Кращі рецепти для барбекю на сайті «Їмо вдома»

  1. Якість продуктів для барбекю
  2. Правильна техніка для барбекю
  3. Чи потрібно маринувати м'ясо
  4. Що ще можна готувати на барбекю
  5. Як підготувати продукти для барбекю
  6. Кілька секретів барбекю
  7. Ребра свинячі: рецепт покроково
  8. Соус барбекю: рецепт в домашніх умовах
  9. Бараняча лопатка барбекю
  10. Форель барбекю: мінімум спецій

Всі знають - їжа, приготована на вогні, не тільки дуже смачна, а й корисна. Та й що може бути смачніше смаженого м'яса з ароматом димку і деревної смоли? З тих пір, як люди відкрили вогонь, це блюдо залишається одним з найулюбленіших на нашому столі. Зараз з'явилося безліч рецептів для барбекю, і головною відмінністю барбекю від шашлику є те, що шашлик готують на шампурах, а барбекю - на решітці. Все залежить від ваших смаків і уподобань. Однак існують деякі правила приготування продуктів на барбекю в домашніх умовах, тому читайте рецепти, дотримуйтесь наших порад і дивуйте близьких своїми кулінарними талантами!

Якість продуктів для барбекю

Якість продуктів для барбекю

Купуючи м'ясо і рибу для барбекю, вибирайте тільки якісні продукти, які вам дозволять потримати в руках і понюхати. Не беріть готове мариноване м'ясо - нерідко виробник намагається таким чином реанімувати не надто свіжий продукт. Два головних правила при виборі м'яса і риби - приємний запах і пружність. Іншими словами, якщо ви натиснете пальцями на шматок м'яса, він дуже швидко повернеться до свого початкового стану. Якщо ж вм'ятина залишається, не купуйте цей продукт, так як він, швидше за все, не першої свіжості.

Правильна техніка для барбекю

Правильна техніка для барбекю

Зараз можна купити газове або електричне барбекю, де легко регулюється температура і продукти готуються швидше. Такі моделі зазвичай встановлюють вдома або на веранді. Але у м'яса, приготованого подібним чином, не буде запаху димку, тому найкращим дачним варіантом є сучасний вугільний гриль-барбекю з термометром, вентиляційними отворами і системою виведення золи. Також дуже популярна піч хоспер, у якій менше витрата вугілля, тому вона більш практична і економна для домашнього використання. Універсальна Смокер-коптильня поєднує в собі гриль, мангал, барбекю і коптильню, а працює вона на вугіллі або дровах. До речі, для барбекю запасіться деревним вугіллям листяних порід дерев - тоді аромат м'яса буде більш насиченим і смачним.

Чи потрібно маринувати м'ясо

Чи потрібно маринувати м'ясо

Маринад пом'якшує м'ясо і надає йому пікантність, але не варто занадто захоплюватися тривалим маринуванням. Якщо м'ясо і риба свіжі, довго маринувати їх ні до чого. Деякі кухарі просто занурюють продукти в маринад буквально на 5 хвилин, а потім вже викладають їх на решітку.

Один з найбільш підходящих маринадів для м'яса - гірчично-медовий, який готується з дрібно порізаного пучка тархуна, 100 мл води, 150 г рідкого меду, 150 г гірчиці із зернятками, 200 г гірчиці дижонской і 300 мл рослинного масла. Добре перемішайте інгредієнти, посоліть і поперчіть.

Для риби ідеальний маринад з сухим білим вином, а пропорції для приготування такі: 300 мл вина, 200 мл соєвого соусу, 100 г подрібненого свіжого імбиру, 5 ст. л. рослинного масла, 4 ст. л. цукру, дрібно посіченою зелень і чорний перець - за смаком.

Що ще можна готувати на барбекю

Що ще можна готувати на барбекю

М'ясо і риба барбекю - це справжня насолода! Але ми часом забуваємо, що на вогні можна готувати і інші продукти, наприклад овочі та гриби. Дуже смачні шашлички з помідорами, цукіні і печерицями, які приправлені оливковою олією, спеціями і часником. Підсмажте на решітці чорний або білий хліб, натріть його часником і приправами, а потім викладіть на хліб шматки м'яса, риби і овочів - це не тільки смачно, але і красиво! Якщо ви загорнете в лаваш шматок сиру і подрібнену зелень, а потім підсмажити його на вогні, вийде ароматний і смачний варіант хачапурі. Можна смажити на барбекю сосиски, сардельки, ковбаси, котлети, люля-кебаб, морепродукти і навіть фрукти. Дуже смачні банани, запечені у фользі, з корицею, шоколадом і маршмеллоу.

Як підготувати продукти для барбекю

Як підготувати продукти для барбекю

Якщо ви використовуєте заморожене м'ясо, розморожувати його в холодильнику і ні в якому разі не тримайте під струменем теплої води, інакше ви зіпсуєте його смак. Очистіть м'ясо від плівки, наріжте його поперек волокон, щоб воно вийшло більш соковитим. Рибу теж потрібно обробити і видалити луску, кальмарів - обдати окропом і очистити від плівки, а креветки можна готувати як в панцирі, так і без нього. Всі продукти повинні бути добре промиті і висушені перед тим, як вирушати на решітку. Маринувати чи ні - справа особистого смаку, можна замість цього обмазати шматки м'яса і риби оливковою олією, змішаним з лимонним соком, спеціями і сіллю.

Кілька секретів барбекю

Кілька секретів барбекю

Щоб м'ясо вийшло соковитим і з рум'яною скоринкою, вугілля повинні бути достатньо гарячими. Зазвичай для отримання потрібного спека вистачає півгодини. Для перевірки температури піднесіть руку до вугілля на відстані 20 см. Якщо руці дуже гаряче і ви не можете витримати навіть кілька секунд, викладайте продукти на решітку! Якщо ви кинете на вугілля гілочку розмарину, чебрецю або лавровий лист, м'ясо вийде ще смачніше і ароматні.

Не чіпайте м'ясо, поки воно смажиться на грилі, - шматки потрібно перевертати тільки один раз. Якщо ви будете його постійно перевіряти і протикати, воно вийде сухим і не дуже смачним. З цієї ж причини і солити м'ясо потрібно в самому кінці.

Невеликі шматочки м'яса смажаться прямо над розжареним вугіллям, а тушки птиці, м'ясо на ребрах, лопатка і яловича грудинка готуються на барбекю на дуже повільному вогні, при цьому вугілля треба розподіляти по боках. Якщо барбекюшніцу закрити кришкою, то вийде ефект духовки. М'ясо, рибу та овочі також можна запікати у фользі - приготовані у власному соку, продукти вразять м'якістю і ніжним смаком.

Ребра свинячі: рецепт покроково

Ребра свинячі: рецепт покроково

Спробуємо приготувати свинячі ребра барбекю простим рецептом, нехай наша поетапна інструкція стане для вас підказкою, щоб все зробити правильно і нічого не забути.

Інгредієнти: свинячі ребра - 750 г, імбир - скибочку від корінця довжиною 2 см, соєвий соус - 3 ст. л., перець чилі - 1 шт., томатний соус - 1 ст. л., кунжутне масло - 1 ст. л., паприка - 1 ч. л., часниковий порошок - 1 ч. л., кунжут і сіль - за смаком.

Спосіб приготування:

1. Наріжте на шматочки свинячі ребра.
2. Очистіть імбир і натріть його на тертці.
3. Видаліть насіння з перцю чилі і дрібно його порізати.
4. Змішайте в чашці соєвий і томатний соус, імбир, перець чилі, кунжутне масло, часниковий порошок і паприку. Добре перемішайте.
5. Опустіть свинячі реберця в маринад на 2 години і поставте в холодильник.
6. В кінці маринування підсолити маринад.
7. Викладіть реберця на решітку і підсмажте їх, перевернувши один раз.
8. Коли м'ясо буде майже готове, змастіть його за допомогою кулінарної кисті соєвим соусом «Теріякі».
9. Зніміть реберця з вогню, накрийте фольгою і дайте дійти протягом 5-10 хвилин.
10. Подавайте на стіл, посипавши кунжутом.

Самий класичний гарнір до реберцям - картопля і овочі, які також можна запекти на грилі. І не забудьте подати разом з м'ясом домашній соус барбекю, який називають соусом bbq.

Соус барбекю: рецепт в домашніх умовах

Соус барбекю: рецепт в домашніх умовах

Існує десятки варіацій bbq-рецептів, але спочатку спробуйте освоїти найпростіший рецепт соусу bbq. Для цього змішайте 400 г томатної пасти, 2 ст. л. цукру, який можна замінити медом або кленовим сиропом, 4 ст. л. винного або яблучного оцту, 1,5 ст. л. смаженої цибулі або цибульного порошку, 0,5 ст. л. часникового порошку, 1 ч. л. порошку чилі, 2 ст. л. рідкого диму і ¾ ч. л. солі.

Змішайте віночком інгредієнти, додавши за смаком ще цукру, солі, перцю чилі або оцту - в залежності від того, який смак вам потрібен, солодкий, гострий, солоний або кислий. Такий соус можна зберігати в холодильнику в щільно закритій скляній банці.

Бараняча лопатка барбекю

Бараняча лопатка барбекю

Баранина, приготовлена ​​за цим рецептом, відрізняється яскравим і пікантний смак. Добре промийте та висушіть баранячу лопатку вагою 1,5-2 кг, розріжте уздовж очищені часточки від головки часнику і вичавити сік з 2 цибулин, подрібнених на терці. Роздавите в ступці чорний перець і кумін (по 1 ст. Л. На 1 кг м'яса), змішайте з Сумак (1,5 ст. Л. На 1 кг м'яса) і крупною сіллю (1 ст. Л. На 1 кг м'яса) . А тепер полийте лопатку соком цибулі, натріть сумішшю прянощів, помістіть м'ясо в целофановий пакет і покладіть туди гілочку чебрецю. Залиште лопатку в пакеті на 2-8 годин в прохолодному місці.

Загорніть м'ясо у фольгу, щоб зберегти жир, а потім покладіть його на решітку і запікайте 1,5-2 години, періодично перевертаючи. Час приготування залежить від розмірів шматка м'яса, а перевірити готовність можна, відкривши фольгу, - готове м'ясо повинно легко відходити від кісточки.

Поки м'ясо смажиться, спечіть на решітці червоні перці, зробіть салат із зелені та цибулі, приготуйте грецький соус дзадзики із зелені і тертого огірка, подрібненого часнику, оливкового масла, м'яти, солі і перцю. Кличте гостей, накривайте на стіл і насолоджуйтеся ароматним і смачним м'ясом!

Форель барбекю: мінімум спецій

Форель барбекю: мінімум спецій

Форель - настільки ніжна і смачна риба, що не варто перевантажувати її прянощами. Візьміть 4 форелі, добре помийте її, очистіть від луски і нутрощів. Змішайте по пучку зеленої цибулі, кропу і тархуна, наповніть кожну рибу зеленню, 1-3 лимона або лайма поріжте тонкими скибочками і теж покладіть їх до зелені. Натріть рибу сіллю і перцем, збризніть лимонним соком, зробіть на поверхні невеликі розрізи ножем і змастіть форель оливковою олією. Через півгодини викладіть рибу на решітку і обсмажте її по 4 хвилини з кожного боку.

Подавайте форель до столу цілком або у вигляді філе - з салатом зі свіжих овочів. Хіба це не делікатес?

Навіть бріскет на барбекю може вийти дуже добре, особливо якщо рецепт вдалий. Бріскет - це частина яловичої туші, яка знаходиться трохи нижче плеча, з'єднуючись з грудьми. Таке м'ясо вважається жорстким, але якщо його правильно приготувати, воно стане приголомшливо соковитим і смачним!

З барбекю можна проводити нескінченні експерименти!

Та й що може бути смачніше смаженого м'яса з ароматом димку і деревної смоли?
Хіба це не делікатес?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация