Людина тижня: Принц Вільям

Принц Вільям відразу звернувся до присутніх, і жартома пообіцяв через кілька років пожурити сина за те, що змусив людей чекати. Звичайно ж, ніхто з присутніх не пошкодував, що відстояв стільки часу біля дверей лікарні, адже тепер у них є спадкоємець престолу. Однак, на тлі загального тріумфу, величезну любов британців зміг придбати і сам онук королеви.

Справа в тому, що за минулі кілька тижнів Вільям проявив себе настільки зразковим чоловіком і батьком, відмовившись заради цього навіть від ряду традиційних церемоніальних заходів, що багато британців просто не змогли встояти Справа в тому, що за минулі кілька тижнів Вільям проявив себе настільки зразковим чоловіком і батьком, відмовившись заради цього навіть від ряду традиційних церемоніальних заходів, що багато британців просто не змогли встояти. Поки тривали години чекання перед дверима лікарні, щоб розважити себе і чимось заповнити паузу, журналісти провели ряд експрес-інтерв'ю на тему поведінки принца і його королівських перспектив.

На подив самих журналістів, багато людей стали визнаватися в тому, що довгий час не вірили в Вільяма як у майбутнього короля. На думку простих громадян, а також ряду політологів, принц був «занадто правильним хлопчиком», що сприймалося швидше як нерішучість і слабохарактерність. Однак, в останні тижні вагітності Кейт він довів, що може брати на себе відповідальність.

«Вільям буде хорошим королем. Знаю, в нього мало хто вірив, але ви ж бачите як він піклується про Кейт і про свою дитину. Вагітність Кейт зробила його чоловіком », - наводить слова однієї з жінок кореспондент BBC News.

Дійсно, за ці тижні Вільям вперше постав перед громадянами Сполученого Королівства не як наслідний онук королеви, а як звичайний британець, хто любить свою жінку і піклується про свою сім'ю. Як рядовий підданий він взяв двотижневу відпустку по догляду за дитиною, як відповідальний батько заявив, що вони з Кейт самі виховуватимуть свого сина, як люблячий чоловік був присутній при пологах і був поруч з дружиною аж до моменту виписки з лікарні, звідки сам відвіз її і малюка.

Безумовно, це не могло не сколихнути нову хвилю міркувань на тему його батька Чарльза , Якого багато фахівців вже не раз закликали відректися від престолу на користь сина. Проте, поки ніяких передумов до передачі влади в Британії немає, що, на думку громадян, також є хорошим знаком, символізуючи стабільність.

Що стосується Вільяма, то до 31 року він нарешті став асоціюватися з троном в очах більшості британців. Справа в тому, що в міру дорослішання до обох синів принца Чарльза в питанні успадкування престолу жителі країни стали ставитися досить скептично. Перший був «занадто правильним і слухняним», а другий - навпаки, занадто непередбачуваним і «легким». Не обійшлося без проблем з репутацією і сам Чарльз, який після історії з принцесою Діаною дуже довго в очах британців поставав головним винуватцем її загибелі.

Варто відзначити, що королева Єлизавета в цьому відношенні завжди була зразковим монархом. Прийнявши корону в досить молодому віці, вона разом зі своїм чоловіком жодного разу не дала приводу засумніватися в своїй авторитеті і мужності. Багато британців вірять, що саме з весілля з Кейт Міддлтон принц Вільям став дорослішати, а народження дитини остаточно сформувало в його як майбутнього монарха.

Проте, треба зазначити, що принцу довелося досить непросто, так як він був старшим онуком і його з дитинства готували до трону. При цьому, природно, на нього, як на старшого сина, в куди більшій мірі впливали постійні розбіжності і скандали між батьками, а пізніше і смерть матері. Вільяму тоді тільки виповнилося 15 років.

Спадкоємець британського престолу народився 21 червня 1982 року в тому ж госпіталі Святої Марії, де через 31 рік народився його син Спадкоємець британського престолу народився 21 червня 1982 року в тому ж госпіталі Святої Марії, де через 31 рік народився його син. 4 серпня він був хрещений архієпископом Кентерберійським в Букінгемському палаці і отримав ім'я Вільям Артур Філіп Луї.

У дитинстві принц був непосидючим дитиною, але з віком кілька вгамувався. Мати принца, принцеса Діана, як-то назвала його в інтерв'ю «мислителем» .З 1990 по 1995 рік він відвідував школу пансіон Ладгроув в Беркширі, де жив в кімнаті з чотирма іншими хлопчиками - звичайними дітьми.

У школі він був капітаном хокейної команди і команди з регбі, захоплювався плаванням, добре грав у футбол і баскетбол, а також не раз представляв школу на марафонах з бігу по пересіченій місцевості.

Після школи Вільям вступив до знаменитого Ітонський коледж, де вивчав географію, біологію та історію мистецтв. Принц завжди був старанним учнем і отримував хороші оцінки, як з профільних предметів, так і по вихованню, крім того, легко знаходив спільну мову з однолітками.

У серпні 1996 року принц Чарльз і принцеса Діана розлучилися, що стало дуже важким ударом для Вільяма, незважаючи на те, що мама продовжувала жити в Кенсингтонському палаці і як і раніше була членом королівської сім'ї. Однак найважчий удар трапився 31 серпня 1997 року, коли принцеса Діана загинула в автокатастрофі. Вільяму було подвійно важко, так як він повинен був знайти в собі сили брати участь в організації похорону та стежити за молодшим братом Гаррі . Після загибелі матері Вільям за власним бажанням відвідував психоаналітика. У цей період давня неприязнь Вільяма до преси загострилася до межі: він звинувачував папараці в смерті матері.

У 2001 році він вирішив вступати в найпрестижніший Сент-Ендрюського університет в Шотландії, і незабаром став студентом. Дипломна робота принца в 2005 році була присвячена коралових рифів.

Деякий час після закінчення університету Вільям працював і займався суспільно корисними справами, наприклад, представляв Її Величність в Новій Зеландії, в містах Веллінгтоні та Окленді на урочистостях, присвячених 60-й річниці закінчення Другої світової війни.

У травні 2006 принц Вільям вступив до Королівської Військову Академію Сендхерст. Він отримав офіцерське звання в грудні 2006 року і приєднався до Королівської кавалерії в якості Другого лейтенанта. У 2009-му році після закінчення льотної школи КВВС в Кренуелле був переведений в Королівські військово-повітряні сили і підвищений у званні до капітана. В даний час проходить службу на посаді пілота рятувального вертольота. У грудні 2011 року брав участь в операції з порятунку російських моряків з потопаючого судна «Свонленд».

Тим часом, британці все чекали, коли ж принц оголосить про свою обраницю, але Вільям не поспішав з головним рішенням у своєму житті. Він вирішив присвятити себе навчанню і військовій справі, тому весілля його майбутнім підданим довелося чекати аж до 2011 року.

16 листопада 2010 року Кларенс-хаус оголосив про заручини принца Вільяма і його давньої подруги Кейт Міддлтон 16 листопада 2010 року Кларенс-хаус оголосив про заручини принца Вільяма і його давньої подруги Кейт Міддлтон. Одруження принца Вільяма і Кейт Міддлтон відбулося 29 квітня 2011 року в лондонській Соборної церкви Святого Петра в Вестмінстерському абатстві. Архієпископ Кентерберійський Роуен Вільямс офіційно проголосив принца Вільяма і Кейт Міддлтон чоловіком і дружиною, а з боку королеви Великобританії Єлизавети II молодій парі присвоєно титул герцога і герцогині Кембриджських. А 3 грудня 2012 року світ дізнався про те, що Кейт чекає спадкоємця.

23 квітня 2008 королева Великобританії Єлизавета II справила свого онука принца Вільяма в лицарі ордена Підв'язки. Принц став тисячним за рахунком лицарем ордена. 5 липня 2012 королева Єлизавета II особисто присвятила принца Вільяма в лицарі Ордена Будяка, одного з найвищих за значимістю орденів Британської імперії.

Принц говорить по-французьки і по-іспанськи, знає латину. Також він вивчив уельський мову.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация