Маршрут на вихідні: Москва - Володимир - Суздаль - The Village

  1. Маршрут на вихідні: Москва - Володимир - Суздаль The Village продовжує серію «Маршрут на вихідні»,...
  2. Маршрут на вихідні: Москва - Володимир - Суздаль

Маршрут на вихідні: Москва - Володимир - Суздаль

The Village продовжує серію «Маршрут на вихідні», в якій розповідає про місця неподалік від Москви, де можна відпочити пару днів. Щотижня ми вибираємо яке-небудь напрямок, цікаву кінцеву точку на ньому і цікаві зупинки по дорозі.

У черговому випуску - Горьковское шосе і однойменне напрямок залізної дороги, що ведуть до Володимира. По дорозі до давньоруської столиці - кілька мальовничих садиб, відмінне місце для риболовлі, музей ВПС і земля обітована Вєнічки Єрофєєва.

Володимирський тракт в XVIII-XIX століттях був першим відрізком шляху до Сибіру, ​​по якому гнали каторжан: його початковим пунктом була Таганська в'язниця (побудована в 1804 році, підірвана в 1958-му), а кінцевим - Владимирский централ (існує з 1783 року сучасне будівлю - 1825 роки). Нехитрий пейзаж Ісаака Левітана «Володимирка», написаний в 1892 році в селі Болдіно в нинішній Володимирській області, сучасниками сприймався як гостре політичне висловлювання, адже серед каторжан було багато революціонерів. У 1919 році з ініціативи наркома освіти Анатолія Луначарського ділянку від Рогожской застави (тогдашей кордону Москви) до Балашихи перейменували в шосе Ентузіастів на честь політкаторжан, яких етапували по Володимирко.

Як дістатися

Як дістатися

На автомобілі найкоротший маршрут - по Горьковському шосе, близько 170 кілометрів. Але це одна з найбільш завантажених трас, і в шляху можна провести годин п'ять, а то й більше. Набагато більш довгий - близько 250 кілометрів - маршрут по Ярославському шосе через Александров може виявитися набагато швидше.

Набагато більш довгий - близько 250 кілометрів - маршрут по Ярославському шосе через Александров може виявитися набагато швидше

На електричці з Курського вокзалу - чотири рази в день. Час в дорозі - близько трьох годин, вартість - 322 рубля 80 копійок.

Час в дорозі - близько трьох годин, вартість - 322 рубля 80 копійок

Поїздом з Курського вокзалу - у Володимирі зупиняється майже будь-який потяг, що йде в бік Нижнього Новгорода і Кірова. Сидячі місця, якщо вони передбачені в поїзді, обійдуться від 400 рублів (в звичайному поїзді) до 3 з гаком тисяч в «Сапсані».

Москва - Володимир

1. Москва 2. Пехра-Яковлевское 3. Бісерово 4. Музей ВВС 5. Петушки 6. Володимир 7. Боголюбово 8. Суздаль

років - вік Володимира
у 2013 році

днів в році пив Стаханов, згідно
«Москва-Петушки»

рублів коштує оренда лазні на двох на три години в Суздалі

рельєфів прикрашають фасади Дмитровського собору у Володимирі

кілометрів від МКАД до центру Володимира
по Горьковському шосе

кілометрів
від Володимира
до Суздаля

кілометрів   від Володимира   до Суздаля

До бурхливої ​​індустріалізації другої половини XIX століття на сході Підмосков'я, на берегах численних річок і озер, серед великих лісів, розташовувалося безліч садиб і дач. У Балашисі (близько 6 кілометрів від МКАД) і околицях збереглися, наприклад, садиби Горенка (належала Долгоруким, Розумовським, Юсуповим, Третьяковим, в 1920-і тут була дача Всеволода Мейєрхольда) і Пехра-Яковлевское (належала Голіциним і Гагаріним). Втім, садиби або пристосовані під сучасні потреби (Горенка - туберкульозний санаторій, Пехра-Яковлевское - Заочний аграрний університет), або лежать в руїнах.

Приблизно в 20 кілометрах від МКАД, в Новій Купавне, є поворот на Бісерово. Там знаходиться великий рибокомбінат і величезна система ставків - популярне місце серед рибалок. За 2-3 тисячі рублів тут можна половити коропа і форель; можна купити риби - живий або копченої; можна посидіти в рибному ресторані.

Вгорі: Садиба Горенка

Зліва: Музей ВВС в Моніно

Одна з головних визначних пам'яток на Горьківському напрямку - Музей ВВС в Моніно (близько 25 кілометрів від МКАД; на електричці - з Ярославського вокзалу; на автобусі або маршрутці - з Щелковського автовокзалу). Це рай для любителів авіації: тут є і легендарний бомбардувальник Першої світової війни «Ілля Муромець», сконструйований Ігорем Сікорським, і «яструбки» Великої Вітчизняної, і Миті, і Су, і стратегічний бомбардувальник часів «холодної війни» Ту-95, і ранні безпілотники, і вертольоти, і макети крилатих ракет, атомної та водневої бомб. Музей належить Міноборони, і тут все по-військовому суворо: працює до 16:00, по неділях закритий.

Приблизно на двох третинах шляху від Москви до Володимира по Горьковському шосе знаходиться місто Петушки, оспіваний Венедиктом Єрофєєвим в відомій поемі 1970 року. У 90-ті роки була красива ідея: поставити на Курському вокзалі в Москві пам'ятник вінички, а тут, в Півниках, - його коханої, до якої він їде. Ідея залишилася нереалізованою, і обидві частини пам'ятника тепер стоять в Москві на площі Боротьби. Так що матеріальних підтверджень важливості цього місця для вітчизняної культури в Півниках немає.

Кінцевий пункт маршруту - місто Володимир - нині тихе провінційне місто на 350 тисяч жителів, а колись - столиця північно-східної Русі, назва якого стояло в царському титулі раніше Москви. Місто засноване на початку XII століття Володимиром Мономахом (в давнину він називався Володимиром, тобто «Владимиров»), столицею став уже в середині XII століття, при Андрій Боголюбський. В кінці XIII століття сюди перебралися з Києва руські митрополити. В середині XIV століття московські князі (від Івана Калити до Дмитра Донського) закріпили за собою спадкові права на володимирський престол і тим самим фактично перенесли столицю з Володимира до Москви.

Володимир. За годинниковою стрілкою: Золоті ворота, Успенський собор, церква Покрова на Нерлі, Дмитровський собор

За годинниковою стрілкою: Золоті ворота, Успенський собор, церква Покрова на Нерлі, Дмитровський собор

З часів Андрія Боголюбського і його наступника Всеволода Велике Гніздо у Володимирі збереглися найбільші шедеври давньоруського білокам'яного зодчества: Успенський собор з фресками Андрія Рубльова, що став зразком для всього подальшого церковного будівництва (в тому числі для московського Успенського собору), і Дмитровський собор з дивовижним різьбленням на зовнішніх стінах. Також з XII століття збереглися Золоті ворота - втім, сильно перебудовані в наступні століття.

У десяти кілометрах на схід від центру Володимира знаходиться Боголюбово. Тут жив і тут же був 1174 року убитий князь Андрій Боголюбський. На місці княжого замку виник монастир. Від княжого палацу зберігся невеликий фрагмент - підстава вежі, надбудовані в XVIII столітті дзвіницею храму Різдва Богородиці.

За монастирем знаходиться пішохідний міст через залізницю, що веде на Боголюбський луг. Через нього мощена стежка довжиною близько кілометра в'ється до церкви Покрова на Нерлі - одному з найбільш значних давньоруських пам'яток (теж середина XII століття), відомому з дитинства по фотографіях в підручниках, але «живцем» все одно проводить величезне враження.

Суздаль. За годинниковою стрілкою: інтер'єр селянської хати, млин і фасад селянської хати в Музеї дерев'яного зодчества, Богородице-Різдвяний собор і Архієрейські палати суздальського кремля

Приблизно в 30 кілометрах на північ від Володимира знаходиться ще один дуже древній і дуже важливий російське місто - Суздаль. Це вже справжнісінька глуха провінція: населення - 10 тисяч, немає навіть залізниці (з Володимира ходять автобуси, а таксі обійдеться в 600-700 рублів). Але саме в цьому - особлива чарівність Суздаля: тут так тихо, спокійно і меланхолійно, ніби останніх приблизно 150 років просто не було. Центр міста - Торгова площа, на якій крізь вимостку пробивається висока трава. По сусідству - кремль з Богородице-Різдвяних собором (підстава - XIII століття, сучасні стіни - XVI століття) і Архиєрейськими палатами (XV-XVIII століття). Навколо - суцільно церкви і монастирі, за якими можна бродити цілий день. На окрему увагу заслуговує Музей дерев'яного зодчества - там зібрані дерев'яні церкви, хати та господарські будівлі XVIII-XIX століть (вхід - 200 рублів).

У Володимирі кафе і ресторани зосереджені головним чином на вулиці Великій Московській, від Золотих воріт до Соборної площі. У пабі Soho дають дуже пристойні стейки (250-300 рублів за 100 грамів), кава можна випити в Traveler's Coffee. У комплексі «Торгові ряди» є і «Кофебін». Трохи далі, за Соборною площею, розсип автентичних російських провінційних кафе: багато м'яса, багато майонезу, ситно, смачно і дешево. У Суздалі - більш-менш всюди як у Володимирі за Соборною площею. Крім того, в обох містах є по одному кафе мережі з оточенням назвою «Лосось і кава» з борщем за 190 рублів і суші по 100-170 рублів.

І Володимир, і Суздаль - міста туристичні, тому з готелями на будь-який смак і гаманець складнощів ніяких. За сумою всіх чинників оптимальної слід визнати, мабуть, 15-поверховий готель «Золоте кільце» - стандартний двомісний номер там обійдеться в 2700 рублів. Трохи бентежить віддаленість від центру міста - але у Володимирі повно таксі, і до осередку життя на Великій Московській можна доїхати за 120-150 рублів.

фотографії: Shutterstock , Navigator-avia , Борис Брильов

Маршрут на вихідні: Москва - Володимир - Суздаль

The Village продовжує серію «Маршрут на вихідні», в якій розповідає про місця неподалік від Москви, де можна відпочити пару днів. Щотижня ми вибираємо яке-небудь напрямок, цікаву кінцеву точку на ньому і цікаві зупинки по дорозі.

У черговому випуску - Горьковское шосе і однойменне напрямок залізної дороги, що ведуть до Володимира. По дорозі до давньоруської столиці - кілька мальовничих садиб, відмінне місце для риболовлі, музей ВПС і земля обітована Вєнічки Єрофєєва.

Володимирський тракт в XVIII-XIX століттях був першим відрізком шляху до Сибіру, ​​по якому гнали каторжан: його початковим пунктом була Таганська в'язниця (побудована в 1804 році, підірвана в 1958-му), а кінцевим - Владимирский централ (існує з 1783 року сучасне будівлю - 1825 роки). Нехитрий пейзаж Ісаака Левітана «Володимирка», написаний в 1892 році в селі Болдіно в нинішній Володимирській області, сучасниками сприймався як гостре політичне висловлювання, адже серед каторжан було багато революціонерів. У 1919 році з ініціативи наркома освіти Анатолія Луначарського ділянку від Рогожской застави (тогдашей кордону Москви) до Балашихи перейменували в шосе Ентузіастів на честь політкаторжан, яких етапували по Володимирко.

Як дістатися

Як дістатися

На автомобілі найкоротший маршрут - по Горьковському шосе, близько 170 кілометрів. Але це одна з найбільш завантажених трас, і в шляху можна провести годин п'ять, а то й більше. Набагато більш довгий - близько 250 кілометрів - маршрут по Ярославському шосе через Александров може виявитися набагато швидше.

Набагато більш довгий - близько 250 кілометрів - маршрут по Ярославському шосе через Александров може виявитися набагато швидше

На електричці з Курського вокзалу - чотири рази в день. Час в дорозі - близько трьох годин, вартість - 322 рубля 80 копійок.

Час в дорозі - близько трьох годин, вартість - 322 рубля 80 копійок

Поїздом з Курського вокзалу - у Володимирі зупиняється майже будь-який потяг, що йде в бік Нижнього Новгорода і Кірова. Сидячі місця, якщо вони передбачені в поїзді, обійдуться від 400 рублів (в звичайному поїзді) до 3 з гаком тисяч в «Сапсані».

Москва - Володимир

1. Москва 2. Пехра-Яковлевское 3. Бісерово 4. Музей ВВС 5. Петушки 6. Володимир 7. Боголюбово 8. Суздаль

років - вік Володимира
в 2013 році

днів в році пив Стаханов, згідно
«Москва-Петушки»

рублів коштує оренда лазні на двох на три години в Суздалі

рельєфів прикрашають фасади Дмитровського собору у Володимирі

кілометрів від МКАД до центру Володимира
по Горьковському шосе

кілометрів
від Володимира
до Суздаля

кілометрів   від Володимира   до Суздаля

До бурхливої ​​індустріалізації другої половини XIX століття на сході Підмосков'я, на берегах численних річок і озер, серед великих лісів, розташовувалося безліч садиб і дач. У Балашисі (близько 6 кілометрів від МКАД) і околицях збереглися, наприклад, садиби Горенка (належала Долгоруким, Розумовським, Юсуповим, Третьяковим, в 1920-і тут була дача Всеволода Мейєрхольда) і Пехра-Яковлевское (належала Голіциним і Гагаріним). Втім, садиби або пристосовані під сучасні потреби (Горенка - туберкульозний санаторій, Пехра-Яковлевское - Заочний аграрний університет), або лежать в руїнах.

Приблизно в 20 кілометрах від МКАД, в Новій Купавне, є поворот на Бісерово. Там знаходиться великий рибокомбінат і величезна система ставків - популярне місце серед рибалок. За 2-3 тисячі рублів тут можна половити коропа і форель; можна купити риби - живий або копченої; можна посидіти в рибному ресторані.

Вгорі: Садиба Горенка

Зліва: Музей ВВС в Моніно

Одна з головних визначних пам'яток на Горьківському напрямку - Музей ВВС в Моніно (близько 25 кілометрів від МКАД; на електричці - з Ярославського вокзалу; на автобусі або маршрутці - з Щелковського автовокзалу). Це рай для любителів авіації: тут є і легендарний бомбардувальник Першої світової війни «Ілля Муромець», сконструйований Ігорем Сікорським, і «яструбки» Великої Вітчизняної, і Миті, і Су, і стратегічний бомбардувальник часів «холодної війни» Ту-95, і ранні безпілотники, і вертольоти, і макети крилатих ракет, атомної та водневої бомб. Музей належить Міноборони, і тут все по-військовому суворо: працює до 16:00, по неділях закритий.

Приблизно на двох третинах шляху від Москви до Володимира по Горьковському шосе знаходиться місто Петушки, оспіваний Венедиктом Єрофєєвим в відомій поемі 1970 року. У 90-ті роки була красива ідея: поставити на Курському вокзалі в Москві пам'ятник вінички, а тут, в Півниках, - його коханої, до якої він їде. Ідея залишилася нереалізованою, і обидві частини пам'ятника тепер стоять в Москві на площі Боротьби. Так що матеріальних підтверджень важливості цього місця для вітчизняної культури в Півниках немає.

Кінцевий пункт маршруту - місто Володимир - нині тихе провінційне місто на 350 тисяч жителів, а колись - столиця північно-східної Русі, назва якого стояло в царському титулі раніше Москви. Місто засноване на початку XII століття Володимиром Мономахом (в давнину він називався Володимиром, тобто «Владимиров»), столицею став уже в середині XII століття, при Андрій Боголюбський. В кінці XIII століття сюди перебралися з Києва руські митрополити. В середині XIV століття московські князі (від Івана Калити до Дмитра Донського) закріпили за собою спадкові права на володимирський престол і тим самим фактично перенесли столицю з Володимира до Москви.

Володимир. За годинниковою стрілкою: Золоті ворота, Успенський собор, церква Покрова на Нерлі, Дмитровський собор

За годинниковою стрілкою: Золоті ворота, Успенський собор, церква Покрова на Нерлі, Дмитровський собор

З часів Андрія Боголюбського і його наступника Всеволода Велике Гніздо у Володимирі збереглися найбільші шедеври давньоруського білокам'яного зодчества: Успенський собор з фресками Андрія Рубльова, що став зразком для всього подальшого церковного будівництва (в тому числі для московського Успенського собору), і Дмитровський собор з дивовижним різьбленням на зовнішніх стінах. Також з XII століття збереглися Золоті ворота - втім, сильно перебудовані в наступні століття.

У десяти кілометрах на схід від центру Володимира знаходиться Боголюбово. Тут жив і тут же був 1174 року убитий князь Андрій Боголюбський. На місці княжого замку виник монастир. Від княжого палацу зберігся невеликий фрагмент - підстава вежі, надбудовані в XVIII столітті дзвіницею храму Різдва Богородиці.

За монастирем знаходиться пішохідний міст через залізницю, що веде на Боголюбський луг. Через нього мощена стежка довжиною близько кілометра в'ється до церкви Покрова на Нерлі - одному з найбільш значних давньоруських пам'яток (теж середина XII століття), відомому з дитинства по фотографіях в підручниках, але «живцем» все одно проводить величезне враження.

Суздаль. За годинниковою стрілкою: інтер'єр селянської хати, млин і фасад селянської хати в Музеї дерев'яного зодчества, Богородице-Різдвяний собор і Архієрейські палати суздальського кремля

Приблизно в 30 кілометрах на північ від Володимира знаходиться ще один дуже древній і дуже важливий російське місто - Суздаль. Це вже справжнісінька глуха провінція: населення - 10 тисяч, немає навіть залізниці (з Володимира ходять автобуси, а таксі обійдеться в 600-700 рублів). Але саме в цьому - особлива чарівність Суздаля: тут так тихо, спокійно і меланхолійно, ніби останніх приблизно 150 років просто не було. Центр міста - Торгова площа, на якій крізь вимостку пробивається висока трава. По сусідству - кремль з Богородице-Різдвяних собором (підстава - XIII століття, сучасні стіни - XVI століття) і Архиєрейськими палатами (XV-XVIII століття). Навколо - суцільно церкви і монастирі, за якими можна бродити цілий день. На окрему увагу заслуговує Музей дерев'яного зодчества - там зібрані дерев'яні церкви, хати та господарські будівлі XVIII-XIX століть (вхід - 200 рублів).

У Володимирі кафе і ресторани зосереджені головним чином на вулиці Великій Московській, від Золотих воріт до Соборної площі. У пабі Soho дають дуже пристойні стейки (250-300 рублів за 100 грамів), кава можна випити в Traveler's Coffee. У комплексі «Торгові ряди» є і «Кофебін». Трохи далі, за Соборною площею, розсип автентичних російських провінційних кафе: багато м'яса, багато майонезу, ситно, смачно і дешево. У Суздалі - більш-менш всюди як у Володимирі за Соборною площею. Крім того, в обох містах є по одному кафе мережі з оточенням назвою «Лосось і кава» з борщем за 190 рублів і суші по 100-170 рублів.

І Володимир, і Суздаль - міста туристичні, тому з готелями на будь-який смак і гаманець складнощів ніяких. За сумою всіх чинників оптимальної слід визнати, мабуть, 15-поверховий готель «Золоте кільце» - стандартний двомісний номер там обійдеться в 2700 рублів. Трохи бентежить віддаленість від центру міста - але у Володимирі повно таксі, і до осередку життя на Великій Московській можна доїхати за 120-150 рублів.

фотографії: Shutterstock , Navigator-avia , Борис Брильов

Маршрут на вихідні: Москва - Володимир - Суздаль

The Village продовжує серію «Маршрут на вихідні», в якій розповідає про місця неподалік від Москви, де можна відпочити пару днів. Щотижня ми вибираємо яке-небудь напрямок, цікаву кінцеву точку на ньому і цікаві зупинки по дорозі.

У черговому випуску - Горьковское шосе і однойменне напрямок залізної дороги, що ведуть до Володимира. По дорозі до давньоруської столиці - кілька мальовничих садиб, відмінне місце для риболовлі, музей ВПС і земля обітована Вєнічки Єрофєєва.

Володимирський тракт в XVIII-XIX століттях був першим відрізком шляху до Сибіру, ​​по якому гнали каторжан: його початковим пунктом була Таганська в'язниця (побудована в 1804 році, підірвана в 1958-му), а кінцевим - Владимирский централ (існує з 1783 року сучасне будівлю - 1825 роки). Нехитрий пейзаж Ісаака Левітана «Володимирка», написаний в 1892 році в селі Болдіно в нинішній Володимирській області, сучасниками сприймався як гостре політичне висловлювання, адже серед каторжан було багато революціонерів. У 1919 році з ініціативи наркома освіти Анатолія Луначарського ділянку від Рогожской застави (тогдашей кордону Москви) до Балашихи перейменували в шосе Ентузіастів на честь політкаторжан, яких етапували по Володимирко.

Як дістатися

Як дістатися

На автомобілі найкоротший маршрут - по Горьковському шосе, близько 170 кілометрів. Але це одна з найбільш завантажених трас, і в шляху можна провести годин п'ять, а то й більше. Набагато більш довгий - близько 250 кілометрів - маршрут по Ярославському шосе через Александров може виявитися набагато швидше.

Набагато більш довгий - близько 250 кілометрів - маршрут по Ярославському шосе через Александров може виявитися набагато швидше

На електричці з Курського вокзалу - чотири рази в день. Час в дорозі - близько трьох годин, вартість - 322 рубля 80 копійок.

Час в дорозі - близько трьох годин, вартість - 322 рубля 80 копійок

Поїздом з Курського вокзалу - у Володимирі зупиняється майже будь-який потяг, що йде в бік Нижнього Новгорода і Кірова. Сидячі місця, якщо вони передбачені в поїзді, обійдуться від 400 рублів (в звичайному поїзді) до 3 з гаком тисяч в «Сапсані».

Москва - Володимир

1. Москва 2. Пехра-Яковлевское 3. Бісерово 4. Музей ВВС 5. Петушки 6. Володимир 7. Боголюбово 8. Суздаль

років - вік Володимира
в 2013 році

днів в році пив Стаханов, згідно
«Москва-Петушки»

рублів коштує оренда лазні на двох на три години в Суздалі

рельєфів прикрашають фасади Дмитровського собору у Володимирі

кілометрів від МКАД до центру Володимира
по Горьковському шосе

кілометрів
від Володимира
до Суздаля

кілометрів   від Володимира   до Суздаля

До бурхливої ​​індустріалізації другої половини XIX століття на сході Підмосков'я, на берегах численних річок і озер, серед великих лісів, розташовувалося безліч садиб і дач. У Балашисі (близько 6 кілометрів від МКАД) і околицях збереглися, наприклад, садиби Горенка (належала Долгоруким, Розумовським, Юсуповим, Третьяковим, в 1920-і тут була дача Всеволода Мейєрхольда) і Пехра-Яковлевское (належала Голіциним і Гагаріним). Втім, садиби або пристосовані під сучасні потреби (Горенка - туберкульозний санаторій, Пехра-Яковлевское - Заочний аграрний університет), або лежать в руїнах.

Приблизно в 20 кілометрах від МКАД, в Новій Купавне, є поворот на Бісерово. Там знаходиться великий рибокомбінат і величезна система ставків - популярне місце серед рибалок. За 2-3 тисячі рублів тут можна половити коропа і форель; можна купити риби - живий або копченої; можна посидіти в рибному ресторані.

Вгорі: Садиба Горенка

Зліва: Музей ВВС в Моніно

Одна з головних визначних пам'яток на Горьківському напрямку - Музей ВВС в Моніно (близько 25 кілометрів від МКАД; на електричці - з Ярославського вокзалу; на автобусі або маршрутці - з Щелковського автовокзалу). Це рай для любителів авіації: тут є і легендарний бомбардувальник Першої світової війни «Ілля Муромець», сконструйований Ігорем Сікорським, і «яструбки» Великої Вітчизняної, і Миті, і Су, і стратегічний бомбардувальник часів «холодної війни» Ту-95, і ранні безпілотники, і вертольоти, і макети крилатих ракет, атомної та водневої бомб. Музей належить Міноборони, і тут все по-військовому суворо: працює до 16:00, по неділях закритий.

Приблизно на двох третинах шляху від Москви до Володимира по Горьковському шосе знаходиться місто Петушки, оспіваний Венедиктом Єрофєєвим в відомій поемі 1970 року. У 90-ті роки була красива ідея: поставити на Курському вокзалі в Москві пам'ятник вінички, а тут, в Півниках, - його коханої, до якої він їде. Ідея залишилася нереалізованою, і обидві частини пам'ятника тепер стоять в Москві на площі Боротьби. Так що матеріальних підтверджень важливості цього місця для вітчизняної культури в Півниках немає.

Кінцевий пункт маршруту - місто Володимир - нині тихе провінційне місто на 350 тисяч жителів, а колись - столиця північно-східної Русі, назва якого стояло в царському титулі раніше Москви. Місто засноване на початку XII століття Володимиром Мономахом (в давнину він називався Володимиром, тобто «Владимиров»), столицею став уже в середині XII століття, при Андрій Боголюбський. В кінці XIII століття сюди перебралися з Києва руські митрополити. В середині XIV століття московські князі (від Івана Калити до Дмитра Донського) закріпили за собою спадкові права на володимирський престол і тим самим фактично перенесли столицю з Володимира до Москви.

Володимир. За годинниковою стрілкою: Золоті ворота, Успенський собор, церква Покрова на Нерлі, Дмитровський собор

За годинниковою стрілкою: Золоті ворота, Успенський собор, церква Покрова на Нерлі, Дмитровський собор

З часів Андрія Боголюбського і його наступника Всеволода Велике Гніздо у Володимирі збереглися найбільші шедеври давньоруського білокам'яного зодчества: Успенський собор з фресками Андрія Рубльова, що став зразком для всього подальшого церковного будівництва (в тому числі для московського Успенського собору), і Дмитровський собор з дивовижним різьбленням на зовнішніх стінах. Також з XII століття збереглися Золоті ворота - втім, сильно перебудовані в наступні століття.

У десяти кілометрах на схід від центру Володимира знаходиться Боголюбово. Тут жив і тут же був 1174 року убитий князь Андрій Боголюбський. На місці княжого замку виник монастир. Від княжого палацу зберігся невеликий фрагмент - підстава вежі, надбудовані в XVIII столітті дзвіницею храму Різдва Богородиці.

За монастирем знаходиться пішохідний міст через залізницю, що веде на Боголюбський луг. Через нього мощена стежка довжиною близько кілометра в'ється до церкви Покрова на Нерлі - одному з найбільш значних давньоруських пам'яток (теж середина XII століття), відомому з дитинства по фотографіях в підручниках, але «живцем» все одно проводить величезне враження.

Суздаль. За годинниковою стрілкою: інтер'єр селянської хати, млин і фасад селянської хати в Музеї дерев'яного зодчества, Богородице-Різдвяний собор і Архієрейські палати суздальського кремля

Приблизно в 30 кілометрах на північ від Володимира знаходиться ще один дуже древній і дуже важливий російське місто - Суздаль. Це вже справжнісінька глуха провінція: населення - 10 тисяч, немає навіть залізниці (з Володимира ходять автобуси, а таксі обійдеться в 600-700 рублів). Але саме в цьому - особлива чарівність Суздаля: тут так тихо, спокійно і меланхолійно, ніби останніх приблизно 150 років просто не було. Центр міста - Торгова площа, на якій крізь вимостку пробивається висока трава. По сусідству - кремль з Богородице-Різдвяних собором (підстава - XIII століття, сучасні стіни - XVI століття) і Архиєрейськими палатами (XV-XVIII століття). Навколо - суцільно церкви і монастирі, за якими можна бродити цілий день. На окрему увагу заслуговує Музей дерев'яного зодчества - там зібрані дерев'яні церкви, хати та господарські будівлі XVIII-XIX століть (вхід - 200 рублів).

У Володимирі кафе і ресторани зосереджені головним чином на вулиці Великій Московській, від Золотих воріт до Соборної площі. У пабі Soho дають дуже пристойні стейки (250-300 рублів за 100 грамів), кава можна випити в Traveler's Coffee. У комплексі «Торгові ряди» є і «Кофебін». Трохи далі, за Соборною площею, розсип автентичних російських провінційних кафе: багато м'яса, багато майонезу, ситно, смачно і дешево. У Суздалі - більш-менш всюди як у Володимирі за Соборною площею. Крім того, в обох містах є по одному кафе мережі з оточенням назвою «Лосось і кава» з борщем за 190 рублів і суші по 100-170 рублів.

І Володимир, і Суздаль - міста туристичні, тому з готелями на будь-який смак і гаманець складнощів ніяких. За сумою всіх чинників оптимальної слід визнати, мабуть, 15-поверховий готель «Золоте кільце» - стандартний двомісний номер там обійдеться в 2700 рублів. Трохи бентежить віддаленість від центру міста - але у Володимирі повно таксі, і до осередку життя на Великій Московській можна доїхати за 120-150 рублів.

фотографії: Shutterstock , Navigator-avia , Борис Брильов

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация