Леонід Ярмольник: «Зйомки« Важко бути богом »нагадували створення полотен великих художників»

«Важко бути богом» - заключний шедевр Олексія Германа, суперечки навколо значення якого лише доводять його геніальність. Ми поговорили про фільм з виконавцем головної ролі Леонідом Ярмольником, Олексієм Германом-мл. і співавтором сценарію картини Світланою Кармаліта. «Важко бути богом» - заключний шедевр Олексія Германа, суперечки навколо значення якого лише доводять його геніальність

Леонід Ярмольник: «Зйомки« Важко бути богом »нагадували створення полотен великих художників»

Ярмольник, Герман-мол. і Кармаліта про «Важко бути богом». «Індустрія кіно» від 28.02.14
Головна російська прем'єра тижні, місяці, а можливо, і всього кінороку - "Важко бути богом" Олексія Германа . Останній працю пішов рік тому майстри, безкомпромісна і глибоко особиста інтерпретація однойменної повісті братів Стругацьких. Герман виношував задум стрічки більше тридцяти років, а приступивши до постановки, віддав їй останні роки життя. Сім років зайняли зйомки, стільки ж - монтаж і озвучування. Образ дона Румата виточують Леонідом Ярмольником в емоціях, образи, розставання і возз'єднання. Богом бути важко. Анітрохи не легше бути головним героєм в останній картині великого російського постановника. Ярмольник розповів нам, що на майданчику панувала напружена атмосфера:
Ярмольник, Герман-мол

Антураж «Важко бути богом» - натуралістичний кошмар


«Там, де торжествує сірість, до влади завжди приходять чорні». У боротьбі двох кланів на загрузла в Середньовіччі планеті Арканар дворянин Румата Есторского повинен дотримуватися нейтралітету. Його справжнє ім'я - Антон, і він посланник Землі. Співробітники Інституту експериментальної історії розсіяні по Арканар, щоб спостерігати, але не втручатися. Однак муки совісті штовхають героя оголити меч і вершити суд. Вибираючи виконавця на роль Румати, Герман-старший шукав актора, готового до найглибшої трансформації свого амплуа. Леонід Ярмольник розповів нам, чому постановник зупинився на його кандидатурі:
співавтор сценарію Світлана Кармаліта пояснила, в чому, крім іншого, полягає людяність героя Ярмольника:
Виконавець головної ролі не здивований, що «Важко бути богом» перетворився на довгобуд - це обумовлено перфекционизмом постановників:
Перша команда «Мотор!» Прозвучала на проекті «Важко бути богом» ще в XX столітті. Натурні зйомки в Чехії і самі виснажливі, павільйонні - на «Ленфільмі». Герман тижнями працює над композицією кадрів, місяцями шукає свої типажі - зацькованих, убогих, покалічених мешканців Арканара. Він не просто знімає кіно, а створює документ. Звідси - вибір на користь чорно-білої плівки. За словами Леоніда Ярмольника, на звикання до мікроклімату Германовський майданчика у нього пішло півтора року:

Леонід Ярмольник: «Важко бути богом» - більше, ніж кіно »


режисер Олексій Герман-мол. , Разом з соратниками батька підготував стрічку до виходу в прокат, запевнив нас, що фільм обов'язково знайде свого глядача:
Леонід Ярмольник залишив і напуття глядачам картини:
На фантастичний жанр першоджерела вказує хіба що один з режисерських ходів: погляд персонажів регулярно зупиняється на глядача. Це - погляд в камеру, вбудовану в прикраса на голові дона Румата: Земля стежить за діями свого пілігрима. Цю унікальну трансляцію - крізь простір і час - того, як важко бути богом, залишаючись людиною, - може побачити кожен.
Трейлер фільму «Важко бути богом»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация