Комплекс екскурсій, присвячених Києву в роки Великої Вітчизняної війни (автобусна екскурсія)

Звання «Місто-герой» Київ отримав за мужність і героїзм, проявлені його мешканцями в роки Другої світової війни Звання «Місто-герой» Київ отримав за мужність і героїзм, проявлені його мешканцями в роки Другої світової війни. У нашому місті налічується близько чотирьохсот пам'ятних місць, пов'язаних з військовими подіями.

Влітку 1941 року на 73 дні були затримані німецько-фашистські війська під Києвом, проте гітлерівцям вдалося окупувати місто. Про героїчній обороні Києва нам дає уявлення музей " Оборона Києва - Київський укріпрайон - Пояс Слави ".

Понад два роки тривав один із найстрашніших періодів в історії столиці України - період гітлерівської окупації. Бабин Яр: ці два слова пройняті особливою скорботою, бо, кажуть вони про одне важких злочинів проти людства. Про них ми детально розповімо на екскурсії до Бабиного Яру. Досить згадати також Дарницький і Сирецький концтабори, щоб усвідомити глибину трагедії цих років для нашого міста. І це - далеко не повний перелік злодійств, скоєних фашистами в Києві.

Операція з визволення Києва, проведена Червоною армією восени 1943 року, і зараз вивчається у військових навчальних закладах як зразок наступальних бойових дій. Про неї Ви дізнаєтесь на екскурсії в Нові Петрівці: по місцях боїв за визволення Києва, з відвідуванням музею-діорами «Битва за Кіев.Лютежскій плацдарм».

В рамках екскурсій, присвячених Києву в роки війни, Ви побачите: Голосіївські висоти ( «ключ до Києва» під час боїв під Києвом 1941 року) - ДОТи Київського укріпрайону, в т.ч. в селищі Білогородка - Бабин Яр (Сирецький меморіальний комплекс) - стадіон «Старт» (влітку 1942 року тут відбувся «матч смерті») - село Нові Петрівці (початок Київської наступальної операції; музей-діорама, бойова техніка тих часів) - Музей Великої Вітчизняної війни (скульптура Батьківщина-мати - одна з найвищих в світі і ін.).

У зв'язку з великою кількістю об'єктів по темі Другої світової війни, їх віддаленістю один від одного, рекомендується комплексний підхід до знайомства з ними (проведення декількох екскурсій). Ви можете повідомити нам, які з об'єктів хотіли б відвідати, а ми сплануємо для Вас оптимальний маршрут.

Всім добре відомий один із символів оборони міст Радянського союзу часів Великої Вітчизняної війни - так званий «їжак». Це залізничні рейки, які посередині цементувати бетоном. Їх встановлювали там, де очікувалося танкове наступ фашистів.

Разом з тим, мало хто знає, що на початку Великої Вітчизняної війни це була київська новація, розроблена генерал-майором технічних військ Михайлом Горрікером влітку 1941 року, коли фронт наближався до міста.

Випробування «їжака» пройшли на Сирецькому танковому полігоні на околицях Києва того часу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация