Найбільша в світі акула поступилася океан китам / Моя Планета

Вчені розслідували обставини смерті найбільших і сильних риб в історії хребетних

Вчені розслідували обставини смерті найбільших і сильних риб в історії хребетних.

Мегалодон - найбільша акула з коли-небудь жили на Землі. Як встановили вчені з скам'янілостям, в розмірах вона досягала 18 м, важила до 65 т, харчувалася китоподібними. Незважаючи на популярність цього суперхіщніка і велика кількість останків, що дійшли до наших днів, напрочуд мало відомо про зникнення цього виду акул.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі PLoS One , Вчені зі Швейцарії та США проаналізували всі дані про знайдені скам'янілості і визначили точний період вимирання цього найбільшого хижака: 2,6 млн років тому. Відзначається, що зникнення суперхіщніка, що стояв на вершині харчового ланцюжка, не могло не вплинути на інших мешканців планети і на екосистему в цілому. Найпомітнішим наслідком стало укрупнення китів: вусаті кити придбали сучасні гігантські розміри - до 33 м - після того, як вимерли жахливі акули, що жили повсюдно у всіх океанах. Вчені вважають, що саме кити служили основною їжею мегаакулу. Доказом цього є той факт, що в скам'янілостях китів часто зустрічаються гігантські зуби мегалодону - розмірами до 17 см. На підставі встановленої дати смерті найбільших хижаків на Землі вчені сподіваються простежити, до яких ще глобальних наслідків - наприклад, вимирання інших організмів - привела смерть великих акул .

На підставі встановленої дати смерті найбільших хижаків на Землі вчені сподіваються простежити, до яких ще глобальних наслідків - наприклад, вимирання інших організмів - привела смерть великих акул

«Мегалодон» перекладається з грецької як «великий зуб». У кожної особини було 276 зубів, розташованих в п'ять рядів. Саме зуби є найбільш часто зустрічаються останками цього суперхіщніка. Інші останки знаходять значно рідше, так як скелет акули складався з хрящів, в кращому випадку вдається виявити хребці. Скам'янілості мегалодону знаходили майже у всіх частинах земної кулі: в Європі, Північній і Південній Америці, Африці, Австралії, Пуерто-Ріко, на Кубі, Ямайці, в Індії, Японії, Нової Зеландії, Маріанської западини і ін. Сила укусу хижака досягала 182 000 ньютонів - це більш ніж в десять разів перевершує силу укусу білої акули.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация