому, а й у цілком працездатному віці - після 45 - 50 років. Нерідко вікову катаракту називають старечої, але таку назву вже не можна вважати коректним.

Основна причина розвитку вікової катаракти - зміна біохімічного складу кришталика, обумовлене віковими процесами в організмі. Помутніння кришталика з точки зору функціонування організму людини - цілком природне явище, тому від катаракти ніхто не застрахований.

Яка природа катаракти? ▼

Ознаки та симптоми катаракти

Ознаки та симптоми катаракти

Стародавні греки називали катаракту «водоспад» - kataraktes. Людина бачить як би крізь завісу, запотівше скло. Це і є головний симптом катаракти, що говорить про те, що помутніння вже торкнулося центральну зону кришталика і потрібне оперативне лікування.

Виявили у себе або у своїх рідних ознаки катаракти?
Запишіться на діагностику зорової системи в клініку «Ексімер» !
Поставимо точний діагноз, проведемо лікування.

Як швидко дозріває катаракта?

Кришталик при віковій катаракті каламутніє поступово, процес може зайняти від 4 до 15 років. На початковій стадії катаракти помутніння можуть зачіпати лише периферію кришталика, не потрапляти в оптичну зону і не впливати на зір. Потім зміни охоплюють і центральну частину, перешкоджаючи проходженню світла, і зір відчутно погіршується. При перезрілий катаракті гострота зору знижується до світловідчуття. У міру розвитку катаракти колір зіниці замість чорного поступово стає сіруватим, сірувато-білим, молочно-білим. У цих випадках катаракту можна помітити навіть без спеціального обладнання.

Вроджена катаракта у дитини

Вроджена катаракта становить більше половини всіх вроджених дефектів органа зору. Катаракта у новонароджених зумовлена ​​генетичними змінами в структурі білків, необхідних для забезпечення прозорості кришталика. Причинами катаракти у дітей до року можуть бути цукровий діабет у матері, інфекційні захворювання матері в I триместрі вагітності, прийом певних лікарських препаратів. Головне в цьому випадку - рання діагностика вродженої катаракти. Якщо локалізація і розміри помутніння в кришталику не перешкоджають правильному розвитку органу зору, то така катаракта не вимагає екстреного хірургічного лікування. Якщо ж помутніння перешкоджає надходженню світлових променів до сітківки, розвитку центрального зору у немовляти, то необхідно якомога раніше видалити цю перешкоду для того, щоб правильно розвивалася зорова система дитини. Лікування вродженої катаракти в клініці «Ексімер» проводиться навіть у самих маленьких дітей, починаючи з трьох місяців.

Детальніше про види вродженої катаракти ▼

Процес помутніння кришталика незворотній!

Не чекайте повного дозрівання катаракти, не втрачайте зір! Лікарі рекомендують проводити лікування катаракти, як тільки вона починає заважати нормальній зорової життя.

діагностика катаракти

Сучасні діагностичні прилади і методики в клініці «Ексімер» дозволяють виявити катаракту навіть на ранніх стадіях. На початковій стадії розвитку катаракти людина може і не підозрювати про наявність захворювання, проте біохімічний процес уже запущений, кришталик поступово втратить прозорість, а людина - зір. Багато хто плутає катаракту з іншим схожим за симптомами, але іншим за своєю природою віковим зміною - віковий далекозорістю. Точний діагноз поставить тільки лікар-офтальмолог за допомогою спеціальних приладів. Основним в діагностиці катаракти є огляд за допомогою світлової (щілинної) лампи - біомікроскопія очі. Важливі також такі дослідження як визначення гостроти зору, огляд очного дна, дослідження полів зору, вимірювання внутрішньоочного тиску. На етапі розрахунку параметрів штучного кришталика в клініці «Ексімер» застосовується унікальний прилад - оптичний когерентний біометр ІОЛ-майстер Zeiss.

Єдиний ефективний спосіб позбутися від катаракти - хірургічне лікування, в ході якого помутнілий кришталик замінюється на прозорий штучний, по своїх властивостях максимально наближений до природного. У клініці «Ексімер» лікування катаракти проводиться по найбільш передовою методикою - ультразвуковий факоемульсифікації катаракти , В тому числі і з фемтолазерним супроводом .

лікування катаракти

Лікування при катаракті включає в себе як медикаментозну терапію, так і застосування радикальних хірургічних методів.

медикаментозна терапія

Краплі для очей сприяють поліпшенню обмінних процесів в кришталику і тканинах ока, що оточують цю природну лінзу зорової системи людини, завдяки чому процес розвитку катаракти може призупинитися. Однак важливо розуміти, що сучасна медицина не має у своєму розпорядженні препаратом, що дозволяє вирішити проблему катаракти і знайти хороший зір без хірургічного втручання.

Перед застосуванням будь-яких лікарських препаратів обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем-офтальмологом!

Операція з видалення катаракти

Суть операції з видалення катаракти - заміна помутнілого природного кришталика ока на інтраокулярну лінзу. Операція проводиться без наркозу, займає всього близько 15 - 20 хвилин і переноситься, як правило, досить легко. Місцева крапельна анестезія, застосовувана в ході втручання, виключає зайве навантаження на серцево-судинну систему і організм в цілому, висока безпека процедури дозволяє оперувати пацієнтів будь-яких вікових груп. Реабілітаційний період після операції з видалення катаракти краток і проходить з мінімумом обмежень.

Сучасні штучні кришталики мають жовтий фільтр, що захищає сітківку від шкідливого ультрафіолету. Як правило, в їх конструкції є асферический компонент, що дозволяє отримувати якісне, чітке і контрастне зображення як в денний, так і в вечірній час. У конструкції мультифокальних інтраокулярних лінз передбачено кілька оптичних фокусів, що дозволяють отримувати максимальну гостроту зору як на віддалених відстанях, так і поблизу, що дає пацієнтові можливість повністю позбутися від окулярів.

профілактика катаракти

На жаль, від цього захворювання не застрахований ніхто, і можна умовно сказати, що якби люди жили до 120 - 150 років, то катаракта була б у всіх.

Однак слід зауважити, що катаракта не завжди є частиною природного процесу старіння. Факторами, що провокують розвиток катаракти, можуть стати ендокринні розлади, порушення обміну речовин, травми очей, перебування в несприятливій екологічній обстановці, тривалий прийом деяких лікарських препаратів, ряд загальних захворювань - і це ще не весь список. Профілактика катаракти може включати в себе дотримання наступних пунктів:

  • оберігайте очі від шкідливого впливу ультрафіолету, не нехтуйте носінням сонцезахисних окулярів, особливо в ситуаціях, коли очі знаходяться під ударом прямого і відбитого сонячного випромінювання - від води, снігу і т. д .;
  • включайте в меню продукти, багаті вітамінами і мікроелементами, корисними для зору;
  • відмовтеся від куріння;
  • контролюйте стан свого організму, в тому числі обов'язково приділяючи увагу профілактиці ендокринних розладів.

І головне правило: проходите щорічний профілактичний огляд у офтальмолога. Сучасна високоточна діагностична апаратура дозволяє виявити розвиток хвороби вже на ранніх стадіях - і максимально оперативно прийняти необхідні лікувальні заходи, не допускаючи розвитку небезпечних ускладнень.

Катаракта успішно лікується!
Дізнайтеся, як швидко позбутися від катаракти і повернути зір.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» в Москві ветеранам та інвалідам надається знижка 5000 рублів на всі операції з приводу катаракти. Ця пільга додається до знижки по сімейної програмі .

катаракта

Оцінка статті: 4.9 / 5 (302 оцінок)

Запис оцінки ...

спасибі за оцінку

Якщо у ваших батьків катаракта: поради дорослим дітям

Катаракта є найпоширенішим віковим очним захворюванням. До чинників що його ...

Докладніше

фамільні цінності

Фамільні цінності у кожної сім'ї свої. Для кого-то це срібні ложки прабабусі, для кого-то ...

Докладніше

катаракта молодіє

Про катаракті відомо, що це захворювання виникає, як правило, у людей середнього та похилого возрас ...

Докладніше

Яка природа катаракти?
Виявили у себе або у своїх рідних ознаки катаракти?
Як швидко дозріває катаракта?
Яка природа катаракти?
Виявили у себе або у своїх рідних ознаки катаракти?
Як швидко дозріває катаракта?
Яка природа катаракти?
Виявили у себе або у своїх рідних ознаки катаракти?
Як швидко дозріває катаракта?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация