Медаль за бойову співдружність МВС: пільги і виплати

  1. Історія нагороди
  2. Правила нагородження
  3. Опис нагородної титулу
  4. Зразок символу 1995 року
  5. Зразок медалі 2009 року
  6. Пільги та переваги нагороджених осіб
  7. Кого нагороджують?
  8. Правила носіння

Почесне звання і державна нагородна медаль «За бойову співдружність» відкриває перед її власником, не тільки почесний статус, але також деякі пільги та привілеї відповідно до законодавства РФ.

Почесне звання і державна нагородна медаль «За бойову співдружність» відкриває перед її власником, не тільки почесний статус, але також деякі пільги та привілеї відповідно до законодавства РФ

Історія нагороди

Історія нагороди

Практично така ж нагорода існувала ще в далекі часи СРСР. Присвоюватися нагородний знак став з початку 1979 року, після того, як відбулося підписання відповідної постанови Президією ВС. Цією медаллю нагороджувалися співробітники МВС, збройних сил, держбезпеки, а також громадяни інших країн, що були членами «Варшавського договору». Також на її вручення могли претендувати і інші представники країн соцтабору. Приводом до її отримання було зміцнення бойової співдружності, що було можливо завдяки власноручного сприянню цієї мети.

Медаль вручалася на підставі постанови Президії ВС, а також за розпорядженням глави Міноборони СРСР і Міністра МВС. Також нерідко відмітний знак міг бути вручений співробітникам КДБ за розпорядженням його керівника. Нагорода вручалася одноразово, повторне її отримання не було передбачено.

Важливо! Цього почесного нагородного знака були удостоєні такі дві відомих особистості: Генерал Маргелов, а також перший в СРСР президент Горбачов.

Правила нагородження

Правила нагородження

Медаль за бойову співдружність МВС, передбачає певні правила її вручення:

  • нагородний знак призначений для співробітників МВС, збройних сил, а також співвітчизників або громадян інших країн, які зробили посильний працю для забезпечення зміцнення бойової співдружності;
  • медаль вручається в урочистій обстановці відповідної гласності, роблячи особа, якій вона присуджується значущим і важливим громадянином, який має право розраховувати на певні пільги і привілеї;
  • нагорода носиться на лівій стороні мундира, на парадній формі.

Опис нагородної титулу

Опис нагородної титулу

Нагородний знак виготовляється з металевого сплаву і має характерний золотий відтінок. Діаметр медалі становить 3,2 см. Особові і тильні краю металевої поверхні знака опуклі. У центрі нагороди є напис «За бойову співдружність», яка розташована в три рядки.

Зворотний бік нагороди характеризується написом «Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації». Напис має рельєфний шрифт тексту.

До мундиру нагорода кріпиться за допомогою пятіколонной колодки, тильна сторона якої має невелику шпильку. Обшита колодка звичайної по ширині стрічкою в 2,4 см. Колір стрічки васильково-муаровий. В середині стрічки проходять смуги: чорна - 0,5 мм, жовта - в 1 мм, червона - 3 мм і біла - 0,5 мм. Смуги розходяться від центру стрічки.

Зразок символу 1995 року

У пострадянській Росії медаль була перероблена 27 березня 1995 року і мала деякі відмінності від сучасного зразка, а саме:

  • напис на лицьовій стороні була розташована в щиті в 4 рядки;
  • колодка з стрічкою також зазнали змін і отримали сучасний забарвлення.

Зразок медалі 2009 року

5 березня 2009 року в нагородний символ були внесені нові зміни. Зразок ордена мав напис на лицьовій стороні в щиті в три рядки на відміну від минулої моделі. До окантовці і кольором стрічки і самого розпізнавального знака внесень додано не було. Таким чином, медаль зазнала незначних змін і стала також досить рідкісним зразком нагороди, який дає власникові право на деякі пільги та привілеї.

Пільги та переваги нагороджених осіб

Пільги та переваги нагороджених осіб

Нагорода за зміцнення бойової співдружності передбачає надання громадянину деяких виплат, пільг і привілеїв. Нагорода дозволяє претендувати на отримання статусу «Ветеран праці», після чого громадянин отримує масу пільг, а також йому присуджується пенсійна виплата.

Домогтися почесного звання «Ветеран праці» завдяки цьому нагородної знаку можна, проте це станеться лише після виходу громадянина на заслужену пенсію. В іншому випадку розраховувати на виплати, пільги і заохочення за цю почесну медаль не передбачено. Вона являє лише собою почесний титул і відмітний нагородний знак.

Кого нагороджують?

Такий відмітний нагородний знак, як медаль «За зміцнення бойової співдружності» вручається співробітникам відомств МВС збройних сил РФ, співробітникам ФСБ, іншим громадянам РФ чи іншої держави. Громадяни, що своєю працею внесли вагомий вклад в зміцнення бойової співдружності, яке в свою чергу вплинуло на подальшу роботу певного відомства, а також посприяло будь-яким іншим просування.

Правила носіння

Правила носіння

Нагородний відмітний знак носиться на лівій частині парадного мундира разом з іншими відмітними символами за заслуги перед вітчизною і своїм відомством. Нагорода розташовується відповідно до стандартів носіння відмітних знаків і нагородних знаків. Інших будь-яких відмінностей при носінні відмітної титулу на своєму мундирі немає.

Кого нагороджують?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация