Мова Аттіли на Каталаунських полях 451 м (сторінка 3)

Частково мудрість Аттіли підкреслена і його словами при зустрічі з Левом - папою Римським.
Вважається, що Лев двічі рятував Рим від розорення: від Аттіли, ватажка гунів, в 452 м, і від Гензериха, короля вандалів, в 455 м
Імператор Валентиніан, боячись Атілли, хотів втекти з Риму, але просив папу про допомогу. Лев, в супроводі двох сенаторів, безбоязно з'явився в табір до Атілла, підступи до Риму, і при «допомоги Божої» полонив його своїм красномовством.
"Ти переміг майже весь Всесвіт, - говорив Лев Атілла, - тепер просимо тебе, переможи самого себе - милістю до інших. Ти досяг вищого ступеня людської величі, а тепер не залишається тобі нічого, як уподібнитися Богу, який милує смиренних і покірних". Те ж милосердя Лев втілив і жорстокому завойовника Гензеріха.
"Коли Лев говорив зі мною, я бачив, два світлі чоловіка тримали переді мною оголені мечі, погрожуючи мені смертю, якщо я не послухаю архієрея Божого", - говорив Аттіла, коли дивувалися тому, що він пощадив Рим.

Те говорив Аттіла або інше, але Рим гуни пощадили.

Великий Рафаель (1483-1520) в кінці середніх віків у Ватиканському палаці (Станца д'Елідоро) зобразив в 1511-14 рр. «Вигнання Геліорода з храму», «Чудо в Больсене», «Вигнання Атілли з Риму Львом I» і «Вознесіння Святого Петра».
За іншими версіями фреска шириною майже в 8 метрів називається «Зустріч Лева I з Аттілою».

Понтифікат Лева I (Великого) визнається одним із найславетніших і тривалих в історії Святого Престолу. І трактується подія приблизно в такому ракурсі. У 452 р під стінами Рима раптово з'явилися гуни на чолі з Аттілою. Римські війська тоді перебували в Галлії (але там знаходилися разом з ними і війська Гунніі, тільки вони прийшли до Риму швидше), тому місто опинилося практично беззахисним. Сенат направив до Аттіли делегацію, до складу якої був включений і Лев I. Згідно з легендою, Лев звернувся до Аттіли зі своєю знаменитою фразою: «Вітаю тебе, бич Божий». Розповідають, що вигляд єпископа і його мова настільки вразили Аттілу, що він, прийнявши запропоновану контрибуцію, покинув межі Італії. Легенда свідчить, що за спиною Льва Аттіла побачив старця в облаченні священика, який погрожував йому мечем. Згідно з однією версією, це був ангел, згідно з іншою - апостол Петро або Павло.

Аттілу найімовірніше чекають Його не видно. Але його челядь Бога боїться.

Наводяться різної якості ілюстрації великого полотна.

Лев Великий тут зліва. Є і група вершників, до яких звертається тато. Особи ймовірного Аттіли тут не розібрати. Голими нерідко атакували противника ранньосередньовічні слов'яни. Чи відносяться прапори червоне і біле до гунів ?!

Чи відносяться прапори червоне і біле до гунів

Важливі різні ракурси.

Сучасна реконструкція виду Аттіли і його ратників

Рафаель і учні. Зустріч Льва I з Аттілою. Фрагмент фрески.

На прохання імператора, Лев, супроводжуваний консулом Авіенусом і префектом Трігетіусом, відправився 452 до Північної Італії і зустрів Аттілу в містечку Мінчев поблизу Мантуї, отримавши від нього обіцянку, що війська Гунніі покинуть Італію і укладуть мир з імператором. Місце і час народження Льва невідомі; він помер 10 листопада, 461., а раніше - в 453 р - помер і Аттіла.

джерела: vaticanstate.ru , catholic.uz , artclassic.edu.ru , roman-glory.com , hrono.ru , rafael.infoall.info , gumilevica.kulichki.net

сторінка 1 , 2 , 3, 4 , 5

Чи відносяться прапори червоне і біле до гунів ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация