Мій особистий досвід отримання біометричного паспорта в Києві

«З усіх книжок світу, кращі історії це ті що знаходяться між сторінками паспорта.»

Оновлена ​​інформація щодо термінів виходу паспортів:
не термінові 3 місяці
терміновий 1,5 місяці

Без папірця ти комашка, а з папірцем людина 🙂 Так ось, щоб не залишитися комашкою в землі, а злетіти як метелик в небо, то для цього потрібен документ номер один - закордонний паспорт! Без нього ти не тільки комашка, а й кака ... (ну ви зрозуміли). Ми довго чекали і зовсім не вірили, але все таки цього літа в Україні буде безвіз. Біометричний паспорт в Україні почали робити ще з 2015 року, але тільки зараз, отримавши від Європи зелене світло, все зрозуміли, що пора бігти робити цей паспорт. Я опинилася в числі цих роззяв, адже у мене було два діючих паспорта, відкрита віза і особливої ​​надії на безвіз я не мала. Безумовно можна і далі продовжити їздити по Європі зі звичайним паспортом (і візою в ньому), але мною вирішено було раз і назавжди закрити це питання і зробити це зараз, а не відкладати в довгий ящик. І звичайно я не можу не написати про цей досвід, тому що на просторах інтернету гуляють суцільні інструкції як зробити біометричний паспорт - суцільна теорія і шаблон, а як все відбувається на практиці ніхто не знає. Про те, як я з другої спроби таки оформила свій паспорт, до чого потрібно готуватися, яких помилок не потрібно робити, і чому не варто навіть ніс пхати до Міграційної служби - про це читайте нижче.
Без папірця ти комашка, а з папірцем людина 🙂 Так ось, щоб не залишитися комашкою в землі, а злетіти як метелик в небо, то для цього потрібен документ номер один - закордонний паспорт
Для початку загальна інформація.
Зараз в Україні є два види паспортів:
1. Біометричний (з чіпом)
2. Звичайний старого зразка (без чипа)
Кожен з цих паспортів має юридичну силу і дає можливість виїжджати за кордон. Але, важливо: тільки біометричний паспорт дає право на безвізовий в'їзд в Шенгенську зону. Простіше кажучи, у нас є два варіанти: відкрити візу заздалегідь в візовому центрі (її можна оформити як в біометричний паспорт, так і в звичайний) або їздити безвізово по біометричного паспорту. У тих, у кого є діюча мультивіза можуть спокійно розслабитися і не робити поки собі біометричний паспорт. У мене, на жаль, віза зовсім недавно закінчилася. Зараз ніхто не знає як на практиці буде працювати безвіз. Тут все як зі склянкою - хтось бачить на половину порожній, хтось на половину повний. Песимісти / реалісти продовжують відкривати візу в паспорт, оптимісти запасаються біометричним паспортом. Багато лякають тим, що «айяйай, це ж тепер з собою потрібно брати всі документи на кордон і будуть довго шманати». Хмм, а що раніше ні у кого такого не було? Так все життя потрібно було показувати зворотний квиток, доводити де ти будеш жити, показувати страховку і так, можуть попросити показати наявність грошей. Неважливо - віз або безвіз, але завжди таке було! Я ще завжди обурювалася, що моя віза в паспорті до одного місця - все одно на паспортному контролі дістають своїми питаннями «а навіщо я до них приїхала в країну». Що відносно мене, то я нічого не можу сказати, поки сама особисто не пройду одного разу кордон з біометричними паспортом, тому всі чекаємо червня 🙂 Доповнено. Про те як у мене пройшла перша поїздка по безвізу читайте тут.
Що ж це таке біометричний паспорт і чому про нього стільки говорять? Біометричний паспорт відрізняється від звичайного вбудованим чіпом, на якому зберігається інформація про власника паспорта (відбитки пальців, цифровий підпис, цифрове фото).

Де оформити біометричний закордонний паспорт в Україні?
1. Державна Міграційна служба України (ДМСУ)
2. Паспортний сервіс «Документ»

Ще б пару місяців назад я б відправила людину спробувати щастя в ДМСУ, але зараз СТОП! Не раджу туди навіть пробувати пхати свого носа, бо черга там обчислюється місяцями. Саме чергу на те, щоб просто подати заяву на оформлення! Я не жартую, сходіть самі перевірте. Мені навіть боляче читати, як багато сайтів відправляють нещасних людей в ДМСУ, які не розповідаючи про те які там зараз черги. Вартість оформлення біометричного паспорта тут дорівнює 557 грн (за 20 робочих днів) і 810 грн (за 7 робочих днів).

Але можете сміливо забути про ДМСУ, і переходимо до другого пункту - паспортний сервіс Документ . Це також державне підприємство створено для того щоб розвантажити роботу ДМСУ, але ключове слово тут це сервіс і за нього звичайно беруть гроші, а саме +400 грн. Разом, ціна оформлення паспорта тут дорівнює 957 грн (за 20 робочих днів) і 1210 грн (за 7 робочих днів). Варто попередити, що ця ціна не остаточна - ще беруть комісію банку, мій паспорт за 20 робочих днів обійшовся мені в 990 грн! Я бачила як деякі приходили і обурювалися чому це ціна паспорта вище, ніж в ДМСУ, типу грабіж серед білого дня, але ще раз пояснюю, що +400 грн беруть за послуги європейського рівня. До того як оголосили про безвізе оформлення паспорта тут займало 15 хвилин. А що зараз? А зараз ажіотаж небачених розмірів і вже їх основна фішка «паспорт без черг» не діє. Перша моя спроба потрапити сюди виявилася провальною, бо, почувши що потрібно чекати 4 години я злякалася і вирішила морально підготуватися і повернутися через тиждень. Ну, і я наївно сподівалася, що в період травневих наплив буде менше, але немає ... Все також я побачила купу людей і зрозуміла, що буду терпіти до останнього. Я ходила в центр на бул. Тараса Шевченка, 27, з повним переліком центрів можна ознайомитися на їхньому сайті .


З якими документами потрібно прийти?
Внутрішній паспорт, ідентифікаційний код, раніше виданий закордонний паспорт (якщо був). Ніяких копій не потрібно. Більш детально всю інформацію можна прочитати на їх сайті.
З якими документами потрібно прийти
Яка процедура?
1 / отримати талончик з Вашим номером
2 / чекати коли номер з'явиться на табло. Перед мною було 200 чоловік і я чекала рівно 4 години
3 / оформити документи в віконці прийому (5-10 хвилин)
4 / оплатити в автоматі. За Вас все зроблять співробітники, але приймають тільки готівкою, здачу дають.
5 / знову чекати свій номер на табло для здачі фото і відбитків пальців (ще 2 години). Ось про цей пункт багато замовчують. Коли спочатку заходиш в центр і питаєш скільки чекати, то відповідають 3-4 години, але це тільки очікування в перше віконце на оформлення, а ось те, що потрібно чекати ще додатково на біометрії не говорять. Врахуйте це.
5 / чекати 20 або 7 робочих днів, після чого на Ваш моб.телефон прийде смс
6 / знову прийти в центр і забрати Ваш паспорт
Свій талончик я отримала в 11.30, а вийшла в 18,00. Разом більше 6 годин. Вам не потрібно весь час там перебувати, отримали талончик і пішли гуляти, працювати і тд. Головне не провтикали, коли черга підійде до вас.

У який час краще прийти?
У вас виникла думка прийти вранці перед відкриттям раніше всіх? Так ось, людина, яка прийшла о 8.50 ранку (відкриття в 9) був 187 в списку. Я прийшла в 11.30 і була 310 номером. Якщо думаєте спробувати щастя після обіду, то на жаль можете залишитися без талончиків. Співробітники радять приходити за талончик до 13.00. У той день, коли я оформляла (4 травня) всього було видано більше 500 талончиків. Але той, хто отримав талончик обов'язково в цей же день закриє це питання. Загалом працюють до останнього виданого талончика, ніхто Вас на наступний день переносити не буде.

Що мені сподобалося так це те що при такому напливі людей ніхто ні на кого не кричав, не зривався, все з розумінням чекали, жартували, а співробітники справжні зайчики, все милі і дійсно допомагають всім пройти ці кола пекла максимально з комфортом.

Чи варто перечекати?
Чесно не знаю. Такий наплив триває два тижні і він не зменшується, а тільки збільшується. Звичайно через місяць я думаю кількість людей буде в два рази менше. Я особисто не захотіла чекати і згодна була витратити свій день. Так, це важко, але всього один день помучитися я думаю можна. Головне не нити і правильно розподілити цей час очікування. І буде вам паспорт! Всім удачі!

PS Інформація актуальна на момент публікації. Пам'ятайте, що кількість людей на оформлення паспорта кожен день може бути різним.

Післямова. Мій паспорт був готовий 30.05, на отримання паспорта у мене пішло хвилин 20. За моїми спостереженнями людей в черзі на оформлення паспорта було рівно стільки ж як і 20 днів назад.
Остання зведення зі світу видачі паспортів від 05.12 Всі стало куди гірше, вихід паспортів затримують! Ті, хто замовляє строковий за 7 днів чекають мінімум 1,5 місяці, а не терміновий - мінімум три місяці. Якщо Вам терміново потрібен паспорт, то Ви можете обґрунтувати це наявністю авіаквитків (не обов'язково їх купувати, просто зробити бронь) на найближчі дати, але навіть це не може гарантувати вихід паспорта в строк. Моя порада - якщо потрібно полетіти, то робіть поки собі візу по-старому.

Є питання? Пишіть в коментарях.

Хто хоче ноутбук? Ні, я його не роздаю, але ділюся з Вами простим конкурсом, де потрібно завантажити безкоштовно урок і брати участь в розіграші. До кінця грудня 2017 року. Детальніше тут.
Є питання

Хмм, а що раніше ні у кого такого не було?
Що ж це таке біометричний паспорт і чому про нього стільки говорять?
Де оформити біометричний закордонний паспорт в Україні?
А що зараз?
З якими документами потрібно прийти?
Яка процедура?
У який час краще прийти?
У вас виникла думка прийти вранці перед відкриттям раніше всіх?
Чи варто перечекати?
Є питання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация