«Місце, де круговерть національних культур не стає зоопарком»: стартував етнофест «Крутушка»

(Казань, 23 серпня, «Татар-інформ», Ольга Голижбіна). У 20 кілометрах від Казані на базі дитячого оздоровчого комплексу «Байтік» сьогодні стартував X междунароного етнічний фестиваль «Крутушка». Поліформатності майданчик для цінителів фольклорного мистецтва та етнічної музики продовжить свою роботу до 26 серпня, розповіла на прес-конференції в ІА «Татар-інформ» голова оргкомітету фестивалю і директор табору «Байтік» Лариса Бікмулліна.

На фестивальній галявині з раннього ранку проходять майстер-класи з ковальства, гончарства і ткацького справі, різьбі по дереву і кості, валяння з повсті. У програмі цього року - масштабна ярмарок ремісників, на якій свої павільйони відкриють десятки хенд-мейд виробників з різних куточків Росії. Культурна програма в останні роки поповнилася кіно- і театральними виставами, арт-виставками.

«Я перший раз на" Крутушке ", але за цим фестивалем стежу давно. Це дуже цікавий проект, тому що фестивалів багато і вони в основному повторюють одні й ті ж схеми. У "Крутушкі" є ряд програмних відмінностей від інших російських проектів. Перше - це вдале географічне і ментальне розташування. Казань об'єднує Поволжя і Урал, тому сюди їдуть багатонаціональні райони заселення Росії, у яких дуже багато спільного. "Крутушка" - найкомфортніший для них фестиваль, в якому круговерть національних культур не стає зоопарком. Друге - "Крутушка", починаючи як пострадянський формальний фестиваль-огляд, стала фестивалем пошуку нового, нових інтерпретацій, постмодерну », - зазначив художник, мистецтвознавець, етнокультурологія і учасник фестивалю Андрій Боровський.

Друге - Крутушка, починаючи як пострадянський формальний фестиваль-огляд, стала фестивалем пошуку нового, нових інтерпретацій, постмодерну », - зазначив художник, мистецтвознавець, етнокультурологія і учасник фестивалю Андрій Боровський

У театральному куточку «Крутушкі» представлять спектаклі «Пінежскій Пушкін» і «Листи мордобітни. Отримайте - розпишіться », в яких північна російська мова письменників Бориса Шергін і Степана Писахова прозвучить у виконанні яскравої, ексцентричної актриси Тетяни Бондаренко. Музичний супровід постановок організовує відомий фольклорист Сергій Старостін. Ще одним відкриттям ювілейного сезону «Крутушкі» стане програма за мотивами білоруського фольклору керівника етно-тріо «Троiца» Івана Кірчука.

Звичайно, за традицією, головне дійство розгорнеться на головній фестивальній сцені ближче до вечора: на «Крутушке» прозвучить музика російських, татар, кряшен, марійців, мордви, башкир і удмуртів у виконанні етнічних ансамблів і сучасних кавер-виконавців. На честь ювілею оргкомітет фестивалю запросив артистів з Білорусі, Угорщини, Туреччини, Австралії, Німеччини та Індії. З детальною програмою та розкладом заходів можна ознайомитися за засланні .

Гості фестивалю «Крутушка» турецьке етно-тріо «Ayyildiz Onur-Sagun» в редакції ІА «Татар-інформ».

Фестивальна галявина «Крутушкі» являє собою величезне наметове містечко поруч з територією «Байтік», з одного боку якого - крутий берег річки Казанки, а з іншого - ланцюг незамерзающих вічно холодних кристальних «Блакитних озер», оточених лісом. Велика сцена, де проходить основна частина заходів, встановлена ​​на території самого табору. У перші дні фестивалю, 23 і 24 серпня, вхід туди вільний, а в вихідні, 25 і 26 серпня, - вартість вхідного квитка складе 300 і 500 рублів відповідно.

Оренда місця під намет обійдеться гостям «Крутушкі» в 1 тисячу рублів, є можливість розміщення і в комфортабельному корпусі табору, проте все місця там вже зайняті. На фестивалі передбачена безкоштовна парковка для особистих авто, але дістатися на «Крутушку» можна і на громадському транспорті: міський маршрут № 78 від зупинки «Московський ринок» відходить щогодини.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация