Корисні властивості кавуна

  1. Корисні властивості і застосування кавуна в народній медицині і косметології Склад м'якоті кавуна...
  2. Як продовжити термін зберігання кавуна

Корисні властивості і застосування кавуна в народній медицині і косметології

Склад м'якоті кавуна інакше як багатим не назвеш: тут є цукру (глюкоза, сахароза, фруктоза), пектинові речовини, клітковина, каротин, вітаміни C, B1, B2, PP, фолієва кислота, мінеральні речовини (серед них залізо і фосфор).

Крім ягід з червоної або рожевою м'якоттю зустрічаються і екземпляри з жовтою - результати схрещування звичайного і дикого кавуна. За смаком вони досить солодкі, а на додачу містять ті ж корисні речовини, що і їх більш звичні нам за кольором побратими.

До основних рис найбільшою в світі ягоди - сечогінний, завдяки чому її рекомендують їсти при набряках або циститі, і жовчогінний До основних рис найбільшою в світі ягоди - сечогінний, завдяки чому її рекомендують їсти при набряках або циститі, і жовчогінний. Клітковина, яка міститься в кавунової м'якоті, сприяє виведенню холестерину з організму.

Чи можна їсти кавуни діабетикам? Невеликі порції кавуна можуть бути корисні при цукровому діабеті, але в великих кількостях при цьому захворюванні він строго заборонений. Якщо у вас є сумніви щодо використання кавунів, обов'язково зверніться за консультацією до свого лікаря.

Корисними властивостями володіють і кавунові кірки. Так, з них готують відвар, теж володіє сечогінною дією, їх заварюють і п'ють при коліті. Крім того, з кавунових кірок роблять смачні цукати, мармелад і варення, що сприяє нормалізації травлення.

Навіть кавунове насіння, які багато хто звик викидати, заслуговують на увагу - в них містяться вітаміни і жирне масло. До речі, масло з кавунових кісточок широко застосовується як в кулінарії, так і в косметології. Їм часом замінюють рослинні масла і додають, наприклад, в салати (не рекомендується використовувати масло в гарячих стравах).

Завдяки низькій калорійності кавуна його нерідко рекомендують людям, які прагнуть схуднути. Так, дієтологи радять його клієнтам, які страждають від зайвої ваги, для розвантажувальних днів.

Також вважається, що кавунова м'якоть і сік володіють жарознижувальну дію і допомагають при запаленнях, покращують травлення в цілому, позитивно впливають на обмінні процеси в організмі. Крім того, вони використовуються при профілактиці серцево-судинних захворювань, а сік застосовується при варикозному розширенні вен. Засіб для втамування спраги при лихоманці: розтерти товчені насіння кавуна в холодній воді в пропорції 1:10. Щоб поліпшити смак, в напій можна додати трохи цукру або фруктовий сироп.

Застосування кавуна в косметології

Сік і м'якоть кавуна також застосовуються в косметології. Якщо ви хочете освіжити шкіру обличчя, протріть її шматочком замороженого соку кавуна. Залиште сік підсихати ще хвилин на 15-20, потім змийте холодною водою і намажте живильним кремом. Також м'якоть кавуна (або ватяний тампон, змочений в соку) допомагає боротися з сухою шкірою обличчя, а лосьйон, приготований з кавунового і огіркового соку в рівних пропорціях, дозволяє впоратися з почервоніннями.

Прийнято вважати, що масло кавунових кісточок допомагає при акне, підвищує еластичність шкіри в цілому. Також його наносять на волосся як маски, щоб зробити локони більш м'якими і шовковистим, вирішити проблему посічених кінчиків. Крім того, масло застосовується в ароматерапії в якості базового.

Лосьйон для зволоження шкіри обличчя

Розтерти м'якоть кавуна, дати їй відстоятися протягом години-двох, потім вичавити сік. Змішати 400 мл соку, столову ложку меду і чайну ложку солі. Процідити склад, і додати до нього 200 мл горілки. Протирати лосьйоном обличчя, не змиваючи його ще протягом 1-2 годин. Тримати лосьйон в холодильнику - так він буде зберігатися довше.

Маска для попередження в'ялості шкіри

Нарізати м'якоть кавуна, вичавити сік через марлю, намочити їм марлеву серветку і залишити на обличчі на 15-20 хвилин. Змити маску кип'яченою водою кімнатної температури, почекати, коли шкіра висохне, і змастити живильним кремом.

Тонізуюча маска для шкіри обличчя

Змішати півсклянки густої манної каші, приготовленої на молоці, з яєчним жовтком. Додати по 2 чайних ложки кавунового соку, меду і рослинного масла, половину чайної ложки солі. Нанести отриманий склад на обличчя на 20-30 хвилин.

Нанести отриманий склад на обличчя на 20-30 хвилин

Як продовжити термін зберігання кавуна

Цвіте кавун в червні-липні, а вже в серпні-вересні на ньому з'являються довгоочікувані плоди (збирають їх у міру дозрівання). Саме на останні місяці доводиться сезон кавунів - проте багатьом хочеться продовжити задоволення, і їх можна зрозуміти.

Щоб зберегти свіжість кавуна ще на кілька місяців, рекомендується тримати плоди в сухих прохолодних місцях (наприклад, підвалі або льосі, якщо вони є) підвішеними в сітках, або прибирати в ящики з золою.

Також кавуни можна солити - для цих цілей краще вибирати не остаточно дозрілі екземпляри. Відібрані кавуни проколюють гострим предметом і поміщають в міцний розсіл (в цьому випадку для засолювання підійде бочка; якщо її немає або ви збираєтеся солити в міській квартирі, можна порізати кавун на шматочки і обійтися банкою). Смак такого блюда може здатися незвичним, проте його часто використовують як закуску або гарнір до рибних і м'ясних страв.

Увага Увага! У кавуна є властивість накопичувати нітрати після застосування азотних добрив - особливо багато шкідливих речовин залишається під кіркою. Велика кількість нітратів може призвести до отруєння - так що якщо ви засолюють не одну тільки м'якоть, але ще і шкірку, краще взяти домашні кавуни.

Ще один спосіб продовжити кавуновий сезон - виварити кавуновий сік до консистенції густого сиропу (це називають кавуновим медом). Він може зберігатися тривалий час без втрати корисних властивостей. Єдиний мінус кавунового меду - високий вміст цукрів, через що він заборонений хворим на цукровий діабет.

Єдиний мінус кавунового меду - високий вміст цукрів, через що він заборонений хворим на цукровий діабет

Чи можна їсти кавуни діабетикам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация