Казковий світ Віктора Васнецова

  1. картини Васнецова

Віктор Михайлович Васнецов народився в Вятської селі в 1848 році в родині місцевого священика. Батько Віктора ще в дитинстві прищепив синові любов до мистецтва. У сім'ї захоплювалися живописом і малювали аквареллю. сьогодні друк на полотні дозволяє створювати картини без пензля і фарб, шляхом нанесення зображення на полотно.

Віктор Михайлович з успіхом закінчив академію мистецтв у Петербурзі. Мотивами перших замальовок юного художника були сільські пейзажі. Пізніше Васнецов писав картини за мотивами казок, історичних подій, билин, релігійних сюжетів. І у кожної з картин є своя історія.

І у кожної з картин є своя історія

В. М. Васнецов. Витязь на роздоріжжі. Фото: commons.wikimedia.org/public domain

картини Васнецова

Дебютною роботою на билинні теми стало полотно «Після побоїща Ігоря Святославовича з половцями» (1880). Кольори на картині навівають тривогу і смуток. Задум - показати не побоїще, а суть поеми «Слово о полку Ігоревім». Так, половці перемогли в битві, але російські воїни виглядають не переможеними, а героями, полеглими за рідну землю. Більшість критиків не визнали картину. Позитивну оцінку дали тільки художники Рєпін і Чистяков.

Допомога в кар'єрі надав Васнєцову Сава Іванович Мамонтов. Він запросив Віктора Михайловича в свій художній коло і запропонував жити і працювати в підмосковному маєтку Абрамцево. Через Мамонтова Васнецов отримав замовлення на картину для Управління Донецької залізниці. Тоді художник створив роботу «Три царівни підземного царства».

В. М. Васнецов. Три царівни підземного царства.Фото: commons.wikimedia.org/public domain

Царівни символізували багатства російської землі, відкриті в той час на Донеччині - золото, дорогоцінні камені і кам'яне вугілля. А сюжет картини взято художником з казки про селянського сина Івана, який виявив в підземеллі три царства і вивів звідти царівен на світ божий.

Правління дороги викупити картину відмовилося, пославшись на те, що казкові сюжети недоречні для службового приміщення, і Мамонтов був змушений сам викупити роботу.

Картину «Богатирі» Васнецов писав майже 20 років, закінчивши полотно в 1898 році. У своїх спогадах художник зазначив, що ідею створення картини йому навіяли три дуба, які він щодня бачив з вікна майстерні в Абрамцево. Від першого олівцем начерку до початку роботи над полотном пройшли 10 років роздумів. В цей час Васнецов вивчав народні сказання і билини, обмірковував деталі картини і образи богатирів.

В. М. Васнецов. Богатирі.Фото: commons.wikimedia.org/public domain

Прототипом Іллі Муромця художник вибрав селянина Петрова з сусіднього села. В образі Добрині Микитовича, придивившись, можна впізнати самого автора. Васнецов писав богатиря з себе. Для образу Альоші Поповича художник вибрав сина свого покровителя Сави Мамонтова. На момент початку роботи хлопчикові виповнилося 13 років. Через вісім років син мецената застудився, розписуючи Київський собор, і помер. Віктор Михайлович домалював Альошу Поповича по пам'яті.

Довго підбирав Васнецов і пейзаж для фону картини. Зупинивши вибір на поле неподалік від садиби Абрамцево, художник наказав побудувати там майстерню. Сюди ж приходили і натурщики з кіньми.

Сьогодні репродукцію будь-якої картини Васнецова на полотні оформить Багетна майстерня .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация