Маріїнський парк в Києві

Центр Києва наповнений безліччю адміністративних будівель, торгових і офісних центрів, величезною кількістю транспорту. Метушливі будні Києва випромінюють енергетику суєти, швидкості і занепокоєння. Маріїнський парк, що знаходиться в цьому районі, служить рятівним оазисом для киян і гостей міста, де вони можуть відпочити і відновити гарне самопочуття.

Маріїнський парк, що знаходиться в цьому районі, служить рятівним оазисом для киян і гостей міста, де вони можуть відпочити і відновити гарне самопочуття

Історія Маріїнського парку
Після чергової реконструкції однойменного палацу в 1868-1870 рр., Дружина Олександра ІІ, імператриця Марія, побажала мати біля своїх апартаментів затишне місце для прогулянок. Незабаром завдяки старанням садівника Недзельського в 1874 році з'явився парк, виконаний, в так званому «англійською» стилі. Його творіння по праву називають одним з кращих прикладів садово-паркового мистецтва XVIII-XIX століть. Парк спочатку отримав назву - Царський, так як на цьому місці вже існував сад, створений ще Петром І. Основу парку складають клени, каштани та липи. Згодом на алеях з'явилися скульптури, декоративні чагарники та інші породи дерев. У 1900 році був встановлений знаменитий київський фонтан із серії аналогічних моделей, виплавлених в 1900 р на ливарному заводі ім. А.Терміна під керівництвом архітектора А.Шіле. До кінця ХІХ століття сад іменувався Імператорським сквером. У 1915 році ще одна особа вищого світу, імператриця Марія Федорівна (дружина Олександра ІІІ), оселилася в Маріїнському палаці і дуже любила відпочивати в парку. До цього дня йдуть дискусії, в честь якої імператриці Марії парк названий Маріїнським. Історія Маріїнського парку   Після чергової реконструкції однойменного палацу в 1868-1870 рр
Незабаром після приходу радянської влади назва парку міняли на: Жертв Революції, Міський, Пролетарський, Первомайський, Радянський.

Маріїнський парк в наші дні
Сьогоднішній стан парку старанно підтримується міськими службами. Територія завжди чиста, доглянута, і у вечірній час добре освітлена. Поруч з парком знаходиться Верховна Рада України (Вищий законодавчий орган країни) і Маріїнський палац. До визначних пам'яток парку можна віднести оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид столиці. Маріїнський парк в наші дні   Сьогоднішній стан парку старанно підтримується міськими службами Уздовж алей розташовані скульптури різних стилів і затишні лавки, на яких можна відпочити. Одна з цікавих особливостей парку - розташована в ньому літня сцена. Кияни називають її «Ракушка» через її форми. В амфітеатрі в літню пору проходять концерти різних напрямків творчої діяльності. Незалежно від пори року сквер завжди порадує Вас приємними враженнями, особливо вражаюче Маріїнський парк виглядає восени.
У зоні парку розташована велика кількість пам'яток, більш докладно про які рекомендуємо прочитати в статті на сайті Вікіпедія.

Для повноти вражень пропонуємо подивитися київський Маріїнський парк на цікавому відео:

Адреса Маріїнського парку: Україна, м Київ, вул. М.Грушевського
Дістатися до парку можна на метро або іншим видом транспорту .
Найближча станція метро - Арсенальна. дивіться схему метро Києва.


Як доїхати до київського Маріїнський парк дивіться на карті:

дивіться ще фото з пам'ятками Києва

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация