Лист Ейнштейна з прогнозом "темних часів" для Німеччини продадуть на аукціоні

  1. Орфографічна помилка в тексті:

9 листопада 2018, 23:03 Переглядів: 9 листопада 2018, 23:03 Переглядів:   Альберт Ейнштейн

Альберт Ейнштейн. Фото: pixabay.

Лист вченого Альберта Ейнштейна (1879-1955), в якому він задовго до приходу нацистів до влади пророкує "темні часи" для Німеччини через зростання антисемітизму та націоналізму, буде продано на єрусалимському аукціоні в Ізраїлі . Стартова ціна лота, що належить анонімному колекціонерові - 12 тисяч доларів. Торги пройдуть 13 листопада, передає ТАСС з посиланням на The Times of Israel.

Лист Ейнштейн написав своїй сестрі Майї в серпні 1922 року. Це відбулося незабаром після того, як він був змушений виїхати з Берліна і ховатися на півночі Німеччини через вбивство ультраправими екстремістами його друга - міністра закордонних справ і єврея за походженням Вальтера Ратенау. На листі вченого сестрі відсутня зворотну адресу: поліція тоді попередила Ейнштейна про загрозу його життю.

У 1933 році (слідом за приходом до влади Адольфа Гітлера) Ейнштейн відмовився від громадянства Німеччини і переїхав в США. Встановлення нацистської диктатури вчений передбачав за рік до мюнхенського "пивного путчу", що стався в 1923 році.

"Тут ніхто не знає, де я, і мене вважають зниклим. Тут беруть свій початок економічні і політичні темні часи, так що я щасливий мати можливість уникнути всього цього, - писав Ейнштейн сестрі в серпні 1922 року. - Справи у мене йдуть добре, незважаючи на всіх антисемітів серед німецьких колег. Я живу тут один, далеко від шуму і неприємних переживань, і заробляю гроші в основному приватно, щоб дійсно бути вільною людиною ". Ейнштейн додав, що збирається стати кимось на кшталт "мандрівного проповідника", поєднуючи необхідне з приємним.

Вважається, що Ейнтейн написав цей лист в портовому німецькому місті Кіль перед тим, як відправитися в подорожі по країнах Азії. У грудні того ж року він отримав Нобелівську премію з фізики.

Коли нацисти прийшли до влади, вони стали проводити політику дискримінації євреїв, а також заперечували наукові досягнення представників єврейської національності. Зокрема, теорію відносності, сформульовану Ейнштейном, нацисти називали "єврейської фізикою". На противагу їй розвивалося лженауковість напрямок, який одержав назву "арійська фізика".

У жовтні 2017 року коротка записка Ейнштейна, написана ним в 1922 році під час відвідування Японії, була продана на аукціоні в Єрусалимі за 1,56 мільйона доларів. Тоді геніальний вчений читав курс лекцій в Токіо і відмовився за місцевою традицією від чайових посильним написав на знак подяки два повчальних послання на німецькій мові, рекомендувавши їх зберегти.

Записка, в якій вчений зазначив, що "тиха, скромна життя приносить більше радості, ніж гонка за успіхом в постійному порушенні", якраз і була продана за півтора мільйона доларів при стартовій ціні в 2 тисячі доларів. Другий подарунок Ейнштейна кур'єру, текст якого говорить - "Де є воля, є і шлях", - пішла з молотка за 240 тисяч доларів при стартовій ціні в 1 тисячу доларів.

Додамо, найбільша в світі колекція рукописів Ейнштейна зберігається в Єврейському університеті в Єрусалимі, одним із засновників якого був сам Альберт Ейнштейн. Йому також пропонували стати першим президентом Ізраїлю, але великий вчений відмовився.

раніше нобелівський комітет зруйнував популярний міф про Ейнштейна .

Також повідомлялося, що лист Альберта Ейнштейна, яке він адресував викладачеві фізики Артуру Л. конверсії, було продано на аукціоні за 53,503 доларів .

А коротка записка Альберта Ейнштейна, якої він віддячив посильного в готелі в Токіо, була продана на аукціоні в Єрусалимі за 1,56 мільйона доларів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "На аукціон виставили лист Ейнштейна з прогнозом" темних часів "для Німеччини". інші Інші країни дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация