Мережа людей, що живуть з ВІЛ / СНІД, відкрила медцентр в столиці

Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД, відкрила в столиці перший недержавний некомерційний медичний центр «100% життя».

Про це сказав голова мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, в центрі спеціалізовану медичну допомогу та послуги первинної ланки можуть отримати як пацієнти з діагнозом ВІЛ та інших груп ризику, так і пацієнти загального потоку.

Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД, відкрила в столиці перший недержавний некомерційний медичний центр «100% життя» Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД, відкрила медичний центр в столиці / Фото: Овсянникова Юлія. Укрінформ

«Медичний центр« 100% життя »забезпечить альтернативу в отриманні послуг за світовими протоколами лікування, новітні препарати, і, найголовніше, - відсутність дискримінації та стигми по відношенню до всіх пацієнтів, незалежно від їх статусу. Ми вважаємо, що медична, соціальна, якась інша допомога людині не повинна мати ні національної, ні соціальної забарвлення, ні забарвлення діагнозом. Таким чином, ми відроджуємо довіру, яке в кінцевому підсумку повинно зберегти багато життів. Це перший центр неприбуткового статусу, який буде сповідувати такий підхід і популяризувати толерантність », - сказав Шерембей.

Особливістю центру є те, що він зареєстрований в системі eHealth, тому пацієнти можуть укласти декларацію з сімейним лікарем і отримувати медичні послуги фахівців первинної ланки.

За словами Шерембея, крім лікарів первинної ланки тут працюють інфекціоніст, невропатолог, нарколог, дерматовенеролог, гінеколог-акушер, психіатр, психологи.

Також в центрі можна пройти безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ. У разі позитивного результату пацієнту нададуть як психологічну підтримку, так і допомогу соціального працівника, а також антиретровірусну терапію безкоштовно. У центрі функціонує палата денного стаціонару, маніпуляційний кабінет.

Крім того, створено мобільний додаток для системи Android «100% життя», за допомогою якого пацієнти центру отримають доступ до власної електронної медкарті, зможуть побачити всі призначення лікаря, дізнатися про розклад роботи фахівців і записатися на прийом.

Читайте також: У Києві пройшов "Конопляний марш Свободи"

Як зазначив Шерембей, центр - неприбуткова організація. Кошти на нього виділили Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та Expertise France 5% Inatiative; до обладнання центру долучився благодійний фонд Олени Пінчук. Відповідно, надаючи медичні послуги первинної ланки, центр буде отримувати від держави фінансування за принципом «гроші за пацієнтом». Також центр може надавати ряд діагностичних і медичних послуг за тими тарифами, які згодом визначить держава для вторинної ланки. Ці кошти будуть йти на розвиток медзакладу.

Згодом планується створити мережу центрів «100% життя», яка охопить всі регіони України.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация