Медреформа: чи будуть кременчуцькі педіатри ходити на виклики

Йти чи не йти на виклик лікар буде вирішувати сам   В рамках медреформи змінюється порядок виклику лікаря-педіатра додому

Йти чи не йти на виклик лікар буде вирішувати сам

В рамках медреформи змінюється порядок виклику лікаря-педіатра додому. Перш батьки викликали лікаря, реєстратор цей виклик реєстрував і лікар гарантовано приходив за викликом. Тепер рішення йти чи не йти на виклик педіатр буде приймати на власний розсуд. Батьки повинні зв'язуватися безпосередньо з педіатром, минаючи реєстратора. "Книга запису викликів лікарів додому" анулюється. Така норма передбачена Наказами МОЗ №157 від 26.01.2018 та №504 від 19.03.2018.

2-го квітня в Кременчуці стартувала офіційна компанія підписання декларацій з лікарями-педіатрами. Читачі «Телеграфа» найчастіше запитують, чи буде лікар-педіатр, з яким батьки підписують декларацію, ходити на виклики додому?


«Телеграф» поставив це питання керівникам амбулаторій, в яких будуть вести прийоми педіатри. Ось що вони відповіли.


Ольга Кірчік, завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини №12 при КНМП ЦПМСП №3 (коротше, це колишня дитяча поліклініка на вул. Павлова):

- Рішення про вихід на виклик до пацієнта приймає лікар. За новими нормативами, він буде тепер сидіти на прийомі 5-6 годин, а не три години, як раніше. У зв'язку з цим у нього буде залишатися дуже обмежений час на консультації по телефону і на виклики додому. Рішення про вихід на будинок лікар буде приймати індивідуально в кожному окремому випадку. Робити це буде на підставі інформації про стан пацієнта. Незмінними залишаться виходи на будинок до певних категорій пацієнтів. Окремо хочу звернути увагу на ситуації, коли у дитини у віці до року присутні небезпечні симптоми - температура 38 і вище, задишка, млявість, багаторазова блювота, судоми, рідкий стілець більше 6 разів. При появі таких небезпечних симптомів, дитина першого року життя повинен бути госпіталізований. При таких симптомах не викликають лікаря додому, а приїжджають на прийом до лікаря і лягають в стаціонар. В цілому ж, повертаючись до питання викликів додому, нові вимоги до лікаря виглядають так: лікар не повинен витрачати робочий час на ходіння по домівках, він повинен в робочий час надати на прийомі допомогу максимальній кількості пацієнтів. Хочу нагадати, що тепер на прийом до лікаря можна записатися по інтернету, на певний час, і таким чином уникнути очікування в черзі.

Валентина Стеценко, завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини №5 при КНМП ЦПМСП №1 (колишня дитяча поліклініка на колишньої вул. Радянської):


- Наразі є Вже Наказ МОЗУ, согласно з Яким скасовується журнал викликів, реєстратор Вже НЕ прійматіме викликів, батьки повінні напряму звертатися до педіатра. Лікар матіме телефон, на Який телефонуватімуть батьки. Смороду телефонують и лікар обговорює з ними Симптоми захворювання дитини, щоб вірішіті, чи є потреба у віїзді додому до пацієнта.
- Наказом МОЗУ передбачення ПЕРЕЛІК сімптомів, за Якими педіатр має війта на виклик додому до пацієнта?
- Ні, такого Переліку немає, лікар сам вірішує, что Йому делать. Вихід на виклик можливий при невідкладніх станах - це Порушення дихання, Порушення серцевої ДІЯЛЬНОСТІ ТОЩО.


- нормативно базою МОЗУ предусмотрена, хто оплачуватіме виклик педіатра додому? Зокрема, хто заплатити за проїзд у Громадському транспорті чи за пальне для службової машини?
- Ні, таких роз'яснень Ми не отримувалася. Є Основний направление - лікар не винних втрачають годину свого дорогоцінного часу на обслуговування одного пацієнта вдома. За цею годину лікар в амбулаторії має надаті медична допомога значний більшій кількості пацієнтів. Поки ми з лікарями Обговорюємо, як вірішуваті це питання так, щоб НЕ Було Шкоди нашим маленьким пацієнтам, та щоб віконуваліся настанови МОЗУ.

Ось так в Кременчуці йдуть справи з викликом педіатра додому в рамках медреформи. Залишилося уточнити, що в своїх діях в даному випадку завідувачі амбулаторій регламентовані Наказом МОЗ № 504 від 19.03.2018. Цим наказом визначено Порядок надання первинної медичної допомоги. Пункт 7 розділу ІІ передбачає, що первинна медична допомога надається пацієнту під час прийому:


Важливо! Наказ №504 набирає законної сили з 1-го липня 2018 го року. До цього часу педіатри працюють за старою схемою, яка передбачає і вихід дільничних педіатрів за викликом на будинок. При цьому пацієнтам, які підписали (або збираються підписати) декларацію з педіатром, які працюють в іншому районі міста, варто врахувати, що лікар чи добровільно поїде на виклик, наприклад, в Крюков або на Вадима Пугачова, або на Молодіжний, якщо він працює в амбулаторії, розташованій в іншому районі міста.

Читачі «Телеграфа» найчастіше запитують, чи буде лікар-педіатр, з яким батьки підписують декларацію, ходити на виклики додому?
Наказом МОЗУ передбачення ПЕРЕЛІК сімптомів, за Якими педіатр має війта на виклик додому до пацієнта?
Нормативно базою МОЗУ предусмотрена, хто оплачуватіме виклик педіатра додому?
Зокрема, хто заплатити за проїзд у Громадському транспорті чи за пальне для службової машини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация