Кожен десятий автомобіль з іноземними номерами в РФ - порушник

За даними Митного Управління РФ, кожен десятий автомобіль з іноземними номерами на наших дорогах є об'єктом митного правопорушення.

Основне правопорушення при експлуатації автомобіля з іноземними номерами - це прострочений період знаходження його на території РФ. Відповідно до чинного митного законодавства, іноземні фізичні особи мають право тимчасово ввозити на митну територію Митного союзу транспортні засоби для особистого користування, зареєстровані на території іноземних держав, на термін свого перебування, але не більше ніж на один рік, із звільненням від сплати митних платежів.

До закінчення терміну тимчасового ввезення людина, який здійснив тимчасове ввезення, зобов'язаний звернутися до митного органу для продовження терміну або повторного продовження терміну тимчасового ввезення, або для митного декларування транспортного засобу з метою його випуску у вільний обіг.

Зворотне вивезення з митної території Митного союзу тимчасово ввезених транспортних засобів для особистого користування може бути здійснений через будь-який митний орган.

В даний час діє 51 автомобільний пункт пропуску на території Центрального (ЦТП) і Північно-Західного (СВТУ) Митних управлінь. Протягом 2013 років через них було тимчасово ввезено 3,44 млн автомобілів. За даними ЦТП і СВТУ, порушено 5381 справу про адміністративні порушення по факту не вивезення автомобіля з митної території. Сума заборгованості по митних платежах і пені в ЦТП і СВТУ по відношенню до автомобілів, тимчасово ввезених фізичними особами і не вивезеними в установлені строки, становить 1,2 млрд рублів.

Потік автомобілів, що ввозяться росте щороку. Зростає і кількість злочинів. Одне з поширених - передача прав користування автомобілем іншій особі. В іншому випадку автомобілі ввозяться в обхід пунктів пропуску. Потім вони потрапляють на розбирання, або шляхом підтасовки документів в органах ДАІ МВС Росії легалізуються. Одна з таких схем була виявлена ​​підрозділом ЦТП.

Співробітники ЦТП і УГІБДД ГУ МВС Росії проводять рейди. Тільки в квітні 2014 року під час рейдів було виявлено 37 адміністративних порушень. Колеги з оперативно-розшукової підрозділи СЗТВ (СЗОТ) з митницею Санкт-Петербурга прийшли до домовленості про те, що при виявленні співробітниками ДАІ МВС Росії автомобілів з вищеописаними порушеннями викликається робоча група Санкт-Петербурзької митниці для подальших дій.

Серед учасників колегії в Коломиї багато дівчат-офіцерів, багато з них мають урядові нагороди Серед учасників колегії в Коломиї багато дівчат-офіцерів, багато з них мають урядові нагороди. Наш спецкор з'ясував, що нагороди дають за вислугу років і за успіхи в несенні митної служби. Фото: Олексій Миколаїв / Велика Епоха

Хто винен, і що робити?

За визнанням експертів Митного Управління, одна з причин виникнення проблем контролю за тимчасово ввезеними автомобілями в Росію - це недосконалість електронної системи обліку і контролю цього потоку. Нагадаємо, що ми говоримо про порушення режиму ввезення авто на територію Митного союзу. В даний момент немає єдиної бази даних з тимчасового ввезення транспортних засобів митних служб Казахстану, Білорусі та Росії.

Експерти впевнені, що тільки комплекс заходів допоможе припинити правопорушення і не допускати значних заборгованостей до бюджету.

З метою підвищення ефективності митного контролю та скорочення випадків використання на митній території тимчасово ввезених фізичними особами транспортних засобів з порушенням встановлених митним законодавством умов тимчасового ввезення, ЦТП та СВТУ провели колегію в місті Коломна.

В обговоренні необхідних заходів були присутні глави ЦТП і СВТУ і багато офіцерів-експерти в різних областях.

«На сьогоднішній момент нами підготовлено кілька пропозицій по внесенню в чинні постанови уряду, в чинну нормативну базу. Підготовлено ряд рішень щодо міжвідомчої взаємодії, перш за все з МВС, прикордонною службою і ФСБ РФ, міграційною службою. Продумується питання про взаємодію на міжнародному рівні », - повідомив на колегії заступник керівника Федеральної митної служби, генерал-лейтенант митної служби Сергій Комличенко.

На колегії в Коломиї крім прийняття доленосних рішень пройшло нагородження офіцерів митного управління за успіхи в службі. Заступник керівника Федеральної митної служби, генерал-лейтенант С. Комличенко (в штатському). Фото: Олексій Миколаїв / Велика Епоха

«На сьогоднішній день при взаємодії наших служб і колег з інших відомств нам вдалося збити наплив незаконно ввезених транспортних засобів. Є хороша позитивна динаміка. Ті нормативні документи, які ми підготували і у вигляді побажань направляємо уряду РФ для внесення змін, послужать закріпленню результату і вдосконалення роботи. Пік правопорушень припав на 2013 рік. Заборгованість з митних зборів з ввезених транспортних засобів становить понад 1 млрд рублів », - прокоментував ситуацію начальник Центрального митного управління генерал-лейтенант митної служби Сергій Прусов.

Основними пунктами затвердженого на колегії документа стали розширення і введення повноважень співробітниками ФМС для перевірочних заходів щодо порушень митного режиму для ввезених транспортних засобів. Пропонується також удосконалити систему митної звітності при тимчасовому ввезенні транспортних засобів в РФ, зареєстрованих не в РФ. Необхідно звернути увагу на позитивний досвід колег з Білорусі та Казахстану. Потрібно розробити нормативний акт, який забороняє ввезення транспортного засобу по ряду причин. Надійшли пропозиції створити єдину електронну БД для всього Митного союзу. Також є побажання внести зміни в КоАП про відповідальність третіх осіб за протизаконне користування засобом, тимчасово ввезені іноземцем для свого користування.

Аналіз всіх кримінальних справи, що стосуються, так чи інакше, інцидентів з автотранспортним засобом на території РФ, показав, що необхідно попереджати водіїв вже на кордоні про відповідальність, яку вони нестимуть у разі порушення закону.

«Природно, нам необхідна допомога держави для створення нових законодавчих актів, що регламентують нашу роботу», - підвів підсумок начальник Північно-Західного митного управління, полковник митної служби Костянтин Козлов.

Всі глави відомств зійшлися на тому, що одна з корінних причин проблем в цій сфері полягає в тому, що дані особи, яка ввозить транспортний засіб, не персоніфіковані.

«У пасажирської митної декларації відсутні конкретні дані про проживання особи. Тому наша ініціатива в тому, щоб конкретизувати і закріпити на законодавчому рівні можливість персоніфікації особи, яка ввозить транспортний засіб. Зараз при ввезенні складається картка обліку транспортного засобу, але це робиться на добровільній основі. Ще прозвучала думка про систему страхування, коли вноситься певна сума на етапі ввезення авто в РФ, і це буде давати певну гарантію дотримання правил перебування автотранспортного засобу на території Митного союзу », - підсумував Сергій Комличенко.

Митниця дає «тепло»

Колегія, на якій високі митні чини прийняли важливі рішення і створили переломні документи, проходила 19 червня в найстарішому російською місті Коломна.

Близько сотні офіцерів митної служби зібралися в МБУ «Біатлон центр" Коломна "» на березі Коломенка. Сусідство з Коломенський Кремлем підкреслює значимість Коломни як митного поста з історичної точки зору. І не дивно, що саме в Коломиї розташований найстаріший митний пост в Росії з красивою назвою «Північна Зірка».

У «Північної Зірки» особлива спеціалізація. Співробітникам доводиться забезпечувати роботу поста без вихідних через специфіку швидкопсувних вантажів. Саме такі вантажі надходять для оформлення на Коломенський митний кордон. Весь документообіг тут електронний.

Т.в.о. начальника Коломенського митного поста Московської обласної митниці Володимир Візгалов - один з перших випускників Митної академії РФ. Починав Володимир Візгалов у внуковського, потім в Щелковського митницях, змінив більш семи митних постів.

«По благоустрою та інфраструктури - це кращий пост, на якому мені доводилося працювати», - зізнався Візгалов.

Начальник Коломенського митного Кардона і один з перших випускників Митної Академії РФ, т Начальник Коломенського митного Кардона і один з перших випускників Митної Академії РФ, т.в.о. начальника Коломенського митного поста Московської обласної митниці Володимир Візгалов. Пост називається «Північна Зірка» і є найстарішим постом в Росії. Фото: Олексій Миколаїв / Велика Епоха

Митний пост побудований на території старої автоколони. Всі комунікації, будівлі і дорожнє полотно довелося відновлювати заново. Власна котельня поста служить в холодну пору року не тільки митникам, але й обігріває жителів кількох житлових будинків Коломни, які знаходяться на опалювальному балансі у поста.

«У 2014 році за рішенням уряду РФ все митне оформлення переведено в електронний вигляд. Багато дій з розгальмовуванням вантажів стало можливо робити дистанційно, не виходячи з офісу, в тому числі і робити митні платежі. Прискорилося до 3 годин зарахування митних платежів в Федеральне казначейство, і стежить за цим ФТС », - розповів співзасновник митного терміналу« Північна зірка »Олексій Агафонов.

За його словами, всі нововведення у митній сфері пов'язані з вимогою уряду РФ до 2018 року увійти до числа 20 провідних країн світу (за рейтингом Doing Business). Кількість документів при митному оформленні буде знижено до чотирьох. Час підготовки документів та проведення митних операцій скорочено до семи днів, а час оформлення з моменту подання митної декларації - до двох годин.

Вежа коломенського кремля Вежа коломенського кремля. Коломна вперше згадується в Лаврентіївському літописі в 1177 році, проте, за результатами останніх розкопок, заснування міста відносять до 1140-1160 рр.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация