Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал | СЬОГОДНІ

  1. Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал 13 січня 2018, 7:58...
  2. Купити - можна, продати - складно
  3. Монети краще злитків
  4. Ціни на золото нестабільні
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:
  7. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  8. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  9. Купити - можна, продати - складно
  10. Монети краще злитків
  11. Ціни на золото нестабільні
  12. АВТОР:
  13. Орфографічна помилка в тексті:
  14. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  15. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  16. Купити - можна, продати - складно
  17. Монети краще злитків
  18. Ціни на золото нестабільні
  19. АВТОР:
  20. Орфографічна помилка в тексті:
  21. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  22. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  23. Купити - можна, продати - складно
  24. Монети краще злитків
  25. Ціни на золото нестабільні
  26. АВТОР:
  27. Орфографічна помилка в тексті:
  28. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  29. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  30. Купити - можна, продати - складно
  31. Монети краще злитків
  32. Ціни на золото нестабільні
  33. АВТОР:
  34. Орфографічна помилка в тексті:
  35. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  36. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  37. Купити - можна, продати - складно
  38. Монети краще злитків
  39. Ціни на золото нестабільні
  40. АВТОР:
  41. Орфографічна помилка в тексті:
  42. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  43. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  44. Купити - можна, продати - складно
  45. Монети краще злитків
  46. Ціни на золото нестабільні
  47. АВТОР:
  48. Орфографічна помилка в тексті:
  49. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  50. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  51. Купити - можна, продати - складно
  52. Монети краще злитків
  53. Ціни на золото нестабільні
  54. АВТОР:
  55. Орфографічна помилка в тексті:
  56. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  57. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  58. Купити - можна, продати - складно
  59. Монети краще злитків
  60. Ціни на золото нестабільні
  61. АВТОР:
  62. Орфографічна помилка в тексті:
  63. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  64. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  65. Купити - можна, продати - складно
  66. Монети краще злитків
  67. Ціни на золото нестабільні
  68. АВТОР:
  69. Орфографічна помилка в тексті:
  70. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  71. Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?
  72. Купити - можна, продати - складно
  73. Монети краще злитків
  74. Ціни на золото нестабільні
  75. АВТОР:
  76. Орфографічна помилка в тексті:

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1 188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: одна тисяча сто вісімдесят вісім грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Купити і продати золото в Україні - чи варто вкладатися в дорогоцінний метал

13 січня 2018, 7:58 Переглядів:

Скільки коштує чисте золото? І що вигідніше купувати: монети або злитки?

Фото: НБУ.

За останній рік золото в Україні подорожчало більш ніж на 16% і продовжує зростати в ціні. 10 січня 2018 року курс золота становив 369 744.53 грн за 10 тройських унцій, а на 15 січня НБУ встановив вже ціну в 380 364,83 грн за таку ж кількість. Р овно рік тому, 10 січня 2017 го, 10 унцій золота коштували 318 306,54 грн. У перекладі на більш звичні нам грами виходить, що один грам банківського золота 10 січня 2018 року коштував 1188 грн 76 коп (1 тройська унція = 31,1034768 г), а роком раніше - 1023 грн 38 коп.

У той же час рівень інфляції за рік в Україні склав 13,7%. Виходить, золото дорожчає швидше, ніж знецінюються українські гроші? Чи можна на цьому заробити?

Купити - можна, продати - складно

Здавалося б, все просто. З'явилися зайві гроші - можна купити золотий злиток у банку (тим більше, що вони зараз продаються в дуже багатьох фінустановах), а через рік продати - і отримати надбавку у вигляді 16%. Виходить навіть вигідніше, ніж класти ці гроші на депозит. І вже куди вигідніше, ніж вкладати в дешевшає нерухомість.

Але насправді з покупкою і продажем золота все йде набагато складніше.

По-перше, курс золота, як і курс валют, має свою ціну покупки і продажу. Так, при ціні продажу 36 974,45 грн за унцію ціна покупки у НБУ становила 36 604,75 грн (або за 1 грам: 1188 грн 76 коп - продаж і 1176 грн 87 коп - покупка).

По-друге, сам Нацбанк золоті злитки не продає і не купує їх у фізосіб. Як повідомили нам в Державній скарбниці, структурному підрозділі НБУ, куди журналіст сайту "Сегодня" зателефонував, представившись фізичною особою, всі операції з дорогоцінними металами НБУ проводить тільки з юридичними особами. А фізособи, тобто громадяни України, можуть купувати або продавати банківські метали лише через комерційні банки (за винятком інвестиційних монет).

І ось в цьому-то криється основна причина того, чому інвестувати в золото не так вже вигідно, принаймні на короткий період. Справа в тому, що комерційні банки не зобов'язані купувати і продавати золото за обліковим курсом НБУ. Як і з купівлею / продажем валют, вони можуть встановлювати свої розцінки. Тільки маржа на операції з золотом у них набагато більше.

Наприклад, на минулому тижні в одному з державних банків ціна продажу золота становила 1440 грн за 1 грам, а ціна покупки - 991,90 грн за грам. Тобто, продати золото тут можна було б на 31% дешевше, ніж купити. Нагадаємо, за рік ціна золота в гривні піднялася всього на 16%. Тобто, щоб отримати хоч якийсь прибуток від інвестиції в золото, людині потрібно чекати не менше 3 років. Та й то заробіток від такої інвестиції складе всього кілька відсотків.

У деяких інших комерційних банках маржа між купівлею і продажем золота ще більше. Є банки, які золото продають, але не купують.

"Те золото, яке продається в Україні, на жаль, не дуже ліквідне. У нас, по-перше, кожен банк, який займається продажем золота, продає своє золото, яке закуповують за кордоном. На цьому золоті стоїть карбування тієї організації, яка це золото випускає. і якщо людина потім захоче це золото обміняти, отримавши назад гривню, то виявиться, що він не може нормально заробити, тому що його не приймають інші банки. Або приймають по поганому курсу. та й якщо продавати тому ж банку, в якому купував, різниця між ціною покупки та ін одажу, як правило, дуже велика. Таким чином, ліквідність золота як варіанти інвестиції зменшується. І це, на жаль, склалася традиція, яка спостерігається протягом багатьох років ", - розповідає фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

"Якщо інвестувати в золото років на 5, то, може бути, це і є сенс. А якщо на менше - невигідно. Тому що між ціною покупки і продажу дуже велика різниця. Навіть якщо в світі ціна на золото виросте, ви не продасте його з плюсом. Тому у нас, в Україні, я рекомендував би інвестувати в золото тільки невелику суму і не менше ніж на 5 років ", - радить експерт-економіст Олександр Охріменко.

Монети краще злитків

Золото в Україні можна купити не тільки у вигляді злитків, а й у вигляді золотих монет. Причому це може виявитися навіть більш вигідним, ніж перший варіант. Інвестиційні монети виготовляє і продає населенню сам Нацбанк через свої регіональні представництва, а також деякі уповноважені банки. Скупкою інвестиційних монет також займаються регіональні представництва НБУ.

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

На сьогоднішній день в Україні випускаються такі інвестиційні монети з золота:

Як бачимо, різноманітністю інвестиційних монет України похвалитися не може. Зате ті, що є, карбуються з золота і срібла, доведених до найвищої проби - 999,9.

Як повідомляє Нацбанк, в ціну продажу інвестиційної монети входить офіційна ціна продажу золота, встановлена ​​Нацбанком, помножена на номінал монети. Ціна покупки - це, відповідно, ціна покупки золота і срібла Нацбанком з поправкою на номінал.

Коефіцієнти надбавок введені, щоб покрити витрати на виготовлення монет, повідомляє НБУ. На золоті монети коефіцієнти складають від 8% (за монету діаметром 32 мм і вагою 1 унція) до 13% (за монету діаметром 16 мм і вагою 1/10 унції). Коефіцієнт для срібних монет становить 30%.

Саме тому, що проблем з покупкою і продажем золотих монет не існує, їх можна розглядати як один із способів заощадження коштів. За рік така монета може принести прибуток близько 15%.

"У Нацбанку колись була ідея карбувати монети як банківське золото, монетарне золото. Тоді Нацбанк мав би можливість вимагати від усіх банків приймати ці монети без обмежень, і у людей був би ще один інструмент заощаджень. Якби ці золоті монети купувалися і продавалися більш активно, в Україні міг би нарешті з'явитися ліквідний ринок золота. але, на жаль, ця ідея Нацбанку не реалізована досі. Ті монети, які випускаються зараз, вони, безумовно, більш ліквідні, ніж золото в злитках, але їх мало. А можуть стати ще більш ліквідними. Тому я прихильник того, щоб Нацбанк активно вийшов на цей ринок і сам активно його розвивав ", - говорить Борис Кушнірук.

Ціни на золото нестабільні

"З золотом, на жаль, пов'язано дуже багато міфів, які легко розбиваються об реальність, - говорить Вадим Іосуб, старший аналітик компанії" Альпарі ". - Один з таких міфів -" золото завжди зростає в ціні ". Очевидно, що це не так . Досить згадати, що у вересні 2011 року золото коштувало понад 1900 доларів за тройську унцію, а тепер, через шість років, за нього дають близько 1300 доларів, тобто на третину менше. в відносно недавньої історії були приклади більш затяжного і глибоко падіння цін на золото. Якщо в 1980 році за цей дорогоцінний метал дава Чи 800 доларів за унцію, то через двадцять років воно впало в ціні до 250 доларів, тобто більш ніж в три рази. А якщо врахувати інфляцію долара, то виявиться, що ціна на золото так і не піднімалася вище "тих" 800 доларів. тобто 1900 доларів в 2011 році, з точки зору купівельної спроможності, це менше, ніж 800 доларів в 1980 році. А це означає, що купили золото 37 років тому так і не вийшли в плюс з точки зору вартості своєї інвестиції в реальному вираженні, з поправкою на інфляцію ".

Вадим Іосуб називає також міфом тезу про те, що золото - це захисний актив, який рятує під час світових криз.

"Ця теза вірний лише почасти. Дійсно, золото є непоганий" тихою гаванню "під час світових криз, пов'язаних з високою інфляцією. Але, по-перше, коли інфляція переможена, золото може швидко впасти в ціні, а по-друге, воно абсолютно марно як захист, якщо економічна криза пов'язана не з інфляцією, а з дефляцією, тобто падінням цін. а саме такою була природа останнього глобального фінансової кризи 2008 року. Причому інфляція в США і Єврозоні досі, незважаючи на зусилля регуляторів , не може піднятися до оптимального их 2% в рік ", - говорить аналітик.

За даними "Альпарі", за минулий рік золото виросло в доларової ціною всього на 13% (нагадаємо, в гривні - на 16%). З 1150 до 1300 доларів за тройську унцію.

"Це непогано, на перший погляд. Але трохи більшу прибутковість по відношенню до долара принесла б в минулому році купівля готівкового євро, а депозит в євро приніс би ще більше доходу. Тобто, прибутковість золота не була надординарного, інвестицій в золото були гідні альтернативи . Важливо розуміти, що золото як об'єкт інвестицій не володіє якимись унікальними або чарівними властивостями. Воно, як і будь-який інший актив, може як зростати в ціні, так і падати. Це означає, що при бажанні інвестувати в дорогоцінний метал в нього варто спрямовувати не олее 5-10% від своїх заощаджень, а іншу частину розподіляти між іншими активами, наприклад, тими ж світовими валютами ", - радить Вадим Іосуб.

Нагадаємо, в кінці минулого року НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон країни - вивезти з України банківське золото стало простіше .

А ще раніше сайт "Сегодня" писав про те, що ринок золота в Україні оживає .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи можна заробити на золоті: як росте ціна на дорогоцінний метал в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
І що вигідніше купувати: монети або злитки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация