Колишній президент Малаві заперечує звинувачення в корупції, пов'язані зі скандалом «кешгейт»

У вівторок колишній президент Малаві пообіцяла повернутися в цю країну на південному сході Африки, щоб постати перед судом за звинуваченнями в корупції, які вона заперечує.

У понеділок представник поліції підтвердив видачу ордера на арешт колишнього президента Джойс Банди, як повідомляє агентство Reuters .

Екс-президент Малаві Джойс Банда (Фото:   Lindsay Mgbor / Department for International Development, CC BY 2 Екс-президент Малаві Джойс Банда (Фото: Lindsay Mgbor / Department for International Development, CC BY 2.0 )

Банда поїхала з Малаві в 2014 році, програвши на виборах нинішньому президенту Пітеру Мутаріка. зараз вона почесний співробітник Міжнародного наукового центру імені Вудро Вільсона (Woodrow Wilson Center) і організації Center for Global Development у Вашингтоні.

«Я збираюся повернутися, тому що я не винна і жодного разу не порушувала закон», - сказала Банда журналістам Reuters , Прилетівши з США в ПАР, де вона займається благодійністю.

Висунуті проти Банди звинувачення пов'язані з корупційним скандалом, що розгорівся під час її президентського терміну і який отримав назву «кешгейт».

За інформацією BBC , «Кешгейт» став найбільшим в історії Малаві корупційним скандалом: передбачається, що держчиновники викрали з бюджету країни до 250 мільйонів доларів.

Ще будучи при владі, Банда замовила незалежну перевірку підозр у корупції, і яка виконувала її британська бухгалтерська фірма Baker Tilly прийшла до висновку, що Банда не має відношення до розкрадання будь-яких державних коштів, як пише The Economist .

Однак за час її терміну пролом в бюджеті тільки продовжила рости. Всього за шість місяців - з квітня по вересень 2013 року - було вкрадено близько 32 мільйонів доларів, що становить майже 1 відсоток від річного ВВП Малаві.

Кошти були виведені за допомогою махінацій з урядової комп'ютерної системою. Хакери дотримувалися однієї і тієї ж схеми: вони виписували компаніям, створеним виключно для відмивання грошей, чеки за нібито продані товари та надані послуги.

З моменту викриття злочинної схеми по цій справі було засуджено понад 70 чиновників, держслужбовців і підприємців, як передає Al Jazeera .

Це, за повідомленням Reuters, Банда ставить собі в заслугу: «Я єдиний президент, який дістався до самих витоків корупції і створив першу в історії комісію для її розслідування», - сказала вона.

Представник поліції, який повідомив про видачу ордера на арешт Банди, додав, що наявні свідчення «викликають виправдані підозри» в тому, що вона дійсно скоїла злочини, в яких її звинувачують.

Прес-секретар Банди Андекуче Чантунья заявив, що вона поки не отримала ордер, але як тільки отримає, відразу ж прибуде в Малаві, як передає Capital Radio Malawi .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация