Кавун - вірний друг худнуть!

  1. Калорійність кавуна на 100 г - 30 ккал:
  2. користь кавуна
  3. Кавун хороший насамперед тим, що забезпечує нормальне всмоктування інших корисних речовин, в тому числі...
  4. Харчування має бути збалансованим, отримати всі вітаміни і мікроелементи з одного продукту неможливо.
  5. Кавун для схуднення
  6. Як вибрати стиглий кавун і перевірити його на вміст нітратів
  7. 8. При покупці вимагайте довідку санітарної лабораторії про проходження нітратного контролю.
  8. Ще кілька корисних рекомендацій про вживання кавуна:

Кавун для здоров'я і стрункої фігури.

Серпень - самий час для того, щоб поласувати смачними смугастими ягодами - кавунами. Більшість людей погоджуються з тим, що влітку кавуни - це кращий вибір, проте не всі знають, що вони не тільки смачні, але і корисні для здоров'я.

У статті ми з вами поговоримо про корисні властивості цього продукту, про те, як його правильно вибирати і звичайно ж схуднути за допомогою кавуна.

Калорійність кавуна на 100 г - 30 ккал:

• Білки - 0,6 г
• Жири - 0,1 г
• Вуглеводи - 5,8 г

користь кавуна

Найцінніше в кавуні - це його м'якоть, яка містить від 5,5 до 13% легко засвоюваних цукрів (глюкоза, фруктоза і сахароза). До моменту дозрівання переважають глюкоза і фруктоза, сахароза накопичується в процесі зберігання кавуна.

У м'якоті містяться пектинові речовини, білки, лужні речовини, макро і мікроелементи (кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, органічне залізо та ін.), Вітаміни (тіамін, рибофлавін, фолієва і аскорбінова кислоти, каротин).

Кавун - як і багато інших ягід - багатий такими антиоксидантами, як аскорбінова кислота, каротин, ніацин, тіамін і рибофлавін.

Крім того, що ці речовини в загальному продовжують життя нашого організму і захищають його від вікових руйнувань, деякі з них мають протиракову ефектом, а той же каротин, наприклад, зміцнює зір.

У кавуні міститься в буквальному сенсі безцінна фолієва кислота (або вітамін В9), без якої організм людини не здатний нормально розвиватися. Фолацин (ще одна назва цього вітаміну) необхідний для побудови ДНК і РНК, бере участь в діленні клітин і регулює всмоктування і переробку білків.

Але всі ці мікропроцеси для нас непомітні. Що стосується «видимого» ефекту фолієвої кислоти, вона забезпечує здоровий колір шкіри, покращує травлення. Кавун годуючим мамам допомагає підвищувати виділення грудного молока.

До речі, вагітним теж радять налягати на продукти, що містять В9, так як недолік цього елементу негативно відіб'ється на формуванні нервової системи малюка. Крім того, збій у відтворенні ДНК (який також може статися при дефіциті фолацина) потенційно підвищує ризик розвитку ракових пухлин.

Кавун годуючим мамам допомагає підвищувати виділення грудного молока Кавун годуючим мамам допомагає підвищувати виділення грудного молока.

Ще одне багатство кавуна - це магній. У 100 грамах диво-ягоди міститься близько 60% добової норми цього мікроелемента.

Кавун хороший насамперед тим, що забезпечує нормальне всмоктування інших корисних речовин, в тому числі вітамінів і мінералів - кальцію, натрію, калію та інших.

Магній допомагає функціонувати м'язам і нервам. Частими симптомами при його нестачі є судоми кінцівок, відчуття поколювання, слабкість і стомлюваність.

А в запущеній формі дефіцит магнію може позначитися і на серце: порушення нервової провідності в поєднанні з поганим тонусом судин загрожують аритмією і значно збільшують ймовірність інфаркту.

Тому людям з проблемним тиском особливо варто звернути увагу на кількість магнію в своєму харчуванні. Корисний магній і ниркам - він запобігає утворенню каменів і взагалі зменшує відкладення солей в організмі.

Магній вважається відмінним антидепресантом. Якщо ви нудьгу кілька днів поспіль, погано спите і не можете сконцентруватися на рутинній роботі, можливо, саме кавунова дієта поверне вам сили і бадьорість.

Крім названих, в кавуні містяться і інші корисні речовини -натрію, калій, залізо, кальцій, без яких нам, звичайно, теж не прожити. Але! Це не означає, що отримувати їх треба тільки з цієї ягоди.

В цілому їх там не так багато, і, щоб отримати рекомендовану добову дозу заліза, наприклад, доведеться з'їсти майже 2 кілограми кавуна! Так що не думайте, що щоденні кавунові перекушування забезпечать вас цими речовинами.

Харчування має бути збалансованим, отримати всі вітаміни і мікроелементи з одного продукту неможливо.

Вчені виділили з кавуна лікопін, який допомагає для лікування раку і в боротьбі з процесом старіння.

Як би не був кавун багатий мікроелементами, головна його складова - це вода (від 85 до 90%). Таким чином, він відмінно втамовує спрагу і жарким літом відмінно впорається з роллю прохолодного напою.

На відміну від тієї ж газованої води і багатьох фруктових соків, він не містить складних цукрів, які вимагають вироблення інсуліну, а значить вживати його можна навіть діабетикам (правда, помірно). З іншого боку, в ньому є мінеральні солі, тобто ягода підтримує нормальний водно-сольовий баланс і при цьому не завдає шкоди вашим ниркам.

Клітковина, яка міститься в кавуні, а також вже згаданий магній, покращують моторику кишечника, знижує холестерин, дуже добре поглинає токсини з кишечника, сприяє поліпшенню мікрофлори. У людей з проблемним ШКТ надмірне споживання кавуна може викликати діарею, а це значить - зневоднення. В цьому випадку ягода надасть зворотний від бажаного вами ефект.

Цікаве відкриття зробили вчені з Техаського Центру вивчення фруктів і овочів. За їх даними, в м'якоті кавуна міститься речовина цитрулін, який в процесі метаболізму перетворюється на аргінін і ефективно розширює кровоносні судини. З цього дії кавун виявився навіть краще, ніж такий розкручений препарат, як віагра. Так що тим, хто хоче зробити своє інтимне життя більш насиченою, саме час відправлятися за покупками.

Кавун для схуднення

Кавун пригнічує відчуття голоду Кавун пригнічує відчуття голоду.

Здатність кавуна прискорювати зниження ваги обумовлена ​​відразу декількома факторами. Для початку, це його сечогінний ефект - кавун добре виводить з тіла зайву рідину, а вона може збільшувати показання ваших ваг в середньому на 1-2 кілограми.

Далі, кавун пригнічує відчуття голоду - просто за рахунок наповнення шлунка - і при цьому має порівняно низькою калорійністю (38 кілокалорій на 100 грамів).

Ну і, звичайно, не останню роль грає його солодкий смак. Численні дослідження фізіологів показали, що для людського мозку солодке є найсильнішим «провокатором» відчуття ситості, так що провести розвантажувальний день на кавуні буде набагато легше, ніж на якихось огірках.

Технологія «кавунових днів» проста. Дозволено з'їдати 1-1,5 кг кавуна, житні хлібці і сухарики, чай і каву пити не можна. І така дієта корисна не тільки для фігури.

Це відмінна чистка всього організму, ви позбудетеся від токсинів, піску, зайвих солей, навіть надлишку холестерину, а заодно дасте непоганий «поштовх» своєму імунітету.

Але врахуйте: кавунова дієта має свої протипоказання. Її не можна проводити при зниженій функції нирок (вони просто не зможуть вивести надлишок рідини з організму) і наявності каменів більше 4 мм в діаметрі.

Крім того, як і на будь-який інший монодієти, сидіти на кавунових меню більше двох днів підряд не можна. А всього за два дні ви, на жаль, не схуднете. Позбудетеся від зайвої води (тобто від 1-2 кг) - так, але не від жирових відкладень.

Щоб почати втрачати сантиметри на талії, доведеться повторювати такі «розвантаження» регулярно, з перервою в 4-5 днів, при цьому ваше харчування в інші дні не повинно ставати більш рясним. А такий ризик є!

Приблизний термін метаболізму поживних речовин в організмі становить три дні, тобто, якщо ви поголодувати в понеділок, в середу-четвер чекайте посилення апетиту. Загалом, тримайте себе в руках і не часто з розвантажувальними днями, щоб не заробити виснаження.

Як вибрати стиглий кавун і перевірити його на вміст нітратів

1. Не купуйте кавуни при дорозі, що валяються прямо на землі. Через кілька годин такого лежання ця баштанних культур під зав'язку насичується важкими металами, які знаходяться в автомобільних вихлопах.

2. Категорично не рекомендується купувати кавуни з надрізом або дефектами. Багато продавців вирізують квадратний шматок кавуна, щоб показати покупцеві стиглість. Краще не купувати такі плоди. Адже кавун моментально вбирає все - від бруду на ножі продавця, до бактерій і пилу, поки ви несете його з ринку. У цьому випадку ризик отримати отруєння зростає в кілька разів. Магазинні кавуни, розрізані на часточки і загорнуті в харчову плівку, нітрохи не безпечніше ринкових.

3. Звертайте увагу на забарвлення кавуна: вона повинна бути контрастною і не матовою. Однак вибирати кавун за цією ознакою складно: перед продажем кавуни ретельно натирають ганчіркою, надаючи йому товарний вигляд, а тому визначати стиглість ягоди лише за забарвленням - заняття ризиковане.

4. Остерігайтеся великих кавунів. Клімат у нас не той, щоб на баштані визрівали гіганти. Тому є ймовірність, що велетня штучно підгодували. А маленькі кавуни можуть бути не дуже солодкими. Так що ідеальний розмір - середній. В районі 5-7 кг.

5. Відсутність плодоніжки - поганий знак! Ще один спосіб того, як вибрати стиглий кавун - це уважно оглянути плодоніжки або так званий «хвостик» плода. Вона повинна бути в міру суха і жовта: занадто пересушена плодоніжка говорить про те, що кавун зазнав тривалу транспортування і зберігання, що навряд чи пішло на користь його смаку. Якщо хвостик зелений - кавун зірвали ще недостиглі. Кавун без «хвостика» краще не купувати: швидше за все, її навмисно відірвали, щоб приховати погану якість плоду.

6. Жовта пляма є також обов'язковим атрибутом смачного кавуна. Саме цим місцем кавун і «сидів» на грядці. Про стиглості воно не говорить нічого, однак розмір плями може сказати про смак ягоди: якщо розмір плями варіюється від 5 до 10 см, значить, вам попався цілком солодкий і соковитий плід.

7. Спробуйте проткнути скоринку кавуна нігтем, якщо вам це легко вдалося, значить, у вас в руках незрілий плід. У стиглого плода смужки по максимуму контрастні.

8. При покупці вимагайте довідку санітарної лабораторії про проходження нітратного контролю.

9. Стиглий і соковитий кавун ніколи не тоне у воді. Крім того, при розрізі ягода буде розходитися, злегка потріскуючи під лезом ножа. Насіння стиглого кавуна мають темно-коричневу або навіть чорне забарвлення. Білі насіння - ознака недостиглого плода або високий вміст нітратів в ягоді.

10. Якщо в кавуні є білі або жовтуваті прожилки, то кавун містить нітратів і залишкова кількість пестицидів більше допустимої норми (гранично допустима концентрація нітратів 60 мг / кг сирої маси). Наскільки більше - можна визначити тільки в спеціалізованих лабораторіях, а також портативними приладами з визначення нітратів. У корисного кавуна внутрішні волокна білого кольору, жовтими вони стають в плодах, повних нітратами.

11. Удома ви зможете перевірити кавун на вміст нітратів: для цього потрібно розтерти шматочок м'якоті кавуна в склянці води. Якщо вода забарвилася в червоний колір - їсти такий екземпляр не потрібно. А якщо ягода стигла - вода просто помутніє.

12. На відміну від інших фруктів кавун повинен зберігатися при більш теплих температурах - близько 12 градусів за Цельсієм. Якщо зберігати кавун при 0 градусів, то через 2 дня він втратить смак і колір. Цілий кавун може зберігатися 7-10 днів при кімнатній температурі. Якщо кавун вже розрізаний, то його потрібно загорнути в плівку і зберігати при температурі 3-4 градуси за Цельсієм не більше доби.

Ще кілька корисних рекомендацій про вживання кавуна:

Умови вирощування, перевезення та зберігання кавунів створюють ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів. І навіть якщо всередину плода вони не потрапляють, на поверхні ягоди їх дуже багато, а звідти вони легко потраплять до вас на стіл і в шлунок.

Помийте плід з милом, перш ніж його розрізати і почати їм ласувати.

Якщо ви їсте кавун з хлібом, їжте його ні з чорним, а з білим хлібом, так в кишечнику не виникне бродіння.

Споживання кавуна разом (або відразу після) з іншою їжею призводить до сильного газоутворення. Тому всі фрукти краще вживати між їжею.
І наостанок кілька слів про незвичайний використанні смугастих ягід. З кавуна виходять чудові косметичні маски для будь-яких типів шкіри. Просто розімніть м'якоть в кашку або наріжте її тонкими скибочками і покладіть на обличчя на 10-15 хвилин. Для посилення ефекту рекомендується спочатку шкіру оливковою олією (для сухої і нормальної шкіри) або невеликою кількістю меду (для жирної шкіри).

А також прочитайте цікаву статтю: Феномен народу Хунза: люди, які живуть по 120 років >>.

Не забудьте поставити лайк і поділитися статтею з друзями.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация