Найдешевший у світі планшет

В кінці минулого року на комп'ютерному ринку з'явилися планшети, доступні користувачам в країнах з економікою, що розвивається.

У грудні 2011 р фірма Datawind спільно з Індійським технологічним інститутом Раджастана випустила на ринок планшетний комп'ютер Aakash з рекордно низькою ціною - близько 50 дол. США. Менш ніж через місяць був представлений ще один ультрадешёвий (поки, щоправда, теоретично) планшет OLPC XO 3.0, призначений для поширення в країнах, що розвиваються.
Ідея створити дешевий комп'ютер, який був би доступний усім (в першу чергу тим, хто в силу життєвих обставин не має доступу до обчислювальної техніки) виникла ще в 2005 р Під егідою некомерційної організації OLPC (One laptop per child - «по ноутбуку кожній дитині ») розроблялися недорогі комп'ютери, які повинні були безкоштовно або за невеликі гроші поставляти в школи та інші навчальні заклади країн, що розвиваються. Але, незважаючи на заяви, що максимальна вартість цих ноутбуків не буде перевищувати 100 дол., Їх виробництво обходилося дорожче. Проект став набувати досить оригінальні риси, наприклад, в 2007 році була оголошена акція «Give one, get one», по якій пропонувалося купити відразу два ноутбука OLPC, при цьому один залишався у покупця, а інший відправлявся в подарунок нужденному. Іншими словами, тягар благодійності покладалося на пересічних покупців, причому вартість комплекту з двох «стодоларових» ноутбуків становила майже 400 дол. Проте, по акції було продано більше 80 тис. Ноутбуків, відповідно, стільки ж подаровано. Через рік інтернет-магазин Amazon повторив цю акцію, однак в цей раз вдалося «прилаштувати» лише 12,5 тис. Комп'ютерів. В цілому, за весь час існування проекту OLPC справили і розподілили 1,84 млн комп'ютерів.
Спочатку проект OLPC критикували як за саму ідею, яку багато хто вважав взагалі нездійсненним, так і за технічне недосконалість комп'ютерів. Цікаво, що саме завдяки цьому проекту з'явилися нетбуки - новий клас мобільних комп'ютерів, швидко завоював популярність у користувачів всього світу.
Але, не дивлячись на критику і проблеми, проект продовжує розвиватися, слідуючи сучасним тенденціям IT-ринку. Днями було оголошено про випуск першого планшетного комп'ютера серії OLPC XO 3.0 Його основа - гігагерцовий чіпсет Armada 618 з процесорним ядром на основі архітектури ARMv7. Чіпсет підтримує бездротові стандарти WiFi, Bluetooth, стільниковий протокол 3G і має інтерфейси USB 2.0 і HDMI. Дозвіл 8-дюймового сенсорного дисплея (TFT або LCD) 1024x786 пікселів. У планшета 512 МБ оперативної і 4 ГБ флеш-пам'яті. Як і в попередніх моделях OLPC, є можливість заряджати батарею планшета «альтернативними» методами - за допомогою сонячної батареї або ручного генератора. Для захисту дисплея передбачена гумова кришка, а сам планшет виконаний в звичайній для OLPC біло-зеленій колірній гамі. Вартість нового планшета оголошена традиційно «менше 100 доларів», але точної інформації про неї поки немає, відомо лише, що вона буде залежати від типу дисплея. Варто зауважити, що сучасні планшети зі схожими характеристиками і з аналогічним процесором, наприклад, 8-дюймовий Vizio, стоять понад 300 дол. Випуск планшета XO 3.0 планується на початку весни цього року.
Альтернативою (або, скоріше, дружнім конкурентом) комп'ютерів OLPC стали планшети Ubislate, розроблені індійською фірмою Datawind. Характеристики планшета першого покоління Ubislate 7, який отримав назву Aakash ( «Небо»), досить скромні. Він побудований на основі процесорного ядра ARM11 з тактовою частотою 366 мГц. На планшеті встановлена ​​операційна система Android 2.2, але через відсутність SIM-модуля неможливий доступ до Android Market, тому розробникам довелося створити власний сервер з додатками для цього комп'ютера. Крім цього, можливості планшета обмежував невеликий обсяг пам'яті - 256 мегабайт, і резистивний 7-дюймовий екран, який не підтримує технологію «мультитач». Однак його вартість становить всього 2500 рупій (50 дол.), Причому індійські студенти могли придбати його з 50% знижкою. Планшети другого покоління Ubislate 7 + більш досконалі: мають процесор Cortex A8 (ARMv7) з частотою 700 мГц, більш ємний акумулятор, повноцінний модуль GSM і працюють під управлінням Android 2.3. Коштує він трохи дорожче - 3000 рупій (близько 60 дол.). Приблизно така ж вартість зараз у найпростіших планшетних компьютериов китайського noname-виробництва з екраном меншого розміру і без GSM-модуля, так що сміливо можна сказати, що індійські інженери створили дійсно найдешевший в світі функціональний планшет.
Перший етап продажів планшета Aakash розпочався 16 грудня 2011 г. Одночасно почали прийматися попередні замовлення на Ubislate 7 + (виробництво стартує з початку 2012 р). Вже через три дні після початку продажів було оголошено про те, що планшети Aakash повністю розпродані, а через два тижні кількість попередніх замовлень перевищила позначку в 1,4 млн. Останні на сьогоднішній день замовлення планується виконати не раніше березня. Експерти компанії Datawind заявили про те, що такий успіх їхнього продукту був абсолютно несподіваним. У зв'язку з цим планується відкрити в Індії три нових заводи, які будуть поставляти близько 70-75 тис. Комп'ютерів в день.
Звичайно ж, про конкуренцію між двома виробниками доступних для всіх комп'ютерів мови бути не може. Більш того, після офіційного представлення планшета Aakash компанія OLPC абсолютно безкоштовно надала доступ до своїх технологій для індійських фахівців. Залишається тільки побажати успіху обом компаніям, завдяки яким сучасні інформаційні технології стали доступні для багатьох людей з країн з не дуже вдалою долею.
На знімках: 1,2) планшет Aakash; 3) серійний ноутбук OLPC XO-1; 2) планшетний комп'ютер XO 3.0 із сонячною батареєю.

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация