На Малишева відреставрували "будиночок з башточками", звідки возили чай для російського імператора

Будівля стоїть на перехресті вулиць Малишева і Хохрякова.

На перехресті вулиць Малишева і Хохрякова відреставрували будівлю з вежами - оновили фасад і відновили балкони з модрини. Багато екатерінбуржци його так і називають - "будівля з башточками", тому що ніяких розпізнавальних знаків на ньому немає, лише пара меморіальних дощок. Потрапити туди теж завдання не з простих, тут знаходиться Уральське окружне управління матеріально-технічного постачання МВС Росії. Звідси йде забезпечення всіх підрозділів МВС Уральського федерального округу і Пермського краю. А ще в будинку працює музей управління, там, здається, є все, чим забезпечують поліцію - від тушонки до зброї.

За словами ветерана управління Сергія Паніна, будівля хотіли відремонтувати давно, адже воно коштує на гостьовому маршруті.

- За два роки під час реставрації відновили те, що було втрачено. Ось, наприклад, балкони, їх уже після війни не було, а зараз поставили. Причому їх зробили з модрини - такі тут були спочатку. Дерево обробили спеціальним просоченням, щоб воно не псувалося від снігу і дощу, - пояснив Сергій Панін.

Кілька десятиліть балконів тут не було. Кілька десятиліть балконів тут не було Модрину обробили спеціальним просоченням.

Коли Сергій вивчав історію цієї будівлі, в музеї історії Єкатеринбурга йому підказали, що його почали будувати в кінці XIX століття на місці міської садиби. Будував його купець на прізвище Бахрін як прибутковий будинок. На першому поверсі були магазини, а решта приміщень орендувала компанія з продажу чаю.

- Тут розміщувався філія компанії "Висоцький і Ко", вони займалися продажем чаю по всій Російській Імперії. Це родичі Володимира Висоцького по лінії бабусі. Цікаво, що і наша будівля, і хмарочос "Висоцький" стоять на одній вулиці, - пояснив Сергій Панін.

"Висоцький і Ко" існує досі, тільки базується в Ізраїлі.

- Ця компанія є постачальником для королеви Великобританії, а до революції вони поставляли чай російської імператорської сім'ї, - додав Сергій.

15 років тому в будівлі робили ремонт і, коли розкривали підлогу, знайшли документи чайної компанії. В хорошому стані збереглася реклама, список співробітників і пропуску.

Рекламний листок і документи чайної компанії, які знайшли під підлогою. Дивно, що вони збереглися в такому хорошій якості. Філії "Висоцький і Ко" були в багатьох великих містах країни - ця реклама, судячи з усього, московської компанії. Рекламний листок і документи чайної компанії, які знайшли під підлогою Зворотний бік рекламного листа - її відсканували і роздрукували співробітники управління. Банку з-під чаю (це не експонат музею).

- Ось дивіться, написано: основний капітал 6 мільйонів рублів, річний оборот 20 мільйонів рублів. І ось зазначено, що ця компанія була постачальником двору його імператорської величності, великого князя Миколи Михайловича і його величності Шаха перського, - зачитав рекламу компанії Сергій Панін.

Сергій Панін показує робочий журнал, в якому вказані всі співробітники компанії. Сергій Панін показує робочий журнал, в якому вказані всі співробітники компанії Ось, наприклад, перераховані етікеточнікі.

Ми трохи погуляли по музею - тут і зброя, і банки з тушонкою, і ваги, і форма. Будівля управління передали в 1939 році. До цього в ньому знаходилося управління прикордонних і внутрішніх військ НКВС. Після революції тут базувався штаб червоногвардійських загонів, потім частини особливого призначення по розгрому Дутовского заколоту.

- У цьому будинку в кінці 1942 року знаходився штаб знову формованої на Уралі окремої армії військ НКВС. За час війни була сформована одна така армія - її чисельність була 75,5 тисячі осіб. Формували її в режимі глибокої секретності, і вона брала участь в битві на Курській дузі, - додав Панін.

Формували її в режимі глибокої секретності, і вона брала участь в битві на Курській дузі, - додав Панін

Штаб армії НКВС базувався в цій будівлі.

З роками будівля змінювалося - в 1995 році до нього зробили прибудовах - там розмістили актовий зал, спортзал і кабінети. Пристрій теж планують реставрувати до пари пам'ятника архітектури.

Одна з перших фотографій будівлі. Вулиці ще немощёние. Одна з перших фотографій будівлі Так управління виглядало лише кілька років тому до реставрації.

Начальник відділу господарського забезпечення, полковник внутрішньої служби Андрій Мичалкін розповів, що раніше на розі Малишева і Хохрякова були двері, але після війни її прибрали і зробили вікно. Під час реставрації в минулому році двері повернули, але зараз вона лише нагадує про історичне вигляді - головний вхід в будівлю залишився з двору.

- У 2016 році ми відновили парапет, башточки, парапетні огородження покрівлі у вигляді балюстради - це був перший етап робіт, - пояснив Андрій Мичалкін.

- У 2016 році ми відновили парапет, башточки, парапетні огородження покрівлі у вигляді балюстради - це був перший етап робіт, - пояснив Андрій Мичалкін

Стик історичної будівлі і нового пристроя. Довгий час башточки на пам'ятці архітектури були без куполів, а зараз їх відновили. Стик історичної будівлі і нового пристроя Андрій Мичалкін розповідає, як чистили історичний фасад.

Башточки переклали і зробили на них невеликі куполи, вони були там спочатку, але з часом зникли. На другому етапі розчистили фасад - старовинний цегла очистили від фарби. Коли зняли верхній шар, на фасаді знайшлися історичні елементи.

- У деяких місцях цегла зруйнувався, і ми відновлювали кладку. До другого етапу увійшли роботи з гідроізоляції цоколя, а коли це зробили, то зайнялися облицюванням цоколя гранітом, відновили водостічні труби - це ручна робота, бляхарі вирізали все вручну - додав Андрій Мичалкін.

До другого етапу увійшли роботи з гідроізоляції цоколя, а коли це зробили, то зайнялися облицюванням цоколя гранітом, відновили водостічні труби - це ручна робота, бляхарі вирізали все вручну - додав Андрій Мичалкін

На вікнах залишили петлі, раніше на них вішали віконниці. На вікнах залишили петлі, раніше на них вішали віконниці Під шаром фарби виявилася ця табличка. Що вона означає, ще належить з'ясувати.

Реставрація фасаду будівлі завершилася, і комісія прийняла роботу два тижні тому. Наступним етапом управління планує відреставрувати внутрішній двір пам'ятника архітектури і прибудовах, щоб він був в одному стилі з історичною будівлею.

По будівлі управління і музею нам провели міні-екскурсію, оскільки потрапити туди непросто, то ось вам фотографії, дивіться, як там все влаштовано.

По будівлі управління і музею нам провели міні-екскурсію, оскільки потрапити туди непросто, то ось вам фотографії, дивіться, як там все влаштовано

Двір управління. Це задня частина пам'ятника архітектури. Двір управління Парадний вхід знаходиться у дворі. Ковані перила стоять тут з підстави будівлі. Музей управління складається з декількох залів. Дверну ручку, замки і цвяхи знайшли, коли робили ремонт. Макет будівлі. Тут є і балкончики, і двері, як це було раніше і як зробили зараз. На манекені справжня гімнастерка 1935 року. Валіза судмедексперта. Фотоапарати по підрозділам теж розподіляє управління. Приклад, ніж постачають - тушонка, згущене молоко. Бронежилети. На вході в будівлю в роки війни раніше стояв такий постової. Практично за всю історію існування будівля була пов'язана з військовою життям. При реставрації відновили водостічні труби. На будівлі два балкончики. Комісія прийняла будівлю два тижні тому.

Текст: Марія ІГНАТОВА
Фото: Артем Устюжаніна / Е1.RU; 5oclocktea.com.ua; надані Уральським окружним управлінням матеріально-технічного постачання МВС Росії

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация