Луганська Народна Республіка: важкий шлях самовизначення

Завдяки своєму географічному положенню Луганська Народна Республіка постраждала від «антитерористичної операції» набагато менше, ніж Донецька Народна Республіка. Якщо ДНР атакують з усіх боків, то ЛНР вдається уникати великого кровопролиття. Проте цілком імовірно, що ключові битви ще попереду, тому що на півночі молодої республіки сконцентрувалися великі сили київської хунти. За деякими даними, тут знаходиться сам міністр внутрішніх справ України А. Аваков і безпосередньо керує військовою операцією.

Є побоювання, що хунта має намір влаштувати на території ЛНР другий Слов'янськ. Наприклад, в Сватове виявлена ​​бронетехніка і кілька тисяч бійців нацгвардію і «Правого сектора». За короткий проміжок часу українські солдати настільки освоїлися, що почали мародерствувати в сусідньому Старобільську. За словами очевидців, в магазинах військовослужбовці беруть продовольство і просять записати оплату в рахунок ... держави. Аналогічним чином вони надходять і з місцевими селянами.

Про моральний стан українських солдатів, які окупували північну частину ЛНР, красномовно свідчить такий епізод. Вживши велику кількість алкоголю, бійці нацгвардію пограбували магазин і викрали у місцевої жительки козу, приготувавши з нього шашлик. Потім, будучи в нетверезому стані, вояки вирішили влаштувати перегони на бронетранспортерах. Кульмінацією «гвардійського форсажу» стала перестрілка між бійцями одного і того ж підрозділу, в результаті якої 15 осіб отримали поранення.

Відзначимо, що на території Луганщини київська влада повним ходом веде підготовку до виборів. Однак кандидатам в президенти не варто розраховувати на велику кількість голосів, адже північну частину ЛНР складно назвати густонаселеної. До того ж малоймовірно, що багато хто захоче взяти участь у виборах, намічених окупантами.

В регіоні немає великих міст, тому українські війська майже не зустрічають опору. Взагалі після цілого ряду невдач на території ДНР київська хунта прагне взяти реванш тут, здобувши хоча б незначні перемоги.

Не припиняються спроби ліквідувати лідерів опору Донбасу. Як відомо, на «народного губернатора» Валерія Болотова було скоєно замах, після чого він виїхав на лікування в Росію. Повертаючись назад в ЛНР, В. Болотов був затриманий українськими прикордонниками вранці 17 травня. Незабаром до місця, де під охороною прикордонників містився «народний губернатор», під'їхали бійці армії Південного Сходу і відкрили вогонь з автоматичної зброї. В ході бою соратникам В. Болотова вдалося відтіснити прикордонників і звільнити луганського лідера.

Валерій Болотов знову біля керма республіки

Днем раніше в столиці ЛНР співробітники МВС затримали командира армії Південного Сходу Олексія Рельке. За наявною інформацією, він перебуває під вартою в одній з областей України.

Складна військово-політична обстановка в ЛНР, зрозуміло, негативно відобразилася на соціально-економічний розвиток регіону. Економічна блокада з боку київської хунти фактично поставила Донбас на грань гуманітарної катастрофи . Сотні тисяч людей приречені на болісну загибель через відсутність ліків, в першу чергу, це стосується вагітних жінок і маленьких дітей. Подібні дії є справжнісіньким геноцидом.

Військові дії також перешкоджають постачанню палива. Кілька днів тому на автозаправних станціях «ОККО», розміщених на території ЛНР, що не стало пального. За словами директора з комунікацій мережі заправок Ольги Вільгус, хід бензовозів відновиться, коли покращиться ситуація в регіоні. Але, судячи з останніх подій, обстановка в Донбасі буде тільки загострюватися, тому непоганою альтернативою могло б стати збільшення поставок палива російським компаніями.

Нестабільність на паливному ринку неодмінно призводить до підвищення тарифів на послуги пасажирського транспорту. З 21 травня вартість проїзду в усіх маршрутних таксі Луганська становитиме три гривні, повідомляє прес-служба місцевої міської ради. Але можна припустити, що це - далеко не межа. Наприклад, приватні перевізники вже заявили про необхідність підвищити тарифи до чотирьох, а то і шести гривень.

На щастя, поки немає проблем із забезпеченням продуктами. При цьому продавці Центрального ринку Луганська відзначають падіння попиту серед населення у порівнянні з минулим роком. Очевидно, це пояснюється зниженням купівельної спроможності населення. Що стосується цін на продовольство, то значне подорожчання торкнулося тільки м'ясних виробів. По інших видах товарів різкого стрибка цін не спостерігалося. Однак робити якісь прогнози щодо забезпечення продуктами надалі підприємці та адміністрація ринку не беруться через нестабільну ситуацію в регіоні.

Сьогодні немає різкого подорожчання продуктів харчування, проте рівень інфляції в ЛНР залишається одним з найвищих. Як повідомляє Державна служба статистики України, інфляція в регіоні прискорилася в квітні по відношенню до березня до 3,9% з 2,0%. Для порівняння: в Одеській області зафіксовано інфляцію на рівні 4%, в Київській - 3,8%, у Львівській - 3,7%, Тернопільській та Запорізькій - 3,6%. Найменший рівень інфляції зафіксований у Вінницькій області на рівні 2,7%, Херсонській - 2,8%. Таким чином, ситуація, що склалася в ЛНР відображає лише загальну тенденцію, і бойові дії в регіоні поки не роблять істотного впливу на рівень цін. Природно, так буде не завжди.

Значно гірші справи в сфері зайнятості населення. Як повідомляє прес-служба кадрового порталу «HeadHunter Україна», складна соціально-політична ситуація в країні особливо гостро відобразилася на ринку праці східних регіонів. У ЛНР кількість вакансій зменшилася на третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У Дніпропетровську, навпаки, кількість пропозицій від роботодавців збільшилася на 13%. Подібна ситуація спостерігається і в інших регіонах країни - Одеській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях. Виняток становлять Луганська і Донецька народні республіки, в яких на 28% менше пропозицій роботи, ніж в минулому році.

Було б дивним, якби ситуація в зоні фактичних бойових дій складалася інакше. Однак повсталий народ не збирається міняти свої ідеали на, образно висловлюючись, сите сочевичну юшку. Яка вона - порівняно стерпна життя в рамках однієї держави з неонацистами - населення Донбасу знає дуже добре і повертатися до старого не має наміру.

Мабуть, найбільш чутливими до подій в Донбасі виявилися банківські установи. Так, в кінці квітня - початку травня багато банків заявили про припинення роботи своїх відділень в регіоні. Офіційно про тимчасове закриття відділень в ДНР і ЛНР повідомили ПриватБанк, УкрСиббанк, UniCredit Bank, Ощадбанк, Альфа-Банк. Але ситуація змінюється дуже швидко, тому в разі припинення бойових дій в окремому населеному пункті банки приймають рішення про відкриття відділення. Або ж навпаки, офіси закриваються в разі локального конфлікту. Сьогодні банки заявляють, що рішення про роботу відділень приймається щодня в залежності від ситуації.

А подекуди відділення і банкомати Приватбанку приймають на себе всю ненависть, яку відчувають донеччани до власника банку губернатору Дніпропетровської області Ігорю Коломойському - головному спонсору «Правого сектора».

Кругляк - зброю луганського пролетаріату

Нестабільна робота банків вже відбилася на виплати зарплат і пенсій. Жителі невеликих населених пунктів не можуть отримати гроші багато в чому тому, що інших фінансових установ, крім перерахованих вище, в місті немає. Отже, деякі регіони ЛНР часто виявляються в умовах фінансової блокади.

Усвідомлюючи складність обстановки, керівництво молодої республіки впритул зайнялося питаннями економіки. «На даний момент йде посилена робота із залученням фахівців в господарсько-економічну сферу. А також на робочі місця повертаються люди, які були раніше задіяні в цих секторах », - заявив прес-секретар Штабу армії Південного Сходу в ЛНР Василь Нікітін.

Однак Донбас поки не в змозі забезпечити себе всім необхідним, тим більше в умовах фактичної блокади з боку хунти, тому йому вкрай необхідна підтримка з боку Росії. У зв'язку з цим жителі Луганської та Донецької народних республік звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням визнати результати проведеної 11 травня референдуму і зробити все можливе для припинення терору з боку київської влади. На підтримку своїх слів вони зібрали вже 40 тисяч підписів і сподіваються, що їх звернення буде почуте.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация