Керівництво і проходження по "Корсари III" - Ігроманія

  1. Керівництво і проходження по "Корсари III" Непроста доля фаната серії. Замість гри мрії була отримана...
  2. команда
  3. Керівництво і проходження по "Корсари III"
  4. офіцери
  5. команда
  6. Керівництво і проходження по "Корсари III"
  7. офіцери
  8. команда
  9. Керівництво і проходження по "Корсари III"
  10. офіцери
  11. команда

Керівництво і проходження по "Корсари III"

Непроста доля фаната серії. Замість гри мрії була отримана незакінчена версія, в якій відключено безліч можливостей, і на сумні крики стражденних розробники тільки відповідають, що все буде. Втім, ми вирішили не чекати, поки патч 1.хх доведе гру до стану ідеалу, і все ж порадувати тих, кому це потрібно, проходженням. І деякими порадами ...

Вже не знаю, що заважало зробити так раніше, але патчем 1.1 управління було дещо змінено. Так, герой відтепер пересувається по кораблю або по місту за допомогою цілком звичних для нас клавіш WASD. А коле після натискання лівої кнопки миші. Правда, управління підзорної трубою і раніше висить на все тій же миші, тому в бою часто натикаєшся на всілякі огорожі, поки шукаєш, як же пройти на ніс або корму, щоб оцінити ворожий корабель.

В цілому, зміна управління позитивно позначилося на процесі пересування по кораблю або місту. З абордажем виходить гірше, так як тікати виходить цілком непогано. Зовсім не гірше - відскакувати вбік або назад. А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка.

А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка

Міста в грі можуть бути дуже гарними.

Перш за все розберемося з морським боєм. У нас є чудовий набір озброєння з ядер, кніпель, бомб і картечі. Ядра можна відразу сміливо продавати і більше про них не згадувати. Це проміжне рішення, яке дозволяє робити відразу всі і не отримувати ніякого конкретного результату. Хоча є у них одна перевага - летять вони далі всіх інших снарядів, що іноді можна використовувати. Кніпель - відмінна штука для важких кораблів. Один точний бортовий залп - і противник відразу позбавляється третини своїх вітрил, після чого далеко йому не втекти. Залп в упор, як правило, очищає палубу і від таких безглуздих виростів, як щогли. Але застосовувати кніпель на малих судах - цілковита дурниця. Толком пошкодити вітрила ви не зможете, зате одного разу підхопите залп бомбами в упор і в подробицях розгляньте процес перетворення свого корабля в підводний човен. Картеч дуже стане в нагоді в ситуаціях, коли у противника на борту явно більше народу, ніж у нас. В такому випадку абордажний бій може зважитися далеко не в нашу користь, що треба припиняти в корені. У сенсі - зменшувати поголів'я головорізів на борту ворожого судна. Ну і нарешті, бомби - ідеальний засіб проти всіляких фортів і тоді, коли корабель противника простіше знищити, ніж захопити. Не забувайте, що процес перезарядки триває довго, тому заздалегідь перезаряджайте знаряддя згідно очікуваної ситуації. Наприклад, слідуючи з конвоєм, ви навряд чи будете намагатися взяти когось на абордаж, так що сміливо заряджайте знаряддя бомбами.

При виборі знарядь варто зупинятися на тих, що б'ють далі, тобто на кулеврини. А ось вибір матеріалу не актуальний, поки не знадобиться штурмувати форти, - тоді дійсно на рахунку кожне знаряддя. У звичайних морських боях у вас часто є вибір - продовжувати боротися або піти. Якщо вже з гарматами все буде зовсім погано, то просто повернетеся в порт і полагодити. Але бронзові все ж надійніше будуть.

Але бронзові все ж надійніше будуть

Здається, зараз він попросить грошей.

На абордаж варто брати тільки одиночне судно. В крайньому випадку - пару. Особливо це відноситься до ситуацій, коли вам протистоять великі кораблі. В цьому випадку спроба підчепити відразу 3-4 корабля виливається в серйозні проблеми у вигляді природного убутку екіпажу і істотної переваги противника вже на другому-третьому кораблі.

Сам же абордаж проходить дуже просто. Для початку вибираємо той борт, куди не побігла натовп наших піратів, і починаємо зачищати противника там. Інакше ви будете приречені дуже довгий час розмахувати шашкою за спинами підлеглих, абсолютно не бажають пропускати капітана вперед. Тут вибір простий - колемо всіх, хто попадеться під руку. Якщо противник надумав відстоятися в блоці - рубаємо. Битва з капітаном проходить трохи інакше. Зазвичай вона починається з пострілу з пістолета. Хоча це і дуже слабкий шкоди його здоров'ю, але все ж противник на деякий час гальмує, і ми отримуємо право почати атаку першими. Якщо дуже впевнені в собі - наносите рубають удари (V), але вони повільні і дають противнику шанс ухилитися. А вже якщо той примудрився розпочати такий удар трохи пізніше, то не тільки зуміє ухилитися, але ще і сам видасть по повній програмі. Так що точний розрахунок тут дуже важливий. Куди як простіше колоти до закінчення витривалості (якщо противник встав в блок - рубайте, тут вже він не викрутиться), а потім робити крок убік і бігати колами по каюті. І одного разу здоров'я у ворога таки закінчиться.

Ну і нарешті, штурм фортеці. Найпростіше взяти чавунні кулеврини, зарядити їх ядрами і встати напроти форту. При таких умовах вони стріляють трохи далі, ніж стріляє форт. А це значить, що ми абсолютно безпечно для себе розправляємося з захисними спорудами. А треба-то всього вибити половину знарядь. Для екстремалів підійде атака з бомбами, але тоді треба підходити якомога ближче до форту.

Герой має цілою купою навичок. Але в тому-то і качка, що вчити їх зовсім не обов'язково. Більшість їх розучать запрошені офіцери, які, хоча і за певну плату, дозволять своєму лідерові не витрачати окуляри, зароблені важкими боями, на багато не дуже потрібні йому речі. На що ж окуляри потрібні обов'язково? Це фехтування і пістолети (ми ж збираємося якось вбивати супротивника?), Тактика (нормальні пірати не створюють ескадри, але треба ж якось довести все захоплені кораблі до найближчого порту?) І удача. Останнє - вкрай дивний навик. Він швидше підвищує ймовірність знаходження чого-небудь на захопленому кораблі, ніж якось впливає на цінність знайденого предмета. Та й взагалі предмети знаходяться циклічно - спочатку цінність знайденого поступово зростає, потім руйнується на саме дно, і ми знову починаємо з самих паскудних шабель, поступово піднімаючись. З здібностей герою необхідно все, що відноситься до прискорення приросту досвіду (свого і команди), і навички, що відповідають за виживання в рукопашному бою. А там вже можна дивитися, що вдасться придбати далі.

офіцери

Шторм погано позначається на здоров'ї корабля, зате позитивно - на досвіді.

Саме час згадати про тих, хто нам допомагає в нелегкій справі управління кораблем.

По-перше, це боцман. Для нього важливі показники авторитету і абордажу (їх-то він нам і підвищить). Але я ще жодного разу не бачив жодного боцмана, у якого показник авторитету був би вищим 1. Доведеться качати його самостійно. Не забудьте відразу ж наділити боцмана здібностями, що відносяться до абордажному бою, інакше буде вкрай важко взяти на абордаж навіть самий кволий і незахищений корабель. Крім того, боцман «виганяє» матросів на абордажний бій, без нього можна вийти на абордаж і опинитися на палубі в гордій самоті під хитре хихикання матросів, що спостерігають ваші страждання з рідного корабля.

Наступним за списком йде навігатор. Для нього найважливішим навичок стала, зрозуміло, навігація. Видаємо йому відповідні здібності - корабель буде швидше набирати хід і краще ставитися до відсутності вітру.

І адже ніколи не забудуть вимагати!

Канонір займається виключно питаннями стрільби. З ним ваші знаряддя стріляють точніше (прокачані здатності «влучність» і «знаряддя»).

Лікар має справу з хворобами і ранами, знижуючи втрати від них. Але робить він це якось дуже мляво, а хвороб я, чесно кажучи, взагалі на своєму кораблі не бачив. Зустрічав їх в містах, але тут завчасно зупиняє карантинний пост, а розсудливі люди не стануть проникати в місто в розпал епідемії.

Скарбник дозволить вам вигідніше продавати і купувати. Але хто ж тут займається торгівлею?

Тесляр може полагодити пошкодження корабля прямо під час шляху, що дозволить не повертатися в порт, а продовжувати рейдерство. Однак для цього треба мати на борту дошки і парусину, та й реально тесля займається своєю справою тільки в грі, розпочатої з патчем 1.1.

Нарешті, завершують список троє бійців, які допоможуть нам в рукопашних боях. Тільки не забувайте видавати їм нову зброю, вони теж смертні. Ще кілька вільних офіцерів необхідні як капітани для захоплюваних кораблів і як потенційні губернатори колоній. З огляду на те, що в якості пасажирів грошей вони не просять, купуйте їх, як тільки буде можливість.

команда

Окреме слово варто сказати про команду. Кількість солдатів і матросів від корабля до корабля змінюється (на різних Бриг або шхунах буде різне число діячів цих спеціальностей), а ось мушкетери і каноніри жорстко розподілені.

За солдат і матросів можна особливо не хвилюватися - всі бійці в бій не вступають, а якщо у вас залишилося матросів менше, ніж потрібно для спуску-підйому вітрил, то вашому кораблю саме час йти на дно.

Призначення мушкетерів не дуже ясно - вони багато коштують і першими вмирають. Відчуваю, вони займаються тим, що ловлять на груди ядра.

А ось канонірів бажано мати в повному комплекті - інакше знаряддя будуть повільно заряджатися і погано стріляти.

Коли приводите черговий караван захоплених судів в місто - починайте з того, що виганяйте з захоплених кораблів зайву команду. Самі моряки чомусь не йдуть, і ми ризикуємо зазнати справжні кадрові проблеми, як тільки справа дійде до набору добровольців на корабель.

На жаль, поки особливо нічого розповідати про управління колоніями - аж надто багато в них не працює ...

Почнемо з першого. Адже саме з ростом досвіду нам буде відкриватися сюжет і можливість командувати новими потужними кораблями. Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати.

Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати

Здається, у цій «шлюпки» нещодавно були вітрила ...

Самий перші очки досвіду можна придбати, навіть не виходячи в море. Для цього треба обійти весь початковий місто і поговорити з товаришами з синіми знаками оклику над головами. Не те щоб вийшло дуже багато, але на перший рівень точно вистачить.

Далі краще найнятися на службу до губернатора (що принесе зайву тисячу на місяць) і почати виконувати його завдання. Принагідно варто відвідати таверну, магазин і пройтися вулицями. У цих місцях можна зустріти товаришів з жовтими знаками оклику над головами. Це означає приватні завдання, на зразок доставки пасажира або вантажу, а може, і конвоювання судна.

(Тут можна дати дві поради. Досвіду за виконання дається тим більше, чим більше оплата. Тому немає сенсу витрачати час на завдання, за які не платять навіть тисячі. Друга порада полягає в тому, що потрібно постійно пам'ятати, де який порт знаходиться. Це допоможе не брати завдань, які вам зовсім не по дорозі. Особливо це стане в нагоді в разі, якщо ви берете завдання в таверні або на вулиці, - там їх повторювати ніхто не буде, якщо не взяли з першої спроби, то потім знак оклику над «корисним »товаришем просто пропаде. При правильному по дходе до набору завдань у вас завжди знайдеться чим зайнятися, і на деяких островах буде відразу кілька «цілей». Здаємо завдання там, де їх і брали: якщо на вулиці - значить на вулиці, а для будівлі, отриманого у губернатора, швидше за все доведеться йти в таверну.)

Можна топити торгові ескадри противника, а не потонуло добро підбирати, пропливаючи по ньому. Як зараз.

Наступним по цінності в досвіді розвагою стане потрапляння в шторм. Там окуляри виходять за сам процес знаходження в епіцентрі негоди. Досить просто перебувати там, і окуляри будуть капати самі собою (чим потужніший ураган - тим більше). Недолік тут один - сильні пошкодження корпусу і вітрил в процесі такого запливу. Так що якщо у вас достатньо коштів, то таким способом можна швидко набрати чимало очок, що особливо корисно на початку гри.

Нарешті, найпопулярнішим способом прокачати свого персонажа був і залишається захоплення або знищення суден противника (або просто пропливають повз). Зрозуміло, існують «поправки» на складність, що виражаються в тому, що звіряче утоплення шхуни Мановар НЕ буде оцінено дуже вже серйозно. А ось захоплення Мановар з брига принесе дуже багато досвіду. Причому нарахування досвіду йде як за захоплення або знищення корабля, так і за стрілянину по ньому. У цю ж категорію можна занести і захоплення колоній, хоча за них досвіду відвантажують куди як більше. Але там і попрацювати треба відповідно.

Тепер перейдемо до грошей. Як їх заробляти? Найпростіше виконувати завдання і отримувати за це певні кошти. Торгувати тут до того незручно і невигідно, що не варто навіть і пробувати. Чи варто намагатися запам'ятати, що куди везти, якщо іноді досить доставити одного пасажира з острова на острів, і ви отримаєте за це більше, ніж за місяць наполегливої ​​доставки вантажів. Те ж саме відноситься і до горезвісної контрабанди, яку все-таки ввели в гру патчем 1.1. Та ж торгівля, вид збоку.

Ще вигідніше захоплювати і продавати суду, але це стає скільки-то доступним, якщо ви все-таки змінили початковий люгер на щось більш пристойне. Інакше дуже багато навоювати не вийде.

Це цікаво: невеликі гроші приносять і капітани здалися кораблів. Тільки не забувайте вимагати за них викуп, інакше скоро їх на борту збереться більше, ніж команди. А при абордажі якась шхуна здається Мановар без звуку.

При деякій вправності такий розворот виконується навіть на Мановар.

Бояться? Значить поважають!

А ось і наша маленька ескадра.

Кораблів в грі не так вже й мало. Хоча навіщо, наприклад, була зроблена та ж бойова тартана - абсолютно не ясно. Тому, подумавши, для початку нам все ж видали люгер, який все одно класом вище, ніж це убозтво. Але в підсумку все одно є набір явно торгових суден, типу флейта або галеона, і швидких або добре озброєних бойових, до яких можна віднести бриг або лінійний корабель. Зрозуміло, перші ми відметемо відразу, толку все одно в них ніякого, а от бойові підлягають деякого обговорення, хоча чимало про них вже було сказано в першій частині опису гри.

Краще за все не підходити до питання вибору корабля занадто радикально. Тобто намагатися з самого початку захопити лінійний корабель на якому-небудь Люгер. Швидше за все, це закінчиться вашої раптовою смертю через те, що на лінійному дуже багато солдатів і вам не вдасться впоратися з ними навіть в тому випадку, якщо пощастило роздобути в свою команду аж трьох бійців. Тим більше що ваших солдатиків на цю смертельну битву вийде строго пропорційно тому, скільки їх є відносно лінкора. Тобто - мало. І навіть якщо вдасться перемогти в абордажною сутичці, підсумком буде заява про те, що лінкор вам не покладено за рівнем. Тому оптимальна «ланцюжок» кораблів: люгер, шхуна, бриг, корвет, фрегат, що-небудь класу Мановар. Хоча, зрозуміло, в цьому ланцюжку одне або кілька ланок може благополучно пропущено. Зате при такому підході вам не буде потрібно докладати надмірних зусиль для того, щоб намагатися взяти воістину неприступні твердині найпотужніших кораблів. В цілому ж корвет ідеально підходить для полювання за іншими кораблями (і взяття їх на абордаж), фрегат цілком згодиться для перестрілки навіть з самими грізними монстрами. А ось полювати на інші кораблі на лінкорі або Мановар складно - аж надто у них погано з маневреністю. Хоча знищити можна одним залпом. Зате берегові форти повинні тремтіти перед ними.

Це цікаво: найдивніший корабель - Мановар. Він може досягати відмінною швидкості при попутному вітрі і в той же час вже при вітрі, що дме строго в бік, різко швидкість скине. Проти вітру він взагалі не ходок. Робіть висновки ...

З приблизними характеристиками всіх кораблів гри можна ознайомитися в таблиці. Приблизні вони тому, що швидкість, життя і маневреність кораблів можуть дещо змінюватися. І, захопивши на бригу інший бриг, ви з подивом виявите, що чужий набагато краще. Так що в таблиці конкретні зразки, одного разу попалися мені в синьому морі або на верфі.

Таблиця 1

Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 1461 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504 Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 1461 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504

І цей туди ж ...

Для третьої частини гри проходження її як мінімум коротковато. І це незважаючи на те, що планка якості була дуже серйозно піднята вгору відомої для широкої публіки модифікацією «Піратів Карибського моря». Після до образливого короткого шляху по грі мимоволі замислюєшся - а чи було це саме додаток? Ну да ладно - поки про самих «Корсарах». А працьовиті модостроітелі не змусять себе чекати ...

Почнемо з того, що варто забути про «п'ять незалежних сюжетних ліній». Чию б сторону ми не вибрали - все буде протікати однаково. Хіба що пірати спочатку в сварці з усіма, крім французів, тому набір портів буде серйозно обмежений. Але це не така вже й серйозна проблема. Та й вибір між героями не несе ніяких відмінностей, крім того, чию саме філейну частину ви будете спостерігати перед собою всю гру, - Беатріс або Блейз. Ну і ролики для них різні. Так що - гра одна і абсолютно одна ...

Отже, батько наших героїв помер в кровопролитному бою. Правда, перед смертю він дістав з сейфа карту, порвав її на пару шматків і запустив в море. Само собою, шматки не могли просто так загубитися і, подібно самонавідних балістичних ракет, припливли саме до підросли дітлахам загиблого капітана. Через 20 років. Де вони кочували весь цей час - історія замовчує. Але ця точність гідна окремої згадки. Втім, що робити з шматком карти, нашому герою поки зовсім не ясно, тому доведеться терпляче виконувати завдання від всіх зустрічних і поперечних і захоплювати судна, поки не доростемо до 10 рівня.

Втім, що робити з шматком карти, нашому герою поки зовсім не ясно, тому доведеться терпляче виконувати завдання від всіх зустрічних і поперечних і захоплювати судна, поки не доростемо до 10 рівня

Що творить! Б'є беззахисну дівчину ...

І ось з 10 рівнем і входом в першу-ліпшу таверну все і почнеться. Побачив нас власник закладу одразу ж візьме бика за роги, заявивши, що у нього є для нас деяка ганчірочка. Недорого, всього за 800 монет. В процесі глибоко інтелектуальної бесіди можна збити ціну до 600 монет, зате потім ми таки зможемо об'єднати нашу знахідку і залишився шматок карти в єдине ціле і дізнатися місце, де нас чекають подальші пригоди.

Обіграні в загадці острова - це Сен-Мартін і Мартініка. Ну а трохи вище Мартініки розташований загадковий острівець Домініка, куди нами належить припливти і відвідати місцевий грот. У цьому гроті, абсолютно без будь-яких умов для життя, живе наш зведений брат / сестра, який / яка тут же назве нас злодієм і спробує зменшити кількість життя строго до нуля. Втім, при деякому навику фехтування удача буде нам супроводжувати, і, коли у нашого суперника залишиться близько половини життя, нам буде розказана жахлива історія про заповіти батька, який бажав створити велику державу вільних піратів. Зрозуміло, це почерпнуто з щоденника, що дістався нашому зведеному родичу. В процесі розмови неодноразово буде запропоновано добити співрозмовника, але ми ж не звірі. Втім, від такої дії мало що зміниться, так що вже нехай живе собі.

Втім, від такої дії мало що зміниться, так що вже нехай живе собі

Щось не весел Блейз після встановлення піратського панування в Карибському морі ...

Отже, з грота ми вибралися і вирушили на Іслу-Мону. Там в таверні нам повідають, що мрія про піратському державі продовжує існувати і тепер вся надія тільки на нас. Тільки ось для початку потрібно вбити якогось злобного піратського капітана, який затероризував весь острів (такі ось злісні пірати пішли!). Ось тут вас чекатиме сюрприз, так як на чому цей діяч буде плавати - передбачити неможливо. Найчастіше його можна зустріти на лінкорі. Але одного разу він підставився моєму Мановар на фрегаті. Причому при абордажі боягузливо здався (!). Зате тепер ми можемо з чистою совістю йти в таверну і оголошувати про те, що завдання виконано.

Наступним буде завдання кинути виклик самому головному місцевому пірату. І, зрозуміло, заколоти його своєю шпагою. А оскільки він місцевий чемпіон з фехтування, то зробити це буде дуже нелегко. Певні проблеми створює і його кімната вкрай невеликих розмірів, що не дає можливості нарізати по ній кола. Але впоратися з ним можна, і ось ми вже знову йдемо в таверну.

А там нам запропонують почекати пару тижнів, і тоді все піратські капітани зберуться разом, після чого ми зможемо оголосити їм свою волю. Так що плаваємо де-небудь ці самі два тижні, після чого повертаємося додому і йдемо в який став уже своїм управлінський будиночок. Піратські капітани злегка посопротівлялась нашої мрії, але все ж погодяться з нею. Але найбільший сюрприз буде після засідання - деякі з ваших помічників будуть не згодні з переходом до табору піратів. І висловлять це незгода відходом з корабля, як тільки ви в наступний раз підніметеся на його борт. Так що краще заздалегідь відібрати коштовну зброю у інакомислячих, тому що самі вони його в збройову кімнату чомусь не повертають.

Залишилося тільки одне - довго і нудно захоплювати все-все колонії. Після цього ви подивіться малозрозумілий ролик про те, скільки всяких подій відбулося в цьому світі з появою піратського держави, і ... нам запропонують грати далі. Тільки це буде вже зовсім інша казка ...

Тільки це буде вже зовсім інша казка

Вдалий залп відразу з двох бортів.

Форти можна брати і вночі. Було б бажання взяти.

Сага про баги

«Корсари 3» і баги поки що невіддільні одна від одної. Вихідні патчі рятують від старих і радують новими помилками. Наприклад, новітній (на момент написання статті) патч 1.1 не дозволяв обзаводитися новою зброєю (трофеями з захоплених кораблів) і створював «втрачених» помічників. І якщо з першим просто важко змиритися (дуже важко проходити гру з «зубочистками» першого рівня), то друге - просто труба. Наймаєте ви, наприклад, боцмана. А він через деякий час пропадає, залишаючи збільшення навички абордажу, але без таких корисних речей, як навички. І зарплату вимагати теж не забуває. Змістити цього паразита не можна, тому залишається самому вивчати навички по захопленню кораблів, бо навіть з абордажем в 10 без хоча б початкового вміння в цій справі корабель взяти нереально. Ось і доводиться після кожного чергового бою перевіряти екіпаж на присутність на місці ...

Разом, найкращим на сьогодні залишається патч 1.03. Але і він не позбавлений від ряду проблем, таких як зникаючі з карти кораблі. Тому, якщо вас не лякає повна марність пістолетів після 1.1, то почніть гру в 1.03 і встановіть після цього 1.1. Як не дивно - це саме збалансоване рішення, коли лікується безліч старих проблем і не з'являються нові.

Наостанок - помилка гри для ледачих. Якщо купити пару сотень дощок, то через деякий час вони самостійно розмножаться до мільярдних розмірів. Більше 90000 одному торговцеві не продаси, але і це - дуже багато. Тим більше що недозволеному корабель все одно раніше терміну купити не вийде. Лікується це диво продажем корабля і покупкою нового, вичерпати ці невідомо де існуючі запаси нереально. Так само цей баг може спрацювати для взагалі всіх товарів, якщо при захопленні корабля натиснути на кнопку «взяти все». І тоді у вас можуть з'явитися запаси, які можна порівняти з загальносвітовими.

Держава вільних піратів: як це було

Прекрасну мрію капітана Шарпа про вільному піратському державі свого часу дійсно намагалися виконати і були досить близькі до успіху - але тільки не в Флібустьєрському Карибському морі, а в Індійському океані, на острові Мадагаскар і прилеглому до нього острівці Сент-Марі.

Як відомо, Папа Римський Олександр VI (Борджіа) своєю буллою розділив нововідкритий мир між Іспанією і Португалією, в нагороду за Колумба, да Гаму і Магеллана: все, що відкрили на захід від 30 меридіана, відійшло до Іспанії, все, що на схід, - Португалії. «Уточнена версія» цієї булли відома як Тордесільяський договір.

З цієї буллі Індійський океан став португальським. Але Португалія, на відміну від Іспанії, швидко втратила контроль над тим, що відбувається, а англійці поки ще боязко облаштовувалися на азіатському березі. І ось в кінці XVII століття Мадагаскар став де факто володінням піратів, а незабаром там була проголошена держава - Ліберталія.

Але піратська вольниця не могла довго протистояти «справжнім» державам - і пірати запросили підтримки у шведського короля Карла XII. Ця авантюра була цілком в дусі «короля-лицаря», але у нього до того моменту назріли великі проблеми у війні з Росією. І друге речення відправили ... Петру I.

На жаль, як добре відомо, Мадагаскар Росії не належить. Експедиція, відправлена ​​Петром, зазнала невдачі через шторм, а другу зібрати не встигли - Ліберталія розпалася сама по собі. Держава вільних піратів став жертвою власного пристрою: браві капітани просто побилися, і їх швидко придушили сусіди. 1723 - останній рік існування піратської держави.

Керівництво і проходження по "Корсари III"

Непроста доля фаната серії. Замість гри мрії була отримана незакінчена версія, в якій відключено безліч можливостей, і на сумні крики стражденних розробники тільки відповідають, що все буде. Втім, ми вирішили не чекати, поки патч 1.хх доведе гру до стану ідеалу, і все ж порадувати тих, кому це потрібно, проходженням. І деякими порадами ...

Вже не знаю, що заважало зробити так раніше, але патчем 1.1 управління було дещо змінено. Так, герой відтепер пересувається по кораблю або по місту за допомогою цілком звичних для нас клавіш WASD. А коле після натискання лівої кнопки миші. Правда, управління підзорної трубою і раніше висить на все тій же миші, тому в бою часто натикаєшся на всілякі огорожі, поки шукаєш, як же пройти на ніс або корму, щоб оцінити ворожий корабель.

В цілому, зміна управління позитивно позначилося на процесі пересування по кораблю або місту. З абордажем виходить гірше, так як тікати виходить цілком непогано. Зовсім не гірше - відскакувати вбік або назад. А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка.

А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка

Міста в грі можуть бути дуже гарними.

Перш за все розберемося з морським боєм. У нас є чудовий набір озброєння з ядер, кніпель, бомб і картечі. Ядра можна відразу сміливо продавати і більше про них не згадувати. Це проміжне рішення, яке дозволяє робити відразу всі і не отримувати ніякого конкретного результату. Хоча є у них одна перевага - летять вони далі всіх інших снарядів, що іноді можна використовувати. Кніпель - відмінна штука для важких кораблів. Один точний бортовий залп - і противник відразу позбавляється третини своїх вітрил, після чого далеко йому не втекти. Залп в упор, як правило, очищає палубу і від таких безглуздих виростів, як щогли. Але застосовувати кніпель на малих судах - цілковита дурниця. Толком пошкодити вітрила ви не зможете, зате одного разу підхопите залп бомбами в упор і в подробицях розгляньте процес перетворення свого корабля в підводний човен. Картеч дуже стане в нагоді в ситуаціях, коли у противника на борту явно більше народу, ніж у нас. В такому випадку абордажний бій може зважитися далеко не в нашу користь, що треба припиняти в корені. У сенсі - зменшувати поголів'я головорізів на борту ворожого судна. Ну і нарешті, бомби - ідеальний засіб проти всіляких фортів і тоді, коли корабель противника простіше знищити, ніж захопити. Не забувайте, що процес перезарядки триває довго, тому заздалегідь перезаряджайте знаряддя згідно очікуваної ситуації. Наприклад, слідуючи з конвоєм, ви навряд чи будете намагатися взяти когось на абордаж, так що сміливо заряджайте знаряддя бомбами.

При виборі знарядь варто зупинятися на тих, що б'ють далі, тобто на кулеврини. А ось вибір матеріалу не актуальний, поки не знадобиться штурмувати форти, - тоді дійсно на рахунку кожне знаряддя. У звичайних морських боях у вас часто є вибір - продовжувати боротися або піти. Якщо вже з гарматами все буде зовсім погано, то просто повернетеся в порт і полагодити. Але бронзові все ж надійніше будуть.

Але бронзові все ж надійніше будуть

Здається, зараз він попросить грошей.

На абордаж варто брати тільки одиночне судно. В крайньому випадку - пару. Особливо це відноситься до ситуацій, коли вам протистоять великі кораблі. В цьому випадку спроба підчепити відразу 3-4 корабля виливається в серйозні проблеми у вигляді природного убутку екіпажу і істотної переваги противника вже на другому-третьому кораблі.

Сам же абордаж проходить дуже просто. Для початку вибираємо той борт, куди не побігла натовп наших піратів, і починаємо зачищати противника там. Інакше ви будете приречені дуже довгий час розмахувати шашкою за спинами підлеглих, абсолютно не бажають пропускати капітана вперед. Тут вибір простий - колемо всіх, хто попадеться під руку. Якщо противник надумав відстоятися в блоці - рубаємо. Битва з капітаном проходить трохи інакше. Зазвичай вона починається з пострілу з пістолета. Хоча це і дуже слабкий шкоди його здоров'ю, але все ж противник на деякий час гальмує, і ми отримуємо право почати атаку першими. Якщо дуже впевнені в собі - наносите рубають удари (V), але вони повільні і дають противнику шанс ухилитися. А вже якщо той примудрився розпочати такий удар трохи пізніше, то не тільки зуміє ухилитися, але ще і сам видасть по повній програмі. Так що точний розрахунок тут дуже важливий. Куди як простіше колоти до закінчення витривалості (якщо противник встав в блок - рубайте, тут вже він не викрутиться), а потім робити крок убік і бігати колами по каюті. І одного разу здоров'я у ворога таки закінчиться.

Ну і нарешті, штурм фортеці. Найпростіше взяти чавунні кулеврини, зарядити їх ядрами і встати напроти форту. При таких умовах вони стріляють трохи далі, ніж стріляє форт. А це значить, що ми абсолютно безпечно для себе розправляємося з захисними спорудами. А треба-то всього вибити половину знарядь. Для екстремалів підійде атака з бомбами, але тоді треба підходити якомога ближче до форту.

Герой має цілою купою навичок. Але в тому-то і качка, що вчити їх зовсім не обов'язково. Більшість їх розучать запрошені офіцери, які, хоча і за певну плату, дозволять своєму лідерові не витрачати окуляри, зароблені важкими боями, на багато не дуже потрібні йому речі. На що ж окуляри потрібні обов'язково? Це фехтування і пістолети (ми ж збираємося якось вбивати супротивника?), Тактика (нормальні пірати не створюють ескадри, але треба ж якось довести все захоплені кораблі до найближчого порту?) І удача. Останнє - вкрай дивний навик. Він швидше підвищує ймовірність знаходження чого-небудь на захопленому кораблі, ніж якось впливає на цінність знайденого предмета. Та й взагалі предмети знаходяться циклічно - спочатку цінність знайденого поступово зростає, потім руйнується на саме дно, і ми знову починаємо з самих паскудних шабель, поступово піднімаючись. З здібностей герою необхідно все, що відноситься до прискорення приросту досвіду (свого і команди), і навички, що відповідають за виживання в рукопашному бою. А там вже можна дивитися, що вдасться придбати далі.

офіцери

Шторм погано позначається на здоров'ї корабля, зате позитивно - на досвіді.

Саме час згадати про тих, хто нам допомагає в нелегкій справі управління кораблем.

По-перше, це боцман. Для нього важливі показники авторитету і абордажу (їх-то він нам і підвищить). Але я ще жодного разу не бачив жодного боцмана, у якого показник авторитету був би вищим 1. Доведеться качати його самостійно. Не забудьте відразу ж наділити боцмана здібностями, що відносяться до абордажному бою, інакше буде вкрай важко взяти на абордаж навіть самий кволий і незахищений корабель. Крім того, боцман «виганяє» матросів на абордажний бій, без нього можна вийти на абордаж і опинитися на палубі в гордій самоті під хитре хихикання матросів, що спостерігають ваші страждання з рідного корабля.

Наступним за списком йде навігатор. Для нього найважливішим навичок стала, зрозуміло, навігація. Видаємо йому відповідні здібності - корабель буде швидше набирати хід і краще ставитися до відсутності вітру.

І адже ніколи не забудуть вимагати!

Канонір займається виключно питаннями стрільби. З ним ваші знаряддя стріляють точніше (прокачані здатності «влучність» і «знаряддя»).

Лікар має справу з хворобами і ранами, знижуючи втрати від них. Але робить він це якось дуже мляво, а хвороб я, чесно кажучи, взагалі на своєму кораблі не бачив. Зустрічав їх в містах, але тут завчасно зупиняє карантинний пост, а розсудливі люди не стануть проникати в місто в розпал епідемії.

Скарбник дозволить вам вигідніше продавати і купувати. Але хто ж тут займається торгівлею?

Тесляр може полагодити пошкодження корабля прямо під час шляху, що дозволить не повертатися в порт, а продовжувати рейдерство. Однак для цього треба мати на борту дошки і парусину, та й реально тесля займається своєю справою тільки в грі, розпочатої з патчем 1.1.

Нарешті, завершують список троє бійців, які допоможуть нам в рукопашних боях. Тільки не забувайте видавати їм нову зброю, вони теж смертні. Ще кілька вільних офіцерів необхідні як капітани для захоплюваних кораблів і як потенційні губернатори колоній. З огляду на те, що в якості пасажирів грошей вони не просять, купуйте їх, як тільки буде можливість.

команда

Окреме слово варто сказати про команду. Кількість солдатів і матросів від корабля до корабля змінюється (на різних Бриг або шхунах буде різне число діячів цих спеціальностей), а ось мушкетери і каноніри жорстко розподілені.

За солдат і матросів можна особливо не хвилюватися - всі бійці в бій не вступають, а якщо у вас залишилося матросів менше, ніж потрібно для спуску-підйому вітрил, то вашому кораблю саме час йти на дно.

Призначення мушкетерів не дуже ясно - вони багато коштують і першими вмирають. Відчуваю, вони займаються тим, що ловлять на груди ядра.

А ось канонірів бажано мати в повному комплекті - інакше знаряддя будуть повільно заряджатися і погано стріляти.

Коли приводите черговий караван захоплених судів в місто - починайте з того, що виганяйте з захоплених кораблів зайву команду. Самі моряки чомусь не йдуть, і ми ризикуємо зазнати справжні кадрові проблеми, як тільки справа дійде до набору добровольців на корабель.

На жаль, поки особливо нічого розповідати про управління колоніями - аж надто багато в них не працює ...

Почнемо з першого. Адже саме з ростом досвіду нам буде відкриватися сюжет і можливість командувати новими потужними кораблями. Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати.

Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати

Здається, у цій «шлюпки» нещодавно були вітрила ...

Самий перші очки досвіду можна придбати, навіть не виходячи в море. Для цього треба обійти весь початковий місто і поговорити з товаришами з синіми знаками оклику над головами. Не те щоб вийшло дуже багато, але на перший рівень точно вистачить.

Далі краще найнятися на службу до губернатора (що принесе зайву тисячу на місяць) і почати виконувати його завдання. Принагідно варто відвідати таверну, магазин і пройтися вулицями. У цих місцях можна зустріти товаришів з жовтими знаками оклику над головами. Це означає приватні завдання, на зразок доставки пасажира або вантажу, а може, і конвоювання судна.

(Тут можна дати дві поради. Досвіду за виконання дається тим більше, чим більше оплата. Тому немає сенсу витрачати час на завдання, за які не платять навіть тисячі. Друга порада полягає в тому, що потрібно постійно пам'ятати, де який порт знаходиться. Це допоможе не брати завдань, які вам зовсім не по дорозі. Особливо це стане в нагоді в разі, якщо ви берете завдання в таверні або на вулиці, - там їх повторювати ніхто не буде, якщо не взяли з першої спроби, то потім знак оклику над «корисним »товаришем просто пропаде. При правильному по дходе до набору завдань у вас завжди знайдеться чим зайнятися, і на деяких островах буде відразу кілька «цілей». Здаємо завдання там, де їх і брали: якщо на вулиці - значить на вулиці, а для будівлі, отриманого у губернатора, швидше за все доведеться йти в таверну.)

Можна топити торгові ескадри противника, а не потонуло добро підбирати, пропливаючи по ньому. Як зараз.

Наступним по цінності в досвіді розвагою стане потрапляння в шторм. Там окуляри виходять за сам процес знаходження в епіцентрі негоди. Досить просто перебувати там, і окуляри будуть капати самі собою (чим потужніший ураган - тим більше). Недолік тут один - сильні пошкодження корпусу і вітрил в процесі такого запливу. Так що якщо у вас достатньо коштів, то таким способом можна швидко набрати чимало очок, що особливо корисно на початку гри.

Нарешті, найпопулярнішим способом прокачати свого персонажа був і залишається захоплення або знищення суден противника (або просто пропливають повз). Зрозуміло, існують «поправки» на складність, що виражаються в тому, що звіряче утоплення шхуни Мановар НЕ буде оцінено дуже вже серйозно. А ось захоплення Мановар з брига принесе дуже багато досвіду. Причому нарахування досвіду йде як за захоплення або знищення корабля, так і за стрілянину по ньому. У цю ж категорію можна занести і захоплення колоній, хоча за них досвіду відвантажують куди як більше. Але там і попрацювати треба відповідно.

Тепер перейдемо до грошей. Як їх заробляти? Найпростіше виконувати завдання і отримувати за це певні кошти. Торгувати тут до того незручно і невигідно, що не варто навіть і пробувати. Чи варто намагатися запам'ятати, що куди везти, якщо іноді досить доставити одного пасажира з острова на острів, і ви отримаєте за це більше, ніж за місяць наполегливої ​​доставки вантажів. Те ж саме відноситься і до горезвісної контрабанди, яку все-таки ввели в гру патчем 1.1. Та ж торгівля, вид збоку.

Ще вигідніше захоплювати і продавати суду, але це стає скільки-то доступним, якщо ви все-таки змінили початковий люгер на щось більш пристойне. Інакше дуже багато навоювати не вийде.

Це цікаво: невеликі гроші приносять і капітани здалися кораблів. Тільки не забувайте вимагати за них викуп, інакше скоро їх на борту збереться більше, ніж команди. А при абордажі якась шхуна здається Мановар без звуку.

При деякій вправності такий розворот виконується навіть на Мановар.

Бояться? Значить поважають!

А ось і наша маленька ескадра.

Кораблів в грі не так вже й мало. Хоча навіщо, наприклад, була зроблена та ж бойова тартана - абсолютно не ясно. Тому, подумавши, для початку нам все ж видали люгер, який все одно класом вище, ніж це убозтво. Але в підсумку все одно є набір явно торгових суден, типу флейта або галеона, і швидких або добре озброєних бойових, до яких можна віднести бриг або лінійний корабель. Зрозуміло, перші ми відметемо відразу, толку все одно в них ніякого, а от бойові підлягають деякого обговорення, хоча чимало про них вже було сказано в першій частині опису гри.

Краще за все не підходити до питання вибору корабля занадто радикально. Тобто намагатися з самого початку захопити лінійний корабель на якому-небудь Люгер. Швидше за все, це закінчиться вашої раптовою смертю через те, що на лінійному дуже багато солдатів і вам не вдасться впоратися з ними навіть в тому випадку, якщо пощастило роздобути в свою команду аж трьох бійців. Тим більше що ваших солдатиків на цю смертельну битву вийде строго пропорційно тому, скільки їх є відносно лінкора. Тобто - мало. І навіть якщо вдасться перемогти в абордажною сутичці, підсумком буде заява про те, що лінкор вам не покладено за рівнем. Тому оптимальна «ланцюжок» кораблів: люгер, шхуна, бриг, корвет, фрегат, що-небудь класу Мановар. Хоча, зрозуміло, в цьому ланцюжку одне або кілька ланок може благополучно пропущено. Зате при такому підході вам не буде потрібно докладати надмірних зусиль для того, щоб намагатися взяти воістину неприступні твердині найпотужніших кораблів. В цілому ж корвет ідеально підходить для полювання за іншими кораблями (і взяття їх на абордаж), фрегат цілком згодиться для перестрілки навіть з самими грізними монстрами. А ось полювати на інші кораблі на лінкорі або Мановар складно - аж надто у них погано з маневреністю. Хоча знищити можна одним залпом. Зате берегові форти повинні тремтіти перед ними.

Це цікаво: найдивніший корабель - Мановар. Він може досягати відмінною швидкості при попутному вітрі і в той же час вже при вітрі, що дме строго в бік, різко швидкість скине. Проти вітру він взагалі не ходок. Робіть висновки ...

З приблизними характеристиками всіх кораблів гри можна ознайомитися в таблиці. Приблизні вони тому, що швидкість, життя і маневреність кораблів можуть дещо змінюватися. І, захопивши на бригу інший бриг, ви з подивом виявите, що чужий набагато краще. Так що в таблиці конкретні зразки, одного разу попалися мені в синьому морі або на верфі.

Таблиця 1

Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 одна тисяча чотиреста шістьдесят-один 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504 Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 одна тисяча чотиреста шістьдесят-один 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504

І цей туди ж ...

Для третьої частини гри проходження її як мінімум коротковато. І це незважаючи на те, що планка якості була дуже серйозно піднята вгору відомої для широкої публіки модифікацією «Піратів Карибського моря». Після до образливого короткого шляху по грі мимоволі замислюєшся - а чи було це саме додаток? Ну да ладно - поки про самих «Корсарах». А працьовиті модостроітелі не змусять себе чекати ...

Керівництво і проходження по "Корсари III"

Непроста доля фаната серії. Замість гри мрії була отримана незакінчена версія, в якій відключено безліч можливостей, і на сумні крики стражденних розробники тільки відповідають, що все буде. Втім, ми вирішили не чекати, поки патч 1.хх доведе гру до стану ідеалу, і все ж порадувати тих, кому це потрібно, проходженням. І деякими порадами ...

Вже не знаю, що заважало зробити так раніше, але патчем 1.1 управління було дещо змінено. Так, герой відтепер пересувається по кораблю або по місту за допомогою цілком звичних для нас клавіш WASD. А коле після натискання лівої кнопки миші. Правда, управління підзорної трубою і раніше висить на все тій же миші, тому в бою часто натикаєшся на всілякі огорожі, поки шукаєш, як же пройти на ніс або корму, щоб оцінити ворожий корабель.

В цілому, зміна управління позитивно позначилося на процесі пересування по кораблю або місту. З абордажем виходить гірше, так як тікати виходить цілком непогано. Зовсім не гірше - відскакувати вбік або назад. А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка.

А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка

Міста в грі можуть бути дуже гарними.

Перш за все розберемося з морським боєм. У нас є чудовий набір озброєння з ядер, кніпель, бомб і картечі. Ядра можна відразу сміливо продавати і більше про них не згадувати. Це проміжне рішення, яке дозволяє робити відразу всі і не отримувати ніякого конкретного результату. Хоча є у них одна перевага - летять вони далі всіх інших снарядів, що іноді можна використовувати. Кніпель - відмінна штука для важких кораблів. Один точний бортовий залп - і противник відразу позбавляється третини своїх вітрил, після чого далеко йому не втекти. Залп в упор, як правило, очищає палубу і від таких безглуздих виростів, як щогли. Але застосовувати кніпель на малих судах - цілковита дурниця. Толком пошкодити вітрила ви не зможете, зате одного разу підхопите залп бомбами в упор і в подробицях розгляньте процес перетворення свого корабля в підводний човен. Картеч дуже стане в нагоді в ситуаціях, коли у противника на борту явно більше народу, ніж у нас. В такому випадку абордажний бій може зважитися далеко не в нашу користь, що треба припиняти в корені. У сенсі - зменшувати поголів'я головорізів на борту ворожого судна. Ну і нарешті, бомби - ідеальний засіб проти всіляких фортів і тоді, коли корабель противника простіше знищити, ніж захопити. Не забувайте, що процес перезарядки триває довго, тому заздалегідь перезаряджайте знаряддя згідно очікуваної ситуації. Наприклад, слідуючи з конвоєм, ви навряд чи будете намагатися взяти когось на абордаж, так що сміливо заряджайте знаряддя бомбами.

При виборі знарядь варто зупинятися на тих, що б'ють далі, тобто на кулеврини. А ось вибір матеріалу не актуальний, поки не знадобиться штурмувати форти, - тоді дійсно на рахунку кожне знаряддя. У звичайних морських боях у вас часто є вибір - продовжувати боротися або піти. Якщо вже з гарматами все буде зовсім погано, то просто повернетеся в порт і полагодити. Але бронзові все ж надійніше будуть.

Але бронзові все ж надійніше будуть

Здається, зараз він попросить грошей.

На абордаж варто брати тільки одиночне судно. В крайньому випадку - пару. Особливо це відноситься до ситуацій, коли вам протистоять великі кораблі. В цьому випадку спроба підчепити відразу 3-4 корабля виливається в серйозні проблеми у вигляді природного убутку екіпажу і істотної переваги противника вже на другому-третьому кораблі.

Сам же абордаж проходить дуже просто. Для початку вибираємо той борт, куди не побігла натовп наших піратів, і починаємо зачищати противника там. Інакше ви будете приречені дуже довгий час розмахувати шашкою за спинами підлеглих, абсолютно не бажають пропускати капітана вперед. Тут вибір простий - колемо всіх, хто попадеться під руку. Якщо противник надумав відстоятися в блоці - рубаємо. Битва з капітаном проходить трохи інакше. Зазвичай вона починається з пострілу з пістолета. Хоча це і дуже слабкий шкоди його здоров'ю, але все ж противник на деякий час гальмує, і ми отримуємо право почати атаку першими. Якщо дуже впевнені в собі - наносите рубають удари (V), але вони повільні і дають противнику шанс ухилитися. А вже якщо той примудрився розпочати такий удар трохи пізніше, то не тільки зуміє ухилитися, але ще і сам видасть по повній програмі. Так що точний розрахунок тут дуже важливий. Куди як простіше колоти до закінчення витривалості (якщо противник встав в блок - рубайте, тут вже він не викрутиться), а потім робити крок убік і бігати колами по каюті. І одного разу здоров'я у ворога таки закінчиться.

Ну і нарешті, штурм фортеці. Найпростіше взяти чавунні кулеврини, зарядити їх ядрами і встати напроти форту. При таких умовах вони стріляють трохи далі, ніж стріляє форт. А це значить, що ми абсолютно безпечно для себе розправляємося з захисними спорудами. А треба-то всього вибити половину знарядь. Для екстремалів підійде атака з бомбами, але тоді треба підходити якомога ближче до форту.

Герой має цілою купою навичок. Але в тому-то і качка, що вчити їх зовсім не обов'язково. Більшість їх розучать запрошені офіцери, які, хоча і за певну плату, дозволять своєму лідерові не витрачати окуляри, зароблені важкими боями, на багато не дуже потрібні йому речі. На що ж окуляри потрібні обов'язково? Це фехтування і пістолети (ми ж збираємося якось вбивати супротивника?), Тактика (нормальні пірати не створюють ескадри, але треба ж якось довести все захоплені кораблі до найближчого порту?) І удача. Останнє - вкрай дивний навик. Він швидше підвищує ймовірність знаходження чого-небудь на захопленому кораблі, ніж якось впливає на цінність знайденого предмета. Та й взагалі предмети знаходяться циклічно - спочатку цінність знайденого поступово зростає, потім руйнується на саме дно, і ми знову починаємо з самих паскудних шабель, поступово піднімаючись. З здібностей герою необхідно все, що відноситься до прискорення приросту досвіду (свого і команди), і навички, що відповідають за виживання в рукопашному бою. А там вже можна дивитися, що вдасться придбати далі.

офіцери

Шторм погано позначається на здоров'ї корабля, зате позитивно - на досвіді.

Саме час згадати про тих, хто нам допомагає в нелегкій справі управління кораблем.

По-перше, це боцман. Для нього важливі показники авторитету і абордажу (їх-то він нам і підвищить). Але я ще жодного разу не бачив жодного боцмана, у якого показник авторитету був би вищим 1. Доведеться качати його самостійно. Не забудьте відразу ж наділити боцмана здібностями, що відносяться до абордажному бою, інакше буде вкрай важко взяти на абордаж навіть самий кволий і незахищений корабель. Крім того, боцман «виганяє» матросів на абордажний бій, без нього можна вийти на абордаж і опинитися на палубі в гордій самоті під хитре хихикання матросів, що спостерігають ваші страждання з рідного корабля.

Наступним за списком йде навігатор. Для нього найважливішим навичок стала, зрозуміло, навігація. Видаємо йому відповідні здібності - корабель буде швидше набирати хід і краще ставитися до відсутності вітру.

І адже ніколи не забудуть вимагати!

Канонір займається виключно питаннями стрільби. З ним ваші знаряддя стріляють точніше (прокачані здатності «влучність» і «знаряддя»).

Лікар має справу з хворобами і ранами, знижуючи втрати від них. Але робить він це якось дуже мляво, а хвороб я, чесно кажучи, взагалі на своєму кораблі не бачив. Зустрічав їх в містах, але тут завчасно зупиняє карантинний пост, а розсудливі люди не стануть проникати в місто в розпал епідемії.

Скарбник дозволить вам вигідніше продавати і купувати. Але хто ж тут займається торгівлею?

Тесляр може полагодити пошкодження корабля прямо під час шляху, що дозволить не повертатися в порт, а продовжувати рейдерство. Однак для цього треба мати на борту дошки і парусину, та й реально тесля займається своєю справою тільки в грі, розпочатої з патчем 1.1.

Нарешті, завершують список троє бійців, які допоможуть нам в рукопашних боях. Тільки не забувайте видавати їм нову зброю, вони теж смертні. Ще кілька вільних офіцерів необхідні як капітани для захоплюваних кораблів і як потенційні губернатори колоній. З огляду на те, що в якості пасажирів грошей вони не просять, купуйте їх, як тільки буде можливість.

команда

Окреме слово варто сказати про команду. Кількість солдатів і матросів від корабля до корабля змінюється (на різних Бриг або шхунах буде різне число діячів цих спеціальностей), а ось мушкетери і каноніри жорстко розподілені.

За солдат і матросів можна особливо не хвилюватися - всі бійці в бій не вступають, а якщо у вас залишилося матросів менше, ніж потрібно для спуску-підйому вітрил, то вашому кораблю саме час йти на дно.

Призначення мушкетерів не дуже ясно - вони багато коштують і першими вмирають. Відчуваю, вони займаються тим, що ловлять на груди ядра.

А ось канонірів бажано мати в повному комплекті - інакше знаряддя будуть повільно заряджатися і погано стріляти.

Коли приводите черговий караван захоплених судів в місто - починайте з того, що виганяйте з захоплених кораблів зайву команду. Самі моряки чомусь не йдуть, і ми ризикуємо зазнати справжні кадрові проблеми, як тільки справа дійде до набору добровольців на корабель.

На жаль, поки особливо нічого розповідати про управління колоніями - аж надто багато в них не працює ...

Почнемо з першого. Адже саме з ростом досвіду нам буде відкриватися сюжет і можливість командувати новими потужними кораблями. Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати.

Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати

Здається, у цій «шлюпки» нещодавно були вітрила ...

Самий перші очки досвіду можна придбати, навіть не виходячи в море. Для цього треба обійти весь початковий місто і поговорити з товаришами з синіми знаками оклику над головами. Не те щоб вийшло дуже багато, але на перший рівень точно вистачить.

Далі краще найнятися на службу до губернатора (що принесе зайву тисячу на місяць) і почати виконувати його завдання. Принагідно варто відвідати таверну, магазин і пройтися вулицями. У цих місцях можна зустріти товаришів з жовтими знаками оклику над головами. Це означає приватні завдання, на зразок доставки пасажира або вантажу, а може, і конвоювання судна.

(Тут можна дати дві поради. Досвіду за виконання дається тим більше, чим більше оплата. Тому немає сенсу витрачати час на завдання, за які не платять навіть тисячі. Друга порада полягає в тому, що потрібно постійно пам'ятати, де який порт знаходиться. Це допоможе не брати завдань, які вам зовсім не по дорозі. Особливо це стане в нагоді в разі, якщо ви берете завдання в таверні або на вулиці, - там їх повторювати ніхто не буде, якщо не взяли з першої спроби, то потім знак оклику над «корисним »товаришем просто пропаде. При правильному по дходе до набору завдань у вас завжди знайдеться чим зайнятися, і на деяких островах буде відразу кілька «цілей». Здаємо завдання там, де їх і брали: якщо на вулиці - значить на вулиці, а для будівлі, отриманого у губернатора, швидше за все доведеться йти в таверну.)

Можна топити торгові ескадри противника, а не потонуло добро підбирати, пропливаючи по ньому. Як зараз.

Наступним по цінності в досвіді розвагою стане потрапляння в шторм. Там окуляри виходять за сам процес знаходження в епіцентрі негоди. Досить просто перебувати там, і окуляри будуть капати самі собою (чим потужніший ураган - тим більше). Недолік тут один - сильні пошкодження корпусу і вітрил в процесі такого запливу. Так що якщо у вас достатньо коштів, то таким способом можна швидко набрати чимало очок, що особливо корисно на початку гри.

Нарешті, найпопулярнішим способом прокачати свого персонажа був і залишається захоплення або знищення суден противника (або просто пропливають повз). Зрозуміло, існують «поправки» на складність, що виражаються в тому, що звіряче утоплення шхуни Мановар НЕ буде оцінено дуже вже серйозно. А ось захоплення Мановар з брига принесе дуже багато досвіду. Причому нарахування досвіду йде як за захоплення або знищення корабля, так і за стрілянину по ньому. У цю ж категорію можна занести і захоплення колоній, хоча за них досвіду відвантажують куди як більше. Але там і попрацювати треба відповідно.

Тепер перейдемо до грошей. Як їх заробляти? Найпростіше виконувати завдання і отримувати за це певні кошти. Торгувати тут до того незручно і невигідно, що не варто навіть і пробувати. Чи варто намагатися запам'ятати, що куди везти, якщо іноді досить доставити одного пасажира з острова на острів, і ви отримаєте за це більше, ніж за місяць наполегливої ​​доставки вантажів. Те ж саме відноситься і до горезвісної контрабанди, яку все-таки ввели в гру патчем 1.1. Та ж торгівля, вид збоку.

Ще вигідніше захоплювати і продавати суду, але це стає скільки-то доступним, якщо ви все-таки змінили початковий люгер на щось більш пристойне. Інакше дуже багато навоювати не вийде.

Це цікаво: невеликі гроші приносять і капітани здалися кораблів. Тільки не забувайте вимагати за них викуп, інакше скоро їх на борту збереться більше, ніж команди. А при абордажі якась шхуна здається Мановар без звуку.

При деякій вправності такий розворот виконується навіть на Мановар.

Бояться? Значить поважають!

А ось і наша маленька ескадра.

Кораблів в грі не так вже й мало. Хоча навіщо, наприклад, була зроблена та ж бойова тартана - абсолютно не ясно. Тому, подумавши, для початку нам все ж видали люгер, який все одно класом вище, ніж це убозтво. Але в підсумку все одно є набір явно торгових суден, типу флейта або галеона, і швидких або добре озброєних бойових, до яких можна віднести бриг або лінійний корабель. Зрозуміло, перші ми відметемо відразу, толку все одно в них ніякого, а от бойові підлягають деякого обговорення, хоча чимало про них вже було сказано в першій частині опису гри.

Краще за все не підходити до питання вибору корабля занадто радикально. Тобто намагатися з самого початку захопити лінійний корабель на якому-небудь Люгер. Швидше за все, це закінчиться вашої раптовою смертю через те, що на лінійному дуже багато солдатів і вам не вдасться впоратися з ними навіть в тому випадку, якщо пощастило роздобути в свою команду аж трьох бійців. Тим більше що ваших солдатиків на цю смертельну битву вийде строго пропорційно тому, скільки їх є відносно лінкора. Тобто - мало. І навіть якщо вдасться перемогти в абордажною сутичці, підсумком буде заява про те, що лінкор вам не покладено за рівнем. Тому оптимальна «ланцюжок» кораблів: люгер, шхуна, бриг, корвет, фрегат, що-небудь класу Мановар. Хоча, зрозуміло, в цьому ланцюжку одне або кілька ланок може благополучно пропущено. Зате при такому підході вам не буде потрібно докладати надмірних зусиль для того, щоб намагатися взяти воістину неприступні твердині найпотужніших кораблів. В цілому ж корвет ідеально підходить для полювання за іншими кораблями (і взяття їх на абордаж), фрегат цілком згодиться для перестрілки навіть з самими грізними монстрами. А ось полювати на інші кораблі на лінкорі або Мановар складно - аж надто у них погано з маневреністю. Хоча знищити можна одним залпом. Зате берегові форти повинні тремтіти перед ними.

Це цікаво: найдивніший корабель - Мановар. Він може досягати відмінною швидкості при попутному вітрі і в той же час вже при вітрі, що дме строго в бік, різко швидкість скине. Проти вітру він взагалі не ходок. Робіть висновки ...

З приблизними характеристиками всіх кораблів гри можна ознайомитися в таблиці. Приблизні вони тому, що швидкість, життя і маневреність кораблів можуть дещо змінюватися. І, захопивши на бригу інший бриг, ви з подивом виявите, що чужий набагато краще. Так що в таблиці конкретні зразки, одного разу попалися мені в синьому морі або на верфі.

Таблиця 1

Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 одна тисяча чотиреста шістьдесят-один 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504 Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 одна тисяча чотиреста шістьдесят-один 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504

І цей туди ж ...

Для третьої частини гри проходження її як мінімум коротковато. І це незважаючи на те, що планка якості була дуже серйозно піднята вгору відомої для широкої публіки модифікацією «Піратів Карибського моря». Після до образливого короткого шляху по грі мимоволі замислюєшся - а чи було це саме додаток? Ну да ладно - поки про самих «Корсарах». А працьовиті модостроітелі не змусять себе чекати ...

Керівництво і проходження по "Корсари III"

Непроста доля фаната серії. Замість гри мрії була отримана незакінчена версія, в якій відключено безліч можливостей, і на сумні крики стражденних розробники тільки відповідають, що все буде. Втім, ми вирішили не чекати, поки патч 1.хх доведе гру до стану ідеалу, і все ж порадувати тих, кому це потрібно, проходженням. І деякими порадами ...

Вже не знаю, що заважало зробити так раніше, але патчем 1.1 управління було дещо змінено. Так, герой відтепер пересувається по кораблю або по місту за допомогою цілком звичних для нас клавіш WASD. А коле після натискання лівої кнопки миші. Правда, управління підзорної трубою і раніше висить на все тій же миші, тому в бою часто натикаєшся на всілякі огорожі, поки шукаєш, як же пройти на ніс або корму, щоб оцінити ворожий корабель.

В цілому, зміна управління позитивно позначилося на процесі пересування по кораблю або місту. З абордажем виходить гірше, так як тікати виходить цілком непогано. Зовсім не гірше - відскакувати вбік або назад. А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка.

А ось повертатися стало дещо важче - для цього як раз використовується мишка

Міста в грі можуть бути дуже гарними.

Перш за все розберемося з морським боєм. У нас є чудовий набір озброєння з ядер, кніпель, бомб і картечі. Ядра можна відразу сміливо продавати і більше про них не згадувати. Це проміжне рішення, яке дозволяє робити відразу всі і не отримувати ніякого конкретного результату. Хоча є у них одна перевага - летять вони далі всіх інших снарядів, що іноді можна використовувати. Кніпель - відмінна штука для важких кораблів. Один точний бортовий залп - і противник відразу позбавляється третини своїх вітрил, після чого далеко йому не втекти. Залп в упор, як правило, очищає палубу і від таких безглуздих виростів, як щогли. Але застосовувати кніпель на малих судах - цілковита дурниця. Толком пошкодити вітрила ви не зможете, зате одного разу підхопите залп бомбами в упор і в подробицях розгляньте процес перетворення свого корабля в підводний човен. Картеч дуже стане в нагоді в ситуаціях, коли у противника на борту явно більше народу, ніж у нас. В такому випадку абордажний бій може зважитися далеко не в нашу користь, що треба припиняти в корені. У сенсі - зменшувати поголів'я головорізів на борту ворожого судна. Ну і нарешті, бомби - ідеальний засіб проти всіляких фортів і тоді, коли корабель противника простіше знищити, ніж захопити. Не забувайте, що процес перезарядки триває довго, тому заздалегідь перезаряджайте знаряддя згідно очікуваної ситуації. Наприклад, слідуючи з конвоєм, ви навряд чи будете намагатися взяти когось на абордаж, так що сміливо заряджайте знаряддя бомбами.

При виборі знарядь варто зупинятися на тих, що б'ють далі, тобто на кулеврини. А ось вибір матеріалу не актуальний, поки не знадобиться штурмувати форти, - тоді дійсно на рахунку кожне знаряддя. У звичайних морських боях у вас часто є вибір - продовжувати боротися або піти. Якщо вже з гарматами все буде зовсім погано, то просто повернетеся в порт і полагодити. Але бронзові все ж надійніше будуть.

Але бронзові все ж надійніше будуть

Здається, зараз він попросить грошей.

На абордаж варто брати тільки одиночне судно. В крайньому випадку - пару. Особливо це відноситься до ситуацій, коли вам протистоять великі кораблі. В цьому випадку спроба підчепити відразу 3-4 корабля виливається в серйозні проблеми у вигляді природного убутку екіпажу і істотної переваги противника вже на другому-третьому кораблі.

Сам же абордаж проходить дуже просто. Для початку вибираємо той борт, куди не побігла натовп наших піратів, і починаємо зачищати противника там. Інакше ви будете приречені дуже довгий час розмахувати шашкою за спинами підлеглих, абсолютно не бажають пропускати капітана вперед. Тут вибір простий - колемо всіх, хто попадеться під руку. Якщо противник надумав відстоятися в блоці - рубаємо. Битва з капітаном проходить трохи інакше. Зазвичай вона починається з пострілу з пістолета. Хоча це і дуже слабкий шкоди його здоров'ю, але все ж противник на деякий час гальмує, і ми отримуємо право почати атаку першими. Якщо дуже впевнені в собі - наносите рубають удари (V), але вони повільні і дають противнику шанс ухилитися. А вже якщо той примудрився розпочати такий удар трохи пізніше, то не тільки зуміє ухилитися, але ще і сам видасть по повній програмі. Так що точний розрахунок тут дуже важливий. Куди як простіше колоти до закінчення витривалості (якщо противник встав в блок - рубайте, тут вже він не викрутиться), а потім робити крок убік і бігати колами по каюті. І одного разу здоров'я у ворога таки закінчиться.

Ну і нарешті, штурм фортеці. Найпростіше взяти чавунні кулеврини, зарядити їх ядрами і встати напроти форту. При таких умовах вони стріляють трохи далі, ніж стріляє форт. А це значить, що ми абсолютно безпечно для себе розправляємося з захисними спорудами. А треба-то всього вибити половину знарядь. Для екстремалів підійде атака з бомбами, але тоді треба підходити якомога ближче до форту.

Герой має цілою купою навичок. Але в тому-то і качка, що вчити їх зовсім не обов'язково. Більшість їх розучать запрошені офіцери, які, хоча і за певну плату, дозволять своєму лідерові не витрачати окуляри, зароблені важкими боями, на багато не дуже потрібні йому речі. На що ж окуляри потрібні обов'язково? Це фехтування і пістолети (ми ж збираємося якось вбивати супротивника?), Тактика (нормальні пірати не створюють ескадри, але треба ж якось довести все захоплені кораблі до найближчого порту?) І удача. Останнє - вкрай дивний навик. Він швидше підвищує ймовірність знаходження чого-небудь на захопленому кораблі, ніж якось впливає на цінність знайденого предмета. Та й взагалі предмети знаходяться циклічно - спочатку цінність знайденого поступово зростає, потім руйнується на саме дно, і ми знову починаємо з самих паскудних шабель, поступово піднімаючись. З здібностей герою необхідно все, що відноситься до прискорення приросту досвіду (свого і команди), і навички, що відповідають за виживання в рукопашному бою. А там вже можна дивитися, що вдасться придбати далі.

офіцери

Шторм погано позначається на здоров'ї корабля, зате позитивно - на досвіді.

Саме час згадати про тих, хто нам допомагає в нелегкій справі управління кораблем.

По-перше, це боцман. Для нього важливі показники авторитету і абордажу (їх-то він нам і підвищить). Але я ще жодного разу не бачив жодного боцмана, у якого показник авторитету був би вищим 1. Доведеться качати його самостійно. Не забудьте відразу ж наділити боцмана здібностями, що відносяться до абордажному бою, інакше буде вкрай важко взяти на абордаж навіть самий кволий і незахищений корабель. Крім того, боцман «виганяє» матросів на абордажний бій, без нього можна вийти на абордаж і опинитися на палубі в гордій самоті під хитре хихикання матросів, що спостерігають ваші страждання з рідного корабля.

Наступним за списком йде навігатор. Для нього найважливішим навичок стала, зрозуміло, навігація. Видаємо йому відповідні здібності - корабель буде швидше набирати хід і краще ставитися до відсутності вітру.

І адже ніколи не забудуть вимагати!

Канонір займається виключно питаннями стрільби. З ним ваші знаряддя стріляють точніше (прокачані здатності «влучність» і «знаряддя»).

Лікар має справу з хворобами і ранами, знижуючи втрати від них. Але робить він це якось дуже мляво, а хвороб я, чесно кажучи, взагалі на своєму кораблі не бачив. Зустрічав їх в містах, але тут завчасно зупиняє карантинний пост, а розсудливі люди не стануть проникати в місто в розпал епідемії.

Скарбник дозволить вам вигідніше продавати і купувати. Але хто ж тут займається торгівлею?

Тесляр може полагодити пошкодження корабля прямо під час шляху, що дозволить не повертатися в порт, а продовжувати рейдерство. Однак для цього треба мати на борту дошки і парусину, та й реально тесля займається своєю справою тільки в грі, розпочатої з патчем 1.1.

Нарешті, завершують список троє бійців, які допоможуть нам в рукопашних боях. Тільки не забувайте видавати їм нову зброю, вони теж смертні. Ще кілька вільних офіцерів необхідні як капітани для захоплюваних кораблів і як потенційні губернатори колоній. З огляду на те, що в якості пасажирів грошей вони не просять, купуйте їх, як тільки буде можливість.

команда

Окреме слово варто сказати про команду. Кількість солдатів і матросів від корабля до корабля змінюється (на різних Бриг або шхунах буде різне число діячів цих спеціальностей), а ось мушкетери і каноніри жорстко розподілені.

За солдат і матросів можна особливо не хвилюватися - всі бійці в бій не вступають, а якщо у вас залишилося матросів менше, ніж потрібно для спуску-підйому вітрил, то вашому кораблю саме час йти на дно.

Призначення мушкетерів не дуже ясно - вони багато коштують і першими вмирають. Відчуваю, вони займаються тим, що ловлять на груди ядра.

А ось канонірів бажано мати в повному комплекті - інакше знаряддя будуть повільно заряджатися і погано стріляти.

Коли приводите черговий караван захоплених судів в місто - починайте з того, що виганяйте з захоплених кораблів зайву команду. Самі моряки чомусь не йдуть, і ми ризикуємо зазнати справжні кадрові проблеми, як тільки справа дійде до набору добровольців на корабель.

На жаль, поки особливо нічого розповідати про управління колоніями - аж надто багато в них не працює ...

Почнемо з першого. Адже саме з ростом досвіду нам буде відкриватися сюжет і можливість командувати новими потужними кораблями. Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати.

Як то кажуть, хто не досвідчений - той не водить фрегати

Здається, у цій «шлюпки» нещодавно були вітрила ...

Самий перші очки досвіду можна придбати, навіть не виходячи в море. Для цього треба обійти весь початковий місто і поговорити з товаришами з синіми знаками оклику над головами. Не те щоб вийшло дуже багато, але на перший рівень точно вистачить.

Далі краще найнятися на службу до губернатора (що принесе зайву тисячу на місяць) і почати виконувати його завдання. Принагідно варто відвідати таверну, магазин і пройтися вулицями. У цих місцях можна зустріти товаришів з жовтими знаками оклику над головами. Це означає приватні завдання, на зразок доставки пасажира або вантажу, а може, і конвоювання судна.

(Тут можна дати дві поради. Досвіду за виконання дається тим більше, чим більше оплата. Тому немає сенсу витрачати час на завдання, за які не платять навіть тисячі. Друга порада полягає в тому, що потрібно постійно пам'ятати, де який порт знаходиться. Це допоможе не брати завдань, які вам зовсім не по дорозі. Особливо це стане в нагоді в разі, якщо ви берете завдання в таверні або на вулиці, - там їх повторювати ніхто не буде, якщо не взяли з першої спроби, то потім знак оклику над «корисним »товаришем просто пропаде. При правильному по дходе до набору завдань у вас завжди знайдеться чим зайнятися, і на деяких островах буде відразу кілька «цілей». Здаємо завдання там, де їх і брали: якщо на вулиці - значить на вулиці, а для будівлі, отриманого у губернатора, швидше за все доведеться йти в таверну.)

Можна топити торгові ескадри противника, а не потонуло добро підбирати, пропливаючи по ньому. Як зараз.

Наступним по цінності в досвіді розвагою стане потрапляння в шторм. Там окуляри виходять за сам процес знаходження в епіцентрі негоди. Досить просто перебувати там, і окуляри будуть капати самі собою (чим потужніший ураган - тим більше). Недолік тут один - сильні пошкодження корпусу і вітрил в процесі такого запливу. Так що якщо у вас достатньо коштів, то таким способом можна швидко набрати чимало очок, що особливо корисно на початку гри.

Нарешті, найпопулярнішим способом прокачати свого персонажа був і залишається захоплення або знищення суден противника (або просто пропливають повз). Зрозуміло, існують «поправки» на складність, що виражаються в тому, що звіряче утоплення шхуни Мановар НЕ буде оцінено дуже вже серйозно. А ось захоплення Мановар з брига принесе дуже багато досвіду. Причому нарахування досвіду йде як за захоплення або знищення корабля, так і за стрілянину по ньому. У цю ж категорію можна занести і захоплення колоній, хоча за них досвіду відвантажують куди як більше. Але там і попрацювати треба відповідно.

Тепер перейдемо до грошей. Як їх заробляти? Найпростіше виконувати завдання і отримувати за це певні кошти. Торгувати тут до того незручно і невигідно, що не варто навіть і пробувати. Чи варто намагатися запам'ятати, що куди везти, якщо іноді досить доставити одного пасажира з острова на острів, і ви отримаєте за це більше, ніж за місяць наполегливої ​​доставки вантажів. Те ж саме відноситься і до горезвісної контрабанди, яку все-таки ввели в гру патчем 1.1. Та ж торгівля, вид збоку.

Ще вигідніше захоплювати і продавати суду, але це стає скільки-то доступним, якщо ви все-таки змінили початковий люгер на щось більш пристойне. Інакше дуже багато навоювати не вийде.

Це цікаво: невеликі гроші приносять і капітани здалися кораблів. Тільки не забувайте вимагати за них викуп, інакше скоро їх на борту збереться більше, ніж команди. А при абордажі якась шхуна здається Мановар без звуку.

При деякій вправності такий розворот виконується навіть на Мановар.

Бояться? Значить поважають!

А ось і наша маленька ескадра.

Кораблів в грі не так вже й мало. Хоча навіщо, наприклад, була зроблена та ж бойова тартана - абсолютно не ясно. Тому, подумавши, для початку нам все ж видали люгер, який все одно класом вище, ніж це убозтво. Але в підсумку все одно є набір явно торгових суден, типу флейта або галеона, і швидких або добре озброєних бойових, до яких можна віднести бриг або лінійний корабель. Зрозуміло, перші ми відметемо відразу, толку все одно в них ніякого, а от бойові підлягають деякого обговорення, хоча чимало про них вже було сказано в першій частині опису гри.

Краще за все не підходити до питання вибору корабля занадто радикально. Тобто намагатися з самого початку захопити лінійний корабель на якому-небудь Люгер. Швидше за все, це закінчиться вашої раптовою смертю через те, що на лінійному дуже багато солдатів і вам не вдасться впоратися з ними навіть в тому випадку, якщо пощастило роздобути в свою команду аж трьох бійців. Тим більше що ваших солдатиків на цю смертельну битву вийде строго пропорційно тому, скільки їх є відносно лінкора. Тобто - мало. І навіть якщо вдасться перемогти в абордажною сутичці, підсумком буде заява про те, що лінкор вам не покладено за рівнем. Тому оптимальна «ланцюжок» кораблів: люгер, шхуна, бриг, корвет, фрегат, що-небудь класу Мановар. Хоча, зрозуміло, в цьому ланцюжку одне або кілька ланок може благополучно пропущено. Зате при такому підході вам не буде потрібно докладати надмірних зусиль для того, щоб намагатися взяти воістину неприступні твердині найпотужніших кораблів. В цілому ж корвет ідеально підходить для полювання за іншими кораблями (і взяття їх на абордаж), фрегат цілком згодиться для перестрілки навіть з самими грізними монстрами. А ось полювати на інші кораблі на лінкорі або Мановар складно - аж надто у них погано з маневреністю. Хоча знищити можна одним залпом. Зате берегові форти повинні тремтіти перед ними.

Це цікаво: найдивніший корабель - Мановар. Він може досягати відмінною швидкості при попутному вітрі і в той же час вже при вітрі, що дме строго в бік, різко швидкість скине. Проти вітру він взагалі не ходок. Робіть висновки ...

З приблизними характеристиками всіх кораблів гри можна ознайомитися в таблиці. Приблизні вони тому, що швидкість, життя і маневреність кораблів можуть дещо змінюватися. І, захопивши на бригу інший бриг, ви з подивом виявите, що чужий набагато краще. Так що в таблиці конкретні зразки, одного разу попалися мені в синьому морі або на верфі.

Таблиця 1

Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 одна тисяча чотиреста шістьдесят-один 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504 Кораблі в грі Назва Клас Корпус Знаряддя Швидкість Маневреність Трюм Команда Бойова тартана 7 99 8 - 8 11,24 46 325 39 Люгер 6 600 12 - 8 14,7 38 550 107 Шлюп 5 907 16 - 8 13,6 48 469 154 Шхуна 5 1300 20 - 16 12,8 35 1390 226 Барк 5 1432 16 - 12 11,73 29 одна тисяча чотиреста шістьдесят-один 151 Каравела 5 2009 32 - 12 10,3 47 2834 345 Бриг 4 2200 16 - 24 13,69 39 1667 322 Флейт 4 2576 18 - 12 12,1 35 2816 269 Галеон 4 3150 22 - 16 11,49 29 3212 441 Корвет 3 2700 32 - 24 15,9 41 2019 401 пинаса 3 3800 18 - 24 13,6 31 3804 387 Важкий галеон 3 3972 36 - 24 12,7 27 2820 704 Фрегат 2 3363 46 - 24 12,2 35 2579 578 Лінійний корабель 1 5500 56 - 24 12,7 36 3966 793 Беттлшіп 1 6700 80 - 24 13,2 32 5890 1069 Мановар 1 9905 102 - 24 15,11 29 7199 1504

І цей туди ж ...

Для третьої частини гри проходження її як мінімум коротковато. І це незважаючи на те, що планка якості була дуже серйозно піднята вгору відомої для широкої публіки модифікацією «Піратів Карибського моря». Після до образливого короткого шляху по грі мимоволі замислюєшся - а чи було це саме додаток? Ну да ладно - поки про самих «Корсарах». А працьовиті модостроітелі не змусять себе чекати ...

Почнемо з того, що варто забути про «п'ять незалежних сюжетних ліній». Чию б сторону ми не вибрали - все буде протікати однаково. Хіба що пірати спочатку в сварці з усіма, крім французів, тому набір портів буде серйозно обмежений. Але це не така вже й серйозна проблема. Та й вибір між героями не несе ніяких відмінностей, крім того, чию саме філейну частину ви будете спостерігати перед собою всю гру, - Беатріс або Блейз. Ну і ролики для них різні. Так що - гра одна і абсолютно одна ...

Отже, батько наших героїв помер в кровопролитному бою. Правда, перед смертю він дістав з сейфа карту, порвав її на пару шматків і запустив в море. Само собою, шматки не могли просто так загубитися і, подібно самонавідних балістичних ракет, припливли саме до підросли дітлахам загиблого капітана. Через 20 років. Де вони кочували весь цей час - історія замовчує. Але ця точність гідна окремої згадки. Втім, що робити з шматком карти, нашому герою поки зовсім не ясно, тому доведеться терпляче виконувати завдання від всіх зустрічних і поперечних і захоплювати судна, поки не доростемо до 10 рівня.

Втім, що робити з шматком карти, нашому герою поки зовсім не ясно, тому доведеться терпляче виконувати завдання від всіх зустрічних і поперечних і захоплювати судна, поки не доростемо до 10 рівня

Що творить! Б'є беззахисну дівчину ...

І ось з 10 рівнем і входом в першу-ліпшу таверну все і почнеться. Побачив нас власник закладу одразу ж візьме бика за роги, заявивши, що у нього є для нас деяка ганчірочка. Недорого, всього за 800 монет. В процесі глибоко інтелектуальної бесіди можна збити ціну до 600 монет, зате потім ми таки зможемо об'єднати нашу знахідку і залишився шматок карти в єдине ціле і дізнатися місце, де нас чекають подальші пригоди.

Обіграні в загадці острова - це Сен-Мартін і Мартініка. Ну а трохи вище Мартініки розташований загадковий острівець Домініка, куди нами належить припливти і відвідати місцевий грот. У цьому гроті, абсолютно без будь-яких умов для життя, живе наш зведений брат / сестра, який / яка тут же назве нас злодієм і спробує зменшити кількість життя строго до нуля. Втім, при деякому навику фехтування удача буде нам супроводжувати, і, коли у нашого суперника залишиться близько половини життя, нам буде розказана жахлива історія про заповіти батька, який бажав створити велику державу вільних піратів. Зрозуміло, це почерпнуто з щоденника, що дістався нашому зведеному родичу. В процесі розмови неодноразово буде запропоновано добити співрозмовника, але ми ж не звірі. Втім, від такої дії мало що зміниться, так що вже нехай живе собі.

Втім, від такої дії мало що зміниться, так що вже нехай живе собі

Щось не весел Блейз після встановлення піратського панування в Карибському морі ...

Отже, з грота ми вибралися і вирушили на Іслу-Мону. Там в таверні нам повідають, що мрія про піратському державі продовжує існувати і тепер вся надія тільки на нас. Тільки ось для початку потрібно вбити якогось злобного піратського капітана, який затероризував весь острів (такі ось злісні пірати пішли!). Ось тут вас чекатиме сюрприз, так як на чому цей діяч буде плавати - передбачити неможливо. Найчастіше його можна зустріти на лінкорі. Але одного разу він підставився моєму Мановар на фрегаті. Причому при абордажі боягузливо здався (!). Зате тепер ми можемо з чистою совістю йти в таверну і оголошувати про те, що завдання виконано.

Наступним буде завдання кинути виклик самому головному місцевому пірату. І, зрозуміло, заколоти його своєю шпагою. А оскільки він місцевий чемпіон з фехтування, то зробити це буде дуже нелегко. Певні проблеми створює і його кімната вкрай невеликих розмірів, що не дає можливості нарізати по ній кола. Але впоратися з ним можна, і ось ми вже знову йдемо в таверну.

А там нам запропонують почекати пару тижнів, і тоді все піратські капітани зберуться разом, після чого ми зможемо оголосити їм свою волю. Так що плаваємо де-небудь ці самі два тижні, після чого повертаємося додому і йдемо в який став уже своїм управлінський будиночок. Піратські капітани злегка посопротівлялась нашої мрії, але все ж погодяться з нею. Але найбільший сюрприз буде після засідання - деякі з ваших помічників будуть не згодні з переходом до табору піратів. І висловлять це незгода відходом з корабля, як тільки ви в наступний раз підніметеся на його борт. Так що краще заздалегідь відібрати коштовну зброю у інакомислячих, тому що самі вони його в збройову кімнату чомусь не повертають.

Залишилося тільки одне - довго і нудно захоплювати все-все колонії. Після цього ви подивіться малозрозумілий ролик про те, скільки всяких подій відбулося в цьому світі з появою піратського держави, і ... нам запропонують грати далі. Тільки це буде вже зовсім інша казка ...

Тільки це буде вже зовсім інша казка

Вдалий залп відразу з двох бортів.

Форти можна брати і вночі. Було б бажання взяти.

Сага про баги

«Корсари 3» і баги поки що невіддільні одна від одної. Вихідні патчі рятують від старих і радують новими помилками. Наприклад, новітній (на момент написання статті) патч 1.1 не дозволяв обзаводитися новою зброєю (трофеями з захоплених кораблів) і створював «втрачених» помічників. І якщо з першим просто важко змиритися (дуже важко проходити гру з «зубочистками» першого рівня), то друге - просто труба. Наймаєте ви, наприклад, боцмана. А він через деякий час пропадає, залишаючи збільшення навички абордажу, але без таких корисних речей, як навички. І зарплату вимагати теж не забуває. Змістити цього паразита не можна, тому залишається самому вивчати навички по захопленню кораблів, бо навіть з абордажем в 10 без хоча б початкового вміння в цій справі корабель взяти нереально. Ось і доводиться після кожного чергового бою перевіряти екіпаж на присутність на місці ...

Разом, найкращим на сьогодні залишається патч 1.03. Але і він не позбавлений від ряду проблем, таких як зникаючі з карти кораблі. Тому, якщо вас не лякає повна марність пістолетів після 1.1, то почніть гру в 1.03 і встановіть після цього 1.1. Як не дивно - це саме збалансоване рішення, коли лікується безліч старих проблем і не з'являються нові.

Наостанок - помилка гри для ледачих. Якщо купити пару сотень дощок, то через деякий час вони самостійно розмножаться до мільярдних розмірів. Більше 90000 одному торговцеві не продаси, але і це - дуже багато. Тим більше що недозволеному корабель все одно раніше терміну купити не вийде. Лікується це диво продажем корабля і покупкою нового, вичерпати ці невідомо де існуючі запаси нереально. Так само цей баг може спрацювати для взагалі всіх товарів, якщо при захопленні корабля натиснути на кнопку «взяти все». І тоді у вас можуть з'явитися запаси, які можна порівняти з загальносвітовими.

Держава вільних піратів: як це було

Прекрасну мрію капітана Шарпа про вільному піратському державі свого часу дійсно намагалися виконати і були досить близькі до успіху - але тільки не в Флібустьєрському Карибському морі, а в Індійському океані, на острові Мадагаскар і прилеглому до нього острівці Сент-Марі.

Як відомо, Папа Римський Олександр VI (Борджіа) своєю буллою розділив нововідкритий мир між Іспанією і Португалією, в нагороду за Колумба, да Гаму і Магеллана: все, що відкрили на захід від 30 меридіана, відійшло до Іспанії, все, що на схід, - Португалії. «Уточнена версія» цієї булли відома як Тордесільяський договір.

З цієї буллі Індійський океан став португальським. Але Португалія, на відміну від Іспанії, швидко втратила контроль над тим, що відбувається, а англійці поки ще боязко облаштовувалися на азіатському березі. І ось в кінці XVII століття Мадагаскар став де факто володінням піратів, а незабаром там була проголошена держава - Ліберталія.

Але піратська вольниця не могла довго протистояти «справжнім» державам - і пірати запросили підтримки у шведського короля Карла XII. Ця авантюра була цілком в дусі «короля-лицаря», але у нього до того моменту назріли великі проблеми у війні з Росією. І друге речення відправили ... Петру I.

На жаль, як добре відомо, Мадагаскар Росії не належить. Експедиція, відправлена ​​Петром, зазнала невдачі через шторм, а другу зібрати не встигли - Ліберталія розпалася сама по собі. Держава вільних піратів став жертвою власного пристрою: браві капітани просто побилися, і їх швидко придушили сусіди. 1723 - останній рік існування піратської держави.

На що ж окуляри потрібні обов'язково?
Ми ж збираємося якось вбивати супротивника?
Нормальні пірати не створюють ескадри, але треба ж якось довести все захоплені кораблі до найближчого порту?
Але хто ж тут займається торгівлею?
Як їх заробляти?
Бояться?
Після до образливого короткого шляху по грі мимоволі замислюєшся - а чи було це саме додаток?
На що ж окуляри потрібні обов'язково?
Ми ж збираємося якось вбивати супротивника?
Нормальні пірати не створюють ескадри, але треба ж якось довести все захоплені кораблі до найближчого порту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация