Катерина 2 Велика (коротка біографія)

  1. принцеса Фике
  2. Державний переворот
  3. Катерина Велика
  4. умілий кадровик

За національністю вона була німкенею. Однак історія визнає цю жінку одним з найбільших російських лідерів, і заслужено. Біографія Катерини 2 була дуже насиченою: її життя зробила дуже багато різких поворотів і містила в собі безліч яскравих, цікавих і дуже важливих для російської історії подій. Не дивно, що про долю цієї видатної жінки написано безліч книг і знято велику кількість фільмів.

принцеса Фике

При народженні її звали Софія-Фредерика-Августа Ангальт-Цербстська (1729-1796), вона була дочкою принца Крістіана Ангальт-Цербстська, який перебував на прусської службі При народженні її звали Софія-Фредерика-Августа Ангальт-Цербстська (1729-1796), вона була дочкою принца Крістіана Ангальт-Цербстська, який перебував на прусської службі. Будинки дівчинку називали Фике (своєрідність зменшувальне від Фредеріка), вона була допитлива, охоче вчилася, але проявляла схильність до хлоп'ячим ігор.

Небагату і не дуже знатну дівчинку обрали в нареченої спадкоємця російського престолу лише з тієї причини, що колись імператриця Єлизавета Петрівна була нареченою її дядька. Петра Федоровича, племінника Єлизавети (майбутнього Петра 3) і Софію-Фредеріку повінчали в 1745 році. Перед цим наречена перейшла в православ'я і була хрещена ім'ям Катерини Олексіївни.

Петра змусили до одруження на Катерині силою, і він відразу не злюбив дружину. Шлюб був вкрай невдалим - чоловік не просто нехтував дружиною, але і явно знущався над нею і принижував. Імператриця Єлизавета відразу після народження відібрала у Катерини сина Павла , В результаті чого відносини матері і сина теж не склалися. З усіх рідних вона ладила тільки з онуками, Олександром і Костянтином.

Ймовірно, невдалий шлюб привів Катерину 2 до вільного способу особистому житті. Вона мала коханців (чи не у відкриту) ще за життя чоловіка. Серед них траплялися всякі, але примітно, що в числі фаворитів Катерини було безліч дійсно видатних людей. Такий спосіб життя серед монархів того часу, позбавлених можливості вибирати супутника життя по схильності, не був чимось особливим.

Державний переворот

Після смерті Єлизавети (січень 1762 року за новим стилем) Катерина небезпідставно злякалася за своє життя - новому государю вона тільки заважала. але
Петром 3 були незадоволені і багато впливових дворяни. Вони об'єдналися навколо імператриці, і 9 липня (28 червня за старим стилем) того ж року відбувся державний переворот.

Петро відрікся від престолу, і незабаром помер (вбивство не доведено, але більш ніж імовірно, воно просто повинно було плануватися). Спираючись на підтримку своїх прихильників, Катерина коронувалася, а не стала регентшею при сина Павла.

Катерина Велика

Період правління Катерини був потім названий «золотим віком». Це неточно, але імператриця дійсно багато зробила для країни.

Територія держави значно збільшилася - були приєднані землі сучасної Південної та Центральної України, частина Польщі, Фінляндії, Крим. Росія перемогла в трьох війнах з Туреччиною.

Катерина 2 реформувала систему управління: провела губернську реформу, змінила повноваження Сенату, перевела церковне майно під державне управління Катерина 2 реформувала систему управління: провела губернську реформу, змінила повноваження Сенату, перевела церковне майно під державне управління. Великою проблемою залишалася корупція, однак за часів Катерини II сановники все ж більше працювали, ніж брали хабарі. Самої імператриці траплялося призначати на високі посади нездатних людей (з особистих симпатій чи на прохання когось із наближених), але відбувалося це не регулярно.

Зведена на престол дворянством, Катерина мимоволі стала заручницею цього стану. Дворянство у неї було на першому місці:

  • на користь поміщиків вона роздала понад 800 тис. державних селян;
  • знатні сановники отримували пожалування в десятки тисяч десятин землі;
  • «Жалувана грамота дворянству» від 1785 року наділяла дворян масою додаткових привілеїв і фактично дозволяла не служити державі.

Але при цьому імператриця не забувала і інші стани - в тому ж році з'явилася «Жалувана грамота містам».

Катерина 2 мала славу освіченої монархинею. Це вірно з натяжкою - її абсолютизм і кріпацтво не цілком відповідають ідеї Просвітництва. Але вона займалася літературною діяльністю, протегувала видавцям, її бібліотекарем деякий час був Д. Дідро, в її правління були створені Академія наук і Смольний інститут, вона впровадила в країні щеплення віспи.

Але доброї матінкою імператриця була. Будь-який виступ придушувалося нещадно. Катерина жорстко придушила повстання Пугачова , Ліквідувала Запорізьку Січ, а публіцист Радищев за критику російської системи швидко опинився за гратами.

умілий кадровик

Головне - Катерина 2 вміла вибирати людей. Вона була владної, сильної, авторитарної. Але її найближчі помічники завжди відчували, наскільки вона вважається з їх думкою. Не дивно, що єкатерининська епоха дала країні таких видатних діячів, як Г. Орлов, Г. Потьомкін (Таврійський), П. Румянцев , А. Суворов, Ф. Ушаков , Е. Дашкова.

Померла імператриця від гіпертонічного кризу в листопаді 1796 року. Доля - удар трапився у вбиральні (це не рідкість для гіпертоніків), де в якості унітазу був пристосований трон Речі Посполитої. Катерина була активною унічтожітельніцей цієї держави ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация