Коломойського лаяли за зачіску і не дали золоту медаль через неповагу до прапора СРСР

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 липня 2011, 7:44 Переглядів: 14 липня 2011, 7:44 Переглядів:   Близькі друзі називають Коломойського Беня

Близькі друзі називають Коломойського "Беня".

Коли мова заходить про мільярдера Ігоря Коломойського, його називають одним з найвпливовіших людей в Україні. І важко повірити, що колись солідний бородатий нині чоловік (член наглядових рад Приватбанку, нафтопереробного комбінату «Нафтохімік Прикарпаття», а також нафтовидобувної компанії Укрнафта - це лише невелика частина переліку його бізнесу) був худеньким пацаненком з кучерявим волоссям.

Читайте також: Пінчук в школі був "Пикус" і бастував через котлет

Сьогодні витоки капіталу Бені (так його називають близькі друзі), багато хто шукає в сім'ї. Але, як вважають ті, хто знав його і його батьків ще років 30-40 тому, коли вони жили в Дніпропетровську, - не там копаються. Сусіди і вчителі характеризують батьків Ігоря як "простих інженерів". "Мама Зоя Ізраільевна працювала в інституті" Промбудпроект ", а тато Валерій Григорович - в конструкторському бюро Дніпропетровського металургійного інституту", - згадує класний керівник Коломойського Зоя Григорівна Доброжан.

По дворах НЕ шлявся. Жили тоді Коломойські на вулиці Шкільній, нині - Гавриленко, в п'ятиповерховій хрущовці, в звичайній двокімнатній квартирі. Згідно з розповіддю сусідки з квартири № 24 Інни Андріївни, цей будинок був спочатку виділений Промстойпроектом для заселення євреям, тому вони становили близько 80% мешканців, хоча зараз вже все, в основному, роз'їхалися, а хтось помер. "Коли у нас був єврейський будинок, то ми й горя не знали, так все жили дружно, - каже мешканка цього будинку Анна Олексіївна Ковальова. - Ми всі один одному допомагали, ходили на суботники". Ігор був хлопець з характером, та ще й яким! Такий, знаєте, собі на умі. Але дуже серйозний, ще не веселий. Вітався з усіма сусідами. Тут, звичайно, самий шебутной був Роман Приз, який жив в 13-й квартирі, зараз він в Німеччині. А Ігор - той все не по компаніям, а додому, займатися прагнув.

Дружив він зі Станіславом Немченко і в принципі, хлопці вони були хороші, не під стати теперішнім - спокійні. Знай собі в футбол ганяли на стадіоні. Чи не бешкетували. На лавочці під вікнами я не пам'ятаю, щоб вони галасували, якщо збиралися, то, в основному в шкільному дворі. Ну, а грали у що? По-моєму, коли був маленькими - то в хованки. І я от пам'ятаю, що якщо вже ті хлопчаки сиділи на лавочці перед під'їздом, то ні пива, ні портвейну під лавочками не було, хіба що насіння клацали, не те, що теперішні хлопці ".

Вторить сусідкам і ще одна - Ольга Сергіївна з квартири № 26: "Я працювала з мамою в одному інституті. Вона була в відділі металоконструкції старшим інженером в той час. А я працювала в іншому відділі. Дуже приємна жінка, завжди посміхнеться, привітається. Валик , як називали папу Ігоря, теж дуже приємний. ні криків, ні лайки ніхто у них не чув. Вдягалися вони, як і всі ми - в радянський шірпортеб, а в холодильник я до них не заглядала, але зовні вони ніколи від нас нічим не відрізнялися. Тому для нас всіх такий величезний капітал сина - загадка. оварівалі, що нібито батько Зої колись був власником артілі і гроші у них були приховані, але все це не стикується з фактами, які ми бачили. Але що він виб'ється в люди - цього ми цілком очікували. Як мені розповіла Валя Немченко - мама його друга Славіка Фрідмана - то Ігор умів усе прораховувати наперед, і взагалі було щось дуже розумне в цього хлопця, проникливе. Серед однолітків, як я чула, він був досить жорсткий хлопець, без сюсюкань, правду-матку в очі говорив. А коли сиділи хлопці на лавочці перед будинком, то, звичайно, шуміли. Але Ігоря серед них практично не бувало, напевно, займався все ".

Сьогодні в школі Коломойського кажуть, що з 42 учнів у класі, потім третину села до в'язниці за хуліганку або ж перебувала під пильною увагою міліції, але майбутній олігарх завжди обходив авантюрні компанії стороною.

Школа №128
Школа №128. Сюди Ігор відходив то чи 8, чи то 10 років

ВЧИТЕЛІ обожнюю. Маленький Ігорьок пішов вчитися в дніпропетровську школу № 128, яка знаходиться прямо збоку від будинку, де жила сім'я. Худенький, кучерявий, усміхнений хлопчак зачарував багатьох вчителів до кінця навчання. "З усіх моїх учнів Ігор залишається у мене в пам'яті одним з найздібніших, - згадує класний керівник Коломойського Зоя Григорівна Доброжан, яка вела креслення, - і розумних. Він ніколи не був цвяхом програми або лідером в класі, але його дуже поважали хлопці і воліли пальця в рот не класти: хлопчик міг відповісти. Хоча сам він нікого не задирав і взагалі був собі на умі. От тільки незрозуміло, чому він такий маленький ростом вийшов: тато у нього був високий, ставний ...

Був у нього приятель Андрій Глейцман, вони були однієї національності, і Ігор допомагав цьому значно слабшому за знаннями хлопцеві. Я думаю, причина цього лежить не тільки в бажанні допомогти другу, але і в бажанні підтягнути людини своєї національності.

Повірте, Ігор в школі ніколи не висловлював ніякого націоналізму, він шанобливо ставився до українців, росіян, взагалі національне питання поруч з ним як би не стояло. Але це була зовнішня сторона. Оскільки я все ж зобов'язана була спостерігати за своїми дітьми, то я вам скажу, що в душі він все ж націоналіст у хорошому сенсі слова. Так, він дуже шанує євреїв і вдома у них шанувалися національні традиції.

А про те, що Коломойський з раннього віку був схильний до аналітики, свідчить хоча б такий випадок. Після уроків якось Ігор був черговий по класу і прийшов прибирати ввечері, а я питаю:

- Ти зробив уроки?

- Немає ще.

- Чому?

- Так я над фізикою довго сидів. Ось прочитав, що молекули рухаються по дротах, і все думав, як би побачити ці молекули, як вони там рухаються, що людина говорить на одному кінці дроту, а чутно на іншому.

Ось він над усім так думав і аналізував, що, як і куди рухається, у нього ще в дитинстві був неабиякий спосіб мислення. Мені здавалося, що в навчанні йому цікаво все, здавалося, що він просто стежить за відкритим ротом вчителя і вбирає слова ".

Навчався на відмінно
Навчався на відмінно. За предметами - одні "5", а поведінка - задовільний

"ШИРОКИЙ ЛЮДИНА". Яким майбутній мільярдер був поза школою, часто спостерігала мама його друга Славіка Фрідмана Валентина Михайлівна Немченко: "Ігорьок дуже любив спортивні ігри, - пригадує жінка. - Дітьми вони бігали в футбол часто грати. По-моєму, він був нападник, в воротах точно не стояв ". Я пам'ятаю, що Ігор займався шахами успішно, був кандидат в майстри спорту. Колись з ними жила бабуся - бабуся матері, прабабуся Ігоря. Вона вже померла, була дуже старою. А ось коли вже у Зої Ізраільевни помер батько, сім'я вже переїхала на іншу вулицю і тоді мама її теж жила разом з ними. Прабабусю Ігорьок дуже любив ".

Кілька років тому один Коломойського Михайло Бродський опублікував у своєму блозі, в Інтернеті, історію, яку, як він стверджує, розповідала мама Ігоря всім його друзям: "У дитинстві Ігор приходив в пісочницю зі своїми іграшками. Сидячи в пісочниці, він збирав всі свої іграшки і іграшки інших дітей і не віддавав їх назад. Всі діти плакали, поки не приходила мама і не забирала їх у нього сама і роздавала їх назад діткам. Це було досить часто ".

Класний керівник Доброжан не поділяє цей приклад. За її твердженням, Ігор завжди давав однокласникам списати завдання і "взагалі був чуйним". Якщо його просили замінити в графіку чергування, то він завжди заміняв без суперечок ".

Чи не згодна з тим, що Коломойського можна було назвати жадібним, і Валентина Немченко: "Що ви! Ігор широкої душі людина. Для своїх, звичайно. Знаю, що він допомагає багатьом, я знаю таких людей, яким він лікарів знаходив, оплачував лікування за кордоном, з роботою допомагав. А в дитинстві ... Ну ось грали вони з сином в солдатики, войнушки всякі, так Ігор прийде до нас зі своїм пакетом якихось танків, літаків, в солдатики вони гралися. Ділили іграшки, сварок не було, але , правда, потім він все збере акуратно і з пакетом і піде ".

Приховано. Згідно з розповіддю Зої Григорівни, вони з учнями дуже любили ходити в походи. "Ми весь час були в лісі, - намагається пригадати деталі учитель - але Ігор ніколи не відповідав ні за багаття, ні за провіант, ні за гри. Він був на рідкість урівноважений і якийсь ... непомітний. Намагався уникати, якщо хлопці фотографувалися компанією - видно, не любив фото, пам'ятаю, стане в сторонку від об'єктива і стоїть. Взагалі, Ігор не особливо любив ці вилазки: він ходив з нами, але не завжди. Іноді було видно, що демонструється їм спокій його - це не стільки особливість темпераменту , скільки плід його зусиль в контролі над собою, рез льтати виховання в сім'ї. Я не пам'ятаю його, що захищає люто точку зору свою, але всі знали, що своєю думкою він не поступиться. Скаже коротко, але ємко: піди! І у нього на кінці мови ніколи не бовтався те, що в душі було .

Хрущовочка
Хрущовочка. У ній, в квартирі № 9, жила сім'я Коломойського

Ось батьки були куди більш активні і веселі. Вони часто ходили з нами в ліс і допомагали доглядати за дітьми. Обидва приділяли багато уваги вихованню сина, часто приходили в школу, цікавилися успіхами. При цьому вони не завжди були задоволені результатами навчання сина, але дуже тактовно слухали все, що говорилося про нього і не висловлювали претензій.

Сестричка. Коли Ігорю виповнилося 12 років, в сім'ї народилася довгоочікувана донечка. "Ой, який Ігор турботливий брат, - класний керівник Лариси Коломойської Анна Михайлівна Білоброва також потрапила під чарівність хлопця і готова захоплюватися його тій, дитячої хлопчачої посмішкою. - Якщо Лариса кудись їхала або йшла, то її проводжали і зустрічали всією родиною. Ми дуже часто подорожували з класом Лариси - в Карелію, Прибалтику, Крим , І Ігор неодноразово допомагав нам: оплачував поїздки кількох учнів, які не мали матеріальних можливостей. Сам він на той момент вже відчутно став на ноги.

Лариса
Лариса. Молодше брата на 12 років, а він піклується про сестру

До Ларисі (зараз вона живе також в Швейцарії, як і брат, і за версією вчительки - працює в своїй галереї мистецтв - Авт.) Вони ставилися як до лялечки, це був дуже довгоочікувана дитина. А взагалі батьки Коломойські самі були як піонери: чуйні і дуже демократичні. Наприклад, мама Зоя Ізраільевна якийсь час ходила брати уроки танців у одного відомого актора. При цьому вони були врівноваженими: Зоя не підвищувала голос взагалі, та й тата я кричущим не бачила. Пам'ятаю, якось ми збиралися в поїздку, і у одного хлопчика повинен був бути день народження, тому я просила батьків перевірити всі сумки дітей на предмет спиртного. І тато Коломойський раптом сказав: "Анна Михайлівна, так давайте вже відзначимо все разом - там або тут!". З гумором підходили до всього.

Коли був випускний у Лариси, Ігор був тут і батьки їх організували з батьківським комітетом оформлення. Знайшли офіціантів, красу навели ну просто казкову! А до обіду наступного дня під моїми вікнами машина і Коломойські мене звуть: "Анна Михайлівна, спускайтеся, всі батьки і діти вже чекають". І ми всі поїхали до них на дачу.

Не скажу, що це була розкішна дача, як зараз бувають - ні, просто будиночок, але велике подвір'я, з садом, всім було, де розміститися. Правда, вони зробили басейн на той час: розміром як дві або три ванни, але все-таки. Зоя Ізраільевна - жінка дуже господарська і майстрова, вона все могла організувати і все показувала як що робити ".

КОНФЛІКТ ЧЕРЕЗ ПРИЧЕСКИ ... Якщо до закінчення 8 класу з біографією мільярдера все ясно: відмінник в 128 школі, то далі історія , Як це часто буває з Коломойським, заплутується.

Коли "Сегодня" тільки навідалася в школу № 128, теперішня завуч Валентина Дмитрівна, посилаючись на слова старих вчителів, пояснила: "Вчився добре, але був дуже гострий на язик і сильно посварився з директором школи, кажуть, навіть матом, за що його вигнали , і він перейшов до школи № 21 ".

Ми зв'язалися з завучем з виховної роботи того часу Марією Яківною Хмарою, яка конфлікт не заперечує, проте, категорично відкидає те, що такого блискучого учня як Коломойський могли вигнати: "Ігор був працьовитим і розумним. Він саме домагався п'ятірок. Але, по-моєму , він медаль отримав все ж в 21-й школі. Ах, коли це було! з директором він посварився через своїх пишних кучерів - дуже у нього були кучеряве волосся, а тоді таку зачіску було не можна носити. Але щоб Ігор матом ... це не про нього. Він розумний, начитаний хлопчик був. Якщо клас брав участь в "А ну-ка, хлопчики", то він брав участь з задоволенням. Я пам'ятаю смутно, але, по-моєму, хлопчики тоді чистили картоплю або яблуко на найдовшу шкірку, косички заплітали, ще щось ... А після 8-го класу у нас був учитель фізики, який йшов працювати в 21-ю школу і забрав його з собою ".

А після 8-го класу у нас був учитель фізики, який йшов працювати в 21-ю школу і забрав його з собою

"Все не так, - вважає Ганна Михайлівна Білоброва, - це якраз завуч Хмара викликала батьків Ігоря в школу через зачіску. Вона була нестерпно суворої і прискіпливої. І при мені тато прийшов з газетою московської до неї і показував зачіски учнів - адже Ігор просто не міг укласти волосся, як їй хотілося б, в силу того, що вони неслухняні ".

... АБО непатріотизмом. А ось класний керівник Зоя Доброжан в принципі спростовує перехід її кращого учня куди-небудь: "Та ви що! Я його випускала, я, - здивувалася вона на розпитування" Сегодня ". - Але неприємна історія з його випуском дійсно була. Ігор само не отримав золоту медаль, а всього лише п'ятірки атестат (з двома четвірками, тоді це вважалося допустимою нормою для відмінника, але не допустимої для медаліста - Авт.) через звинувачення в НЕ патріотизм!

Вже коли він був у випускному класі, хлопці проходили медогляд. І медкомісія влаштувалася в Ленінській кімнаті. Поки одних оглядали, то інші діти відкривали двері і заглядали. Хлопці закривалися, закривалися, а потім це набридло, і Ігор взяв червоний прапор і всунув держак в ручку дверей, щоб ніхто більше не міг відкрити її. Воєнрук був присутній там, але він спершу не бачив цього, а потім обурився. А ось на підсумковому педраді воєнрук виступив з патріотичною промовою, де звинуватив Ігоря, що той не поважає символи держави, і мене як класного керівника, що я не прищепила це повага. А я навіть цього моменту і не бачила. Але цей випадок став основною підгрунтям, через що Коломойського позбавили медалі, хоча закінчував він школу на відмінно. Коли прийшли батьки Ігоря, вони вели себе дуже гідно. Було видно, наскільки їм це боляче, але вони все взяли без докорів і образ. А я була безсила допомогти. І тоді тато сказав, що їх син і без медалі надійде в металургійний, хоча сумнівів в тому не було. А що стосується 21-ї школи, то Ігор ходив туди до математику чи фізику займатися ".

Як би там не було, відомостей в 128-й школі за 10-й клас того року немає, а в 21-й школі адміністратор на запит "Сегодня" зробила круглі очі: "Коломойський у нас? Вперше чую. Відомості тих років не збереглися , та й учителів, які могли б випускати дітей тих років, вже немає в живих. Так що якщо він у нас і вчився, ми підтвердити це не можемо ".

Табірний ЛЮБОВ. Після школи Коломойський вступив куди і хотів - в Днепропетроськ металургійний інститут, а незабаром одружився. І тоді все друзі переконалися, що постійністю Беня відрізняється не тільки в навчанні, але і в любові. Як розповіла нам Валентина Немченко, свою майбутню дружину Ірину Ігор зустрів ще в 13 років, в піонерському таборі: "Тільки вона його молодший року на півтора. Жила її сім'я десь на Тополі (спальний мікрорайон в Дніпропетровську - Авт.), Але відразу ж, коли вони познайомилися або її сім'я вже пізніше туди переїхала, я не знаю. Мені це здавалося краєм географії, а Ігор всі ці роки до неї їздив, доглядав, значить. Ми ще, коли він в школі вчився, дивувалися цьому сталості - за всі роки тільки одна дівчинка і більше ніхто йому не подобався. А коли вони поженіліс ь, на 3-му або 4-му курсі, ми ще більше цьому дивувалися, а вони і до цього дня разом живуть.

Іра закінчила, по-моєму, заочно, якийсь логапевтіческій факультет. І, як мені здається, працювала відразу в школі, вона ж дівчинка з найпростішої сім'ї. Дочка у Іри та Ігоря, Анжеліка, народилася буквально відразу після закінчення ним інституту. Жили вони тоді зовсім небагато: на початку навчання Ігор жив з батьками. Якщо не помиляюся, то навіть відразу, коли хлопець одружився, то він привів Ірину в квартиру батьків. Але коли у Ігоря народилася дочка, то Зоя з Валиком зробили обмін житла, вони поміняли квартиру, на велику. Бабусю Ігоря, Зоїні маму, забрали до себе, а Ігор переїхав в бабусину квартиру ".

Що ж все-таки допомогло вибитися синові інженерів не просто в люди, а в дуже впливові люди? Все ж більшість з тих, хто його знає, вважає, що в корені лежать "неординарний аналітичний розум і приголомшливі математичні здібності".

А Зоя Григорівна Доброжан додає: "Але спершу він все ж знайшов стартовий капітал. Наскільки я розумію, в цьому йому здорово допомогла єврейська громада, з якої він підтримує тісні зв'язки і по сей день, а вже далі він інвестував в ці гроші свій мозок" .

ДОСЬЄ. РОЗПОЧАВ З ІМПОРТУ ОРГТЕХНІКИ

Дочка Ігоря Коломойського Анжеліка з чоловіком
Дочка Ігоря Коломойського Анжеліка з чоловіком

Ігор Коломойський народився 13 лютого 1963 року в Дніпропетровську. Закінчив Дніпропетровський металургійний інститут, за фахом - інженер. Коли, в 1988 році, вийшов перший в СРСР Закон про кооперацію, то разом зі своїм бізнес-партнером Геннадієм Боголюбовим він заснував компанію з імпорту оргтехніки з Південно-Східної Азії, і разом вони створили компанію під назвою "Сентоза". Потім з партнерами Коломойський створив "ПриватБанк", поклавши початок групі "Приват".

Сьогодні Ігор Коломойський, який живе переважно в Швейцарії, володар двох громадянств, українського і ізраїльського, - член наглядових рад "ПриватБанку", нафтопереробного комбінату «Нафтохімік Прикарпаття», а також нафтовидобувної компанії "Укрнафта", телеканалом 1 + 1 та багатьма іншими підприємствами. Одружений, має двох дітей, недавно старшу дочку Анжеліку видав заміж за Олега Бокоева (на фото).

Стан: за даними журналу "Форбс", у 2011 році воно становить $ 5,323 млрд.

Читайте найважлівіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Коломойського лаяли за зачіску і не дали золоту медаль через неповагу до прапора СРСР". інші бізнес новини Дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Медведєва Олена

Если ви нашли помилки в тексті, віділіть ее Ведмедики и натісніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати ПОВІДОМЛЕННЯ про помилки автора?

Віділіть некоректно текст ведмедика

Дякуємо! ПОВІДОМЛЕННЯ Відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ну, а грали у що?
Чому?
Як би там не було, відомостей в 128-й школі за 10-й клас того року немає, а в 21-й школі адміністратор на запит "Сегодня" зробила круглі очі: "Коломойський у нас?
Що ж все-таки допомогло вибитися синові інженерів не просто в люди, а в дуже впливові люди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация