Моя Матронушка | Матушка Матрона Московська

  1. матушка Матрона
  2. Як все починалося?
  3. До Матронушки, на Таганку
  4. Черга до Матронушки
  5. Подяка, або покоління матрьошок
  6. Матроновери і їх противники
  7. чудеса Матронушки

У цій статті Ви побачите свідоцтва про те, як людям допомагала матінка Матрона Московська. Невигадані історії читайте на сторінці "Правміра".

матушка Матрона

8 років тому, будучи захопленої першокурсницею журфаку, я вирішила присвятити свою професійну діяльність православної журналістики. Перша, запропонована мною в редакції регіонального «Церковного вісника» тема, була присвячена розповіді про святої блаженної стариці Матрони Московської . Випусковий редактор розуміюче посміхнулася і з усією можливою тактовністю пояснила: «Знаєш, кожна журналістка, яка приходить до нас, хоче написати про Матрони. Батюшка не благословив ». І тоді, з благословення все того ж священика, я вирушила в журналістику світську: на перших порах потайки лазила в верстку, щоб написати Бог з великої літери, потім стало вдаватися більше, але це все час була маленька битва, а не добрий розповідь про диво .

І ось сьогодні переді мною не чверть смуги провінційної газети, зараз я можу розповісти про мою Матронушки багатьом людям.

У цій статті Ви побачите свідоцтва про те, як людям допомагала матінка Матрона Московська

Матушка Матрона Московська

«Медійна» свята? Але, по-перше, здається, що немає вже людини, яка не знає її житіє . Народилася сліпа дівчинка в Тульській губернії, і була спочатку небажаною дитиною (батьки не могли прогодувати і перших трьох дітей). Однак богобоязлива мати побачила віщий сон і залишила думки про те, щоб віддати дитину в притулок. У середу і п'ятницю грудна дівчинка не відчувала материнського молока - спала день безперервно. На грудях у майбутньої святий був чітко видно хрестик, наче з кісточок, а коли її хрестили, над купіллю піднявся запашний легкий дим і хрестив її батько Василь передбачив: «Цей немовля буде святий».

До Матронушки потягнулися спочатку сусіди, потім народ з інших сіл і міст: втішала, допомагала, наставляла невтомно. Люди дякували ніж могли, і маленька дівчинка стала годувальницею в родині. В юності Матрона багато паломнічала, а потім ноги позбивали.

Переїхала до Москви і роки життя, провела сидячи на скрині або ліжка, приймаючи людей. Спала вона дуже мало, спершись на кулачок, і весь час присвячувала молитві. По-друге, в двох з трьох випадково куплених мною на цьому тижні журналів знайшла великі докладні статті про стариці.

Двічі за поточний місяць (стаття написана в травні 2009 - прим. Ред.) Світські телевізійники просили поділитися контактами тих, хто може щось сказати про Матрони ( «Ми чесно чергуємо біля монастиря, але там все моляться про успішну здачу ЄДІ!») ну і, нарешті, в місяці минулому мені знову ж двічі самій довелося розповідати про неї для 1 і 3 каналів.

Про Матрони сказано і написано дуже багато, я ж візьму на себе сміливість розповісти про цю брилі Православ'я (ще Іоанн Кронштадтський прилюдно назвав її стовпом Православ'я і Росії) через призму власного життя лише тому, що це буде найбільш чесно.

Як все починалося?

Ксерокопія більш ніж відомої нині фотографії, де матінка сидить на тлі дерев'яної стіни (а адже під час морозів - вона часто жила в неопалюваних сарайчику - волосся стариці примерзали до стіни), з'явилася в нашому домі більше 10 років тому. Бабуся обернула її в целофанову плівку, поставила в покуття і з гіркотою розповідала, що в молодості жила з Матронушка по сусідству - на подібні. Бабусі не один раз говорили про стариці, проте до матінки вона так і не дійшла, хоча скорбот в житті було багато. Що завадило - важко тепер сказати, бабуся хвилювалася про інше - щоб ми, дочки і внучки, не позбавили себе Божої допомоги по молитвам Матронушки.

Час минав, Матрону канонізували, мощі з Даниловського кладовища (тоді з могилки люди брали пісочок, і завозили його туди, кажуть, камазами) перенесли в Покровський монастир. З'явилися перші ікони, та ж фотографія в хорошому поліграфічному якості і книга, що включає в себе житіє, акафіст та свідчення тих, хто отримав зцілення і допомогу за молитвами Матрони Московської. На самій останній сторінці тієї книги було опубліковано оповідання бабусиної сестри про те, як вдало завершилися її багаторічні пошуки засекречених документів, пов'язаних з життям гнаного в 30-х роках дідуся-священика. Все це, пам'ятаю, мене так вразило, що в останніх класах школи я якось твердо і беззастережно зрозуміла: я ніколи не залишуся без допомоги, мені завжди є, куди піти, і все буде добре.

Може, це саме та позиція, за яку і лають шанувальників Матронушки: мовляв, вірите в неї більше, ніж в Бога. Природно, це не так, просто ми, за гріхами і слабкостям своїм, перекладаємо величезна праця молитви на «тендітні плечі» святий. Вірячи і знаючи, що вона вимолить у Бога і прощення гріхів, і ослаблення тягот, і життєву допомогу. Адже не дарма ж вона говорила: «Все, все приходите до мене і розповідайте, як живий, про свої скорботах, я буду вас бачити, і чути, і допомагати вам».

До Матронушки, на Таганку

моя Матронушка

Де тільки не жила в Москві стариця Матрона: на Ульяновської вулиці, на П'ятницькій, в Сокольниках, в Вишняківська провулку, біля Нікітських воріт, в Петровсько-Розумовського, в Царицино, в Староконюшенний провулку. Однак зовсім інший район - Таганка, став місцем земного притулку блаженної стариці. Вперше я потрапила в Покровський 2000-го. І якби потім не з'являлася там регулярно, зараз би не впізнала монастиря!

Огорожі не було, дзвіниці не було, монастирських корпусів не було, другий собор був тільки-тільки відданий і зруйнований мало не повністю. Ні про радующем очей магазині, ні про шикарні монастирських клумбах не було й мови! Ні багатою раки, ні величезного асортименту іконок, книжечок і супутніх товарів. Тільки мощі, ікона на стіні Покровського собору і коротка - як зараз розумієш - черга «всього-то» на дві години. (Нині потрібно стояти як мінімум шість, у вихідні - 8-9).

Так радісно згадувати це щастя, адже я потрапила до Матрони дівчиськом, насправді не знає життя. Перше прохання біля ікони: «Матронушка, нехай всі мої близькі будуть живі і здорові! І щоб я НАДІЙШЛА в університет !!! »А потім обов'язкове, але в даному випадку так важко вимовити умова:« Якщо Бога буде завгодно ».

Черга до Матронушки

Воцерковленному людині нелегко дається чергу до Матронушки. Скільки почуєш розмов про те, що треба-де прикластися і іконі, щоб «зняти порчу», але перед цим потрібно до мощів, і ступати обов'язково з правої ноги. Або про те, що потрібно приходити три дні поспіль, натщесерце для більшого ефекту. Про правильну енергетику, пристріт і т.п. навіть говорити не хочеться. Одного разу в черзі до Матронушки я відчула перший справжній шок: пам'ятаю, вийшов батюшка і каже: «Сестри, зараз буде молебень для тих, хто робив аборти. Вийдіть з черги, помолимося ». - Дивний батюшка! - подумала я. Хто ж ось так при всіх зізнається, вийде, щоб на неї дивилися ?! І тут чергу починає ворушитися і гудіти, ділячись цифрами, в результаті майже всі бабусі-кульбаби і матінки-благочестніци спрямовуються до священика.

Саме тоді в мені стався переворот, коли я перестала складати думку про життя людей по їх зовнішньому вигляду. Хочеться сподіватися, що такий же переворот станеться в умах тих, хто «підозрює» Матрону в окультизм. Головний аргумент таких людей - «подивіться на тих, хто до неї ходить, послухайте їхні розмови».

Боюся, що якщо в будь-якому іншому монастирі або храмі, біля мощей або чудотворної ікони будь-якого святого зібрати кілька сотень парафіянок і захожанок і залишити їх наодинці з самими собою на кілька годин, розмови будуть такими ж. Матрона не мала нічого спільного з змовами , Ворожінням, цілительством, екстрасенсорикою, магією і чаклунством.

Люди, які близько знали її в московський період життя, розповідають, що її ненавиділи т.зв. чаклуни і окультисти. А матінка в свою чергу регулярно сповідалася і причащалася, її шанували монахи Троїце-Сергієвої Лаври.

Подяка, або покоління матрьошок

Відомо, що матінка любила польові квіти, звідси з'явилася традиція приносити їй невеликі букетики лютиков, ромашок. Ще років п'ять тому при виході з метро «Марксистська» (а саме від неї до Покровського монастиря дві зупинки на будь-якому тролейбусі або пішки) продавали саме такі букетики. Однак бізнес зробив свою справу, і до Матронушки понесли виключно голландські троянди і гвоздики (торговкам легше закупити квіти оптом, ніж зібрати за містом). Сестри монастиря, буквально потопають у квітах, ввели монастирську традицію освячувати квіти на мощах, а потім пелюстки і стеблинки роздавати паломникам. Їх зашивають в подушечки і зберігають як святинькі.

Багато зцілити жертвують на ікону Матрони дорогі прикраси, які вражають своєю кількістю всіх прочан. Жертви на монастир, письмові свідчення зцілень - всього цього в Покровському монастирі вдосталь. Тому особливо радує що з'явилося в Москві покоління маленьких дівчаток, яких батьки ласкаво називають Матрьошка, тому що звуть донечку - Матрона. На честь Матрони Московської.

Саме так назвав дочку друг нашої сім'ї, православний філософ і публіцист. Як і будь-який москвич він бував у Матронушки, але особливо почитати святу став тоді, коли дізнався, що його вагітна дружина повинна народити дівчинку, і приблизна дата - недалеко від дня пам'яті Матрони. Молитви були особливо старанними, бо лікарі попередили, що гарантій народження дитини не дають - у дитини не працює нирка. Однак за молитвами стариці маленька благополучно з'явилася на світло, в перші місяці життя перенесла операцію в Филатовской лікарні і зараз нічим не відрізняється від однолітків, хіба що тим, що в свої два роки вже точно знає, де в храмі знаходиться ікона святої Матрони Московської.

Матроновери і їх противники

Не можна не помічати, що крім красу оздоблення Покровського монастиря і гучного оспівуванням імені святої Матрони є досить велика група людей, наших одновірців і співвітчизників, які дуже скептично ставляться до такого завзятому шанування святого, порівнюють черзі до неї з чергою в Мавзолей, відверто потішаються над « публікою монастиря »і навіть придумали визначення -« матроновери ».

Хотів того чи ні, але їх «ватажком» став отець Андрій Кураєв, який незадовго до канонізації Матрони задав в своїй книзі «Окультизм у православ'ї» цілком логічні запитання, короткий зміст яких зводиться до наступного: чому немає таких черг ні до Сергія Радонезького, ні до Данила Московського? Чому Синодальна комісія з канонізації дуже прискіпливо розбирала папери по зарахуванню до лику святих Царської сім'ї, і так швидко схвалила канонізацію Матрони Московської, закривши очі на те, що З.В. Жданова, автор першого, неканонічного житія Матрони дозволяла собі дуже далекі від православної традиції міркування?

Хочеться лише пошкодувати тих людей, які не можуть, як діти, радіти тому, що у них з'явилася така заступниця. «Історія Православної Церкви знає багато прикладів, коли не тільки священнослужителі або монахи-аскети, але і жили в світі праведники молитвою лікували які потребують допомоги», - нагадує нам житіє стариці, а хто що кому сказав, і хто як це витлумачив - тут вже вибачте.

чудеса Матронушки

Коли я починаю кому-небудь розповідати про те, що особливо почитаю Матронушка, нецерковні люди вимагають «доказів». «Ну а як, як вона тобі допомогла?» У такому випадку я завжди виставляю вперед дочку, яку ми нажили лише на п'ятому році шлюбу. До цього Господь не посилав нам діток. Спочатку переживали, більше, зізнатися, «з зовнішнього» - як же, православна сім'я, і ​​без дітей, непорядок!

Потім звикли - кар'єра, подорожі, захоплення. Одного разу я усвідомила, що мене не тільки влаштовує, але і радує «вільна» життя. Саме тоді я зі сльозами молилася біля мощей Матронушки про дарування нам діточки. Через кілька днів після цього ми з чоловіком виграли дивний приз - весільний лімузин.

Через кілька днів після цього ми з чоловіком виграли дивний приз - весільний лімузин

Недовго думаючи, організували «псевдосвадьбу» з сукнею, букетом нареченої, ошатним фотоальбомом, «все як положено». Рівно через місяць дізналися, що чекаємо дитину, а через дев'ять місяців народилася дочка. Недовго думаючи, організували «псевдосвадьбу» з сукнею, букетом нареченої, ошатним фотоальбомом, «все як положено» Так Господь нагородив мене Дивом, при тому, по «вищому розряду» - рівно через дев'ять місяців після «першої» шлюбної ночі. У черзі я тепер не стою, з дітьми пропускають так. Так що, можливо, «Розмови в строю» стало менше. І я вірю, що з роками вони зникнуть взагалі. Матушка Матронушка, допоможи! "НЕХАЙ ГОВОРЯТЬ" про Матрони Московської.

Ви прочитали статтю Моя Матронушка | Матушка Матрона Московська. Читайте також: Матрона Московська , Серафим Саровський .

Молитви і акафісти святий Матрони Московської

Як все починалося?
Хто ж ось так при всіх зізнається, вийде, щоб на неї дивилися ?
Жданова, автор першого, неканонічного житія Матрони дозволяла собі дуже далекі від православної традиції міркування?
«Ну а як, як вона тобі допомогла?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация