«Ми просто не платимо їм зарплату, а завод працює»

  1. Довідка «Нової»

Страйкарі на Всеволозькому заводі «Форд» не можуть домовитися з роботодавцями

Фото: РИА Новости / Дмитро Астахов
Фото: РИА Новости / Дмитро Астахов

Прокуратура вже винесла застереження профспілковому лідеру Артему Яшенкова, Яшенков ж обіцяє збільшити число страйкуючих, тому що втрачати з зарплатами в 20 тисяч їм нічого.

Довідка «Нової»

На заводі у Всеволожську виробляють Ford Mondeo і Ford Focus. У 2014 році продажі Ford Focus впали на 58% в порівнянні з 2013 роком, Ford Mondeo - на 47%. Продажі автомобілів Ford в Росії в лютому 2015 року впали на 77,8%

На заводі Ford Sollers у Всеволожську стартувала безстрокова страйк. Участь в ній бере близько 120 чоловік. Була заблокована робота кузовного цеху, а цех збірки 16 березня випустив 20% від плану. І це далеко не межа, каже голова первинної профспілкової організації «Форда» Артем Яшенков.

Профспілка вимагає компенсації в розмірі від 4 до 18 окладів в залежності від стажу при скороченні співробітників, підвищення заробітної плати в 2015 році. Відповідно до рівня інфляції оплати простою виробництва з вини роботодавця в розмірі середньої зарплати, а не в дві третини від неї, як це передбачено законодавством.

За словами Яшенкова, в цілому в 2014 році завод відправляв співробітників в «вимушену відпустку» на 3,5 місяці. До всього іншого, працівників перевели на неповний робочий тиждень.

«Таким чином, якщо в середньому на підприємстві оклад становить 44 тисячі рублів, то при режимі неповного робочого тижня ми отримуємо, дай бог, 30 тисяч рублів. А додайте до цього ще простої, які передбачають 2/3 від зарплати, то взагалі виходить 20 тисяч. Ну і хто на це буде існувати, тим більше, в нинішніх економічних умовах? », -

обурюється Яшенков, додаючи, що, за неперевіреною інформацією, в травні планується перехід на триденний робочий тиждень, що означає, що зарплати ще сильніше впадуть.

Відповідаючи на питання «Нової», навіщо працівникам «золоті парашути», якщо скорочення, за даними керівництва «Форда», «не проводилися і проводитися не будуть», Яшенков зазначає, що, «за офіційними даними, за півтора року дійсно було скорочено всього 30 осіб, проте фактично штат скоротився в два рази - з трьох тисяч до 1,5 ».

«Їх скорочували за програмою добровільного звільнення - з компенсацією в чотири окладу», - пояснює профспілковий лідер. За його словами, всі труднощі дирекція підприємства пояснює складною економічною ситуацією в країні.

Приєднались до страйку і члени Міжрегіонального профспілки «Робочої асоціації». За словами представника осередку МПРА, на заводі Ford Sollers Ігоря Темченко, якщо переговори з керівництвом заводу ні до чого не приведуть, вони або продовжать страйкувати до переможного, або «придумають щось інше». Подробиць Темченко розкривати не став, зазначивши лише, що мова йде про щось «вкрай цікавому».

У день початку страйку відбувся перший раунд переговорів між працівниками і керівництвом підприємства, який закінчився нічим. За словами Темченко, «роботодавець не готовий до нормального діалогу». Зате до монологу виявилася готова Всеволожская міськпрокуратура Ленінградської області: прокурори прибутку на завод буквально через годину після початку страйку. Наглядовий орган поспішив оголосити застереження Яшенкова «про неприпустимість порушень закону». Як випливає з повідомлення, опублікованого на сайті прокуратури, в наглядовий орган надійшла інформація, що «з 16 по 19 березня 2015 року працівниками цеху складання і кузовного цеху планується страйк у зв'язку з вимогами про підвищення заробітної плати та інших питань».

«Відповідно до статті 37 Конституції РФ визнається право працівників на страйк, - говориться в повідомленні. - Особи, що примушують працівників до участі або відмови від участі у страйку, несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну відповідальність у порядку, встановленому Трудовим кодексом РФ, іншими федеральними законами ».

«Коли ми їм скаржимося на роботодавців, так місяць їх не дочекаєшся, зате тут пожвавішали», - обурюється Темченко.

Яку норму конкретно порушив Яшенков, зрозуміти з публікації прокуратури не можна. Однак профспілковий лідер зі своїми соратниками вже пообіцяв, що до страйку з кожним днем ​​буде приєднуватися все більше народу, оскільки «працівників, готових страйкувати, переважна кількість».

Незважаючи на твердження лідерів профспілки про те, що в перший день страйку цех збірки виконав лише 20% від норми, керівництво заводу стоїть на своєму: страйк не відбилася на виробництві.

«До страйку приєдналося всього 10% співробітників, тому робота триває в штатному режимі. Їх вимоги неадекватні поточної ситуації. Зарплати не скорочувалися і скорочуватися не будуть, то ж стосується і скорочення штату », - заявила« Новой »представник прес-служби заводу Єлизавета Новикова. За її словами, страйкувати працівники можуть скільки завгодно: «Ми просто не платимо їм зарплату, а завод працює».

Завод Ford Sollers знаходиться в скрутному становищі з минулого року. Конвеєр підприємства простоював з 9 по 15 квітня і з 21 квітня по 8 червня, в червні завод перейшов на однозмінний режим роботи. Цього року новорічні канікули на підприємстві були продовжені до 19 січня.

«Нова в Санкт-Петербурзі»

Ну і хто на це буде існувати, тим більше, в нинішніх економічних умовах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация