Главная Новости

Як правильно захистити дитину від інфекцій – AntiFlu Kids, АнтіФлу Кідс: ліки для лікування застуди у дитини

Опубликовано: 29.09.2018

Природа cезон захворювань Як правильно захистити дитину від інфекцій Підступні інфекції

Про сновнимметодом профілактики грипу вважається вакцинація, коли в організм вводять частку інфекційного агента, для стимуляції організму до вироблення антитіл, що запобігають розмноженню вірусів і розвиток хвороби.

Питання вакцинації необхідно обговорювати з імунологом, однак остаточне рішення, щепити дитину чи ні, приймають батьки.

Багато батьків обирають інший спосіб профілактики грипу та застуди: вони всіма силами зміцнюють імунітет дитини – правильно годують його, забезпечують йому здоровий режим життя. І надалі, навіть якщо дитина захворює, його імунні механізми забезпечують йому повноцінний захист.

Також для профілактики грипу, застуди та інших ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекцій, що особливо важливо для дитини. Не рекомендується активно користуватися міським громадським транспортом і ходити в гості. Діти повинні якомога більше гуляти: адже на свіжому повітрі заразитися грипом практично неможливо.

Спробуйте розібратися в причинах. Часто хворіє дитині влітку або на початку осені, поки не почався осінньо-зимовий сезон застуд, бажано провести повне обстеження: зробити загальний аналіз крові, визначити імунний статус, при необхідності провести інші дослідження, проконсультуватися у лор-лікаря.

Однак не завжди справа в слабкому імунітеті. Причини можуть бути і психологічними. Захисні функції організму послаблює напругу і стрес. Якщо дитина пізно лягає, рано встає, неправильно харчується, відчуває постійний стрес в садку, перевантажений різноманітними заняттями, навряд чи він буде здоровий.

З моменту народження режим сну дитини повинен бути підпорядкований режиму сім’ї. Якщо ви хочете, щоб дитина добре спав вночі, не допускайте зайвого сну вдень. Середня добова потреба у сні у дітей така: з 2 року – 13 годин; в 4 роки – 11.5 годин, у 6 років – 9.5 годин; в 12 років – 8.5 годин. І якщо вдень малюк буде довго спати, то спокійний сон вночі малоймовірний.

Якщо дитина важко адаптується до нових умов, порушимо, примхливий, плаксивий, на ніч можна дати щось заспокійливе: чай з м’ятою, тепле молоко з медом, відвар кореня валеріани, зробити теплу ванну з лавандою. Не грайте з дитиною в рухливі ігри та не вмикайте телевізор за дві години до сну.

Повноцінне харчування – фактор не менш важливий. Привчайте дитину їсти на сніданок каші, сир, молоко, яйця, сир і фрукти. Овочі, фрукти, ягоди в сирому вигляді повинні бути на столі щодня. Постарайтеся виключити з раціону ковбасні вироби, консерви, рафіновані продукти; замість булочок і цукерок – горіхи, мед і сухофрукти.

Осінь – час, коли дитина адаптується до нових вимог дитячого саду, звикає до колективу. Допомогти організму пристосуватися до цих умов допоможуть фітопрепарати на основі ехінацеї пурпурової, відвар шипшини, пивні дріжджі. Лікарі рекомендують приймати їх 1 раз на день, зранку. Але призначати ці препарати краще після консультації з педіатром.

Опірність організму будь-яким інфекцій допоможуть підвищити гартують процедури. Плавання, масаж, баня, гімнастика, рухливі ігри на свіжому повітрі. Покладіть на підлогу у ванній кімнаті килимок з нашитими на нього великими гудзиками – так, вмиваючись, дитина буде одночасно масажувати рефлексогенні точки на ступнях, що відповідають, у тому числі, і за імунітет.

Але от грип вже на порозі. Що робити в цьому випадку? Оксолінова мазь – одне з найбільш доступних засобів захисту. Змастити ніс перед походом в сад, в гості чи в театр – справа однієї хвилини. Після перебування в громадському місці (театр, дитсадок, дитяче свято, поїздка в метро), варто промити порожнину носабудь-яким препаратом на основі морської води (Аквамаріс, Аквалор, Отривін Mоре, Фізіомер) або на основі натрію хлориду, наприклад, Салін.

Як правило, застуда буває спровоковано переохолодженням або стресом. Якщо дитина промочив ноги, напоїть його чаєм з малиною чи лимоном, пропарьте ніжки і раніше укладіть спати.

Щоб восени і взимку дитина не хворіла, подбати про це треба влітку. Не обов’язково вивозити його на південь: різка зміна клімату не всім корисна. Але якщо ви вважаєте, що теплий клімат і море – основа гарного відпочинку, пам’ятайте, що процеси акліматизації займають у дітей не менше двох тижнів. Так що вирушати на курорт треба не менше, ніж на місяць.

Відпочинок в нашому кліматі не менш корисний, якщо є можливість пожити на дачі, побігати босоніж, поласувати ягодами з грядки. Свіже повітря, озеро, ліс, луки і літнє сонце – хороші лікарі для часто хворіючих дітей.

Ці нехитрі правила допоможуть впоратися із застудами у дитини. Якщо, звичайно, вони застосовуються разом із ще одним, найважливішим для малюка ліками – маминій любов’ю.

Tags: як

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss