Мистецтво бонсай. Обговорення на LiveInternet

J_A_P_A_N всі записи автора

Бонсай - це не особливий ботанічний вид рослини, "бонсай" означає "рослина на таці", (в мисці). Майже будь-яке дерево або кущ можна перетворити в бонсай, хоча японські традиціоналісти обмежують список видами: сосна / ялина, ялівець, клен, азалія / рододендрон. Сам термін "бонсай" походить від японського вимови китайських ієрогліфів "вирощування в горщику". Але, всупереч розхожій думці, батьківщина "бонсай" не Японія, а Китай.

Існують різні думки з приводу дати відліку мистецтва бонсай, але перші зображення мініатюрних дерев датуються часом правління китайської династії Хань - 200 рік до нашої ери. Вважають, що початок "пейзажам в горщиках" поклав великий китайський художник і поет Ван Вей, який виростив в посудині орхідеї і щоб підкреслити їх витонченість, поклав навколо стебел білі камінчики. Ще є версія, що за часів правління династії Хань імператор наказав спорудити мініатюрну ландшафтну копію всієї своєї імперії з річками, горами, лісами, щоб споглядати свої володіння одним поглядом з вікна. Також імператор під загрозою смертної кари заборонив будь-кому робити щось подібне.

Однак мистецтво, яке як не можна більш глибоко відображає сутність східної культури, важко було утримати в рамках однієї країни. У період династії Хейан (794-1191г.г.) Буддистські ченці завезли перші бонсай на японські острови.

Мистецтво бонсай в Японії стає привілеєм феодальної знаті Японії і тому майже вимирає там як феномен до моменту китайської інтервенції в Японії в 14 столітті. З цього моменту мистецтво бонсай стає доступно всім класам японського суспільства, просувається вперед в плані розвитку технік і стилів і закріплює за собою право займати значне місце в історії цього іскусства.Японци перейняли у китайців методи створення бонсай, використовуючи бамбукові палички, мотузку та залізні кільця. Витончені маленькі деревця з'являються в буддистських монастирях, дивуючи своєю красою і гармонією, причому вони перестають бути, тільки прикрасою, а стають важливою ланкою в японській філософії, що об'єднав воєдино дух людини і древню віру в могутність природних сил.

І дійсно, створення бонсай неможливо без розуміння і відчування законів природного гармоніі.Однобокость сприйняття світу (або на розум, або інтуїцією) неодмінно веде до внутрішнього дисбалансу, що перешкоджає повноцінному прогресу майстра, що легко помітити в деяких работах.Здесь доречно сказати про відмінності між японською і китайської школами бонсай. Якщо японці прагнуть до ідеального стилю, то для китайських майстрів перфектний форми, які не мають достатньої частки "хаосу" є поганим тоном.

Техніка створення бонсай має свій початок, але немає кінця фантазії, гармонії і сполученням. Деякі прийоми з'явилися тисячі років назад, а дещо з'являється і сьогодні, так як мистецтво бонсай продовжує розвиватися і совершенствоваться.Конечная мета - живе твір мистецтва - пейзаж в мініатюрі. Цей фактор є найважливішим, все інше підпорядковане йому. Дерево росте багато років - відповідно вся композиція повинна виглядати "зрілої". А як же має виглядати зріле дерево? - тут і починається вивчення природи. Спробуйте усвідомити, чим Вам подобаються зрілі і здорові дерева? Що в них спільного?

Відповідаючи на ці питання, ми бачимо, як проста і гармонійна природа, як все в ній продумано, навіть деякий хаос. Тим і захоплює мистецтво бонсай, що ми самі стаємо творцями, гармонійно сприймаємо природу через знання і відчуття, що неминуче наближає нас до Творця-архітекторові пріроди.Пріятно усвідомлювати, що прогрес в будь-якому з цих аспектів можливий на будь-якому етапі людського життя, так що починати ніколи не пізно, більш того - необхідно, якщо людина ставить завдання максимально еволюціонувати на даному етапі свого життя.

Пріятно усвідомлювати, що прогрес в будь-якому з цих аспектів можливий на будь-якому етапі людського життя, так що починати ніколи не пізно, більш того - необхідно, якщо людина ставить завдання максимально еволюціонувати на даному етапі свого життя

Мистецтво бонсай є конгломератом майстерень навичок і талантів, що відносяться до деяких інших окремих видах мистецтва, де найближче стоїть скульптура, адже бонсай, по суті, є скульптурною композицією з натуральних елементів (п'яти основних, в ідеалі), головною фігурою якого є жива рослина, імітує доросле дерево або групу дерев, які досягли вершини свого развітія.Сегодня бонсай відомий у всьому світі. Цікаво, але деякі європейці аж до 1930-х сприймали бонсай так само, як зараз ставляться до виробів з хутра та шкіри. Багато хто вважав, що жорстоко подібним чином звертатися з рослинами, піддаючи їх "тортурам і мукам" з боку майстрів. Лише після 1935 року "зелені" екстремісти Заходу визнали бонсай як мистецтво. Товариство визнало, що створення бонсай вимагає уважного і дбайливого ставлення до природи, спостережливості, художнього смаку і терпіння.

netpulse.ru

А як же має виглядати зріле дерево?
Спробуйте усвідомити, чим Вам подобаються зрілі і здорові дерева?
Що в них спільного?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация