Море по коліно

За 42 роки ДВВКУ випустило понад тисячу морських піхотинців

За 42 роки ДВВКУ випустило понад тисячу морських піхотинців

За 42 роки тут випустили більше тисячі «чорних беретів», в училище сформувалися цілі морпеховскіе династії - Кочешкова, Бережанах, Залюбовська. З 20 морських піхотинців, удостоєних за мужність і героїзм звання Героя Росії, п'ятеро були курсантами взводів морської піхоти ДВВКУ.

Служба в морській піхоті нелегка, тому її частини комплектуються найбільш підготовленими у фізичному відношенні молодими людьми. Незважаючи на це, охочих потрапити в єдиний взвод морських піхотинців рази в два більше, ніж можуть зарахувати. У цей елітний підрозділ відбирають тільки найдостойніших курсантів з числа третьокурсників. Враховуються і морально-ділові якості, і стан здоров'я. Воно у морпіхи має бути відмінним. Адже це ті ж десантники, тільки на морі. І повинні вміти багато, в тому числі і стрибати з парашутом.

Парашутно-десантної підготовки в училищі немає. Але з ініціативи голови обласної РОСТО (ДОСААФ), ветерана бойових дій полковника Олександра Боржко, курсанти «освоюють» небо. Адже хтось із них потрапить і в самі «стрибають» підрозділи морської піхоти - розвідувальні та десантно-штурмові.

Від звичайних курсантів морські піхотинці відрізняються ще й тим, що під час навчання їздять на стажування на флот. Протягом останніх п'яти років, з ініціативи начальника училища генерала Володимира Гризлова, крім Тихоокеанського, ДВВКовци проходять практику ще й на Північному флоті, в районі Мурманська.

- Вони проходять стажування у військових частинах по майбутнім спеціальностями, беруть участь в висадки десанту на узбережжі, а в подальшому закріплюють навички на всіх флотах Росії і Каспійської флотилії, де сьогодні нести службу особливо небезпечно, - зазначив викладач кафедри тактики Олександр Залюбовський. - Офіцери горді тим, що сьогодні відроджується російський флот, і в тому числі багато бойові служби, які припинили своє існування після розвалу Союзу. Що російські морські піхотинці знову виконують бойові завдання далеко за межами нашої Батьківщини.

Три роки тому вперше за історію ДВВКУ курсанти брали участь в далекому морському поході. Близько місяця вони виконували навчально-бойові завдання на великому десантному кораблі «Пересвет». У тому числі заходили в порт Пусан, де зустрічалися з представниками Військово-морських сил Південної Кореї. У 2008-му майбутні морські піхотинці здійснили дальній похід на навчальному кораблі «Перекоп» навколо Європи. Вийшовши з Новоросійська, дійшли до Балтійська, обігнувши пів земної кулі і побувавши в портах Португалії, Норвегії ....

- У минулому році брали участь в командно-штабних навчаннях сил висадки, що проводяться з бригадою десантних кораблів ТОФ у Японському морі, а цього літа брали участь в оперативно-стратегічному навчанні «Схід-2010». І чотири наших курсанта були заохочені командуванням морської піхоти Росії за старанність та ініціативу, - гордий за своїх учнів Олександр Залюбовський. - Після цих навчань Дмитро Медведєв на крейсері «Петро Великий» вручив високі нагороди за звільнення від піратів танкера "Московський університет" в Аравійському морі. І в числі тих, хто отримав з рук президента орден Мужності, був випускник училища підполковник Олег Кистанов.

Сам Олександр Залюбовський віддав морській піхоті 20 років, служив в розвідувальних підрозділах - дослужився від командира взводу до начальника розвідки.

Участь розвідувальних груп морської піхоти незавидна: висадку в тил противника можна порівняти лише з кидком в невідомість. Що чекає на ворожій землі? Чи не зустрінуть розвідників якимось «сюрпризом»? Відповідь на ці та багато інших питань може дати тільки пошук. І буде у «чорних беретів», як у приказці, «груди в хрестах або голова в кущах», залежить вже від їх особистої підготовленості - як бойовий, фізичної, так і психологічної. Сьогодні розвідники йдуть лише в навчальні пошуки, але знають: в будь-який момент може виникнути необхідність в разведпоіске сьогоденні. Свій досвід і специфіку морського військової справи Олександр Залюбовський передає тепер курсантам на заняттях з тактики морської піхоти.

А розповісти є що. Він не раз брав участь у далеких морських походах, виконував службові завдання у В'єтнамі, Лівії ... І шкодує, що в черговий дальній похід група підопічних пішла без нього.

З недавнього часу ходять чутки, нібито більше готувати у нас «чорних беретів» не будуть. Керівництво ДВВКУ їх спростувало. Нас запевнили, що командування докладає всіх зусиль для того, щоб училище і далі готувало висококваліфікованих офіцерів для морського десанту.

Вітаємо всіх морських піхотинців - сьогодні ваше свято!


Що чекає на ворожій землі?
Чи не зустрінуть розвідників якимось «сюрпризом»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация