Михайлов день в 2019 році: якого числа, історія, традиції

  1. Михайлов день
  2. історія свята
  3. Звичаї і традиції на Русі
  4. Молитва Архистратигу Михайлу

21 листопада в Росії за традицією відзначається Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. У народі цей церковне свято прийнято було називати "Михайлов день".

Зміст статті

Михайлов день

Архангела Михаїла вважають покровителем роду людського, про нього існує не одна згадка в Святому Письмі. Є в Біблії і епізоди, де немає прямої згадки про те, що учасником подій був Архангел Михайло, але Церква традиційно вважає, що мова йшла саме про нього (наприклад, вогняний стовп, який був перед ізраїльтянами під час втечі з Єгипту). Архістратиг Михаїл був пророкам, очолював воїнство Господнє, захищав людей від гріха.

У Ангелів існує своя ієрархія, і приставка архі говорить про одне з вищих ангельських чинів. Архістратиг Михаїл вважається главою воїнства Господнього в боротьбі зі злими силами:

«І сталася війна на Небі: Михаїл та його Анголи вчинили зо змієм, і дракон і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на небі. І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана ». Апостол Юда коротко згадує про архангела Михайла як про ворога диявола (Нав. 5, 13; Дан. 10; 12, 1; Юд. 9; Об. 12, 7-9; Лк. 10, 18).

Архангел Михайло першим повстав проти Люцифера. Підсумок цієї битви відомий ... Тому в народі Архістратиг відзначається захисником віруючих, а Михайлов день - важливе свято для членів Церкви.

історія свята

У IV столітті Лаодикійський Собор встановив дату свята Михайлов день, який відзначається і сьогодні. Це свято не випадково випадає на дев'ятий календарний місяць - листопад. Адже існує всього дев'ять відомих нам ангельських чинів:

  1. Серафими
  2. херувими
  3. престоли
  4. панування
  5. сили
  6. влада
  7. почала
  8. архангели
  9. Ангели

Звичаї і традиції на Русі

Оскільки свято випадав якраз на той час, коли селяни встигали продати і отримати виручку за свій урожай, в цей день було прийнято: Оскільки свято випадав якраз на той час, коли селяни встигали продати і отримати виручку за свій урожай, в цей день було прийнято:

  • ходити в гості;
  • готувати частування;
  • приймати гостей і накривати столи.

Смачні страви люди дозволяли собі перед прийдешнім строгим постом. Але головним елементом святкування Михайлова дня, звичайно, залишалися церковні богослужіння. Архистратигу Михайлу традиційно молилися про:

  • захист від ворогів;
  • про порятунок від влади гріха;
  • про боротьбу з єрессю;
  • про наставляння на шлях істинний.

На іконах Архістратига Михаїла зображають зазвичай з мечем. Це - символ перемоги над злими силами, цей же меч відсікає від людської душі згубні пристрасті і спокуси. Жоден іконостас не обходиться без образу Архистратига Михаїла. Традиційно вважається, що молитва в Михайлов день буде "сильною" і "дієвої", тому що роль Архістратига Михаїла - це роль воїна, переможця Люцифера, але сила молитви не залежить від положення святого або ангела в ієрархії ангельських чинів, а вимірюється лише щирою вірою в допомогу від Господа. Також не варто просити "перемогти" противника в суперечці і ворога лише тому, що ви не дійшли згоди. Господь допоможе праведному, а не тому, хто краще про це попросив, тому найкращим було б при можливості примиритися з ближнім.

Найкращий захист для людини в Михайлов день і протягом всього церковного року - постійне відвідування Літургії, участь в Таїнствах і молитва.

Читайте також - Архістратиг (Архангел) Михайло

Молитва Архистратигу Михайлу

«О Господи Боже Великий, Царю Безначальний, пішли, Господи, Архангела Твого Михайла на допомогу рабу Твоєму (ім'я) вилучено мене від ворогів моїх видимих і невидимих! Про Господній Архангел Михайло, вилий миро влагостині на раба свого (ім'я). Про Господній Михайла архангеле, демонів Сокрушитель! Заборони всім ворогам, що борються зі мною, сотвори їх як овець та зламай їх, як порох перед вітром. Про Господній великий Михайла архангеле, шестікрилатий перший княже і воєводі невесних сил, херувимів і Серафим! Про Господній угодний Михайла архангеле! Будь мені допомогу в усьому: в образах, в скорботах, у печалях, в пустелях, на перехрестях, на річках і на морях тихе притулок! Боронь, Михайла архангеле, від усякої принади диявольських, егда почуєш мене, грішного раба свого (ім'я), який молиться тобі і кликав би Ймення твоє святе, прискорить на поміч мені, і почуй молитву мою, про Великий архангеле Михайла! Поведи вся хто противиться мені силою Чесного Животворящого Хреста Господнього, молитвами Пресвятої Богородиці і Святих Апостол, і Святого Миколая Чудотворця, Святого Андрія Юродивого і Святого Пророка Божого Іллі, і Святих великомученик Микити і Євстафія, Преподобних Батько всіх святителів і мученик і всіх святих небесних сил. Амінь.


О, Великий Михайла архангеле, допоможи мені грішному рабу твоєму (ім'я), спаси мене від боягуза, потопу, вогню, меча і ворога облесливого, від бурі, від навали і від лукавого. Визволи мене, раба твого (ім'я), великий архангеле Михайла, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация