Ленін в тобі і в мені

У Володимира Ілліча Леніна виявилися перші прямі нащадки. У бездітного, як прийнято було раніше вважати, Ілліча! Нащадки! І не в метафоричному сенсі, який засвоїли всі радянські діти ( «ми - внучата дідуся Леніна»), а в самому прямому. Нова Ленініана ще мчала, подібно революційного бронепоїзда Троцького, за телевізійними просторами, а два правнуки вже виявили готовність на детекторі брехні підтвердити свою спорідненість з вождем революції. У Володимира Ілліча Леніна виявилися перші прямі нащадки

Петро Саруханов / «Нова газета». Перейти на сайт художника

Ось вона - чарівна сила найважливішого з «Искуйство» - телебачення! Сакральний перш історичний персонаж, вождь революції, сама людяна людина, вмить, завдяки цій чарівній силі, був десакралізувати і перетворений в поп-зірку на зразок Вадима Казаченко, жінки якого багато вечорів поспіль в різних телешоу пред'являють на нього свої права, радуючи глядачів і творців шоу високим градусом комунальної сварки.

Творці телесеріалу «Демон революції» нехай і мало що прояснили в історії революції, мабуть, тільки ще більше заплутавши глядачів, але революцію в їх масовій свідомості все ж зробили. Якщо Маяковський ніяк не міг уявити, що плаче більшовика, то режисер Хотиненко сміливо представив публіці цілується більшовика. Та не простого, а самого головного! Ілліча! І цілується ні з законною і навіть вінчання дружиною Надією Костянтинівною Крупської, а з красунею Інессой Арманд. Крупним планом. Майже не криючись від «Надійки», вічно виснаженою «розігралася базедка» і побутовими труднощами.

Ні, про Інесу Арманд, напевно, кожен глядач що-небудь та чув. Хоча б на рівні анекдотів. Але телебачення до цієї пори обходило делікатну тему, а тут раз - і Ленін, сам Ленін - зрадник підступний, небайдужий до земних радощів і жіночій красі. А Надія Костянтинівна, вже на що загартований боєць революції і вірний соратник, але як будь-яка жінка переживає зраду чоловіка і відразу помічає, що у Володі, який повернувся з «велосипедної прогулянки» з товаришем по партії Інессой Арманд, вушка кепки за рекомендацією останньої загорнуті всередину. Докази адюльтеру в наявності. Однак ж чоловік, натхненний побаченням, мугикаючи романс «Нас вінчали не в церкві» ( «У церкві, в церкви», - нагадує Надя), називає її закиди і підозри буржуазними забобонами, уточнюючи, що Інеса - товариш по боротьбі, а Надюша - саме життя. І бліда болезная Надя упокорюється, поступається його революційному натиску, хоча і не може до кінця подолати свої буржуазні забобони, час від часу кидаючи на суперницю принизливі погляди.

Ось сюжет! І хіба могли пройти повз нього творці телевізійного шоу «Насправді», де періодично оголошують про свої родинні зв'язки з різного роду знаменитостями всякі самозванці і пройдисвіти?

Тримай руку на пульсі, куй залізо, поки воно гаряче, і Іллічі разом з іншими тонкошеіх вождями лізуть з усіх щілин, перевертаючи з ніг на голову усталені уявлення публіки про моральне обличчя колишніх героїв? «Таємна пристрасть Леніна. Чи змінювали вожді своїм дружинам? Чи були у Леніна позашлюбні діти? Як таке можливо, якщо офіційна дружина вождя революції Надія Крупська, за словами істориків, була бездітна? Чи зможуть детектор брехні і тест ДНК переписати офіційну історію батька революції? »

Перший претендент на роль правнука Леніна, з рідкісним, як і у вождя революції, ім'ям Володимир (що зайвий раз вказує на їх спорідненість), ділиться сімейним переказом: його прабабуся, купецька дочка Варвара, жила в Шушенському, де і познайомилася з засланим Ульяновим- Леніним у колодязя, з якого вони обидва, в один і той же час набирали воду. Коли ж в Шушенское приїхала Крупська, Володимир Ілліч з болем відкинув любов купецької дочки, на прощання написавши їй записку: «Варюшка, люблю тільки тебе і буду все життя любити і пам'ятати».

Присутні в студії історики підтверджують: «Володимир Ілліч настільки подобався молодим дівчатам, що багато хто хотів завести з ним роман ... Він був надзвичайно цікавий жінкам ... Але чи могли у нього бути діти від простої селянки? Від красуні і соратниці Інеси Арманд - запросто ».

Тобто, виходить, вождь робітників і селян в любовних справах дотримувався виключно класового підходу? Не дають відповіді. Зате провідний в рамках рекламної кампанії фільму «Троцький», який тріумфально йде на Першому каналі, цікавиться, чи була любвеобильность властива не тільки Леніну, а й його оточення? По суті, відповідь на це питання глядачі вже отримали - герой серіалу «Троцький», справжній демон революції, не пропускає жодної спідниці, з революційною пристрастю віддаючись любовним утіхам на тлі переломних подій в історії Росії. Однак ж історик Микола Добрюха не підтверджує серіальну версію ( «про Троцького нічого подібного не читав»), посилаючись на його лист до дружини, де він «обцілував її всю від пальчиків ніг до голови». Ось так фокус. Виходить, Троцький, на відміну від Леніна, вірний і праведний чоловік, а в серіалі його пристрасті вигадані?

Втім, шоу, не зациклюючись на очевидних недоладності в викладі «історика», котиться далі. Другий претендент на пряме спорідненість з Леніним посилається на спогади дитинства ( «Пам'ятаю, мама веде мене до пам'ятника Леніну і каже: поклади квіти дідусеві») і на власні сни, які вважає віщими. Сни-то і підтверджують з великою часткою ймовірності, що дід нашого героя був сином Леніна, народженим від нього молодий селянкою.

Детектор брехні безсилий проти фантазій потенційних родичів вождя. Тоді на допомогу дослідникам приходить тест ДНК, пройти який погодився офіційний нащадок Леніна (у нього і довідка, завірена інститутом марксизму-ленінізму, є), правнучатий племінник, провідний свою лінію не від Ілліча, але від його двоюрідного брата.

Завмерли навколо люди. Світяться екрани - тілі ... Публіка затамувала подих в очікуванні сенсації, яка перепише історію революції. Але ... «спорідненість виключено ... спорідненість довести неможливо» - невблаганні висновки генетичної експертизи. Зітхання розчарування проноситься по студії. Втім, правнуки Ілліча не сумують. Та й правнучатий племінник з довідкою їх втішає: мовляв, не факт, що і його спорідненість безумовно, мало чи з ким могли згрішити його прабабусі-бабусі.

Головне тут адже що: доведено художніми засобами, що Ілліч був той ще пустун і ходок. Так що можливості і для потенційних нащадків, і для скандальних телешоу відкриваються воістину безмежні. Дивишся, і нащадки Троцького підтягнуться (сам бог велів), і позашлюбні діти знову явленого світу «демона революції» Парвуса позначаться, і навіть нащадки вигаданих персонажів телевізійної Ленініани заявлять про себе - спробуй доведи, існували їх уявні предки реально або вони плід буйної фантазії сценаристів . Режисер серіалу «Демон революції» Володимир Хотиненко, гість «Вечори з Соловйовим», зізнався: «Я в своєму фільмі хотів зрозуміти, як же це у Леніна вийшло, - адже некрасивий, лисий, інтелігент. Так і не зрозумів. Але Ленін тепер в мені ». «Ленін в тобі і в мені!» - співалося у відомій радянській пісні. Панове офіцери, мовчати.

І хіба могли пройти повз нього творці телевізійного шоу «Насправді», де періодично оголошують про свої родинні зв'язки з різного роду знаменитостями всякі самозванці і пройдисвіти?
Чи змінювали вожді своїм дружинам?
Чи були у Леніна позашлюбні діти?
Як таке можливо, якщо офіційна дружина вождя революції Надія Крупська, за словами істориків, була бездітна?
Чи зможуть детектор брехні і тест ДНК переписати офіційну історію батька революції?
Але чи могли у нього бути діти від простої селянки?
Тобто, виходить, вождь робітників і селян в любовних справах дотримувався виключно класового підходу?
Зате провідний в рамках рекламної кампанії фільму «Троцький», який тріумфально йде на Першому каналі, цікавиться, чи була любвеобильность властива не тільки Леніну, а й його оточення?
Виходить, Троцький, на відміну від Леніна, вірний і праведний чоловік, а в серіалі його пристрасті вигадані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация