Людина тижня: Крістіан Вульф

Можна ще згадати російський прийом в Кремлі на честь Вульфа, який, можливо, і коштував кар'єри тверскому губернатору Дмитру Зеленину через «черв'яка в тарілці». Але тепер крісло захиталося вже під самим Вульфом.

Причому, за російськими мірками претензії до президента зовсім навіть не «страшні»: взяв кредит на нерухомість у друга-бізнесмена, так відпочивав з дружиною на його дачі за кордоном Причому, за російськими мірками претензії до президента зовсім навіть не «страшні»: взяв кредит на нерухомість у друга-бізнесмена, так відпочивав з дружиною на його дачі за кордоном. У Росії б на таке ніхто й уваги не звернув ...

Але Німеччина - не Росія - там політики позбавлялися посади і за менші провини. Досить згадати міністра оборони Карла Теодора цу Гуттенберга, якого влітку відправили у відставку і позбавили наукового ступеня тільки за те, що не поставив посилання на всі першоджерела, цитати з яких використовував у своїй дисертації. Або міністра економіки Юргена Меллемана, якого в 1993 році з ганьбою вигнали з уряду за те, що використовував офіційний папір свого міністерства, щоб в одному з листів розрекламувати бізнес-ідею брата своєї дружини.

Тому скандал, пов'язаний з Крістіаном Вульфом, для німців дуже навіть серйозний. Він ускладнюється ще й тим, що Вульф свого часу став президентом в результаті іншої скандальної відставки - свого попередника Хорста Келера. Тому, «якщо після дев'ятого президента ФРН Келера піти у відставку доведеться ще й зганьбив десятому президенту Вульфу, вища державна посада цього не витримає», стверджує Suddeutsche Zeitung.

Обраного 30 червня 2010 року на пост президента ФРН Крістіана Вульфа німецькі газети охрестили тоді особливим типом політика: «він не працює ліктями, він обов'язковий, він віруючий католик з дуже чіткою шкалою цінностей». Втім, дехто називав Вульфа навіть трохи нудним і манірним. Винне нерадісне дитинство Вульфа.

Він народився 19 червня 1959 року в місті Оснабрюк (Нижня Саксонія). Його батько Рудольф покинув сім'ю в той час, коли Крістіану виповнилося чотири роки. Мати Дагмара знову вийшла заміж за якогось Вольфганга Карстенса, але шлюб був недовгим: другий чоловік, дізнавшись, що у подружжя розсіяний склероз, покинув сім'ю. З 14 років Крістіан був змушений самостійно піклуватися про молодшу сестру і доглядати за матір'ю.

«Це змінило мене, зробивши, можливо, серйозніше, ніж інші», - зізнається пізніше десятий президент ФРН.

Проте, сімейні проблеми не завадили Вульфу вступити до Університету Оснабрюка, який він закінчив у 1986 році, отримавши диплом юриста Проте, сімейні проблеми не завадили Вульфу вступити до Університету Оснабрюка, який він закінчив у 1986 році, отримавши диплом юриста. Одночасно з навчанням Крістіан також брав активну участь і в політичному житті міста - він входив в «Учнівський союз», а потім - «Молодий союз» - молодіжні організації «Християнсько-демократичного союзу» (ХДС), головою якого нині є канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Після закінчення вузу Вульф працював за фахом в одній юридичній конторі, але працьовитість і професіоналізм молодої людини партія не помітити не могла. Через три роки після закінчення університету Вульф стає депутатом Ради міста Оснабрюк від ХДС.

Наступний крок в політичній кар'єрі він зробив в 1993 році, коли виставив свою кандидатуру на пост прем'єр-міністра Нижньої Саксонії. Але програв Герхарду Шредеру - майбутнього канцлера Німеччини.

Друга спроба, яку Вульф зробить в 1998-му, також виявиться невдалою. І тільки в 2003 році він зайняв крісло прем'єра Нижньої Саксонії. «Я хочу бути найкращим прем'єром-міністром», - з такими словами він почав свою роботу на новій посаді. І його діяльність помітили вже в Берліні: до кінця першого терміну повноважень Вульфа почали говорити, що його регіональна політична кар'єра скоро закінчиться, і він стане політиком федерального рівня.

Але Вульф постійно стверджував, що має намір залишатися главою земельного уряду. «Я добре мотивований, охоче працюю прем'єр-міністром і хочу ще довго залишатися на цій посаді», - заявив він. Правда, обмовився, що якщо ситуація зміниться, то його рішення «буде залежати від інших». У 2008 році він переобрався на пост прем'єра Нижньої Саксонії, але до кінця строк не допрацював.

Навесні 2010 року з поста президента подав у відставку Хорст Келер, якому не пробачили висловлювання про те, що «така країна як Німеччина, серйозно залежить від міжнародної торгівлі, повинна усвідомлювати необхідність військового втручання для гарантування німецьких інтересів» (малося на увазі участь Бундесверу в Афганістані) .

Спочатку кандидатура Вульфа на посаду президента правлячою коаліцією навіть не розглядалася 1 червня Ангела Меркель оголосила про те, що їх кандидатом стане тодішній міністр праці Німеччини Урсула фон дер Лайєн. Однак входять до коаліції вільні демократи відмовилися її підтримати. Через місяць на пост президента ФРН була запропонована кандидатура Крістіана Вульфа.

«Він не з тих, хто вечорами особливо засиджується в певних - він завжди ретельно готується до наступного дня», - описувала переваги нижнесаксонского прем'єра Ангела Меркель

Вибори президента Німеччини в Бундестазі пройшли 30 червня 2010 року, і знову Вульф зміг перемогти лише з третього разу, що дозволило газетам зробити висновок про те, що правляча коаліція в парламенті тріщить по швах Вибори президента Німеччини в Бундестазі пройшли 30 червня 2010 року, і знову Вульф зміг перемогти лише з третього разу, що дозволило газетам зробити висновок про те, що правляча коаліція в парламенті тріщить по швах. «Може хтось і вважає нормальним - після майже 10 годин голосування з милою посмішкою, як це зробила Меркель, заявляти про задовільний результат. У такі моменти Меркель справляє враження людини, який підпирає собою двері, коли лавина вже зносить весь будинок », - писала тоді Suddeutsche Zeitung.

Що ж стосується самого Вульфа, то проти нього газети нічого не мали проти. «Вульф цілком здатний вжити заходів, спрямованих на те, щоб невдоволення німців політикою не переродилося в громадянську лють», - стверджував тижневик Rheinischer Merkur.

«У політиці Крістіан Вульф, який вважає за краще банановий сік провину, подає себе скромним. Однак його майже пустотлива, лукава посмішка дозволяє здогадатися, що за лаштунками він сильно натискає на важелі », - вказувало агентство DPA.

Вульф став наймолодшим президентом Німеччини - на момент обрання йому тільки виповнився 51 рік.

Посада президента в Німеччині - чисто представницька: реальна влада зосереджена в руках федерального канцлера. Тому, розповідаючи журналістам про свою майбутню роботу, Вульф обіцяв, що його адміністрація стане «фабрикою ідей». Але в першу чергу - замок Бельвю (резиденція президента ФРН) - піддався косметичного ремонту: там обладнали дитячий куточок для сина нового господаря - дворічного Лінуса.

Лінус - єдиний спільна дитина у Крістіана Вульфа і його дружини 37-річної Беттіни Вульф (в дівоцтві Кернер). Вони познайомилися в ПАР, одружилися в 2008 році і для обох це був другий шлюб. Крім Лінуса у пари є діти: у Крістіана - дочка, у Беттіни - син.

«Я дуже люблю своїх дітей. Шум дитячої метушні - це музика майбутнього. Там, де працюють дорослі, має бути місце і для підростаючого покоління », - зізнався журналістам новообраний президент Німеччини.

До речі, Беттіна стала наймолодшою ​​першою леді Німеччини. Тому репортери не посоромилися запитати: «Як виглядатимуть татуювання на тілі вашої дружини, коли вона буде з'являтися в вечірніх відкритих нарядах на офіційних прийомах?». «Так ніяких проблем. Це кльово », - запевнив їх Крістіан.

На посаді президента Німеччини Крістіан Вульф восени минулого року відвідав Росію, а обід, влаштований на честь нього в Олександрівському залі Кремля потім обговорювала вся Німеччина . Нагадаємо, саме тоді губернатор Тверської області Дмитро Зеленін побачив в своїй тарілці дощового черв'яка, про що тут же написав в Twitter.

І хоча канцелярія федерального президента тоді заявила, що «німецька делегація нічого не помітила», і «російське гостинність чудово», скандал потрапив на перші шпальти багатьох газет. Через десять місяців президент Росії Дмитро Медведєв відправив Зеленіна у відставку, як тоді повідомлялося, за власним бажанням.

Втім, в рідній Німеччині Вульф також потрапляв на перші шпальти аж ніяк не через приємних речей Втім, в рідній Німеччині Вульф також потрапляв на перші шпальти аж ніяк не через приємних речей. Наприклад, в квітні цього року прямо на головній площі Вісбадена його закидали яйцями, а в серпні Німеччину обурило те, що президенту в Берлін з його рідної Нижньої Саксонії доставляють улюблені булочки.

«Чому б вам не спробувати берлінський хліб, пане президенте», - з таким заголовком вийшла німецька Bild, нагадавши Вульфу, що в Європі зараз фінансова криза і доставка булочок президенту за сотні кілометрів дуже дорого обходиться платникам податків.

На захист Крістіана Вульфа тоді встав тільки пекар Йохен Гауес, випічку якого так полюбив президент. «Якщо берлінські пекарі не можуть робити свою роботу добре, можливо, їм варто замінити обладнання», - запропонував він.

Але, незважаючи на все це, прості німці все-таки люблять свого президента. Після скандалу з кредитом телекомпанія ARD провела опитування серед своїх глядачів, понад 70% яких виступили проти відставки Крістіана Вульфа. Його відходу зажадали лише 26% опитаних.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Тому репортери не посоромилися запитати: «Як виглядатимуть татуювання на тілі вашої дружини, коли вона буде з'являтися в вечірніх відкритих нарядах на офіційних прийомах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация